Etiket arşivi: deprem

Manisada Korkutan Deprem!

Bu sabah Saat 10.21 sularında bir deprem meydana geldi. AFAD depremin büyüklüğünü 5.5 şiddetinde olduğunu açıkladı. Deprem manisa’nın Saruhanlı ilçesinde gerçekleştiği öğrenildi. Manisa Valisi Yaşar Karadeniz ” Valiliğimize herhangi bir hasar ihbarı yok. Herhangi bir hasar varsa hemen ona göre afet planlarımıza göre harekete geçilecek”açıklamasında bulundu.

Manisa Saruhanlıda meydana gelen  deprem  5.5 şiddetinde oluştu yerin 9,29 km altından meydana geldi. Deprem İzmir dahil birçok ilde meydana geldi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yaptığı açıklama ile;

“Merkez üssü Manisa Saruhanlı, büyüklüğü 5.5 olan depremde Saruhanlı merkezde yapılan taramalarda şu ana kadar herhangi bir hasar tespiti ve ihbarı gelmemiştir. Kırsal taramalar devam etmektedir. Manisa Valiliğimiz ve AFAD kamuoyunu bilgilendirmeye devam edecektir”diyerek açıklama yaptı.

Bingöl’de ikinci kez 5.6 şiddetinde deprem oldu

AFAD’ın açıklamasına göre saat 09.51’de Bingöl’de 5,6 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi.deprem yerin 7 km altında meydana geldi.

Bingöl’de dün karlıova’da meydana gelen 5,7 şiddetindeki depremde göçük altında kalan güvenlik korucusunun şehit olduğunu ve 21 kişi yaralandığı  açıklanmıştı. Sarsıntı Erzurum, Erzincan , Diyarbakır,Muş Elazığ ‘da  hissedildi.

Bingöl’de Deprem Oldu

Kandilli Rasathanesi verilerine göre Bingöl Karlıova ilçesinde saat 17.24’te  5,8 şiddetinde derem meydana geldi.Depremin çevre illerden de hissedildiği bildirildi. Cumhurbaşkanı yardımcısı Oktay ikisi 4’dün üzerinde 77 artçı deprem olduğunu açıkladı. https://veomer.com/

Bingöl Valiliği Deprem Bölgesinde 1’i güvenlik korucusu 7 kişinin göçük altından kurtarıldığını açıklarken 1 orucunun hayatını kaybederek şehit düştüğünü duyurdu.

Deprem Erzincan, Erzurum , Muş ve Diyarbakır’da’da hissedildi. Depremde yaralanan 3 vatandaşın hastaneden taburcu olduğu ve 15 vatandaşın tedavisinin devam ettiği açıklandı

Ordu’da Deprem

Bir Yerde Corona Virüsü diğer yanda doğal afetlerle anılan 2020 yılında bir üzücü haber de Ordu’dan geldi.

Kandilli Rasathanesi bilgilerine göre  bugün gece yarısında Ordu’da Merkez Üssü AVDULLU-KUMRU olan 4.2 Şiddetinde deprem meydana geldi. Gelen ilk haberlere göre herhangi bir can kaybı yaşanmazken Halk kısa süreli bir panik yaşadı.

 

Elazığ’da deprem (19 Mart 2020)

İç İşleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının verilerine göre saat 20. 53’te Sivrice’de 5 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Depremin yerin 21,34 m derinliğinde olduğu tespit edildi.

Kandilli Rasathanesi ve Afet ve Acil durum verilerine dayanarak kamuoyuna duyurduğu son deprem listesine göre Elazığ Sivrice’de saat 20.53’te 5 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Sarsıntılar Gaziantep, Malatya gibi illerde hissedildi. Yaşanan depremin ardından Elazığ ile birlikte çevre illerdeki vatandaşlarda panik yaşadı.

Sivas’ta ve Tokat’ta Deprem oldu

AFAD verilerine göre Sivas’ta 4.2 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Yerin 19 km altında meydana gelen depremin merkez üssünün Sivas olduğu açıklandı. Kandilli rasathanesi ise depremin merkez üssü Tokat Almus olduğunu açıkladı. Deprem Yozgat, Erzincan, Kayseri, Malatya, Amasya, gibi çevre illerde hissedildi. Elazığ depreminden sonra  her sarsıntıda panik olan vatandaşlar can ve mal kaybının olmadığından rahatladılar.

Kandilli rasathanesinin açıklamasına göre Tokat/Almus’ta 4.1 Büyüklüğünde deprem meydana geldiğini bildirdi.

Osmaniye’de deprem

Osmaniye’de saat 13.35’de yerin yaklaşık 19 km derinliğinde 4.1 büyüklüğünde deprem oldu.  AFAD’dan yapılan açıklamaya göre Osmaniye’nin Sumbas ilçesinde  4.1 büyüklüğünde meydana gelen deprem korkuttu.

İç İşleri Bakanlığı Afet ve Acil durum yönetim başkanlığı internet sitesinde yer alan bilgiye göre saat 13.35 ‘te Sumbas ilçesinde 4.1 büyüklüğünde deprem oldu. Deprem Kadirli ve Kozan İlçelerinden hissedildi.

Manisa’da Deprem Korkuttu

AFAD verilerine göre Manisa Kırkağaç ilçesinde 3.5 büyüklüğünde deprem oldu. AFAD verilerine göre saat 23.20 sıralarında yerin 7 km derinliğinde deprem meydana geldi. Depremde can ve mal kaybı olmadı. Merkez Üssü Kırkağaç ilçesi karakurt mahallesinde meydana geldi.

08.03.2020 saat 23.20 sıralarında  deprem meydana geldi.  sabah saat 07.21 sıralarında yaşanan 3,8 şiddetindeki marmara depreminden sonra manisa depremi korkuttu.