Etiket arşivi: fetö operasyonu

Eski Vali Mutlu ve Emniyet Müdürü Çapkın hakkında ağırlaştırılmış müebbet isteniyor

Son dakika açıklaması geldi. Alınan son dakika bilgilerine göre FETÖ’nün  Mülkiye yapılanmasına yönelik eski Vali Mutlu ve Emniyet Müdürü Çapkın’ın da aralarında bulunduğu 15 şüpheli hakkında 3’er kez ağırlaştırılmış müebbet hapis istemi ile hazırlanan iddianame kabul edildi.

Eski İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın hakkında tutuklamaya yönelik yakalama kararı çıkarıldı.

Ayrıntılar Gelecek..!!

Son dakika haberlerinden, gündem haberlerinden, politika haberlerinden, ekonomi haberlerinden ve daha fazlasından anında haberdar olmak için 5haber.com adresini takipte kalın.

5haber.com  | İstanbul
DHA

İstanbul merkezli 8 İlde Avukatlara ByLock operasyonu: 189 Avukata yakalama kararı

15 Temmuz darbe girişimi sonrasında başlatılan ve büyük bir kararlılıkla devam eden FETÖ soruşturması kapsamında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı talimat verdi ve 189 avukat hakkında yakalama kararı çıkarıldı

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanmasının (FETÖ/PDY) avukat yapılanmasına ilişkin yürüttüğü soruşturma kapsamında 179 şüpheli hakkında işlem yapılmış, bunlardan 72’si tutuklanarak cezaevine gönderilmişti. 36 şüpheli de savcılıktaki işlemleri ardından serbest bırakılmıştı.

Örgütün avukat yapılanmasına ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında İstanbul Cumhuriyet Başsavcı Vekili Hasan Yılmaz tarafından operasyon için bir defa daha talimat verildi. Örgütün şifreli haberleşme programı ByLock’u kullanan İstanbul Barosu’na kayıtlı 189 avukat belirlendi. Bu avukatlara yönelik sabah 05.00 sularında İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü (TEM) ekipleri tarafından operasyon başlatıldı. Başlatılan operasyonda avukatların ev ve ofislerinde arama ve gözaltı işlemi uygulandı.

Operasyon, İstanbul merkezli 8 ilde düzenlendi. Yapılan operasyonda 74 şüpheli gözaltına alındı. Şüpheli avukatlardan ikisinin tutuklu olduğu, bir şüphelinin başka soruşturmalardan gözaltında bulunduğu öğrenildi. Bir şüpheli avukat ise küçük çocuğu olduğu için gözaltına alınmadı.

Son dakika haberleri 5haber’de.

5haber.com  | Ankara
Sabah

Konya Merkezli 23 İlde Deve FETÖ Operasyonu: 85 Gözaltı

Son dakika haberi Konya’dan geldi. Alınan son dakika bilgilerine göre Konya merkezli 23 ilde dev Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması’na (FETÖ/PDY) operasyonu gerçekleştirilecek. Düzenlenecek olan operasyonda aralarında çok sayıda örgüt imalarının bulunduğu 85 kişi hakkında gözaltı kararı çıkarıldı. Yakalama kararının çıkarılması ile harekete geçen polis ekipleri, düzenledikleri operasyonda şu ana kadar 30 kişinin gözaltına alındığı öğrenilirken, gözaltı işlemlerinin devam ettiği belirtildi.

Konya Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından darbe girişiminin ardından FETÖ/PDY’ye yönelik soruşturma başlatıldı. Soruşturma kapsamında daha önceden 6 etapta gözaltına alınan 285 şüphelinin ifadeleri ve polisin çalışmaları neticesinde, örgütün üst düzey yönetiminde il, ilçe imamı, büyük, küçük bölge imamı, ünite imamı, bölge talebe mesulü, şehir dışı talebe mesulü, arama tarama mesulü, bölge muhasebecisi, eyalet mesulü, eyalet muhacir mesulü, mütevelli grubu sohbet hocası, ser rehber gibi pozisyonlarda görev aldığı belirlenen 85 kişi hakkında Konya ili yöneticiliğini yapmak, terör örgütüne üye olmak, terör örgütüne finans sağlamak, suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama suçlarından yakalama kararı çıkartıldı. Bu sabah 23 ilde yapılan eş zamanlı operasyonda şu ana kadar 30 kişi gözaltına alındı. Operasyon kapsamında 16 şüphelinin de aynı suçtan daha önceden gözaltına alınıp tutuklandığı belirtildi. Konya Eğitim ve Araştırma Hastanesinde sağlık kontrolünden geçirilen şüpheliler Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’ne götürüldü. Gözaltı işlemlerinin devam ettiği öğrenildi.

Son dakika haberleri 5haber’de.

5haber.com  |  Konya
DHA

Son Dakika ! Türkiye Geneli Dev FETÖ Operasyonu: Yüzlerce Gözaltı Var

Ülke genelinde dev FETÖ operasyonu devam ediyor. İşte 8 Mart tarihi ile düzenlenen FETÖ operasyonları ve gözaltına alınanlar.

İstanbul Merkezli 32 İlde Operasyon

İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, FETÖ/PDY’nin askeri ve askerlerden sorumlu sivil yapılanmasına yönelik 32 ilde eşzamanlı olarak operasyon düzenledi. Hakkında yakalama kararı bulunan 142 kişiden 40’ı İstanbul’da yakalanarak gözaltına alındı. Bazı şüphelilerin örgütün şifreli mesajlaşma programı ‘Bylock’ kullanıcısı olduğu öne sürülüyor.

Adana Merkezli 7 İlde 23 Kişi Gözaltında

Adana’da Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması’na (FETÖ-PDY) yönelik operasyonda emniyet müdürleri ve polislerin de olduğu 23 kişi gözaltına alındı.Adana Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen FETÖ/PDY soruşturması kapsamında örgütlü bağlantısı olduğu iddia edilen kişilere yönelik Adana merkezli İstanbul, İzmir, Kayseri, Osmaniye, Antalya ve Hatay’da çok sayıda adrese eş zamanlı operasyon düzenlendi. Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şube ekiplerince gerçekleştirilen operasyonda, aralarında emniyet müdürleri ve polislerin de olduğu 23 kişi gözaltına alındı. Adana’da gözaltına alınan şüpheliler, sağlık kontrolünün ardından Emniyet Müdürlüğü’ne götürülürken, diğer illerde gözaltına alınanların ise gün içinde Adana getirileceği belirtildi.

Hatay Merkezli Operasyonda 107 Gözaltı

HATAY merkezli 11 ilde eş zamanlı düzenlenen Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) operasyonunda aralarında profesörlerin de bulunduğu 104 kişi gözaltına alındı.

Hatay Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü FETÖ/PDY operasyonunda, örgütün haberleşme programı Bylock kullandıkları ve örgütle bağlantısı bulundukları iddiasıyla Hatay, İstanbul, Ankara, Gaziantep, Manisa, Adana, Kahramanmaraş, Antalya, Isparta, Batman ve Konya’da belirlenen adreslere eş zamanlı baskın yapıtı. Operasyonda 104 şüpheli gözaltına alınırken bu kişilerin arasında Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi’nde görevli çok sayıda profesör, doçent ve yardımcı doçent olduğu bildirildi.

Şüpheliler sağlık kontrolünün ardından sorgulanmak üzere Hatay Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.

5haber.com  |  Ankara
DHA

Rota Haber Genel Yayın Yönetmeni Ünal Tanık Yalova’da Yakalandı

Darbe girişimi sonrasında başlatılan FETÖ soruşturması kapsamında gözaltılar ve tutuklamalar devam ediyor.

Silahlı terör örgütü Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY)’ye yönelik devam eden soruşturma kapsamında hakkında yakalama kararı çıkartılan ve aranan Rota Haber internet haber portalı genel yayın yönetmeni Ünal Tanık, Yalova’nın Altınova İlçesi Subaşı Beldesi’nde gözaltına alındı.

Yalova Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından, 15 Temmuz Darbe Girişimi sonrasında başlatılan ve büyük bir kararlılıkla yürütülen soruşturma kapsamında, FETÖ’nün İstanbul yapılanmasında yer aldığı ve örgütle bağlantısı olduğu ileri sürülen Rota Haber internet sitesi genel yayın yönetmeni Ünal Tanık’ın, Altınova İlçesi Subaşı Mahallesi’ndeki bir evde gizlendiğini tespit etti. Eve yapılan baskın sonucu aranan Ünal Tanık, yakalandı.

Ünal Tanık’ın yakalandığı evde, çok sayıda doküman ve dijital materyal de ele geçirildi. Gözaltına alınan Ünal Tanık, gerekli soruşturmanın yürütüldüğü İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nden gelen görelilere teslim edildi.

Son dakika haberlerinden, gündem haberlerinden, terör operasyonlarından, politika haberlerinden, gelişmelerden ve daha fazlasından haberdar olmak için 5haber.com adresini takipte kalın.

5haber.com  | Ankara
DHA