Etiket arşivi: gemi kazası

İki Gemi Kartal Sahilinde Karaya Oturdu: Mürettebatlar Kurtarılıyor

Kötü hava koşulları nedeniyle biri Rus olmak üzere 2 Gemisi karaya oturdu.

Kartal Sahilde lodosun etkisiyle bir Rus gemisi karaya oturdu. Geminin içindeki mürettebat kurtarılmayı bekliyor.

Kartal sahilde lodosun etkisiyle bir Rus gemisi 21.00 sıralarında karaya oturdu. Bölgeye sahil güvenlik, deniz polisi, sağlık ekipleri, itfaiye ekipleri ve ambulanslar sevk edildi. Geminin içindeki mürettebat kurtarılmayı bekliyor

Kartal sahilde lodosun etkisiyle bir Rus kuruyük gemisi 21.00 sıralarında karaya oturdu. Bölgeye sahil güvenlik, deniz polisi, sağlık ekipleri, itfaiye ekipleri ve ambulanslar sevk edildi. Geminin içindeki mürettebat kurtarılmayı bekliyor. İtfaiye merdiven uzattı, aşırı rüzgardan mürettebatı alamadı. Kıyı emniyeti kara ekibi iskele kurarak mürettebatı kurtarmak için çalışmalar yapıyor.

Kartal sahilde lodosun etkisiyle bir Rus kuruyük gemisi “Volgo-Donn 203 Tagarog” 21.00 sıralarında karaya oturdu. Bölgeye sahil güvenlik, deniz polisi, sağlık ekipleri, itfaiye ekipleri ve ambulanslar sevk edildi. Geminin içindeki 1’i kadın 11 mürettebat kurtarılmayı bekliyor. İtfaiye merdiven uzattı, aşırı rüzgardan mürettebatı alamadı. Kıyı emniyeti kara ekibi iskele kurarak mürettebatı kurtarmak için çalışmalar yapıyor.

Bölgeye sahil güvenlik, deniz polisi, sağlık ekipleri, itfaiye ekipleri ve ambulanslar sevk edildi. Geminin içindeki 1’i kadın 14 mürettebatın kurtarılması için çalışmalar başlatıldı. İlk olarak İtfaiye merdiven uzattı, aşırı rüzgardan mürettebatı alamadı. Kıyı emniyeti kara ekipleri, gemiye halat gererek gemiye ulaştı. Ekipler, mahsur kalan mürettebatı tek tek kurtarmaya başladı. Şu ana kadar 5 mürettebat kurtarıldı.

Öte yandan Rus gemisine yakın bir bölgede de bir başka kuruyük gemisi de lodosun etkisiyle karaya oturdu. Bu geminin mürettebatının kurtarıldığı, gemide kimse kalmadığı öğrenildi.

Öte yandan Rus gemisine yakın bir bölgede de bir başka kuruyük gemisi de lodosun etkisiyle karaya oturdu. Bu geminin mürettebatının kurtarıldığı, gemide kimse kalmadığı öğrenildi.

Son dakika haberlerinden, gündem haberlerinden, kamu haberlerinden, MEB haberlerinden, öğretmen haberlerinden, kamu personeli ilanlarından, memur haberlerinden, politika haberlerinden, ekonomi haberlerinden, gelişmelerden ve daha fazlasından haberdar olmak için 5haber’i takipte kalın.

5Haber.com  | İstanbul
DHA

Çanakkale Boğazı’nda Uzunlukları 170 ve 100 Metre Olan İki Gemi Çarpıştı

Son dakika Çanakkale Boğazı’nda iki gemi çarpıştı.

Çanakkale Boğazı’nda, İtalyan bayraklı Grande Anversa isimli Ro-Ro gemisi ile Malta bayraklı Sider Capri isimli kuru yük gemisi çarpıştı. Kaza sonrası iki gemi kontroller için Karanlık Liman Mevkisi’ne demir atmak üzere Kurtarma-4 römorkörü eşliğinde çekildi.

Kaza yapan iki yük gemisinden biri olan 176 metre uzunluğundaki İtalyan Bayraklı Grande Anversa isimli Ro-Ro gemisi, İspanya’nın Valencia kentinde bulunan limandan İzmit’te bulunan Autoport Limanına doğru hareket ediyordu. Kazaya karışan bir diğer gemi ise Romanya’ nın Köstence Limanı’ ndan Kıbrıs Rum Kesiminde bulunan Larnaca Limanına giden 100 metre uzunluğundaki Malta bayraklı Sider Capri isimli gemi idi. Biri İtalyan diğeri, Malta bayraklı olan iki yük gemisi, bugün akşam saat 19.00 sularında Çanakkale Boğazı’ nın Ege Denizi Bölgesi’ nde ye alan girişi olan Kumkale mevkisi önlerinde bir birileri ile çarpıştı.

Çarpışma sonrasında, Grande Anversa isimli geminin kaptanı, telsiz kanalından Çanakkale Boğazı Gemi Trafik Hizmetleri Merkezi Müdürlüğü’ne çarpışmayla ilgili bilgi verdi. Çarpışma sonrası gemilerden denize sızıntı olup olmadığı ve hasar bulunup bulunmadığı belirlenmek üzere bölgeye Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü’ne ait Kurtarma-4 römorkörü gönderildi.

İki gemi de kontroller için Karanlık Liman Mevkii’ne demir atmak üzere Kurtarma-4 römorkörü eşliğinde çekildi.

Son dakika haberlerinden, gündem haberlerinden ve daha fazlasından haberdar olmak için 5haber’i takipte kalın.

5Haber.com  | Çanakkale
DHA