Etiket arşivi: e devlet

Askerlik yerleri açıklandı: E Devlet’ten askerlik yeri sorgulama-Bedelli

Milli Savunma Bakanlığı askerlik yerlerini açıkladı.

Milli Savunma Bakanlığında bir duyuru yayınlandı. Yayınlanan duyuruda 2020 Şubat celp askerlik yerlerinin açıklandığı bildirildi.

MSB resmi duyurusunda şu ifadeler kullanıldı:

“OCAK/ŞUBAT/MART 2020’DE SİLAHALTINA ALINACAK YEDEK SUBAY/ASTSUBAY, ERLER İLE 2020 YILINDA BEDELLİ ASKERLİK YAPACAK YÜKÜMLÜLERİN SINIFLANDIRMA SONUÇLARI E-DEVLET VE ASKERLİK ŞUBESİ BAŞKANLIKLARINDAN ÖĞRENİLEBİLECEKTİR.

MİLLÎ SAVUNMA BAKANLIĞI

ASKERALMA GENEL MÜDÜRLÜĞÜ”

https://www.turkiye.gov.tr/sevk-edilecek-egitim-merkezi

https://www.turkiye.gov.tr/sevk-edilecek-egitim-merkezi

Referandum 207’de Nerede Oy Kullanacağım? (YSK Sandık Sorgulama TIKLA-ÖĞREN)

Yüksek Seçim Kurulundan bir son dakika açıklaması yapıldı ve vatandaşların referandumda hangi sandıkta oy kullanacakları belli oldu.

YSK tarafından yapılan açıklamada ‘Referandumda hangi sandıkta oy kullanacağım?’ sorusuna beklenen cevap verildi ve vatandaşların hangi sandıkta oy kullanacağı bilgisi, erişime açıldı. Referandumda hangi sandıkta oy kullanacağını öğrenmek isteyen vatandaşlar, YSK internet sitesi ve E devlet sistemi üzerinden oy kullanacağı sandığa erişebilecekler.

E Devlet ile Sadık Sorgulama Nasıl Yapılır?

E Devlet şifresi olan vatandaşlar, e devlet portalı üzerinden referandumda hangi sandıkta oy kullanabileceklerini öğrenebilecekler. Sandık sorgusu yapmak isteyen vatandaşlar, aşağıda bulunan bağlantı üzerinden T. C. kimlik numaraları ve e devlet şifreleri ile oy kullanacakları yeri öğrenebilecekler.

E devlet üzerinden Sandık Sorgulama İşlemi için TIKLAYIN

Referandum Ne Zaman?

Cumhurbaşkanlığı sistemini ön gören anayasa değişikliği için gidilecek olan referandum oylaması 16 Nisan Pazar günü gerçekleştirilecek.

Anayasa Maddeleri Nedir?

Hazırlanan anayasa değişikliği taslağı, 18 madde üzerinde değişiklik yapılmasını ön görüyor. Referandumda oylanacak olan 18 madde için TIKLAYIN

Kimlik Tespiti Önemli

Referandumda oy kullanacak vatandaşların sandık başına gelirken; Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarasını taşıyan; Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı(TCKK), Geçici Kimlik Belgesi, nüfus cüzdanı, resmî dairelerce verilen soğuk damgalı kimlik kartı, pasaport, evlenme cüzdanı, askerlik belgesi, sürücü belgesi, hâkim ve savcılar ile yüksek yargı organı mensuplarına verilen mesleki kimlik kartı, avukat, noter ve askerî kimlik kartı gibi kimliğini tereddütsüz ortaya koyan resimli, resmî nitelikteki belgelerden birini başkana verir ve seçmen sıra numarasını söyler. Bu belgelerden birini vermeyen seçmen oy kullanamaz.

5haber.com  |  Ankara

Maaş Bordrosu Sorgulaması Nasıl Yapılır-E Bordro ile Maaş Sorgulama Nasıl Yapılır?

Yeni yılın gelmesi ile birlikte memur, işçi ve emekli maaşlarına beklenen zam yapıldı. Zammın yapılmasının ardından zamlı ilk maaşlar, 15 Ocak günü hesaplara yatırılacak.

Memurlar için maaş günün yaklaşması ile birlikte yeni maaşların miktarları da araştırılmaya başlandı. Ayın 15’inde zamlı olarak alınan maaşlara ait bordro bilgileri ise maaşların yatırılacağı günden bir gün önce e devlet sistemi üzerinden memurlara duyurulur.

Yüzde 3 Zam Yapıldı

Ayın 15 ‘ini merakla beklemekte olan memurlar, zamlı maaşlarının ne kadar olacağını merak ediyor. 2016 yılına ait enflasyon rakamlarına göre açıklanan zam miktarında memurlara yüzde 3’ lük bir zam yapıldığı belirtildi. Bu zamla birlikte yeni zamlı maaşlar, 15 Ocak Pazar günü memurların hesabına yatacak.

Memurlarda, her yılın iki döneminde maaşlara gelen zamda, sabit yüzde 3’lük bir zam miktarı ile birlikte önceki yılın enflasyon verilerine göre oluşan enflasyon farkına göre belirlenir. Her yıl meydana gelen enflasyon farkı ile birlikte yaklaşık olarak yüzde 5 ve üzeri gibi bir zam alan memurlar, önceki yılda enflasyon farkının olmaması nedeniyle sadece sabit olan yüzde 3’lük zammı aldılar.

Aile Ödeneği Arttı Mı?

Memurlara yüzde 3’lük zammın yanı sıra, aile yardım ödeneği de Ocak ayında artış gösterecek. Önceki yıl 199.01 olan aile yardım ödeneği, 2017 yılında 204.99 TL olarak belirlendi.

Öte yandan 2017 yılının ilk yarısında aile yardım ödeneği 0 – 6 yaş arası çocuklar için 48,03 lira iken diğer yaş gruplarında yer alan çocuklar için 24,01 lira olarak belirlendi.

E Bordro Sorgulama

Türkiye genelinde milyonlarca memur, 15 Ocak’ta yatırılacak maaşları beklerken, maaşların yatırılmasından önce de Maliye Bakanlığı tarafından e devlet sisteminde yayımlanan e bordrodan ne kadar maaş yatacağını öğrenebiliyor. E Bordro sorgulamak için TIKLAYIN

5haber.com  | Ankara