Etiket arşivi: emekli ikramiye

Emekliler Bayram İkramiyelerini Nasıl Alacak ?

Emekli ikramiyeleri ne zaman ödenecek merak konusu olmuştu vatandaşların bu yıl Bayram ikramiyesini erken alması sevindirdi. Bayram ikramiyeleri  her yıl olduğu gibi Ramazan ve Kurban Bayramı öncesinde 1000 TL verilmektedir.

2020’nin ilk bayram ikramiyesi bu yıl koronavirüs nedeni ile  Nisan ayında verilmeye başlandı bugün  tahsis numaralarına göre verilmeye başlandı.12 milyon emeklinin Ramazan bayramı ikramiyelerinin ödemesi bugün başladı. SGK’lılar 7 10 Nisan arasında ikramiyelerini alacaklar. Bağ – kur ve Emekli sandığı Emeklileri’de 11 Nisan’da Bayram ikramiyesi alacak,

17 , 18 , 19 ‘ unda maaş  alanlar için 7 Nisan

20,21,22 ‘sinde maaş alanlar 8 Nisan

23,24 ünde maaşını alanlar 9 Nisan

25,26 ‘sında maaş alanlar 4B (Bağ-kur) ve (Emekli sandığı) kapsamında olanlar için ise 11 Nisanda aylık aldıkları Banka/PTT şubelerine yatacak.

Koronavirüs en çok yaşlıları etkilediği için  65 yaş üstü sokağa çıkma yasağı olması ile 65 yaş üstü olanlar için emekli aylığını SGK ve PTT arasındaki protokol gereği evlerine teslim ediliyor. Emekli İkramiyelerini almak isteyen 65 yaş üstü vatandaşlar bayram ikramiyelerini yakınlarına çektirebilecekler. Herhangi bir yakını bulunmayanlar Polis Jandarma’yı arayarak maaşlarını çektirebilecekler.

Emekli ikramiyesi ne zaman yatacak ?

Koronavirüs sebebi ile Cumhurbaşkanı Bayram İkramiyelerinin erken ödeneceğini duyurdu. Ramazan ve Kurban Bayramlarında ödenen ikramiyelerin tarihi belli oldu. Emekliler için Bayram öncesi önemli bir gelir olan ikramiyeler hakkında Cumhurbaşkanı açıklama yaptı. En düşük emekli maaşının 1500 TL olduğunu açıkladı.

Emeklilerin Bayram ikramiyesini Nisan ortasında ödenmeye başlanacağını açıklanarak bayram ikramiyesinin 1000 tl sabit olacağı kararlaştırılmıştır.

Emekli Bayram ikramiyesinden yararlanacak olanlar ;

Ölüm aylığı olanlar

Şehit yakınları ve gaziler

SSK , Bağ – kur ve emekli sandığı emeklileri

Vazife ve harp malüllüğü aylığı alan er veya erbaşlar

Şeref aylığı alanlar

Kore , Kıbrıs, ve istiklal savaşı gazileri

Şampiyon sporcular