Etiket arşivi: giresun son dakika

Ayı saldırısına uğrayan adam: “Ayının dilini tutarak kurtuldum”

Giresun’un Alucra İlçesi’nde mantar topladığı sırada ayı saldırısına uğrayan ve yaralanarak hastanede tedavi altına alınan 54 yaşındaki Şerif Tokmak, “Ayının dilini tutarak kurtuldum” dedi.

Alucra ilçesinde bulunan Tepeköy Köyü’nün Cinderesi mevkisinde önceki gün sabah saatlerinde meydana gelen olayda, ayı saldırısı ile yaralanan ve Giresun Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alınan Şerif Tokmak, yaşadığı olayı anlattı. Mantar toplamak için evinden ayrıldığını kaydeden Tokmak, Cinderesi mevkiine geldiğinde ayı ile karşılaştığını belirterek şunları söyledi:

“Ayı aniden karşıma çıktı. Önce saldırmadı. Geri çekilmeye başladım. O anda yanına 3 yavru gelince ayı saldırdı. Elimde grebi (küçük balta) vardı, salladım ama fayda etmedi. Yüz ve karnımı koruyarak kolumu ağzına verdim. 15 dakika boğuştuk. Ondan sonra, ‘Ya ölüm ya kalım’ dedim, sağ elimi ayının ağzına sokup dilini tuttum. Pençelerini omuzuma vurmaya başladı. Canının yandığını düşünüyorum. Dilini çektim, bir süre sonra bırakınca benden uzaklaşarak kaçtı. Ben de hemen evi arayıp yaşadıklarımı anlattım. Yola çıkıp aracın gelmesini bekledim. Araç geldikten sonra önce Şebinkarahisar’a, oradan da Giresun Devlet Hastanesi’ne geldik. Allah’a şükürler olsun ki olayı ciddi bir yaralanma olmadan atlattım.”

Buradan Çıkınca Vuracağım

Bir arkadaşının saldıran köpeğin dilini tutarak kurtulduğunu anlattığını, bunun aklına gelmesi üzerine de ayının dilini tuttuğunu ifade eden Şerif Tokmak, dilin çok sert olduğunu ve tutunca kaymadığını söyledi. Bölgede çok ayı olduğunu anlatan Şerif Tokmak, “Ankara’da onların dayısı var. Köyümüzdeki arı petekleri, fasülyemizi, yoncamızı yiyor. Çünkü ayı vurma yasağı var. Ama buradan çıkınca ayıyı vuracağım. Onun yavruları varsa benim de yavrularım var” dedi.

5haber.com  | Ankara

Giresun’da Bir Kahvehanede CHP’li Vekil ile Vatandaş Arasında Tartışma Çıktı

Alınan son dakika bilgilerine göre Giresun’a bağlı Bulancak’ta bir kahvehanede CHP’li vekil ile bir vatandaş arasında tartışma çıktı. CHP Giresun Milletvekili Bülent Bektaşoğlu ve beraberindekiler referandumda hayır oyu toplamak için girdikleri kahvehanede, referandumda ‘evet’ oyu vereceğini söyleyen vatandaş ile tartıştıkları

Anayasa değişikliği yapılması adına gidilecek olan referandum için hayır kampanyası yürüten CHP Giresun Milletvekili Bülent Bektaşoğlu ile bir vatandaş arasında olay çıktı. Giresun Bulancak’ta bulunan bir kahvehanede gerçekleşen olayda CHP’li vekilin vatandaşa yumruk attığı iddia ediliyor.

Son dakika haberlerinden, gündem haberlerinden, sıcak gelişmelerden, kamu haberlerinden, politika haberlerinden, gelişmelerden ve daha fazlasından haberdar olmak için 5haber.com adresini takipte kalın.

5haber.com  |  Giresun