Etiket arşivi: cuma mesajları

En güzel resimli cuma mesajları ve sözleri

Cuma günü sevdiklerine, akrabalarına uzaktaki yakınlarını hatırlayarak mutlu etmek isteyenler için cuma mesajları hazırladık. Müminlerin mübarek günü olarak kabul edilen cuma günü sevdiklerimize dua istek için cuma mesajları paylaşmanız için en güzel cuma mesajlarını görsel olarak hazırladık.

Dua Aşk’tır, Dua huzurdur, Dua Umuttur. hayırlı huzurlu Umutlu aşk Dolu Hayırlı Cumalar olsun .

Cennetin bahçelerinin gülleri yüzüne, Bülbüllerin nağmeleri diline, Allah sevgisi gönlüne , bu güzel günün bereketi  üzerine olsun. Hayırlı Cumalar

Nefret olan yere sevgi, Ümitsizlik olan yere ümit, Üzüntü olan yere sevinçler  dolsun taşsın inşallah. Hayırlı cumalar.

Allah’ım ümidimi kaybettiğimde, senin yazdığın kaderin, hayallerimden daha güzel olduğunu hatırlat. Hayırlı cumalar.

Ey nefsim! Şeytana yem olmakmı yoksa cennette gül olmakmı niyetin? Bırak yakamı secde edeyim. Sen huzura er ben imanla öleyim. Rabbim hepimizi imanla ölen kullarından eylesin. hayırlı cumalar.

Cuma gibi günümüz var. islam gibi dinimiz var. muhammet gibi sahibimiz var. Allah dedim dostum dedim. 99 isminin üstünemühür vurdum. Hayırlı cumalar.

Dünyada bir olan sende bin olsun, Kainatta damla olan sende okyanus olsun. El açıp dua ettiğin her şey buğün kabul olsun. Hayırlı cumalar.

Allahümmesalli  ve ala seyyidine muhammed ve ala ali seyyidina muhammet. Hayırlı cumalar.

Allah bütün sıkıntıda olanları es- selam adıyla selamete çıkarsın. Hayırlı cumalar.

Duaların geri çevrilmeyeceği bu mübarek günde Allah dualarımızı kabul etsin. Güzel mevlam bizleri rahmetinden mahrum bırakmasın. Hayırlı cumalar .

Yakınlık ne zamanla ne mekanla sınırlıdır.. Eller Allah’a açıldığında akla ilk gelen sevilenlerdir. Aklımda, yüreğimde ve duamdasınız. Hayırlı cumalar

Ömrümüzün hikayesini yazan en büyük ve en güzel yazıcı olan Rabbim, gönlünüzden geçen güzellikleri alnımıza kader diye yazsın. Hayırlı cumalar.

Allahım aklıma ilim ve hikmet , fikrime feraset ve basiret , bedenime sıhhat ve afiyet, ruhumada , tekamul ve metanet ihsan eyle. Hayırlı cumlar.

Rabbim bizleri yüreği paslanmış, adını anmayı unutmuş insanlarla karşılaştırma. Hayatı anlamı ile yaşat bizlere. Hayırlı cumalar.

Herkese hayırlı cumalar.

En Yeni Resimli ve SMS Cuma Mesajları 26 Ocak 2018 (WhatsApp Cuma Mesajları)

Bugün İslam alemi tarafından haftanın en mübarek günü olarak kabul edilen cuma günü.

Müslümanların bugün en çok araştırdığı konulardan biri de resimli cuma mesajları. İşte sevdiklerinize gönderebileceğiniz en güzel ve anlamlı resimli cuma mesajları.

# Rahmeti ve mağfireti bol Rabbım, mübarek cuma gününde tüm dualarınızı kabul ve makbul eylesin.

# Özel günler dostların varlığı ile, mübarek geceler duaların samimiyeti ile, cuma günleri de Müslümanların bir araya gelmesi ile değer kazanır. Cumanız mübarek olsun.

# Ömrünüze ömür katılsın, gönlünüzde meltem rüzgarları essin, bu mübarek cuma gününde melekler dört bir yanınıza doluşsun, gönülleriniz huzur, dertleriniz derman, kalbiniz uhuvvetle dolsun. Hayırlı cumalar.

# “O günde öyle bir saat vardır ki, Müslüman bir kul o saatte Allah’tan hayırlı bir şey dilerse Allah onun isteğini verir” Hadisi Şerif. Dualarda buluşmak dileği ile.

# Selam ve duaların en güzeli sizlerin üzerine olsun. Allah Cumanızı kabul ve makbul eylesin.

# Makbul ibadet için ihlaslı olmak gerek. elbet, işe yaramaz ve içi boş bir çekirdek. Cumanız mübarek olsun.

# Rahmet bulutları üzerinize olsun, dua damlaları gönlünüze dolsun, dualarınız kabul ve makbul olsun. Hayırlı cumalar.

# Üzerine güneşin doğduğu en hayırlı günlerden olan Cuma gününüz mübarek olsun.

 

 

Cuma Namazı İle İlgili Hadis-i Şerifler

# Melekler Cuma günü cami kapılarında, yanlarında defter olduğu halde oturur ve gelenleri birinci, ikinci, üçüncü… diye yazarlar; hatip hutbeye çıkınca defteri kapatırlar. (C.1,S.100/9)

# Kim her cuma günü bir defa ana babasının veya ikisinden birisinin kabrini ziyaret ederse Allah onu mağfiret eder ve salihlerden yazar.” (Hadîs-i Şerîf, Suyûtî, el-Câmiu’s-Sağîr)

# Dört gün var ki, gecesi gündüzü gibi, gündüzü de gecesi gibidir. Allah o günlerde yemin verenin isteğini geri çevirmez, insanları mağfiret eder ve onlar bu günlerde bol ihsana nâil olurlar. Bunlar: Kadir gecesi ve sabahı; Kurban arefesi ve sabahı; Berat gecesi ve sabahı; Cuma gecesi ve sabahıdır. (C.1,S.69/9)

# Dört kişinin defteri yeniden başlar: Hasta, iyileştiğinde; müşrik, Müslüman olduğunda; mağfiret ümit eden kimse, Cuma’dan döndüğünde; hacı, hacdan döndüğünde…(C.1,S.69/10)

# Kıyamet yaklaştığında zamanın akışı hızlanır; sene, ay gibi; ay, hafta gibi olur. Cuma’dan Cuma’ya olan vakit de, hurma dalının yaprakları ile birlikte ateşte yanması gibi kısalır. (C.1,S.33/9)

# Her Cuma gecesi Ademoğullarının ameli Allah’a arz olunur. Bunlardan akrabası ile alakayı kesenin ameli kabul olunmaz. (C.1,S.115/6)

# Cuma günü duaların kabul olunduğu vakti, ikindi namazı ile, güneşin batması arasında arayın. O vakit, bu kadar (yani elini kapayıp açıncaya kadar)dır. (C.1,S.6/12)

5haber.com  | Adana

En Güzel ve Anlamlı Cuma Mesajları Resimli 22 Eylül 2017

Müslüman alemi tarafında haftanın en mübarek günü olarak kabul edilen cuma gününün gelmesi ile birlikte binlerce kişi, internet üzerinde cuma mesajlarını araştırmaya başladı. İşte en güzel ve anlamlı resimli cuma mesajları.

Akıllı telefonların yaygınlaştığı ve günümüzde hemen hemen herkesin facebook, instagram, twitter ve whatsapp kullanması nedeniyle en çok aranan kelime resimli Cuma mesajları olarak öne çıkıyor. İşte mübarek cuma günü sevdiklerinize gönderebileceğiniz en güzel resimli cuma mesajları ve cuma günü ile ilgili ayet ile hadisler.

Artık namazı kılınca, yeryüzünde dağılın. Allah’ın fazlını isteyip-arayın ve Allah’ı çokca zikredin; umulur ki felaha (kurtuluşa ve umduklarınıza) kavuşmuş olursunuz. (Cuma – 10)

cuma mesajları ile ilgili görsel sonucu

Oysa onlar (kendilerini tümüyle Allah’a ve İslam’a teslim etmeyenler) bir ticaret ya da bir eğlence gördükleri zaman, (hemen) ona sökün ettiler ve seni ayakta bıraktılar. De ki: “Allah’ın katında bulunan, eğlenceden ve ticaretten daha hayırlıdır. Allah, rızık verenlerin en hayırlısıdır.” (Cuma – 11)

“Üzerine güneş doğan en hayırlı gün cuma günüdür. Âdem o gün yaratıldı, o gün cennete konuldu ve yine o gün cennetten çıkarıldı. ”

“Bir kimse güzelce abdest alarak cuma namazına gelir, hutbeyi ses çıkarmadan dinlerse, iki cuma arasındaki ve fazla olarak üç günlük daha günahları bağışlanır. Kim hutbe okunurken çakıl taşlarıyla oynarsa, boş ve mânasız bir iş yapmış olur. ”

“Büyük günahlardan kaçınıldığı sürece, beş vakit namaz ile iki cuma ve iki ramazan, aralarında geçen günahlara keffaret olur. ”

Gündem haberlerinden ve daha fazlasından anında haberdar olmak için 5haber’i takipte kalın.

5haber.com  | Ankara

Anlamlı Cuma Mesajları SMS 2017

Mübarek cuma gününün gelmesi ile birlikte internet üzerinde en çok aranan kelimelerden biri cuma mesajları oldu.

Yakınlarının ve sevdiklerinin cuma günlerini kutlamak isteyen vatandaşlar internet üzerinden cuma mesajlarını araştırmaya başladı. İşte sevdiklerinize bu mübarek günde gönderebileceğiniz en güzel cuma mesajları.

$ Cumalar aşk olsun, gönlümüzden ve kalbinizden geçen en hayırlı dualar kabul olsun. Hayırlı Cumalar dilerim.

# Cumalar dualarda birleşince daha da güzel olur. Hayırlı Cumalar.

# Şüphesiz ki Allah adaleti, iyilik yapmayı, yakınlara bakmayı emreder. Fenalıktan ve azgınlıktan men eder tutasınız diye size öğüt verir. Hayırlı ve nurlu cumalar.

# Allah’ın bize lütfettiği en güzel günü en içten dileklerimle kutlarım.

# Her derde bir çare bulunur, ancak ahlaksızlık illetini iyi edecek bir deva yoktur. Hayırlı cumalar.

# Ellerinizi bugün semaya her zamankinden daha çok açın avucunuza melekler güller kondursun, yüreğiniz özüne dönsün, Cuma gününüz mübarek olsun.

# Ülkece zor günler geçirdiğimiz şu günlerde umarız Cuma günü, geleceğe umutla dolu baktığımız şu dönemlerde yeniden bir uyanışa vesile olur. Cuma kurtuluş ve bereket günüdür. Hayırlı Cumalar.

# Yeni güne bismillah Cuma‘ya kavuşturana şükürler olsun. Allah dualarınızı kabul ve makbul eylesin. Hayırlı Cumalar.

# Mübarek Cumanın feyzi üzerinize, rahmeti geçmişinize, bereketi hanenize, nuru ahirete, sıcaklığı ailenize dolsun. Karanlığı aşarak cuma gününü gördüren Rabbımıza şükürler olsun. Hayırlı Cumalar.

# Hüzün ağır gelir kalbe, ama en güzel duaları ettirir dile. En güzel dualarda buluşmak dileği ile. Cumanın cümlemiz için hayırlara vesile olmasını diliyorum.

# Duanız kabul, ameliniz makbul, hizmetiniz daim olsun. Saadetiniz daim ve kaim olsun. Cumanız mübarek olsun.

# Yüksek makamlar yüksek tepeler gibidir koşarak çıkanlar nefes darlığı çeker. Hayırlı cumalar…

Cuma Günü Duası

“Allah’ım. Bu mübɑrek Cumɑ günü hürmetine, bizi sevdiğin kullar arasında eyle. Bizi çok sabreden ve çok şükreden kullarından eyle. Ömrümüz sevdiğin ve razı olduğun işler ile geçsin. Sıhhat ve afiyeti daim eyle. Sevdiklerimizi bize bağışla.

5haber.com  | Ankara

SMS Cuma Mesajları-2017-Sevdiklerinize Gönderebileceğiniz Cuma Mesajları

İslam Alemi tarafından haftanın en mübarek günü olarak kabul edilen cuma gününe kavuşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Binlerce vatandaş, bu mübarek günde sevdiklerine yollayabileceği mesajları araştırmaya başladı.

İşte sevdiklerinize bu mübarek günde gönderebileceğiniz en güzel ve anlamlı cumam mesajları.

# Ey Nefsim Şeytana Yem Olmak mı; Yoksa Cennette Gül Olmak mı Amacın, Bırak Yakamı Secde Edeyim Sen Huzura Er, Ben İmanla Öleyim. Hayırlı ve Nurlu Cumalar.

# İmkanların bittiği yerde iman devam eder. Derdin ne kadar büyük olursa olsun, diyeceğin en güzel şey, derdinden büyük ALLAH vardır. Hayırlı Cumalar.

# Mucizeler sahibi Rabbım! Kullarını affedici Rabbım! Sen ne dersen o olur, sen ne dersen onu biliriz. Dualarımızı hayırlıysa kabul ve makbul eyle. Hayırlı Cumalar.

# Allah’ın nuruyla, ümmetini selamlayan gül yüzlü nur Peygamberimizin Hz. Muhammed’in (S.A.V.) şefaati üzerinize olsun. Hayırlı nurlu cumalar.

# La ilahe illallahtır özüm, Muhammed Mustafa’dır her sözüm, ihlas-i şerifle yıkadım yüzüm. Ayet-el kürsü için sen kabul eyle sözüm. Allah dua ve isteklerini kabul ve makbul eylesin. Hayırlı Cumalar.

# Bu mübarek Cuma gününün tüm inananlar ve insanlık adına hayırlara vesile olmasını yüce Rabbımdan niyaz ediyorum.

# Güneşin kızıllığı ile doğan, saflığıyla süzülen, herkese nasip olmayan mutluluk denen o güzel duygu kalbinizde olsun. Hayırlı cumalar.

# Her “cuma” huzur, her sabah umut doludur. Huzurunuz ve umudunuz daim ve kaim olması dileği ile… Hayırlı ve nırlu Cumalar.

# Kalpler imanla, gönüller huzurla dolsun. Saadetler ve mutluluklar hepimizin olsun. Ne kurulan bağlar bozulsun, nede dostlar unutulsun. Hayırlı ve nurlu Cumalar.

# Cuma günleri ellerinizi dua için her zamankinden daha çok açın ki melekler avucunuzu gül ile doldursun, yüreğiniz sevinç ve huzurla dolsun, Cumanız her daim mübarek olsun.

# Cuma günümüz aşkla dolsun, gönlümüzden geçen en hayırlı dualar kabul ve makbul olsun. Hayırlı ve nurlu cumalar.

Resimli Cuma Mesajları İçin TIKLAYIN

# Yeni güne bismillah, Cuma‘ya kavuşturan Rabbıma şükürler olsun.

# Bu mübarek Cuma gününün feyzi üzerinize, rahmeti geçmişinize, bereketi hanenize, nuru ahiretimize, sıcaklığı yuvamızı doldursun. Karanlığı aşan Cuma’ya ulaşan dualarımız şükür ki var. Hayırlı Cumalar.

# Allah’ım, Omzumuz da onca günah yüküyle, sana açtık ellerimizi..! Derinden bir of değil, dönülden bir af diyoruz.. hayırlı cumalar.

# Hüzün zor gelir yüreğe, ama en içten duaları o ettirir sahibine. En güzel dualarda beraber olmak dileğiyle.

# Duanız kabul ve makbul, ameliniz nezih ve selametli, hizmetiniz mukeddem olsun. Saadetiniz sonsuza kadar sürsün. Cumanız mübarek olsun.

# Güneşin tatlı yüzü, yüreğine dokunsun, kabuslar senden ve ailenden uzakta, melekler başucunda bulunsun. Güneş öyle bir güne doğsun ki, duaların kabul ve makbul, Cuman mübarek olsun.

# Yükü sevgi, özü saygı, gücü barış, süsü hoşgörü olan mübarek dinimizin seçtiği haftanın özel günü cumanız mübarek olsun.

# Ey insanlar! Gaflet uykusundan uyanın! Bekliyor bizi bu dehşeti günler, tevbe edin kardeşler. Hayırlı Cumalar.

# Rabbım nefsimize ‘celaliyle’, kalbimize ‘cemaliyle’, hayatımıza ‘hikmetiyle’, hatalarımıza ‘rahmetiyle’, mahşerde ‘Muhammed’îyle’ yardım eylesin. Hayırlı ve nurlu cumalar.

# Kalbinizden gecen tüm dualar, dilinizden amin olarak dökülsün. Dualarınız kabul ve makbul olsun. Hayırlı cumalar.

# Bizde 5haber.com ekibi olarak Cumanızı kutlar, tüm dualarınız kabul olmasını Allah’tan niyaz ederiz.

5haber.com  | Adana