Etiket arşivi: dpb memur alımı

En Az Lise Mezunu KPSSli ve KPSSsiz 1096 Memur Alımı Yapılıyor (Son Başvuru: 31 Temmuz 2017)

Kamu kurum ve kuruluşları, Devlet Personel Başkanlığı resmi internet sitesi üzerinden yayımladıkları ilanlar ile en az lise mezunu çok sayıda personel alımı yapacaklarını duyurdu. İşte yayımlanan personel alım ilanlarından son başvuru tarihi 31 Temmuz olan ilanlar.

Sahil Güvenlik Komutanlığı En Az Lise Mezunu 600 Personel Alıyor

Sahil Güvenlik Komutanlığı bünyesinde istihdam etmek üzere en az lise mezunu 600 uzman erbaş alımı yapılacağı duyuruldu. Yayımlanan ilana başvurular internet üzerinden alınıyor olup, en az lise mezunu ve askerlik hizmetini yapmış adaylar başvuru yapacak. İlana başvurular başvurular www.sahilguvenlik.gov.tr  internet sayfası üzerinden alınacak.

Dışişleri Bakanlığı 1 Personel Alımı

Dışişleri Bakanlığı bünyesinde istihdam etmek etmek üzere 1 sözleşmeli personel alımı yapılacaktır. En az lise mezunu düzeyinden yapılan personel alım ilanına başvuru yapacak adayların iyi derecede Fransızca biliyor olması gerekmektedir. Başvurular, gerekli evraklarla birlikte Temsilciliğimiz “Représentation Permanente de Turquie auprès du Conseil de l’Europe, 23 Boulevard de l’Orangerie 67000 Strasbourg adresine yapılacak.

Mustafa Kemal Üniversitesi 66 Personel Alımı

Mustafa Kemal Üniversitesi tarafından yayımlanan ilanda en az lise mezunu sağlık personeli alımı yapılacağı belirtildi. İlana başvurular Üniversitenin Personel Daire Başkanlığına yapılacak.

SGK 400 Personel Alımı Yapıyor

Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından yayımlanan ilanda lisans mezunu 400 denetmen yardımcısı alımı yapılacağı belirtildi.

Afyon Kocatepe Üniversitesi 29 Personel Alımı Yapıyor

Afyon Kocatepe Üniversitesi en az lise mezunu sağlık personeli alımı yapıyor.

İlanların detayları ve başvuru ile ilgili detaylara ulaşmak için lütfen TIKLAYIN

Facebook Sayfası için TIKLAYIN
Facebook Grubu için TIKLAYIN

5haber.com  | Ankara

Sağlık Personeli Alımlarında Son Durum (Devam Eden İlanlar, Alım Yapılacak Toplam Sayı)

Sağlık Bakanı Recep Akdağ tarafından daha önceden yapılan açıklamada, Sağlık Bakanlığına 46 bin 500 personel alımı yapılacağı açıklanmıştı.

Bakan Akdağ’ın bu açıklamasının ardından Bakanlık 4 bin personel alımı yapmıştı. 4 bin alımın yapılmasının ardından kalan 42 bin 500 personel alımının önümüzdeki günlerde yapılacağı belirtildi. Yapılacak 42 bin 500 personel alımının 16 bin 500’ünün sağlık personeli, 13 bininin doktor ve 17 bininin ise şirket çalışanları olacağı öğrenildi.

Bakan Akdağ’ın Açıklaması

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, daha önce yaptığı açıklamada, Sağlık Bakanlığına alınacak personellerin sağlık lisesi mezunları ve üniversitelerin sağlık bölümlerinden mezun olanlar arasından alınacağını belirtti.

Bakanlık Merkezi Atama ile 16500 Personel Alımı Yaptı

Sağlık Bakanlığı, 2017 yılı içerisinde bakanlık bünyesine toplamda 16500 personel alımı yaptı. Yapılan alımda 4 bini Şubat atama döneminde, 12500’ü de Haziran döneminde aldı.

Personel Alımları Ne Zaman?

Sağlık Bakanlığına personel alımları yıl sonuna kadar yapılacak. Alımlardan haberdar olmak için 5haber’i takipte kalabilirsiniz.

Devam Eden Sağlık Personeli Alım İlanları

Kamu kurum ve kuruluşları, Devlet Personel Başkanlığı resmi internet sitesi üzerinden yayımladıkları ilanlar ile sağlık personeli alımı yapıyor. Buna göre devam eden sağlık personeli alımları şu şekilde:

Kocaeli Üniversitesi 62 Sözleşmeli Personel Alıyor

Kocaeli Üniversitesi en az lise mezunu sağlık personeli alımı için son başvuru tarihi: 19 Temmuz

Selçuk Üniversitesi 82 Sağlık Personeli Alıyor

Konya Selçuk Üniversitesi 82 sağlık personeli alımı son başvuru tarihi: 26 Temmuz

Mustafa Kemal Üniversitesi 66 Sağlık Personeli Alıyor

Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi sağlık personeli alımı son başvuru tarihi: 31 Temmuz

Mersin Üniversitesi 73 Sağlık Personeli Alıyor

Mersin Üniversitesi sağlık personeli alımı için son başvuru tarihi: 1 Ağustos

Afyon Kocatepe Üniversitesi 29 Sağlık Personeli Alıyor

Afyon Kocatepe Üniversitesi sağlık personeli alımı son başvuru tarihi: 31 Temmuz

İnönü Üniversitesi 26 Sağlık Personeli Alıyor

İnönü Üniversitesi sağlık personeli alımı için son başvuru tarihi: 1 Ağustos

5haber.com  | Ankara

Hacettepe Üniversitesi 39 Sağlık Personeli Alımı Yapıyor

Hacettepe Üniversitesi tarafından bir ilan yayımlandı. Devlet Personel Başkanlığı resmi internet sitesi üzerinden yayımlanan personel alım ilanında en az ön lisans mezunu sağlık personeli alımı yapılacağı açıklandı.

Hacettepe Üniversitesinin dpb.gov.tr adresi üzerinden yayımladığı ilanda 25 Hemşire, 2 Diyetisyen, 2 Tıbbi Görüntüleme Teknikeri, 1 Tıbbi Laboratuvar Teknisyeni, 2 İlk ve Acil Yardım Teknikeri, 2 Patoloji Laboratuvar Teknikeri, 2 ön lisans mezunu anestezi teknikeri, 1 Gıda Teknikeri, 3 Programcı olmak üzere toplamda 39 sözleşmeli personel alımı yapılacağı belirtildi.

Başvuru Şartları

# Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak,

# Taksirli suçlar hariç olmak üzere; adli sicil kaydının bulunmaması,

# Erkek adaylar için askerlik ile ilgisi bulunmamak,

# 01.01.1982 ve sonrası doğumlu olmak,

# 657 sayılı Devlet Memurları Kanunun 53. maddesine göre görevini devamlı yapmasına engel olabilecek vücut veya akıl hastalığı veya vücut sakatlığı ile özürlü bulunmamak,

# Başvuru yapacak adayların son 1 yıldır herhangi bir kurumda sözleşmeli personel olarak çalışmamış olması gerekir.

Başvuru Şekli

İlgili alıma başvuruda bulunacak adayların Hacettepe Üniversitesi C Katı İnsan Kaynakları Koordinatörlüğü’ne
nüfus cüzdanı ile fotokopisi, diploması veya geçici mezuniyet belgesinin aslı ve fotokopisi, KPSS sonuç belgesi, erkek adaylar için terhis belgesinin aslı ve fotokopisi ile birlikte şahsen başvuru yapmaları gerekmektedir. Posta yolu ile yapılan başvurular kabul edilmez.

Son Başvuru Tarihi

İlgili personel alımına başvurular 14 Temmuz günü sona erecektir.

Son dakika haberlerinden, gündem haberlerinden ve daha fazlasından anında haberdar olmak için 5haber.com adresini takipte kalın.

5haber.com  | Ankara

Devam eden Sağlık Personeli alım ilanları: En az lise mezunu 12 bin 977 personel alınıyor

Kamu kurum ve kuruluşları, Devlet Personel Başkanlığı resmi internet sitesi üzerinden yayımladıkları ilanlar ile en az lise mezunu sağlık personeli alımı yapacaklarını açıkladı. Bizde 5haber.com olarak kamuya sağlık personeli alımlarını tek çatı altında toplayarak sizlere sunduk. İşte ilanların detayları.

Sağlık Bakanlığı 12500 Personel Alımı

Sağlık Bakanlığı ve bağlı kuruluşlara merkez atama ile en az lise mezunu 12 bin 500 sağlık personeli alımı yapılacağı uzun süredir konuşuluyordu. Bakan Akdağ’ın defalarca dile getirdiği açıklama geçtiğimiz geçtiğimiz gün geldi. Devlet Personel Başkanlığı resmi internet sitesi üzerinden yapılan açıklamaya göre Sağlık Bakanlığı merkezi atama ile en az lise mezunu 12500 personel alımı başvuru takvimi ve kadro dağılımları açıklandı. Detaylar için TIKLAYIN

Gazi Üniversitesi 103 Sağlık Personeli Alımı

Gazi Üniversitesi, ilan ettiği duyuruda, Üniversite bünyesinde istihdam edilmek üzere 77 hemşire, 10 sağlık teknikeri, 3 biyolog, 2 laborant, 4 diğer sağlık personeli, 1 röntgen teknisyeni, 3 psikolog ve 3 diyetisyen olmak üzere toplamda 103 sağlık personeli alımı yapacağını belirtti. Detaylar için TIKLAYIN

Ankara Üniversitesi 100 Sağlık Personeli Alımı Yapıyor

Ankara Üniversitesi, lisans mezunu 93 hemşire, Ön Lisans mezunu 6 Tıbbi Görüntüleme Teknikeri ve Lisans mezunu 1 Diyetisyen olmak üzere toplamda 100 sağlık personeli alımı yapacak. 19 Haziran tarihinde sona erecek başvurunun detaylar için TIKLAYIN

Gaziosmanpaşa Üniversitesi 43 Sağlık Personeli Alımı Yapıyor

Gaziosmanpaşa Üniversitesi lise mezunu 36, Lisans mezunu 4 hemşire, Lisans mezunu 1 ebe, Ön Lisans mezunu 1 sağlık teknikeri ve ortaöğretim mezunu 1 Diğer Sağlık Personeli olmak üzere 43 personel alımı yapılıyor.  Başvuruları 16 Haziran’da sona eren ilanın detayları için TIKLAYIN

Bülent Ecevit Üniversitesi 36 Sağlık Personeli Alımı Yapıyor

Rektörlük Başkanlığı tarafından DPB üzerinden yayımlanan personel alım ilanında Bülent Ecevit Üniversitesi bünyesinde istihdam edilmek üzere 20’si lisans mezunu, 16’sı ortaöğretim mezunu olmak üzere toplamda 36 hemşire alımı yapılacağı belirtildi. Başvuruları 16 Haziran’da sona erecek ilanın detayları için TIKLAYIN

Uludağ ve Ondokuz Mayıs Üniversitesi 104 Sağlık Personeli Alıyor

Uludağ ve Samsun Ondokuz Mayıs Üniversiteleri tarafından Devlet Personel Başkanlığı resmi internet sitesi üzerinden personel alım ilanı yayımlandı. Yayımlanan personel alım ilanlarında Uludağ Üniversitesinin 60, Ondokuz Mayıs Üniversitesi 44 sağlık personeli alımı yapacak. İlanın detayları için TIKLAYIN

Trakya Üniversitesi 91 Sağlık Personeli Alıyor

Trakya Üniversitesi tarafından Devlet Personel Başkanlığı resmi internet sitesi üzerinden yayımlanan personel alım ilanında en az lise mezunu 91 sağlık personeli alımı yapılacağı belirtildi. Detaylar için TIKLAYIN

Personel alım ilanlarından haberdar olmak için 5haber.com adresini sosyal ağlardan takip edin.

Facebook Sayfası için TIKLAYIN
Facebook Grubu için TIKLAYIN

5haber.com  | Ankara

4 Üniversite en az lise mezunu 282 sağlık personeli alımı yapıyor

4 üniversite Devlet Personel Başkanlığı üzerinden yayımladıkları ilanlar ile sağlık personeli alımı yaptıklarını açıkladı. DPB üzerinden yayımlanan ilanlarda Gazi, Ankara, Bülent Ecevit ve Gaziosmanpaşa Üniversiteleri en az lise mezunu sağlık personeli alımı yapılacağını belirtti.

Gazi Üniversitesi 103 Sağlık Personeli Alımı

Gazi Üniversitesi, ilan ettiği duyuruda, Üniversite bünyesinde istihdam edilmek üzere 77 hemşire, 10 sağlık teknikeri, 3 biyolog, 2 laborant, 4 diğer sağlık personeli, 1 röntgen teknisyeni, 3 psikolog ve 3 diyetisyen olmak üzere toplamda 103 sağlık personeli alımı yapacağını belirtti. İlanın detayları için lütfen TIKLAYIN

Ankara Üniversitesi 100 Sağlık Personeli Alımı Yapıyor

Ankara Üniversitesi, lisans mezunu 93 hemşire, Ön Lisans mezunu 6 Tıbbi Görüntüleme Teknikeri ve Lisans mezunu 1 Diyetisyen olmak üzere toplamda 100 sağlık personeli alımı yapacak. 19 Haziran tarihinde sona erecek başvurunun detayları için lütfen TIKLAYIN

Gaziosmanpaşa Üniversitesi 43 Sağlık Personeli Alımı Yapıyor

Gaziosmanpaşa Üniversitesi lise mezunu 36, Lisans mezunu 4 hemşire, Lisans mezunu 1 ebe, Ön Lisans mezunu 1 sağlık teknikeri ve ortaöğretim mezunu 1 Diğer Sağlık Personeli olmak üzere 43 personel alımı yapılıyor.  Başvuruları 16 Haziran’da sona eren ilanın detayları için lütfen TIKLAYIN

Bülent Ecevit Üniversitesi 36 Sağlık Personeli Alımı Yapıyor

Rektörlük Başkanlığı tarafından DPB üzerinden yayımlanan personel alım ilanında Bülent Ecevit Üniversitesi bünyesinde istihdam edilmek üzere 20’si lisans mezunu, 16’sı ortaöğretim mezunu olmak üzere toplamda 36 hemşire alımı yapılacağı belirtildi. Başvuruları 16 Haziran’da sona erecek ilanın detayları için TIKLAYIN

Sağlık Bakanlığı 12500 personel alımı pozisyon dağılımı için lütfen tıklayın

Personel alım ilanlarından haberdar olmak için 5haber.com adresini sosyal ağlardan takip edin.

Facebook Sayfası için TIKLAYIN
Facebook Grubu için TIKLAYIN

5haber.com  | Ankara

Gazi Üniversitesi 103 sağlık personeli alımı başvuruları devam ediyor

Gazi Üniversitesi tarafından Devlet Personel Başkanlığı resmi internet sitesi üzerinden geçtiğimiz gün yayınlanan personel alım ilanında 103 sağlık personeli alımı yapılacağı belirtildi. İlana başvurular devam ediyor.

Yayımlanan ilanda Üniversite bünyesinde istihdam edilmek üzere 77 hemşire, 10 sağlık teknikeri, 3 biyolog, 2 laborant, 4 diğer sağlık personeli, 1 röntgen teknisyeni, 3 psikolog ve 3 diyetisyen olmak üzere toplamda 103 sağlık personeli alımı yapılacak.

Genel Başvuru Şartları

# T.C. vatandaşı olmak,

# Kamu haklarından mahrum bulunmamak,

# Adli sicil kaydı bulunmamak,

# Erkek adaylar için askerliğini yapmış, ertelemiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak,

# Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek vücut veya akıl hastalığı veya vücut sakatlığı ile özürlü bulunmaması,

# Lisans mezunları için 2016 KPSS (B) Grubu KPSSP3, Önlisans mezunları için 2016 KPSS (B) Grubu KPSSP93, Ortaöğretim mezunları için 2016 KPSS (B) Grubu KPSSP94 puanı esas alınacaktır.

# Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmaları gerekmektedir.

Başvuru Özel Şartları

Başvuru Tarihi ve Başvuru Şekli

Gazi Üniversitesi personel alımına başvuruda bulunacak adaylar, 26 Mayıs-13 Haziran tarihleri arasında başvuru Formunu tam ve eksiksiz şekilde doldurarak aşağıda bulunan belgelerle birlikte Teknikokullar/BEŞEVLER-ANKARA adresinde bulunan Gazi Üniversitesi Rektörlüğü Personel Dairesi Başkanlığına şahsen yapmaları gerekmektedir. Posta ile yapılan başvurular kabul edilmez.

Başvuru Esnasında İstenen Belgeler

# KPSS sınav sonuç belgesi
# Başvuru Formu ( Üniversitemiz internet sayfasından indirilip Başvuru Formu doldurulmalıdır)
# Başvurulacak ilgili unvana ilişkin tecrübe belgesi ve SGK prim dökümü
# Diploma Örneği
# Nüfus Cüzdanı Fotokopisi

Sonuçlar Ne Zaman Açıklanacak?

Başvuru sonuçlar, ilana başvuruların sona ermesinin ardından 7 gün için üniversitenin resmi internet sayfası üzerinden yayımlanacaktır.

5haber.com  | Adana

Memur alımlarında yaş haddinin esnetilmesi gerekiyor-Peki neden?

Kamu kurum ve kuruluşlarında memur alımında yaş haddi arttırılmalı.

Kamu kurum ve kuruluşları, personel alımlarına devam ederken OHAL nedeniyle kamuda çok sayıda kadronun boşta olduğu biliniyor. OHAL kapsamında yayımlanan KHK’larla 100 binden fazla kamu personeli, görevinden ihraç edildi. Terör bağlantısı nedeniyle ihraç edilen personellerin yerlerine ise memurlar alınmaya devam ediliyor. Ancak birçok kişi, yıllardır FETÖ’nün memur alımlarında kendi üyelerini almaları nedeniyle henüz memur olamadı. FETÖ’nünü gerek çaldığı sorular, gerekse mülakatlardaki torpilleri nedeniyle bir türlü memur olamadı ve şimdi de yaş haddi nedeniyle memur alımlarına başvuru yapamıyor.

FETÖ’nün hemen hemen tüm kamu personeli alım sınavlarında soru çalma ve kendi adamlarını yerleştirme işlemleri nedeniyle memur olamayan ve şimdi de birçok memur alımına yaş haddi nedeniyle başvuramayan adaylar, yayımlanan kamu personeli alım ilanlarında yaş haddinin arttırılmasını istiyor.

FETÖ Mağdurları Yaş Mağdurları Oldu

Bugüne kadar FETÖ mağduru olan ve FETÖ’nün kendi üyelerini yerleştirmesi nedeniyle memur olamayanların FETÖ mağduriyeti geride kaldı ama yaş haddi nedeniyle bu mağduriyet devam ediyor.

Yaş Haddi Düşük Olan Memurluklara Az Başvuru Oluyor

Yaş haddi düşük olan memurluklara başvurular, düşük seviyede durmaktadır. Geçtiğimiz gün POMEM’lere alınan 10 bin polis için yaş haddi esnetilmemiş ve başvurular düşük seviyede kalmıştı.

Yaş haddi mağdurları, haberi sosyal medya üzerinden paylaşarak seslerini yetkililere duyurabilir ve bu konuda çalışmaların yapılmasına katkıda bulunabilirsiniz.

5haber.com  | Ankara

İçişleri Bakanlığı personel alımı başvurusu için son gün! Başvurular saat kaçta bitiyor?

Devlet Personel Başkanlığı resmi internet sitesi üzerinden yayımlanan personel alım ilanında İçişleri Bakanlığının en az ön lisans mezunu bin 545 personel alımı yapılacağı belirtilmişti. Geçtiğimiz hafta yayımlanan ilana başvuru için son güne girildi.

Geçtiğimiz günlerde yayımlanan ilanda başvuruların 15 Mayıs günü başlayacağı belirtilmişti. 15 Mayıs günü alınmaya başlanan başvurular,  22 Mayıs Pazartesi günü sona eriyor.

Alıma Kimler Başvurabilir?

İçişleri Bakanlığı personel alımına başvuruda bulunacak adayların;

# 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin A bendindeki nitelikleri taşıyor olması,

# En az ön lisans mezunu olması,

# 1 Ocak 2017 itibariyle 35 yaşını doldurmamış olması, (01.01.1982 ve daha sonra doğanlar)

# 2016 Yılı Kamu Personel Seçme Sınavı B Grubu (KPSS-B); Lisans mezunları için KPSSP3, Ön lisans mezunları için KPSSP93 puan türlerinden en az 60 puan ve üzeri KPSS puanı almış olmak yapılacak başarı puan sıralamasına göre ilan edilen pozisyonun 4 katı adayın içerisinde bulunmak.

Başvuru Şekli ve Tarihi (Başvurular Kaçta Bitecek?)

Başvurular elektronik ortamda bulunan İş Talep Formunun doldurulması ile yapılacaktır. Posta yoluyla veya bizzat müracaatlar kabul edilmeyecektir.

Adaylar; www.icisleri.gov.tr adresinde yer alan; T.C. İçişleri Bakanlığı 2017 Yılı Sözleşmeli 4/B Büro Personeli – Lisans (4 yıllık) Giriş (Sözlü) Sınavı İş Talep Formu” ya da “T.C. İçişleri Bakanlığı 2017 Yılı Sözleşmeli 4/B Büro Personeli – Önlisans (2 yıllık) Giriş (Sözlü) Sınavı İş Talep Formu”ndan, KPSS (B) grubu puan türünden kendisine uygun olanı seçerek 15-22 Mayıs 2017 tarihleri arasında ilgili sınav duyurusu bölümünde yayımlanacak olan başvuru linki aracılığıyla e-Devlet şifresi ile erişip elektronik ortamda müracaat edeceklerdir. Başvurular saatler 17.30’u gösterdiğinde sona erecektir.

Alım Yapılacak İller ve Kontenjanları

5haber.com  | Adana

En az ön lisans mezunu 1545 memur alımı başvuruları sürüyor (Mülakatlara kaç kişi çağrılacak?)

Yüz binlerce ön lisans ve lisans bölümü mezunu adayların büyük bir sabırsızlıkla beklediği İçişleri Bakanlığı personel alımı duyurusu geçtiğimiz gün yayımlandı.

Duyurunun yayımlanmasının ardından başvurular 15 Mayıs günü başladı. Başvuruların başlaması ile birlikte adaylar, başvuracakları illeri araştırırken alım yapılan illerin kontenjanlarını da araştırmaya başladı.

Kimler Başvurabilir?

İlgili alıma başvuruda bulunacak olan adayların;

# 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin A bendinde belirtilen nitelikleri taşıyor olmak,

# En az ön lisans (İki yıllık) mezunu olmak,

# 1 Ocak 2017 tarihi itibariyle 35 yaşını doldurmamış olmak, (01.01.1982 ve daha sonra doğanlar)

# 2016 Yılı Kamu Personel Seçme Sınavı B Grubundan(KPSS-B); Lisans mezunları için KPSSP3, Önlisans mezunları için KPSSP93 puan türlerinden en az 60 puan ve üzeri KPSS puanı almış olmak yapılacak başarı puan sıralamasına göre ilan edilen pozisyonun 4 katı adayın içerisinde bulunmak.

Başvuru Şekli ve Son Başvuru Tarihi

Başvurular elektronik ortamda bulunan İş Talep Formunun doldurulması ile yapılacaktır. Posta yoluyla veya bizzat müracaatlar kabul edilmeyecektir.

Adaylar; www.icisleri.gov.tr adresinde yer alan;

“T.C. İçişleri Bakanlığı 2017 Yılı Sözleşmeli 4/B Büro Personeli – Lisans (4 yıllık) Giriş (Sözlü) Sınavı İş Talep Formu” ya da “T.C. İçişleri Bakanlığı 2017 Yılı Sözleşmeli 4/B Büro Personeli – Önlisans (2 yıllık) Giriş (Sözlü) Sınavı İş Talep Formu”ndan, KPSS (B) grubu puan türünden kendisine uygun olanı seçerek 15-22 Mayıs 2017 tarihleri arasında ilgili sınav duyurusu bölümünde yayımlanacak olan başvuru linki aracılığıyla e-Devlet şifresi ile erişip elektronik ortamda müracaat edeceklerdir.

Kamu personeli alım haberlerinden haberdar olmak için 5haber.com adresini takipte kalın.

5haber.com  | Ankara