Etiket arşivi: en güzel cuma mesajları

En Güzel ve Anlamlı Cuma Mesajları Resimli 22 Eylül 2017

Müslüman alemi tarafında haftanın en mübarek günü olarak kabul edilen cuma gününün gelmesi ile birlikte binlerce kişi, internet üzerinde cuma mesajlarını araştırmaya başladı. İşte en güzel ve anlamlı resimli cuma mesajları.

Akıllı telefonların yaygınlaştığı ve günümüzde hemen hemen herkesin facebook, instagram, twitter ve whatsapp kullanması nedeniyle en çok aranan kelime resimli Cuma mesajları olarak öne çıkıyor. İşte mübarek cuma günü sevdiklerinize gönderebileceğiniz en güzel resimli cuma mesajları ve cuma günü ile ilgili ayet ile hadisler.

Artık namazı kılınca, yeryüzünde dağılın. Allah’ın fazlını isteyip-arayın ve Allah’ı çokca zikredin; umulur ki felaha (kurtuluşa ve umduklarınıza) kavuşmuş olursunuz. (Cuma – 10)

cuma mesajları ile ilgili görsel sonucu

Oysa onlar (kendilerini tümüyle Allah’a ve İslam’a teslim etmeyenler) bir ticaret ya da bir eğlence gördükleri zaman, (hemen) ona sökün ettiler ve seni ayakta bıraktılar. De ki: “Allah’ın katında bulunan, eğlenceden ve ticaretten daha hayırlıdır. Allah, rızık verenlerin en hayırlısıdır.” (Cuma – 11)

“Üzerine güneş doğan en hayırlı gün cuma günüdür. Âdem o gün yaratıldı, o gün cennete konuldu ve yine o gün cennetten çıkarıldı. ”

“Bir kimse güzelce abdest alarak cuma namazına gelir, hutbeyi ses çıkarmadan dinlerse, iki cuma arasındaki ve fazla olarak üç günlük daha günahları bağışlanır. Kim hutbe okunurken çakıl taşlarıyla oynarsa, boş ve mânasız bir iş yapmış olur. ”

“Büyük günahlardan kaçınıldığı sürece, beş vakit namaz ile iki cuma ve iki ramazan, aralarında geçen günahlara keffaret olur. ”

Gündem haberlerinden ve daha fazlasından anında haberdar olmak için 5haber’i takipte kalın.

5haber.com  | Ankara

En Güzel Resimli Cuma Mesajları 2017 (Sms ve Whatsapp Cuma Mesajları)

Mübarek Cuma günü sevdiklerinize gönderebileceğiniz en güzel ve anlamlı cuma günü mesajları haberimizde.

Müslüman alemi tarafından haftanın en mübarek olarak görülen Cuma gününde, vatandaşlar, sevdiklerine ve yakınlarına göndermek için cuma mesajlarını araştırmaya başladı. İşte en güzel sözlü ve resimli cuma mesajları.

# Allah (c.c.)’tan bir dua gibi, Peygamber efendimizden bir armağan gibi sevaplarınızın bol olması dileği ile. Hayırlı cumalar.

# Allah yolundan ayrılmayanlar, sabırlarını ne kadar zorlasalar karşılarında yine sabır bulacaklardır. Hayırlı ve nurlu cumalar.

# Allah (c.c.) buyuruyor ki; Dua edecek güzel bir gönlün yoksa, güzel yürekli insanlardan dua iste. İyi Cumalar.

# Muhabbetli ve uhuvvetli güzel günler geçirmeniz dileği ile. Hayırlı ve nurlu cumalar.

# Dua ile tüm güzelliklerin anahtarını kendinde bulunduran Rabbım cümlemiz hakkımızda en hayırlı kilitleri aç. Amin. Hayırlı cumalar.

# Ne gülünüz solsun, ne de yaprağınız solsun, ettiğiniz tüm dualar Allah katında kabul ve makbul olsun. Hayırlı Cumalar.

# Yüce Allah, bizi şikayet edenlerden değil, her daim şükredenlerden eylesin. Amin. Hayırlı ve bol nurlu cumalar.

# Selatu sela yolladım Allah’a, cümle muradımızı bizlere ver. gelecek Cuma’ya huzur ve güven içinde yenen kuru bir ekmek,endişe içinde yenen baldan daha tatlıdır. Namus içinde yaşanan bir çadır, ahlaksızlığın hüküm sürdüğü bir köşkte yaşamaktan daha nurludur. Cumanız Mübarek Olsun

# Cuma gününüz mübarek, tüm dualarınız kabul, tövbeleriniz makbul olsun. Selam ve uhuvvetlerin en güzeli sizlerin üzerine olsun. Hayırlı Cumalar.

# Güneşin pembeliği ile doğan, saflığıyla süzülen, herkese nasip olmayan mutluluk denen o en güzel duygu sizlerin olsun. Hayırlı cumalar.

# Cuma gibi günümüz, İslam gibi dinimiz, Hz. Muhammed gibi peygamberimiz var. Allah dedim, dostum dedim, 99 ismine mühür vurdum, üstüne.  Bugün Cuma günüdür. Dinim İslam dinidir. Hayırlı Cumalar.

5haber.com  |  Ankara

Kısa ve Anlamlı SMS Cuma Mesajları 2017

İslam Alemi tarafından haftanın en mübarek günü olarak görülen Cuma gününü gelmesi ile birlikte sms cuma mesajları aramaları da başladı.

Artık bir gelenek haline gelmiş olan Cuma mesajları ile vatandaşlar, sevdiklerinin ve yakınlarının cuma günlerini kutluyor. İşte mübarek cuma gününde sevdiklerinizle paylaşabileceğiniz en güzel cuma mesajları.

# Bu mübarek Cuma gününün tüm inananlar ve insanlık adına hayırlara vesile olmasını yüce Rabbımdan niyaz ediyorum.

# İmkanların bittiği yerde iman devam eder. Derdin ne kadar büyük olursa olsun, diyeceğin en güzel şey, derdinden büyük ALLAH vardır. Hayırlı Cumalar.

# Mucizeler sahibi Rabbım! Kullarını affedici Rabbım! Sen ne dersen o olur, sen ne dersen onu biliriz. Dualarımızı hayırlıysa kabul ve makbul eyle. Hayırlı Cumalar.

# Güneşin kızıllığı ile doğan, saflığıyla süzülen, herkese nasip olmayan mutluluk denen o güzel duygu kalbinizde olsun. Hayırlı cumalar.

Resimli Cuma Mesajları İçin TIKLAYIN

# Hüzün zor gelir yüreğe, ama en içten duaları o ettirir sahibine. En güzel dualarda beraber olmak dileğiyle.

# La ilahe illallahtır özüm, Muhammed Mustafa’dır her sözüm, ihlas-i şerifle yıkadım yüzüm. Ayet-el kürsü için sen kabul eyle sözüm. Allah dua ve isteklerini kabul ve makbul eylesin. Hayırlı Cumalar.

# Her “cuma” huzur, her sabah umut doludur. Huzurunuz ve umudunuz daim ve kaim olması dileği ile… Hayırlı ve nırlu Cumalar.

# Kalpler imanla, gönüller huzurla dolsun. Saadetler ve mutluluklar hepimizin olsun. Ne kurulan bağlar bozulsun, nede dostlar unutulsun. Hayırlı ve nurlu Cumalar.

# Cuma günleri ellerinizi dua için her zamankinden daha çok açın ki melekler avucunuzu gül ile doldursun, yüreğiniz sevinç ve huzurla dolsun, Cumanız her daim mübarek olsun.

# Cuma günümüz aşkla dolsun, gönlümüzden geçen en hayırlı dualar kabul ve makbul olsun. Hayırlı ve nurlu cumalar.

# Ey Nefsim Şeytana Yem Olmak mı; Yoksa Cennette Gül Olmak mı Amacın, Bırak Yakamı Secde Edeyim Sen Huzura Er, Ben İmanla Öleyim. Hayırlı ve Nurlu Cumalar.

# Yeni güne bismillah, Cuma‘ya kavuşturan Rabbıma şükürler olsun.

# Bu mübarek Cuma gününün feyzi üzerinize, rahmeti geçmişinize, bereketi hanenize, nuru ahiretimize, sıcaklığı yuvamızı doldursun. Karanlığı aşan Cuma’ya ulaşan dualarımız şükür ki var. Hayırlı Cumalar.

# Kalbinizden gecen tüm dualar, dilinizden amin olarak dökülsün. Dualarınız kabul ve makbul olsun. Hayırlı cumalar.

# Allah’ım, Omzumuz da onca günah yüküyle, sana açtık ellerimizi..! Derinden bir of değil, dönülden bir af diyoruz.. hayırlı cumalar.

# Duanız kabul ve makbul, ameliniz nezih ve selametli, hizmetiniz mukeddem olsun. Saadetiniz sonsuza kadar sürsün. Cumanız mübarek olsun.

# Güneşin tatlı yüzü, yüreğine dokunsun, kabuslar senden ve ailenden uzakta, melekler başucunda bulunsun. Güneş öyle bir güne doğsun ki, duaların kabul ve makbul, Cuman mübarek olsun.

# Yükü sevgi, özü saygı, gücü barış, süsü hoşgörü olan mübarek dinimizin seçtiği haftanın özel günü cumanız mübarek olsun.

# Ey insanlar! Gaflet uykusundan uyanın! Bekliyor bizi bu dehşeti günler, tevbe edin kardeşler. Hayırlı Cumalar.

# Rabbım nefsimize ‘celaliyle’, kalbimize ‘cemaliyle’, hayatımıza ‘hikmetiyle’, hatalarımıza ‘rahmetiyle’, mahşerde ‘Muhammed’îyle’ yardım eylesin. Hayırlı ve nurlu cumalar.

# Allah’ın nuruyla, ümmetini selamlayan gül yüzlü nur Peygamberimizin Hz. Muhammed’in (S.A.V.) şefaati üzerinize olsun. Hayırlı nurlu cumalar.

# Bizde 5haber.com ekibi olarak Cumanızı kutlar, tüm dualarınız kabul olmasını Allah’tan niyaz ederiz.

Kısa ve Özlü SMS Cuma Mesajları-Anlamlı Cuma Sözleri 2017

Cuma gününün gelmesi ile birlikte binlerce vatandaş, internet üzerinde yakınlarına ve sevdikleri gönderebileceği en güzel ve anlamlı cuma mesajlarını aramaya başladı. İşte cuma gününde sevdiklerinize gönderebileceğiniz ve onlarla paylaşabileceğiniz en güzel, anlamlı ve kısa cuma mesajları.

# İnsanlar geçmişin hasretini, geleceğin özlemini, yaşadığı anında şikayetini belirtirler. Allah bizi şikayet edenlerden değil, her daim şükredenlerden eylesin. Hayırlı ve Nurlu Cumalar.

# Duaların dergahta çevrilmeyeceği bu mübarek günde Rabbım dualarımızı kabul ve makbul eylesin. Mevlam bizleri rahmetinden mahrum eylemesin. Hayırlı Cumalar.

# Yakınlık ne zamanla ne de mekanla sınırlanabilir. Eller ve yürekler Allah’a açıldığında ilk hatırlanan en sevilenlerdir. Aklımda yüreğimde ve duamdasınız. Cumanız mübarek olsun

# Bu dünya fani sakın güvenme, giden geri gelmez, gelen burada kalmaz, Allah sevgisi gönüllerden hiç bir zaman çıkmaz. Gönlünüz iman yüreğiniz huzurla dolsun, Hayırlı ve Nurlu Cumalar Geçirmeniz Dileğiyle..

# Tüm din kardeşlerimin mübarek Cuma günü kutlu olsun. Allah herkese yardım ve şifa versin, bu güzel gününüz gülümsemelerle dolsun taşsın. Hayırlı Cumalar.

Resimli Cuma Mesajları İçin TIKLAYIN

# Pembeliği ile doğan güneş, saflığıyla süzülen, herkese nasip olmayan mutluluk denen o en güzel duyguyu sizlere taşısın. Hayırlı cumalar.

# Dünya dostunuz olmaz, dost ise duasız kalmaz imiş. Dostun duasını alanın sırtı da hiç bir zaman yere gelmez imiş. Duanızda bulunabilmek ümidiyle. Hayırlı Cumalar.

# Bütün güzelliklerin anahtarını kendinde bulunduran Rabbımın, hakkımızda en hayırlı kilitleri açması dilekleri ile. Cumanız mübarek olsun.

# Yükü sevgi, özü saygı, gücü maneviyat, süsü hoşgörü, yükü barış olan mübarek dinimizin seçtiği haftanın özel günü olan cumanızı en içten dileklerimle kutlarım.

# Şükür ki; karanlığı aşan, Cuma’ya ulaşan dualarımız var. Hayırlı ve Nurlu Cumalar.

# Yaşantınız Rabbımın yolunda ve ameliniz hayırlar ile dolu olsun inşallah. Cumanız mübarek, dualarınız kabul ve makbul olsun.

# Selamların en güzeli sizlerin üzerine olsun. Allah Cumanızı kabul, makbul ve mübarek eylesin.

5haber.com  | Ankara