Etiket arşivi: çanakkale deprem

Akdeniz ve Çanakkale’de art arda korkutan depremler

Önceki günden bu yana Türkiye, dört bir yanında meydana gelen depremlerle sallandı. Önceki gün saatler 14.05’ı gösterdiğinde Erzincan’da meydana gelen 4.2’lik deprem sonrasında birçok yerde daha deprem oldu. Işıkpınar’daki depremin ardından Akdeniz açıklarında art arda 4.3 ile 3.5 büyüklüğünde depremler meydana geldi.

Erzincan’da 4.2’lik Deprem

Saatler 14.05’i gösterdiğinde Erzincan’ın Işıkpınar bölgesi merkez üssü olmak üzere deprem oldu. 4.2 büyüklüğünde meydana gelen deprem bölgede hissedildi ve kısa süreli paniğe neden oldu.

Akdeniz’de Art Arda Depremler

Akdeniz açıklarında 14.06 ve 14.11 saatlerinde 4.3 ve 3.5’lik olmak üzere art arda iki deprem meydana geldi. Deprem sahil açıklarında az da olsa hissedildi. Öte yandan Akdeniz açıklarında gece 01.18’de 3.8 büyüklüğünde bir deprem daha geldi.

Çanakkale Yine Beşik Gibi

Çanakkale’nin Ayvacık İlçesinde yine depremler durmuyor. Önceki günden bu yana onlarca düşük şiddetli sarsıntılarla sallanan Çanakkale’nin Ayvacık İlçesi ile Biga İlçesi, şiddeti 3 ile 4 arasında değişen 4 deprem ile sallandı.

Depremlerin art arda gelmesi, bölgede paniği sürdürürken, halk tedirgin bir şekilde hayatına devam ediyor.

5haber.com  | Ankara

Son Dakika ! Çanakkale Ayvacık’ta 4.3 Büyüklüğünde Deprem Oldu

Son dakika deprem haberi Çanakkale’den geldi.

AFAD tarafından yapılan son dakika açıklamasında, saat 10.00 da merkez üssü Çanakkale’ in Ayvacık ilçesi olmak üzere 4.3 büyüklüğünde bir deprem meydana geldiğini bildirdi.

Deprem bölge genelinde hissedilirken son günlerde sürekli olarak gelen düşük şiddetli sarsıntılar ile bölgede telaşa neden oldu.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), merkez üssü Çanakkale’nin Ayvacık İlçesi olan 4.3 büyüklüğünde bir deprem kaydetti. Yerin 5.6 kilometre derinliğinde meydana gelen deprem, Ayvacık ilçesi ve köylerinde hissedildi. Ayvacık ilçesinde sabah saat 07.21’de 3.5, saat 08.21’de ise 3.2 büyüklüğünde iki deprem daha kaydedildi.

Çanakkale’de 6 Şubat’tan itibaren merkez üssü Ayvacık ve en büyüğü 5.3 olan çok sayıda devprem meydana geldi, Yukarıköy Köyü’ndekiler başta olmak üzere çok sayıda ev yıkıldı.

Son dakika haberlerinden, gündem haberlerinden, sıcak gelişmelerden, kamu haberlerinden ve daha fazlasından haberdar olmak için 5haber’i takipte kalın.

5haber.com  |  Çanakkale

Son Depremler | Çanakkale 7 Şubat Sabahına Yine Depremler Uyandı

Önceki gün orta ve düşük derecede 100’den faza depremle sallanan Çanakkale’de sarsıntılar bugün de devam ediyor.

Çanakkale’nin Ayvacık İlçesi’nde saat 05.37’de Richter ölçeğine göre 5.3 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi.

Ayvacık’ta önceki gün sabah saatlerinde yaşanan 5.5 büyüklüğündeki depremin ardından gün boyunca 5.3 büyüklüğünde 2 deprem daha meydana gelmişti. Gece boyunca artçı sarsıntıların devam ettiği ilçede saat 05.37’de bir deprem daha yaşadı. Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü tarafından konu ile ilgili yapılan açıklamada, depremin büyüklüğünü Richter ölçeğine göre 5.3 olarak belirtilirken, depremin yerin 5 kilometre altında meydana geldiği belirtildi.

Çanakale’de yaşayanlar, dün sabah olduğu gibi bu sabah da yine güne korku ve panik ile başladı. Dün meydana gelen 5.3 büyüklüğündeki depremler Ayvacık İlçesindeki 12 köyde 300 yapıda hasara yol açtı. Depremden en çok etkilenen Yukarıköy Köyü’deki depremzede vatandaşlar, futbol sahası içinde oluşturulan çadır kente yerleştirildi. Geceyi çadırlarda geçiren köylüler, Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü verilerine göre bu sabah 05.24’de yine 5.3 büyüklüğündeki depremle güne uyandı. Saat 08.17’ye kadar 39 sarsıntı daha yaşandı. 5.3 büyüklüğündeki depremden sonra 08.15’te 4.5 büyüklüğünde, bundan iki dakika sonrada 4.6 büyüklüğünde yaşanan sarsıntılar korkuttu. Dünkü depremlerde hafif hasar gören evlerdeki hasarlar bu sabahki sarsıntılarla daha da büyüdü. Köylüler, Çanakkale İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü’nün (AFAD) uyarısıyla evlerine girmedikleri için olası bir can kaybı yaşanmadı. Ancak Yukarıköy Köy’ün yakınındaki dünkü depremde hasar meydana gelen Taşağıl Köyü Camisi bu sabahki depremle biraz daha hasar gördü. Duvarlarının bir bölümünün daha yıkıldığı görüldü. Aynı köyde bulunan bazı evlerdeki hasarın da depremler devam ettikçe arttığı dikkat çekti. Bu köyde evleri hasar gören bazı aileler, köy meydanına çektikleri otomobillerinde sabahladı.

Yukarıköy Köyü’nde geceyi çadırda geçiren depremzedeler, “Korktuğumuz için sabaha kadar uyumadık. Sabaha karşı yine deprem olunca yine korku ve panik yaşadık” dedi. Sabah çadırlarından çıkan köylüler, okul bahçesinde kurulan aşevinde kahvaltılarını yapmaya başladı.

5haber.com  | Çanakkale
DHA

Son Dakika !! Ayvacık’ta Son 1 Saatte Orta Şiddette 4 Deprem Oldu: 4 Yaralı

Son dakika deprem haberleri gelemeye devam ediyor.

Alınan son dakika bilgilerine göre saat 13.58’de merkez üssü Ayvacık açıkları olan Richter ölçeğine göre 5.0 büyüklüğünde bir deprem daha meydana geldi. Bu deprem de İzmir dahil çevredeki bir çok kentte hissedildi. AFAD ise bu depremin 5.3 büyüklüğünde olduğunu açıkladı. Olayda 4 kişi yaralanırken bölgede panik havası var.

Bu depremin ardından henüz 5 dakika geçmişken Ayvacık bir kez daha sarsıldı. Bu kez sarsıntının büyüklüğü 4.5 olarak ölçüldü. Bu deprem ise kıyı kesimlerde ve bölgede hissedildi.

Sabah saatlerinden bu yana düşük çapta sarsıntılarla 100’den fazla depremin meydana geldiği Çanakkale’nin Ayvacık İlçesinde saat 14.36’da 3.8 büyüklüğünde bir deprem daha oldu.

Bu depremin ise ardından henüz 9 dakika geçmişken Ayvacık yine sallandı. Bu seferki depremin büyüklüğü 4.5 olarak ölçüldü. Bu deprem de kıyı bölgelerde belirgin bir şekilde hissedildi.

Artçı depremler art arda devam ederken bölgede panik havası hakim oldu. Halk sokaklarda muhtemel büyük bir deprem korkusu ile bekliyor.

Bölgeden gelen son dakiak gelişmelerinden haberdar olmak için sitemizi takipte kalın.

5haber.com  | Çanakkale

Son Depremler | Çanakkale ve Ege’de Art Arda 81 Tane Deprem Oldu: 2 Yaralı

Geçtiğimiz haftalarda art arda depremlerle sarsılan Çanakkale ve Ege Denizinden deprem haberleri bugün de gelmeye devam ediyor.

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü tarafından yapılan son dakika açıklamalarına göre Çanakkale ve Ege Denizinde bugün sabah saatlerinden itibaren büyüklüğü 2 ile 5.3 arasında toplamda 81 adet deprem meydana geldi. Depremlerin en büyüğü 5.3 ve 4.2 şiddetinde oldu ve bölgede hissedildi.

5.3 Büyüklüğünde İlk Deprem

Ege Denizi’nde merkez üssü Çanakkale’nin Ayvacık İlçesi açıkları olan Richter ölçeğine göre 5.3 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem, Akdeniz ve Ege Bölgesi kıyı şeridi ve Marmara Bölgesi’ndeki birçok il ve ilçede de hissedildi.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) Deprem Bilgilendirme Servisi verilerine göre, bugün saat 06.51’de yerin 5.5 kilometre derinliğinde merkez üssü Ege Denizi olan Çanakkale’nin Ayvacık İlçesi açıklarında 5.3 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Muğla, Aydın ve İzmir’de de hissedilen depremde ilk belirlemelere göre can ve mal kaybı olmadı. Deprem, Bursa merkez ve çevre ilçelerden de hissedildi.

4.2 Büyüklüğünde 2. Deprem

Çanakkale’nin Ayvacık ilçesi açıklarında Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü verilerine göre Richter ölçeğine göre 4.2 şiddetinde ikinci bir deprem daha meydana geldi. 07.17’de meydana gelen depremin yerin 4.2 kilometre derinliğinde meydana geldiği bildirildi.

Bölgede birçok artçı sarsıntı da kaydedilirken büyük bir depremin meydana gelmesinden korkuluyor.

Ev Çöktü: 2 Yaralı

Deprem nedeniyle kıyı kesimlerde bulunan bir ev çöktü. Olayda 2 kişi yaralandı.

Gündem haberlerinden ve daha fazlasından haberdar olmak için 5haber.com adresini takipte kalın.

5haber.com  | Ankara

Son Depremler: Çanakkale’de 2’si Orta Büyüklükte 19 Deprem Oldu | SON DAKİKA

Son dakika haberi Çanakkale’den geldi. Çanakkale’de gece ve sabah saatlerinde art arda meydana gelen 2’si orta büyüklükte 19 deprem bölgede paniğe neden oldu.

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü, depremin saat 01.38’de kaydedildiğini açıkladı. Merkez üssü Çanakkale’nin Ayvacık İlçesi’ne bağlı Gülpınar Köyü olan depremin yerin 6.2 kilometre derinliğinde meydana geldiği ifade edildi. Sarsıntı, Çanakkale İl genelinde hissedildi. Depremden önce ve sonra büyüklükleri 2.1 ile 3.3 olarak belirlenen çok sayıda öncü ve artçı deprem de kaydedildi. Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) Deprem Dairesi ise aynı depremin büyüklüğünü 4.6, derinliğini ise 5.17 kilometre olarak açıkladı.

İkinci Deprem

Çanakkale’de Gülpınar-Ayvacık bölgesinde bugün sabah saat 07.03 sularında meydana gelen deprem, çevre bölgelerde hissedildi. Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü tarafından yapılan son dakika açıklamasına göre Çanakkale’de bugün sabah saatlerinde meydana gelen depremin büyüklüğü 4.3 olarak ölçüldü. yerin 5.4 km altında gerçekleşen deprem bölgede hissedilirken bölge halkı panik içinde sokaklara çıkarak olası artçı sarsıntılara karşı tedirgin şekilde bekledi.

Diğer depremlerin büyüklükleri 2 ile 3 arasında değişirken bölge halkı tedirgin şekilde bekliyor.

5haber.com  | Çanakkale