Etiket arşivi: dönerse senindir filmi

Bursalı Hemşireler Murat Boz’un ‘Dönerse Senindir’ Filmine Tepki Gösterdi

Murat Boz’un başrolünde oynadığı Dönerse Senindir filmine tepki geldi.

Bursa’da hemşireler, başrolünü Murat Boz’un oynadığı Dönerse Senindir sinema filminde bulunan hemşire sahnesine tepki gösterdi. Filmdeki sahneden rahatsız olduklarını belirten hemşireler, yapım şirketine faks çekti.

Murat Boz’un 23 Aralık’ta vizyona giren ‘Dönerse Senindir’ adlı filminde yer alan hemşire sahneleri için Bursalı hemşirelerden tepki geldi. Bursa Onkoloji Hastanesi’nde görev yapmakta olan, başta hemşireler olmak üzere sağlık çalışanlarının PTT’deki faks çekme eylemine Bursa Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Prof. Dr. Rüstem Aşkın da destekte bulundu.

Hemşireler adına açıklama yapan Hemşire Dilek Ay, hemşireliğin toplumda en kutsal ve eski mesleklerden biri olduğunu belirterek, “Böylesi kutsal bir mesleğin reklamlarda, kliplerde ve filmlerde giyim kuşamı ve tavırlarıyla cinsel obje olarak gösterilmesi kabul edilemez.Unutmamak gerekir ki bizde toplumda yaşayan ,ailesi ve çevresi olan bireyleriz.Bu denli çirkin ve onur kırıcı sahneler bizi son derece rahatsız etmekte ve meslek saygınlığımızı zedelemektedir” dedi.

Bursa Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Prof.Dr.Rüstem Aşkın da, söz konusu sahnelerin sağlık çalışanlarını yaraladığını bildirerek, “Bu sahneler gerçekten hepimizi yaralamıştır . Kabul edilemez. Tepkilerini dile getiren hemşirelerimizin yanındayız, onları destekliyoruz. Yazılı ve görsel basında buna benzer şekilde sağlık personeli ile ilgili anlatımlarda azami özeninin gösterilmesi gerekir. Bunun talep edilmesi de en doğal hakkımız” diye konuştu.

Daha sonra sağlık çalışanları yanlarında getirdikleri açıklamaları film yapımcı şirkete faks çekerek postaneden ayrıldı.

5haber.com   | Bursa
DHA