Etiket arşivi: cumhurbaşkanı erdoğan

Cumhurbaşkanından Son Dakika Yeni KHK Açıklaması (Taşeron ve Tek Tip Kıyafet Düzenlemesi)

Yeni KHK’da taşerona kadro düzenlemesi yer aldı. Bu düzenleme ile ilgili ilk olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan açıklama geldi.

Sudan ziyareti öncesi Esenboğa Havalimanı’nda açıklamalarda önemli açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yeni KHK’lara da değindi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşması şu şekilde;

Tek Tip Kıyafet

KHK ile alakalı olarak en önemli diyebileceğim şey tek tip elbise meselesi. Bu konuda Adalet Bakanlığı’na inisiyatifi verilen, bayanlarla ilgili çözüm yolları da var. Cezaevine girdiği andan itibaren tek tip elbise anlaşılıyor. Böyle bir şey yok. Kıravatlı, havalı şekilde duruşmalara gelmeyecekler. Bunların içinde tulum giyecek olanlar var. Çift şey olarak giyenler olacak. Bayanların giyim şekli çok daha farklı olarak değerlendirilecek. Bu aslında mağdurların, mazlumların bir talebidir de. Bu sese kulak vermenin de bir adımıdır bu. Bu Türkiye’nin kendine mahsus bir olay değil. Şu anda Amerika bunun uyguluyor. Daha ileri gideceğim, Guantanamo’da tek tip elbiselerle orada bir yaşam şekli oluşturulmuştur. Son meşhur duruşmada ayaklarına zincir vurmuşlardır. Zincirle mahkemeye getirmişlerdir. Türkiye böyle bir uygulama yapmıyor..

Taşeron Düzenlemesi

Bu konuyla ilgili olarak da gerçekten gerek Maliye Bakanımız gerek Çalışma Bakanımız bu konuda üzerinde çok çalıştılar. Bizim de burada gayretimiz oldu. Kamu kurumları da bu işin içine alındı. Devletle ilgili olan birçok taşeron, Çaykur’da vs. mevsimlik işçi var. Bazıları diyor, mevsimlik işçi ile taşeronu karıştırıyor. O başka bir şey bu başka bir şey. Bundan sonra aracı olmayacak. Komisyon alır gibi bir taşeron grubu, böyle bir şey yok. Cumhurbaşkanlığı’nda taşeron vardı fakat taşeron olarak çalışan kalkıyor hepsi bizim kadromuzun içine giriyor. Ücret politikası tamamen kalkıyor, daha da farklı. 300-400 belki 500 lira arkadaşlarımız çalışıyor bu başlayacak. Taşeron falan kullanılmayacak. Temizlik işlerini diyelim ki İSTOÇ alacak o yürütecek. İnanıyorum ki çok daha huzurlu, rahat bir döneme böylece girmiş olacağız.

5HABER.COM ANDROİD UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

Facebook Sayfası için TIKLAYIN
Facebook Grubu için TIKLAYIN

5haber.com | Ankara

Erdoğan’dan ABD’ye Flaş Çağrı: Hatanızdan Bir An Önce Dönün

Şırnak’taki AK Parti Kongresine katılan Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Konuşmasında ABD’ye seslenen Cumhurbaşkanı Erdoğan, hatalarından dönmeleri gerektiğini söyleyerek şu ifadeleri kullandı:

“Amerikan yönetimini bir an önce Genel Kurul’da oluşan dayanışma tablosunu doğru okuyarak hatasından dönmeye çağırıyorum. Yanlışta ısrar ederek gerilimi daha fazla tırmandırmanın kimseye faydasının olmadığı, atılan her adımla bir kez daha ortaya çıkıyor.

Amerikan ve İsrail yönetiminin provokatif tutumları, yalnızca bölgedeki fanatiklerle terör örgütlerini mutlu ediyor. Bu tür şımarık tavırlardan sadece ve sadece, kan, gözyaşı, çatışmalardan beslenen kesimler memnuniyet duyuyor. Türkiye olarak ilk kıblemiz Kudüs’ü işgalcilerin, eli kanlı katillerin insafına asla terk etmeyeceğiz. Kudüs’ün tarihi statüsünün bir emrivakiye kurban edilmesine kesinlikle rıza göstermeyeceğiz.

İşgal Devleti

İşgal devleti İsrail fırsattan istifade ile uyguladığı devlet terörünün dozunu artırarak down sendromlu çocuklara, Muhammed’e, kadınlara, 15 yaşındaki Cüneydi’ye, tekerlekli sandalyedeki engellilere saldırmaya, suç çetelesini zenginleştirmeye başladı. Filistinli kardeşlerimizin kanını dökmek için adeta fırsat kollayanlar, bir de kalkıp utanmadan, sıkılmadan şahsım ve ülkemizle ilgili densiz beyanlarda bulunuyorlar.

BM’deki Kudüs Tasarısı

İsrail ve Amerikan yönetiminin oylama öncesi tehditleri hamdolsun hiçbir işe yaramadı. Dolarlar, tehditler bir işe yaramadı. Ekonomik, askeri ve medya gücüyle korku imparatorluğu kuracaklarını düşünenler tarihlerinin en büyük diplomatik hezimetlerinden birini yaşadılar. Amerika ve İsrail bir kez daha nobran tavırlarından, hukuksuz adımlarından dolayı maşeri vicdanda mahkum edildi.

Kefenimizi Giyerek Bu Yola Çıktık

Terör örgütlerinden, vesayet odaklarından, darbe heveslilerinden, bütün bunlardan gelen gizli açık yüzlerce tehdide rağmen hakkı söylemekten, halkımızın gösterdiği istikamette yürümekten asla çekinmedik. Ne bölücü örgüte ne FETÖ’cülere ne de bunların yularını elinde tutan güç odaklarına boyun eğmedik. Kefenimizi giyerek çıktığımız bu kutlu yolda istiklalimiz için, ezanımız için, bayrağımız, vatanımız için, tüm mazlum ve mağdurların hakkı için mücadele etmeyi kararlılıkla sürdüreceğiz.”

5haber.com  | Ankara

Baykal’dan Cumhurbaşkanı Erdoğan İtirafı: “O Dönem Referanduma Gitseydik Kepaze Olurduk”

Deniz Baykal’dan flaş Recep Tayyip Erdoğan itirafı geldi.

CHP eski Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal, eski sanayide esnaflarla bir araya geldi. Burada basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Baykal, 202’de Cumhurbaşkanı Erdoğanb’ın Milletvekili seçilmesine neden karşı çıkmadığı sorusuna “Eğer Recep Tayyip Erdoğan o dönem referanduma gitseydi kepaze olurduk” cevabını verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın engel olunduğu vakit referanduma gitmeleri durumunda, kendileri için iyi bir sonuç alınmayacağını dile getiren Baykal’ın, “Eğer biz deseydik ki ‘senin yasakların var, sen milletvekili olamazsın. O adamda çıkıp millete deseydi ki, ‘Arkadaşlar beni milletvekili olmama engel oluyorlar. Bir parti kurduk eksik olmayın itimat etiniz, meclisin üçte ikisini teslim ettiniz, bakanlar kurulu, başbakan bizim partimizden olacak, hükumet bizde, meclisin çoğunluğu bizde, çağdaş demokrasi anlayışı bizim yanımızda, şimdi benim milletvekili olmamı engelliyorlar. Niye? Çünkü Kenan Evren bir kanun çıkarmış. Kenan Evren’den önce böyle bir kanun var mıydı? Yoktu. Atatürk’te var mıydı böyle bir şey? Yoktu. Kimsede yoktu. Kim yapmış bunu? Evren. Bu Allah’ın kanunu değil, hükmü değil, ayet değil. Ne bu böyle? Ben bunu referanduma sunuyorum’ deseydi. Gelin bunu referandumda halledelim deseydi’ biz ne yapacaktık” sözlerine CHPli bir vatandaştan ‘En başta biz evet derdik’ cevabı geldi. Bunun üzerine Baykal ise, “Ne konuşuyorsun o zaman. Demokrasi adına bunu yaptın ama iyi yapmadın demek istiyorsun ben de diyorum ki, bunun iyisi kötüsü yok. Bu gerçek kardeşim. Oyunu kuralına göre oynayacaksın” açıklamasını yaptı ve şu şekilde konuşmasına son verdi:

“Hem demokrasi olacak hem birilerine yasak koyacak. Referandumda biz hayır sen buna oy veriyorsun ama Kenan evrenin yasağı daha mukaddestir, daha doğrudur hukuken,ahlaken, siyaseten, demokrasi, insan hakları bakımından Kenan Evren’in getirdiği düzenlemeyi devam ettirelim arkadaşlar diye bir kampanya mı yapacaktık? Yapsak ne olurdu? Kepaze olurduk. Kaybederdik. Demek ki ondan sizi kurtarmışız biz. Benden daha çok mücadele eden var mı onunla? E hakkını vermişin, vereceksin tabi. Ben vermemişim onu anayasa vermiş, hukuk vermiş, Allah vermiş. Kim alacak, ne diye alacağız. Birisi almış işte, onun peşinden mi gideceğiz”

5haber.com  | Ankara

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Alman Gazeteci’ye İnce Ayar

G-20 ziyareti öncesinde Almanya’da basın toplantısı düzenleyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Alman bir gazeteciye diktatör sorusu yöneltti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan hakkında sürekli olarak Alman basınında Diktatör haberlerinin yer aldığını söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Alman Gazeteciye “Alman basını neden beni diktatör olarak görüyor?” sorusunu yöneltti. Alman Gazeteci ise Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu sorusuna şu şekilde cevap verdi.

“Alman kamuoyunun sizi neden diktatörü olarak gördüğünü mü soruyorsunuz? Çünkü dünyanın başka hiçbir ülkesinde Türkiye’de olduğu kadar çok gazeteci parmaklıklar arkasında değil. Türkiye’de bu sayı 150. Çünkü Deniz Yücel ve Meşale Tolu gibi Alman gazeteciler hala hapiste ve kimse neden hapiste olduklarını bilmiyor. Ve Yücel hücre hapsinde tutuluyor. Çünkü on binlerce kişi geçen yaz yaşanan darbe girişimi şüphelisi olarak işlerini kaybetti. Çünkü sizin istihbaratınız Alman parlamenterle ilgili casusluk yaptı. Bunlar sizin böyle bir ününüzün olmasının nedenlerinden sadece birkaçı.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Cevabı

Cumhurbaşkanı Erdoğan ise, bu cevap karşısında Alman gazeteciye “Aldığınız bilgi yanlış. Ve bu yanlış bilgiye dayanarak yanlış varsayımlar geliştiriyorsunuz. Binlerce kişinin bizim cezaevlerinde olduğunu, işlerini kaybettiklerini söylüyorsun. Sana şunu söylemek isterim: Doğu ve Batı Almanya yeniden birleştiğinde, kaç insanın işini kaybettiğini biliyor musun? 500 binden fazla.” cevabını verdi.

Bunu Yayınlayacaksın Tamam mı? Silmek Yok

Cumhurbaşkanı Erdoğan, daha sonra ise “Şu anda rakamları kontrol etmem mümkün değil ancak yasalar ve hukuk kuralları çerçevesinde işleyen prosedürler vardı” yanıtını veren Alman gazeteciye “Bundan niye bahsetmiyorsun, çok sayıda insanın işinden atıldığından? Bunu yayınlayacaksın tamam mı, silmek yok” ifadelerini kullandı.

5haber.com  | Ankara

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan AK Partili 30 sosyal medya trolü yargıya taşınsın talimatı

Adalet ve Kalkınma Partisine yakın olduğu iddia edilen bazı sosyal medya hesaplarında, AK Partiye hakaret ve suçlamaların yargıya taşınması kararı alındı. Alınan son dakika bilgilerine göre Cumhurbaşkanı Erdoğan bu hesapların sahibinin bulunması için talimatı verdiği öğrenildi.

Referandum sürecinde ve sonrasında gelen parti dizayn sürecinde çalışmaların yoğunlaştığı olağanüstü kongre döneminde sosyal medya üzerinde, özellikle de Twitter’da takma isimlerle oluşturan hesaplarla bakan, parti yöneticisi ve bazı milletvekilleri hedef seçildi.

Aralarında AK Parti Genel Başkan Yardımcıları Hayati Yazıcı ve Mustafa Ataş, milletvekilleri Adnan Boynukara ve Nurettin Yaşar’ın da bulunduğu 30 kişi AK Parti’ye yakın olduğu iddia edilen bu hesaplara dava açma kararı aldı.

Vekiller, bu hesapları yöneten kişilerin kendi aralarında oluşturduğu doğrudan mesajlaşma (DM) kayıtlarını isteyecek. Trol hesaplardan ‘Davutoğlu ekibi’, ‘FETÖ’cü’ ve ‘Malatyalılar grubu’ gibi nitelendirmeler yapıldığını ve hakaret edildiğini belirten vekiller, konuyu Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım’a da taşıdı. Yıldırım’ın İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’dan bu hesapların kapatılması konusunda gerekeni yapmasını istediği belirtildi. Bu süreçte bir hesabın kapatıldığı, ancak hemen farklı isimle yeni hesap açılarak suçlamalara devam edildiği dile getirildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da bu sorunu kendisine ileten ve bazı isimleri veren milletvekillerine, “Kim bunlar, ben tanımam bile, kimin adına iş yapıyorlar, bulun bunları” dediği öne sürüldü.

Son dakika haberlerinden haberdar olmak için 5haber.com adresini takipte kalın.

5haber.com  |  Ankara

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan AGİT’e Sert Tepki: Haddinizi bilin

Cumhurbaşkanı Erdoğan : AGİT; Haddinizi bilin. Sizin siyasi içerikle raporlarınızı ne duyarız, ne biliriz.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AGİT’in referandum ön raporunu açıklamasına ilişkin, “3 Kasım 2019’da yapılacak seçimlerle yeni sistemi tamamen uygulamaya geçirmiş olacağız. AGİT diye bir örgüt var Avrupa’da. Bunlar kendilerine göre bir rapor hazırlıyorlar. Türkiye’deki seçimler şöyle böyle olmuş. Haddinizi bilin. Haddinizi. Sizin hazırlayacağınız o siyasi içerikli raporları biz ne görürüz ne biliriz ne duyarız. Biz yolumuza devam ederiz. Bu ülke batının hiçbir ülkesinde görülmeyen en demokratik seçimini gerçekleştirmiştir. Sizler Türkiye’nin bakanlarını Avrupa’ya sokmazken utanmadan sıkılmadan bu seçimler hakkında gölge düşürme yarışına girmeyin, netice alamazsınız. Artık sür eşeği Niğde’ye” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım Cumhurbaşkanlığı Sarayı’na gelen vatandaşlara hitap etti.

AGİT’e Tepki

Erdoğan, AGİT’in referandum ön raporunu açıklamasına ilişkin şu ifadeleri kullandı: “3 Kasım 2019’da yapılacak seçimlerle yeni sistemi tamamen uygulamaya geçirmiş olacağız. AGİT diye bir örgüt var Avrupa’da. Bunlar kendilerine göre bir rapor hazırlıyorlar. Türkiye’deki seçimler şöyle böyle olmuş. Haddinizi bilin. Haddinizi. Sizin hazırlayacağınız o siyasi içerikli raporları biz ne görürüz ne biliriz ne duyarız. Biz yolumuza devam ederiz. Bu ülke batının hiçbir ülkesinde görülmeyen en demokratik seçimini gerçekleştirmiştir. Sizler Türkiye’nin bakanlarını Avrupa’ya sokmazken utanmadan sıkılmadan bu seçimler hakkında gölge düşürme yarışına girmeyin, netice alamazsınız. Artık sür eşeği Niğde’ye. Seçimlere kadar geçecek sürede bunların hepsini de hükümetimizle birlikte kararlıkla uygulayacağız. Milletimizin bize işaret ettiği yol budur. Ülkemizin kaybedeceği tek bir dakika yoktur” diye konuştu.

Halk Oylamasında Milli İrade Yeniden Tecelli Etmiştir

Başbakan Binali Yıldırım, “Halk oylamasında milli irade bir kez daha tecelli etmiştir. Cumhurbaşkanlığı hükümet sitemi halkımız tarafından kabul edilmiştir. Milletimizin kararı başımızın tacıdır. Halkımızın sözünün üstünde hiçbir söz yoktur. Halkın ve milletin emanetini taşıyoruz. Alınan kararla birlikte yeni bir yolun başındayız. Bize duyulan güven için onay için şükranlarımı sunuyorum. Milletimiz önümüze yeni bir yol haritası koydu. Milletin verdi mesaj net, açıktır. Doğu ve Güneydoğu bölgesindeki vatandaşlarımız özellikle terörle mücadeleye devam mesajı vererek gerekli desteği göstermişlerdir” diye konuştu.

Zafer ve Hezimet Şeklinde Yorumlanmamalı

Yıldırım, “İçeride ve dışarıda Türkiye’nin demokrasisini tartışma konusu yapanalar mahcup olmuşlardır. Türkiye’yi gölgelemek, itibarını yaralamak isteyenleri halkımız mahcup çıkarmıştır. Referandum zafer ve hezimet diye yorumlanmamalı. Bu oylamanın kaybedeni yok. Kazananı bütün Türkiye olmuştur. Hayır diyen de evet diyen de vatandaşımızdır. Hepsinin kararı da kabulümüzdür. Bu referandum çoğulcu demokrasimize güç katmıştır. Olgun bir atmosfer içerisine referandum gerçekleşmiştir. Hiçbir vatandaşımızın gönlünün kırılmasına asla rızamız olmaz. Netice ülkemiz için hayırlı uğurlu olsun” ifadelerini kullandı.

5haber.com  |  Ankara

Son Dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan Referandum Anketi Sonucunu Açıkladı

Referanduma kısa bir süre kala Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan anket sonucu açıkladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı son dakika açıklamasında anket sonuçları ile ilgili şu ifadelere yer verdi: “(Halk oylaması anketleri) Şu an itibarıyla tüm araştırma gruplarından bize gelenler, hepsi de hemen hemen olumsuzu hiç yok, hepsi ‘evet’ istikametinde. Ama bakıyorsunuz aralarında birer, ikişer, üçer puan var. Bunların içerisinde açık ara olanlar da var. Pazar günü öyle zannediyorum ki, çok çok farklı bir netice de ‘evet’ lehinde gelebilir. ‘Evet’ lehinde çıkacak olan bu netice, milli iradenin bu yeni yönetim sistemini ne denli benimsediğini de ortaya koyacaktır. Oran, 55’in altında gösterenler de var, 55-60 aralığında gösterenler de var.”

Ayrıntılar Gelecek..!!

Son dakika haberlerinden, gündem haberlerinden ve daha fazlasından haberdar olmak için tıklayın

5haber.com  |  Ankara

Cumhurbaşkanı ve Başbakanın Katılımı ile Yenikapı’da Büyük ‘Evet’ Mitingi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkanı Başbakan Binali Yıldırım’ın birlikte gerçekleştireceği “Evet” mitingi için Yenikapı Miting alanı dolmaya başladı. Düzenlenecek olan mitinge katılımda bulunacaklar, İstanbul’n dört bir yanından Yenikapı meydanına geldi.

Avrasya Tüneli Kapatıldı

Yenikapı’da düzenlenecek olan miting nedeniyle Yenikapı’ya giden tüm yollar kapatıldı.Yollar, 9 Nisan Pazar günü akşaımna kadar araç trafiğine kapalı olacak. Öte yandan Avrasya Tüneli ise miting nedeniyle geçişlere kapatıldı.

Özel Dev Sahne 

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Yıldırım’ın katılımı ile gerçekleşecek olan miting için 16 metre yüksekliğinde ve 95 metre genişliğinde dev bir sahne kuruldu. Sahnenin iki yanına Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Yıldırım’ın posteri ile birlikte ” Evet söz de karar da milletin” yazısı yazıldı. Sahne için 600 ton malzeme kullanıldığı öğrenildi.

Cumhurbaşkanı ve Başbakan Şehit Yakınları, Gaziler ve Engelliler ile Birlikte Oturacak

Düzenlenecek olan mitingde protokol bölümü olmayacak. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım şehit yakınları, gaziler ve engellilerle birlikte oturacak.

Ulaşım ve Güvenlik Nasıl Olacak?

Miting nedeniyle Yenikapı meydanı içinde ve çevresinde geniş güvenlik önlemleri alındı. Miting için 5 bin polis 700 sağlık personeli görev yapacak. 185 deniz aracı ve binlerce otobüs de mitinge katılanlar için görev yapacak.

Son dakika haberlerinden, gündem haberlerinden, politika haberlerinden ve daha fazlasından anında haberdar olmak için 5haber.com adresini takipte kalın.

5haber.com  |  Ankara

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Kııçdaroğlu’na: Gelmeyeceğim dedi kuzu kuzu geldi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yaptığı son dakika açıklamasında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu ağır bir şekilde eleştirdi.  Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ni yaptığımızda malum zat ‘Ben oraya gitmeyeceğim’ dedi. Ama kuzu kuzu geldi. Hiçbir zaman onların sözleri geçerli değil” sözlerini söyledi.

Antalya’da düzenlenen toplu açılış törenine katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Büyükşehir Belediyesi’nin yeni hizmet binasının açılışını gerçekleştirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, kendisini burada bekleyen belediye personeli ve vatandaşlara bir konuşma yaptı. Konuşmasında kimsenin karşısında eğilmediklerinin altını çizen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Biz sadece Rabbimin karşısında eğiliriz. Bu hizmet binasının maliyeti 70 milyon lira. Sayın Türel başladığı bu inşaatı kendisinden sonra hangi zihniyete teslim etmek zorunda kaldı? Antalya tekrar Türel ile yola devam etti. Bu hizmet anlayışını ortaya koyuyor. Ben Ziya Paşa’yı nasıl hatırlamam, ‘Eşek ölür kalır semeri, insan ölür kalır eseri.’ Eserleriyle insanlara değer vermemiz gerekiyor. Sizin dikili ağacınız yok, ne konuşuyorsunuz? 14 senede ülkemizde neler yaptığımızı anlatacağız. Antalya gibi bir yere muhteşem belediye hizmet binasının olmaması düşünülebilir mi? Daha büyük hizmetler için bu bina şarttı. Türel kaldığı yerden bu binayı yaptı. Bunlara 5 keçi teslim edin, kaybedip gelirler. Bu binayı kaybettikleri gibi, Allah’tan erken dönüş oldu. Hizmet binası hayırlı olsun” sözlerini söyledi.

Ankara’da Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ni yaptıklarında demediklerini bırakmadıklarını belirten Erdoğan, “Gitmedikleri mahkeme kalmadı. Ben oraya gitmeyeceğim dedi malum zat, ama kuzu kuzu geldi. Hiçbir zaman onların sözleri geçerli değil” dedi.

Dinamik Bir Parlamentonun Yolu Açılacak

Gençlere parlamentonun yolunu kapatmak isteyenler olduğunu anlatan Erdoğan, şöyle konuştu:

“Parlamentoyu çoluk çocuğa mı bırakacağız diyorlar. Biz gençliğimize güveniyoruz. Seçme, evlenme yaşına 18, buna evet diyorsun. Seçilmeye gelince mi hayır diyorsun? Bütün gençleri bu yarışın içinde görmek istiyoruz. Dinamik bir parlamentoya evet mi, güçlü bir parlamentoya evet mi? Referandum için kalan 23 günü çok iyi değerlendireceğiz. Bu yarışta inşallah 16 Nisan akşamı hep beraber Türkiye’yi yeni bir milada taşıyacağız. 23 gün sonra özellikle Antalya’yı takip edeceğim.”

Törende Madeni Paralara İzin Yok

Erdoğan’ın gelişi öncesi belediyenin etrafı polis bariyerleriyle kapatıldı. Belediye personeli belediye içerisine alınmazken, tek bir kapıdan giriş sağlandı. Yoğun güvenlik önlemi altında belediye önüne alınan vatandaşlar ve belediye görevlilerin üzerindeki madeni para, parfüm şişesi gibi ürünler polis tarafından toplandı.

5haber.com  |  Antalya
DHA