Etiket arşivi: fatma betül sayan kaya

Aile Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya’dan Flaş Açıklama

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Sayan Kaya’dan son dakika açıklaması geldi.

Türkiye’nin Rotterdam Başkonsolosluğu’na alınmadığını açıklayan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma , Twitter üzerinden yeni bir açıklama daha yaptı.

Kaya yaptığı açıklamasında: ”Ülkemizin toprağı olan Başkonsolosluğumuza girmemiz engelleniyor. Medeniyetin beşiği,Avrupanın göbeği ve yıl 2017. Avrupa’nın her yerinden vatandaşlarımız yanımızda.Onlarla buluşmamızı engelleyen zihniyete teslim olmayacağız. Sadece bir bakan olarak değil, bir Türk vatandaşı ve bir kadın olarak bu hukuksuzluğa asla teslim olmayacağız” sözlerini söyledi.

5haber.com  |  Ankara

Bakanlıkan Hamile Kadına Saldırı Hakkında Beklenen Açıklama Geldi

Önceki gün Manisa’nın Turgutlu İlçesinde meydana gelen olayda, hamile bir kadına spor yaptığı parkta saldırı gerçekleşmiş ve hamile kadın darp edilmişti. Konu ile ilgili Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığından beklenen açıklama geldi.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, “(Manisa’da spor yapan kadına yönelik şiddet saldırısı) Davaya müdahil olacağız. Milletimizin içi rahat olsun bu kişinin en ağır cezayı alması için biz de gerekeni yapacağız” Haber-Kamera: İdris TİFTİKCİ – İSTANBUL DHA Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, AK Parti İstanbul İl Başkanlığı tarafından düzenlenen “Seçilmiş Kadınlar ve İnsan Hakları Paneli”ne katıldı. Panel sonrası Bakan Kaya, Manisa Turgutlu’da hamile bir kadının parkta spor yaptığı sırada saldırıya uğramasıyla ilgili soruyu yanıtladı. Kaya, “Bu olayı bende duyduğumda çok üzüldüm. İl müdürlüğümüze talimat verdim. İl müdürlüğümüz Ebru hanıma ulaştı, psikososyal destek vermek istediğimizi ilettik, konunun takipcisi olacağımızı ilettik” dedi. “Soruşturma devam ediyor” diyen Bakan Fatma Betül Sayan Kaya, “Biz konunun hukuki olarak da takipçisi olacağız. Bunu yapan kişinin ceza alması için sonunu kadar olaya müdahil olacağız” diye konuştu. Kaya, “Bu konuda da davaya müdahil olacağız. Milletimizin içi rahat olsun, bu kişinin en ağır cezayı alması için biz de gerekeni yapacağız” açıklamalarını yaptı.

Gündem haberlerinden, gelişmelerden ve daha fazlasından haberdar olmak için 5haber’i takipte kalın.

5haber.com  | Ankara
DHA