Etiket arşivi: esra erol

Evlilik programları yasağı başlıyor mu? (Zuhal Topal, Esra Erol, Kısmetse Olur, Evleneceksen Gel bitti mi?)

Önceki gün yayımlanan 690 nolu Kanun Hükmünde Kararname ile uzun süredir tartışma konusu olan evlilik programları yayından kaldırıldı. Karar kamuoyunda büyük ses getirirken gelen ilk tepkiler kapatma kararının yerinde olduğu yönünde. Peki yasak ne zaman başlayacak? Evlilik programları yayınlanmayacak mı? İşte detaylar.

Yayımlanan KHK’da evlilik programlarının kapatılması ile ilgili şu ifadelere yer verildi:

Radyo ve televizyon yayın hizmetlerinde, arkadaş bulma amacıyla kişilerin tanıştırıldığı ve/veya buluşturulduğu türden programlara, takviye edici gıdalar ve benzeri destekleyici ürünler de dâhil olmak üzere herhangi bir ürünün ilgili mevzuatına aykırı olarak sağlık beyanıyla satışına, pazarlanmasına ve/veya reklamına, sohbet, arkadaşlık ve eş bulma hatlarının ve hizmetlerinin tanıtımına yer verilemez. Katma değerli elektronik haberleşme hizmet numaraları, yerel aranır numaralar, benzeri özel içerikli hizmetlere ilişkin numaralar ile özel ücrete tabi diğer sabit ve mobil numaralar kullanılmak suretiyle, izleyici ve dinleyicileri yanıltıcı ve/veya haksız kazanca neden olacak şekilde yarışma, çekiliş, lotarya ve benzeri adlar altında ödül ve ikramiye taahhüt edilemez ve bu yöntemle ürün tanıtımı, satışı ve pazarlaması yapılamaz.”

KHK’da yer alan ibarelerde, televizyon ekranlarında yayınlanan numaradan arkadaşlık ve ilişki reklamlarına yasak getirildiği öğrenildi. Bu nedenle evlilik programlarının yasaklanmadığı, sadece bazı yaptırımların getirileceği ortaya çıktı.

Son dakika haberlerinden, gündem haberlerinden, yerel haberlerden, gelişmelerden ve daha fazlasından anında haberdar olmak için 5haber.com adresini takipte kalın.

5haber.com  |  Ankara

Eda Erol sosyal medyadan yaptığı paylaşım ile aşkını itiraf etti

Geçtiğimiz gün bomba bir itirafla magazin gündemine oturan Alişan Eda Erol ilişkisinde, Esra Erol’un kardeşi Eda Erol, sosyal medya üzerinde yaptığı paylaşımla ilk kez aşkını itiraf etti.

Eda Erol’un aşkını itiraf etmesi üzerine bu gönderiye yüzlerce yorum geldi. Ancak Eda Erol gelen bazı olumsuz yorumlara çok sinirlendi. Eda Erol, bu olumsuz yorumların devam etmesi üzerine sinirlendi ve fotoğrafı yorumlara kapattı.

Geçtiğimiz günlerde sürpriz bir şekilde aşk yaşadıklarını itiraf eden ve evliliğe doğru emin adımlarla yürüyen Alişan-Eda Erol ilişkisinde kız isteme hazırlıkları var. Kız isteme merasimine yaklaşılırken bir fotoğraf paylaşan Eda Erol, bir fotoğraf paylaştı. Üzerinde arı olan bir şapka ile paylaştığı fotoğrafa Alişan kırmızı kalp emojisi ile yorum yaptı.

Bir televizyon programının iddiası üzerine bu şapka Alişan’ın çok sevdiği ve başından çıkarmadığı şapkasıymış.

İkilinin kısa bir süre içinde kız isteme merasimini yapması ve dünya evine girmesi bekleniyor.

Son dakika haberlerinden, magazin haberlerinden ve daha fazlasından anında haberdar olmak için 5haber.com adresini takipte kalın.

5haber.com  | Ankara

Esra Erol’dan ‘Evlilik Programları Kaldırılacak’ Açıklaması: Ben O Çamurla Yaşayamam

Son günlerde hükmet kanadından gelen evlilik programı açıklamaları sonrasında Esra Erol canlı yayında bir açıklama yaptı.

Gündemde dolaşan evlilik programları kaldırılacak, her şey kurgu açıklamalarını değerlendiren Esra Erol, açıklamalarında zor anlar yaşadı.

Açıklamasının başında  kendisinin de bu dertten yakındığını dile getiren Esra Erol, “Vallahi efendim, kaldırın bu programları siz de kurtulun, ben de kurtulayım. 10 yıldır ekrandayım 10 yıldır bu programı yapıyorum ve bir yere taşımaya çalıştım. Çok emek verdim, bir çocuğu büyüttüm. Ama son 2 yılda geldiği nokta artık beni hayatımdan, insanlığımdan çıkarttı.” sözlerini söyledi ve açıklamalarını şu şekilde sonlandırdı:

“Ben artık pes ettim. bu kadar söylüyorum. Sezon sonuna kadar Allah’ın izniyle yapıcam, ondan sonra… Ben onursuz bir insan değilim! Ben o haberlerin, o karelerin içerisinde olmak isteyen biri değilim. Benim onurum, benim gururum, benim vicdanım, benim şerefim, yaptığım her şeyden çok daha önemli. Çünkü ben babamdan bunu öğrendim. Kazanacağım paradan daha da önemli. Ben onursuz bir insan değilim. Benim şerefim, benim onurum her şeyden daha önemli. Ben babamdan böyle öğrendim çünkü. Yok artık! Bir yerlerde çamur varsa o çamur ise size de bulaşıyor. Ben o çamurla yaşayamam.”

Her Şey Kurgu

Öte yandan eski yarışmacıların yaptığı her şey kurgu sözlerine de değinen Esra Erol, “Evet burada yaşanan her şey kurgu, sen de kurgusun, senin yaşadıkların da kurgu, 64 çocuğu da ben doğurdum. Ne diyeyim artık.” cevabını verdi.

Esra Erol’un üzgün olduğu ve konuşmasında gözyaşlarına zor hakim olduğu görüldü.

5haber.com  |  Ankara