Etiket arşivi: BOTAŞ

Elektriğe 3 Ay Zam Yok, Doğalgaza İndirim Var

Botaş, Doğalgazdan elektrik üreten santrallere gaz fiyatında yüzde 12,5 indirime gidileceğini açıkladı. Elektrik faturalarına 3ay zam yapılmayacak. Doğalgaz indirimi 1 Temmuzdan itibaren uygulanacak.

Botaş’ın internet sitesinde yer alan “2020 Yılı Temmuz Ayı Doğal Gaz Toptan Satış Fiyat Tarifesi’ne göre konutlarda kullanılan doğalgaz’ın fiyatında değişikliğe gidilmedi.

Doğal gazdan elektrik üreten santrallere satılan gazın fiyatlarında ise yüzde 12,5 indirim uygulandı. ve bu şekilde bin metre küp gazın fiyatı 1400 lira oldu. sanayi ve ticarethane abonelerine de yüzde 9,8 indirim yapıldı ve bin metreküp gazın fiyaı 1400 lira oldu.

Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, resmi sosyal medya hesabı üzerinden sanayicilere güzel haberi verdi. Sanayicilerin, Botaşvasıtasıyla kullandığı doğalgazda indirime gidildiğini aktaran Dönmez “BOTAŞ’tan sanayicimizin kullandığı doğalgaza indirim hayırlı olsun. Yeni normalde sanayimizin Çarkları daha hızlı dönecek , ekonomik toparlanmamız hız kazanacak. Doğalgaz maliyetlerindeki yüzde 9,7 ile yüzde 12,5 arası düşüş , üretim ve istihdama pozitif yansıyacak” ifadelerine yer verdi.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, resmi sosyal medya hesabı üzerinden sanayicilere güzel haberi verdi. Sanayicilerin, BOTAŞ vasıtasıyla kullandığı doğalgazda indirime gidildiğini aktaran Dönmez, “BOTAŞ’tan sanayicimizin kullandığı doğalgaza indirim hayırlı olsun. Yeni normalde sanayimizin çarkları daha hızlı dönecek, ekonomik toparlanmamız hız kazanacak. Doğalgaz maliyetlerindeki yüzde 9,7 ile yüzde 12,5 arası düşüş, üretim ve istihdama pozitif yansıyacak” ifadelerine yer verdi.

BOTAŞ En Az Lise Mezunu 112 Personel Alımı Yapıyor (Başvuru Şartları)

Boru Hatları ile Petrol Taşıma Anonim Şirketi tarafından Devlet Personel Başkanlığı resmi internet sayfası üzerinden bir personel alım ilanı yayımlandı. Yayımlanan ilanda en az lise mezunu 112 sürekli işçi alımı yapılacağı bildirildi.

BOTAŞ tarafından yayımlanan ilanda kurum bünyesinde istihdam etmek üzere en az lise mezunu personeller alınacağı bildirilirken alınacak her personel için ayrı ayrı nitelikler istenmektedir. Ayrıca alınacak personellerin Endüstri Meslek Lisesi, Ön Lisans ve Lisans mezunu olması şartı aranmaktadır.

İlana başvurular 12 ekim günü başlayacak. İşte alınacak personeller ile ilgili detaylar.

Memur alımı haberlerinden haberdar olmak için 5haber’i takipte kalın.

Facebook Grubu için TIKLAYIN
Facebook Sayfası için TIKLAYIN

5haber.com  | Ankara

BOTAŞ En Az Lise Mezunu 94 Personel Alımı Yapıyor | Son Dakika

BOTAŞ tarafından devlet Personel Başkanlığı Resmi internet sitesinde yayımlanan personel alım ilanına göre en az lise mezunu 94 personel alımı yapılacağı belirtildi.

BOTAŞ’ın DPB’de yayımladığı personel alımına göre, ayrı ayrı pozisyonlarda istihdam edilmek üzere lise, ön lisans ve lisans mezunu personel alımı yapılacağı belirtildi. İşte ilgili ilana başvuru detayları.

Alım Yapılacak Yerler

Yayımlanan personel alım ilanına göre en az lise mezunu olarak alınacak personeller, Ankara’da, İstanbul’da, Aksaray’da, ADapazarı’nda, İzmit’te, Bursa’da, Muğla’da, İzmir’de, Kırklareli’de, Gümüşhane’de, Antalya’da, Erzincan’da, Ağrı’da, Ardahan’da, Sivas’ta, Konya’da, Siirt’te, Kahramanmaraş’ta, Erzurum’da, Adana’da, Hatay’da ve Tekirdağ’da bulunan BOTAŞ LNG Müdürlüklerinde istihdam edilecektir. Her bir il için alım yapılacak sayı ekte belirtilmiştir.

Alım Yapılacak Pozisyonlar

Yayımlanan ilanda mühendis, teknisyen, Uzman Yardımcısı, itfaiye görevlisi ve operatör pozisyonlarına alım yapılacağı belirtildi.

Başvuru Şekli ve Tarihi

İŞKUR bünyesinde alınacak olan personeller, başvurularını İŞKUR resmi internet sitesi üzerinden veya İŞKUR Bölge Müdürlüklerinden şahsen başvuru ile gerçekleştirebileceklerdir. İlana başvurular, ilanın yayımlanma tarihinin ardından 10 gün içindedir. Ekte belirtilen ilanın detaylarında her bir pozisyon için ilan tarihi belirtilmiştir. Buna göre başvurular, 9 Ocak günü başlayacak olup, 18 Ocak günü sona erecektir.

İlanın detayları ve her bir pozisyon için istenen başvuru şartları için TIKLAYIN

Kamu personeli alım ilanlarından, memur alım ilanlarından, kamu haberlerinden ve daha fazlasından haberdar olmak için 5haber.com adresini takipte kalın.