Etiket arşivi: bugün hava nasıl

Meteorolojiden Son Dakika Uyarıları ve 17-18-19 Kasım Hava Durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden son dakika açıklaması geldi. Yapılan açıklamada, önümüzdeki günlerde kar şiddetli yağış beklenen bölgelere uyarı da bulunuldu.

Meteoroloji, Hatay, Osmaniye ile Kahramanmaraş’ın güney bölgelerinde kuvvetli yağış beklediklerini belirterek bölge halkına uyarıda bulundu. Yapılan açıklamada gök gürültülü sağanak yağışının beklenildiği bölgelerde sağanak yağışının kuvvetli bir şekilde bölgeye etki edeceği belirtildi. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada bölgede yaşayan vatandaşlara uyarılarda bulunularak, “Yapılan son değerlendirmelere göre ; bugün akşam saatlerine kadar Osmaniye ve Hatay ile Kahramanmaraş’ın Andırın ve Türkoğlu ilçelerinde yerel olarak kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.” açıklaması yapıldı.

17 Kasım Perşembe Türkiye Geneli Haritalı Hava Durumu

18 Kasım Cuma Türkiye Geneli Haritalı Hava Durumu

19 Kasım Cumartesi Türkiye Geneli Haritalı Hava Durumu

Tokat Başçiftlik’te Kar Yağışı

Tokat’a bağlı Başçiftlik ilçesinin yüksek kesimlerinde kar yağışı etkili oldu ve bölge beyaza büründü.

Tokat’ta kent merkezinde hava sıcaklığı 2 dereceye düşerken, kentin bazı ilçelerinde ise kar yağışı etkili oldu. Başçiftlik ve Reşadiye ilçelerinin yüksek kesimlerinde sabah saatlerinden itibaren kar yağışı görüldü. Başçiftlik’te 1600 metre yükseklikteki Ortayayla bölgesinde bulunan kayak merkezinin çevresi beyaz örtüyle kaplandı. Kar kalınlığının bölgede 5 santime ulaştığı öğrenildi.

Uludağ’a İlk Kar Düştü

Türkiye kış turizminin en önemli merkezlerinden olan Uludağ, kar yağışıyla birlikte beyaza büründü. Kar kalınlığının 10 santimetreye yükseldiği Uludağ’ın yeni sezondaki ilk ziyaretçileri Arap turistler oldu.

5haber.com  | Ankara

Meteorolojiden Son Dakika Uyarıları ve 13-14-15 Kasım Hava Durumu

Türkiye’de hava durumu nasıl? Meteorolojiden son dakika yapış uyarısı geldi. İşte yağış beklenen bölgeler ve Türkiye’nin üç günlük hava durumunu gösteren harita.

Meteorolojiden yapılan açıklamaya göre, Çanakkale’nin güneyi, İzmir’in kuzey bölgesi ve Balıkesir’in batı bölgesi, akşam saatlerinden itibaren yoğun yağmur altında kalacaklardır.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından konu ile ilgili yapılan yazılı açıklama göre, bugün akşam saatlerinden itibaren yurdumuzun batı bölgelerinde beklenen olası sağanak yağışların, kuvvetli rüzgarla birlikte Çanakkale’nin güneyinde bulunan Ayvacık, Balıkesir’in batı bölgesinde bulunan Edremit, Ayvalık, Burhaniye, Havran ve Gömeç ile İzmir’in kuzey bölgesinde kalan Dikili ve Bergama ilçelerinde etkili olacağı ve vatandaşların bu bilgilere göre tedbir alması gerektiği vurgulandı.

Yapılan yazılı açıklamada, sel ile su baskını, ulaşımda aksama gibi yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması uyarısı sıkça tekrarlatıldı.

Meteorolojiden Son Dakika Fırtına Uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü sitesinde yayımlanan son dakika açıklamasında, “Yapılan son değerlendirmelere göre; Marmara ve Kuzey Ege’de yarın (Pazar) sabah saatlerine kadar rüzgarın güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına şeklinde (60-80 km/saat) esmesi beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.” uyarısı yapıldı

İşte Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan tahminlerle oluşturulan Türkiye’de 3 günlük hava durumu haritası:

13 Kasım Pazar Türkiye Genel Hava Durumu Haritası

14 Kasım Pazartesi Türkiye Genel Hava Durumu Haritası

15 Kasım Salı Türkiye Genel Hava Durumu Haritası

5haber.com  | Ankara