Etiket arşivi: hemşire

Fırat Üniversitesi En Az Lise Mezunu 113 Sağlık Personeli Alımı Yapıyor

Fırat Üniversitesi tarafından Devlet Personel Başkanlığı resmi internet sitesi üzerinden bir personel alım ilanı yayımlandı. Yayımlanan personel alım ilanında en az lise mezunu sözleşmeli sağlık personeli alımı yapılacağı belirtildi.

Alım Yapılacak Pozisyonlar

Yayımlanan personel alım ilanında Fırat Üniversitesi bünyesinde istihdam edilmek üzere 2 Fizyoterapist, 1 Diyetisyen, 7 Sağlık Teknikeri, 2 Röntgen Teknisyeni, 38 Lisans mezunu Hemşire, 63 lise mezunu Hemşire olmak üzere toplamda 113 sağlık personel alımı yapılacağı belirtildi.

Başvuru Şartları

# Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak,

# Kamu haklarından mahrum olmamak,

# Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen suçlardan hüküm giymemiş olmak,

# Erkek adaylar için muvazzaf askerlik çağına gelmemiş, askerliğini yapmış, tecilli veya yedek sınıfta tamamlamış olmak,

# 657 sayılı Devlet Memurları Kanunun 53. madde hükümleri saklı kalmak kaydı ile görevini devamlı yapmasına engel olabilecek vücut veya akıl hastalığı bulunmamak,

# Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sonucu olumlu olmak.

# Herhangi bir Kurumda 4/B’li olarak istihdam edilenlerden; hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Bakanlar Kurulu kararı ile belirlenen istisnalar hariç, sözleşmeyi tek taraflı feshetmesi halinde, fesih tarihinden itibaren en az bir yıl geçmiş
olmak.

# 2016 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavına girmiş olmak,

# Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.

Başvuru Özel Şartları

Başvuru Şekli ve Tarihi

Başvurular Fırat Üniversitesi Personel Daire Başkanlığına şahsen yapılacak olup, başvuruda bulunacak adayların aşağıdaki belgeleri yanlarında hazır etmeleri gerekmektedir.

Başvuru Esnasında İstenen Evraklar

# Başvuru Formu
# Öğrenim belgesi fotokopisi
# KPSS Sınav sonuç belgesinin fotokopisi
# Nüfus cüzdanı fotokopisi
# 1 Adet Fotoğraf
# Hizmet veya görev belgesi (Aranan Nitelikler 2 bölümünde ayrıca nitelik istenen kadrolara başvuranlar için)

5haber.com  | Ankara

Bursalı Hemşireler Murat Boz’un ‘Dönerse Senindir’ Filmine Tepki Gösterdi

Murat Boz’un başrolünde oynadığı Dönerse Senindir filmine tepki geldi.

Bursa’da hemşireler, başrolünü Murat Boz’un oynadığı Dönerse Senindir sinema filminde bulunan hemşire sahnesine tepki gösterdi. Filmdeki sahneden rahatsız olduklarını belirten hemşireler, yapım şirketine faks çekti.

Murat Boz’un 23 Aralık’ta vizyona giren ‘Dönerse Senindir’ adlı filminde yer alan hemşire sahneleri için Bursalı hemşirelerden tepki geldi. Bursa Onkoloji Hastanesi’nde görev yapmakta olan, başta hemşireler olmak üzere sağlık çalışanlarının PTT’deki faks çekme eylemine Bursa Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Prof. Dr. Rüstem Aşkın da destekte bulundu.

Hemşireler adına açıklama yapan Hemşire Dilek Ay, hemşireliğin toplumda en kutsal ve eski mesleklerden biri olduğunu belirterek, “Böylesi kutsal bir mesleğin reklamlarda, kliplerde ve filmlerde giyim kuşamı ve tavırlarıyla cinsel obje olarak gösterilmesi kabul edilemez.Unutmamak gerekir ki bizde toplumda yaşayan ,ailesi ve çevresi olan bireyleriz.Bu denli çirkin ve onur kırıcı sahneler bizi son derece rahatsız etmekte ve meslek saygınlığımızı zedelemektedir” dedi.

Bursa Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Prof.Dr.Rüstem Aşkın da, söz konusu sahnelerin sağlık çalışanlarını yaraladığını bildirerek, “Bu sahneler gerçekten hepimizi yaralamıştır . Kabul edilemez. Tepkilerini dile getiren hemşirelerimizin yanındayız, onları destekliyoruz. Yazılı ve görsel basında buna benzer şekilde sağlık personeli ile ilgili anlatımlarda azami özeninin gösterilmesi gerekir. Bunun talep edilmesi de en doğal hakkımız” diye konuştu.

Daha sonra sağlık çalışanları yanlarında getirdikleri açıklamaları film yapımcı şirkete faks çekerek postaneden ayrıldı.

5haber.com   | Bursa
DHA