Etiket arşivi: danıştay personel alımı

Danıştay En Az Lise Mezunu Personel Alıyor (KPSS 60 Puan Şartı)

Danıştay Başkanlığı en az lise mezunu adaylar arasından 7 hizmetli alımı yapacağını geçtiğimiz gün açıkladı.

Danıştay geçtiğimiz gün Devlet Personel Başkanlığı ve kendi resmi sayfası üzerinden yayımladığı ilan ile destek personeli alımı yapacağını açıkladı. Başvurular 18 Aralık 2017 tarihi itibariyle başladı. Şahsen alınan başvurular için son tarih 22 Aralık 2017 olarak açıklandı.

Kimler Başvurabilir?

İlana başvuru yapacak adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48’inci maddesinde belirtilen genel şartları taşıyor olması, Danıştay Personeli Atama ve Nakil Yönetmeliği’nin Genel Şartlar başlıklı 5’inci maddesinin 1’inci fıkrasının b bendinde yer alan “İlk defa Devlet memurluğuna atanacaklar için Başkanlık tarafından ilan edilen sınavın yapılacağı yılın son günü itibariyle 35 yaşını bitirmemiş olmak” hükmü uyarınca sınavın yapılacağı yılın son günü olan 31/12/2017 tarihi itibarıyla 35 yaşını bitirmemiş olmak. (31/12/1982 ve sonrası doğmuş olanlar başvuru yapabilirler.), 2016-KPSS lisans ve 2016-KPSS ortaöğretim/ön lisans sonuçlarına göre (lisans mezunları için KPSSP3, ön lisans mezunları için KPSSP93, ortaöğretim mezunları için KPSSP94) puan türünden en az 60 (altmış) puan almış olması, güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sonucu olumlu olması ve en az lise ve dengi okul mezunu olması gerekmektedir.

Başvuru Şekli

İlana başvurular Danıştay Başkanlığına yapılmaktadır. Başvuru yapacak adayların aşağıdaki evraklarla birlikte Danıştay’a müracaat etmesi gerekmektedir.

# Başvuru formu,
# Kimlik aslı ve fotokopisi,
# KPSS sonuç belgesi,
# Mezuniyet belgesinin onaylı örneği.

Alınacak personellere ödenecek maaş ile ilgili şu ifadelere yer verildi:

UNVAN  SAYI SÖZLEŞME ÜCRETİ (BRÜT TL)
Destek Personeli (Hizmetli olarak çalıştırılmak üzere) 7 2.104,99 TL

Memur alım haberlerinden ve gündem haberlerinden haberdar olmak için;

Facebook Sayfası için TIKLAYIN
Facebook Grubu için TIKLAYIN

5haber.com | Ankara

Danıştay En Az Lise Mezunu Garson, Bahçıvan ve Aşçı Alacak (Başvurular Ne Zaman Başlıyor?)

Danıştay Başkanlığı tarafından bir personel alım ilanı yayımlandı.

Danıştay Başkanlığı ve Devlet Personel Başkanlığı resmi internet sayfası üzerinden yayımlanan personel alım ilanlarında, kurum bünyesinde istihdam etmek üzere en az lise mezunu 17 personel alımı yapılacağı belirtildi. Alınacak personellerin Kamu Personeli Seçme Sınavına girmiş olması ve en az 60 puan almış olması şartı aranır.

Başvuru Şartları

Alınacak personellerde 657’nin 48. maddesindeki şartların yanı sıra aşağıdaki özel şartlar aranır:

Garson Pozisyonu İçin;

# Turizm Meslek Yüksekokullarının ilgili bölümü veya meslek lisesi ve dengi okulların otelcilik, turizm otel işletmeciliği, turizm ve otelcilik, turizm, turizm endüstrisi servis hizmetleri bölümlerinden mezun olmak veya lise ve dengi okullardan mezun olup garson bonservisine veya 3308 sayılı Mesleki Eğitim Kanunu uyarınca alınmış ustalık veya kalfalık belgesine sahip olmak veya garsonluk mesleğinde iki yıl çalışmış olduğunu belgelemek. (Garson bonservisine sahip olanlar ile “Garson” statüsünde iki yıl çalışmış olanlar; Sosyal Güvenlik Kurumlarına prim ödemek suretiyle Sosyal Güvenlik Kurumundan alınacak sigorta hizmet dökümü ve işe giriş bildirgesini ibraz etmeleri zorunludur.)

Aşçı Pozisyonu İçin:

# En az lise mezunu olmak,

# Aşçılıkla ilgili en az meslek lisesi mezunu olmak veya Halk Eğitim Merkezi Müdürlüklerinin veya diğer resmi Kurum veya Kuruluşların düzenlediği kurslardan mezun olmak veya ilgili branşta sertifika sahibi olmak,

# Aşçılık mesleğinde en az iki yıl çalışmış olduğunu belgelemek. (Sosyal Güvenlik Kurumlarına Prim ödemek suretiyle “Aşçı” statüsünde iki yıl çalışmış olduğuna dair Sosyal Güvenlik Kurumundan alınacak sigorta hizmet dökümü ve işe giriş bildirgesinin ibraz edilmesi zorunludur.)

Bahçıvan Pozisyonu İçin;

# En az lise veya dengi okul mezunu olmak,

# Bahçıvanlık bonservisi sahibi olmak. (Sosyal Güvenlik Kurumlarına Prim ödemek suretiyle “Bahçıvan” statüsünde çalışmış olduğuna dair Sosyal Güvenlik Kurumundan alınacak sigorta hizmet dökümü ve işe giriş bildirgesinin ibraz edilmesi zorunludur.)

Başvuru Şekli

Başvurular 24-27 Ekim tarihleri arasında aşağıdaki evraklarla birlikte Danıştay Başkanlığına şahsen yapılacaktır.

# Başvuru formu,
# Nüfus Cüzdanı aslı ve fotokopisi,
# KPSS sonuç belgesi,
# Mezuniyet belgesi,
# Özel şartlarda istenen SGK dökümü ve belgeler.

Memur alımı haberlerinden haberdar olmak için 5haber’i takipte kalın.

Facebook Grubu için TIKLAYIN
Facebook Sayfası için TIKLAYIN

5haber.com  | Ankara

Danıştay Zabıt Katibi, Hizmetli ve Şoför Alımı Başvuru Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Danıştay Başkanlığı tarafından Devlet Personel Başkanlığı resmi internet sitesi üzerinden yayımlanan personel alım ilanında en az lise mezunu zabıt katibi, hizmetli ve şoför alımı yapılacağını duyurdu.

Yayımlanan ilanlara başvurular 28 Haziran günü başlamış olup 4 Temmuz tarihine kadar başvurular alınmıştı. Başvuruların 4 Temmuz mesai saatinin bitmesi ile sona ererken ilgili personel alımına başvuruda bulunan adaylar, başvuru sonuçlarının açıklanmasını beklemeye başladı.

Zabıt Katibi Alımı

Danıştay’a 60 zabıt katibi alımı yapılacak. Personel alımı için mülakata alım yapılaca sayının 20 katı kadar aday çağrılacak. 1200 kişilik mülakat listesinin önümüzdeki günlerde açıklanması bekleniyor. Listenin tam açıklanma tarihi belli değilken duyuru Danıştay resmi internet sitesi (danistay.gov.tr) üzerinden yayımlanacak. Sıralamaya giren adaylar sırasıyla önce on parmak testinden daha sonra ise sözlü sınav testinden geçecek.

Şoför ve Hizmetli Alımı

DPB üzerinden yayımlanan bir diğer ilanda ise Danıştay bünyesine istihdam edilmek üzere en az lise mezunu 10 hizmetli ve 15 şoför alımı yapılacağı belirtildi. İlgili alıma başvurular da 4 Temmuz mesai bitimi itibariyle sona erdi. Şoför alımı uygulama sınavı için alınacak personel sayısının 10 katı kadar aday, uygulama sınavına KPSS puanı ile sıralanacak.  Hizmetli alımı için alınacak personel sayısının 5 katı kadar aday, mülakata çağrılacak.

Personel Alım Başvuru Sonuçları

Danıştay personel alımı başvuru sonuçları önümüzdeki günlerde açıklanacak. Sonuçlar açıklanır açıklanmaz haberdar olmak için 5haber.com adresini sosyal ağlar üzerinden takipte kalın.

Facebook Sayfası için TIKLAYIN
Facebook Grubu için TIKLAYIN

5haber.com  | Ankara