Etiket arşivi: hizmetli alımı

Danıştay En Az Lise Mezunu Personel Alıyor (KPSS 60 Puan Şartı)

Danıştay Başkanlığı en az lise mezunu adaylar arasından 7 hizmetli alımı yapacağını geçtiğimiz gün açıkladı.

Danıştay geçtiğimiz gün Devlet Personel Başkanlığı ve kendi resmi sayfası üzerinden yayımladığı ilan ile destek personeli alımı yapacağını açıkladı. Başvurular 18 Aralık 2017 tarihi itibariyle başladı. Şahsen alınan başvurular için son tarih 22 Aralık 2017 olarak açıklandı.

Kimler Başvurabilir?

İlana başvuru yapacak adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48’inci maddesinde belirtilen genel şartları taşıyor olması, Danıştay Personeli Atama ve Nakil Yönetmeliği’nin Genel Şartlar başlıklı 5’inci maddesinin 1’inci fıkrasının b bendinde yer alan “İlk defa Devlet memurluğuna atanacaklar için Başkanlık tarafından ilan edilen sınavın yapılacağı yılın son günü itibariyle 35 yaşını bitirmemiş olmak” hükmü uyarınca sınavın yapılacağı yılın son günü olan 31/12/2017 tarihi itibarıyla 35 yaşını bitirmemiş olmak. (31/12/1982 ve sonrası doğmuş olanlar başvuru yapabilirler.), 2016-KPSS lisans ve 2016-KPSS ortaöğretim/ön lisans sonuçlarına göre (lisans mezunları için KPSSP3, ön lisans mezunları için KPSSP93, ortaöğretim mezunları için KPSSP94) puan türünden en az 60 (altmış) puan almış olması, güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sonucu olumlu olması ve en az lise ve dengi okul mezunu olması gerekmektedir.

Başvuru Şekli

İlana başvurular Danıştay Başkanlığına yapılmaktadır. Başvuru yapacak adayların aşağıdaki evraklarla birlikte Danıştay’a müracaat etmesi gerekmektedir.

# Başvuru formu,
# Kimlik aslı ve fotokopisi,
# KPSS sonuç belgesi,
# Mezuniyet belgesinin onaylı örneği.

Alınacak personellere ödenecek maaş ile ilgili şu ifadelere yer verildi:

UNVAN  SAYI SÖZLEŞME ÜCRETİ (BRÜT TL)
Destek Personeli (Hizmetli olarak çalıştırılmak üzere) 7 2.104,99 TL

Memur alım haberlerinden ve gündem haberlerinden haberdar olmak için;

Facebook Sayfası için TIKLAYIN
Facebook Grubu için TIKLAYIN

5haber.com | Ankara

Danıştay en az lise mezunu zabıt katibi, şoför ve hizmetli alımı yapıyor

Danıştay Başkanlığı tarafından Devlet Personel Başkanlığı resmi internet sitesi üzerinden personel alım ilanı yayımlandı.

Danıştay tarafından DPB üzerinden yayımlanan personel alım ilanına göre en az lise mezunu 85 personel alımı yapılacağı belirtildi. Alımı yapılacak 85 personelin 60’ı zabıt katibi, 15’i şoför, 10’u ise hizmetli kadrosunda istihdam edilecek.

Başvurular Ne Zaman Başlayacak?

İlgili alıma ait başvurular 28 Haziran günü mesainin başlama saati ile başlayacak ve 4 Temmuz mesai bitimine kadar Danıştay Başkanlığında şahsen alınacak.

Başvuru Genel Şartları

# 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48’inci maddesinde belirtilen genel şartları taşımak,

# 35 yaşını bitirmemiş olmak (31/12/1982 ve sonrası doğmuş olanlar başvuru yapabilirler.)

# 2016-KPSS lisans ve 2016-KPSS ortaöğretim/önlisans sonuçlarına göre lisans mezunları için KPSSP3, önlisans mezunları için KPSSP93, ortaöğretim mezunları için KPSSP94 puan türünden en az 70 puan almış olmak.

# Arşiv araştırması sonucu olumlu olmak.

Zabıt Katibi Alımı Başvuru Özel Şartları

# Fakülte veya Yüksekokulların bilgisayar bölümü, adalet yüksekokulu, meslek yüksekokullarının adalet bölümü, adalet önlisans programı, adalet meslek lisesinden mezun olmak,

# Diğer lise veya dengi okulların ticaret veya bilgisayar bölümlerinden mezun olmak,

# Yukarıda sayılanlar dışında, en az lise veya dengi okul mezunu olup, en son başvuru tarihi itibarıyla Milli Eğitim Bakanlığınca onaylı veya kamu kurum ve kuruluşlarınca düzenlenen kurslar sonucu verilen daktilo veya bilgisayar sertifikasına sahip olmak.

Şoför Başvuru Özel Şartı

# E sınıfı ehliyete sahip olmak.

Başvuru Esnasında İstenen Evraklar

# Başvuru Formu
# Nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi
# 2016 yılı KPSSP3, KPSSP93 veya KPSSP94 puan türünden birini içeren, üzerinde doğrulama kodu bulunan KPSS sonuç belgesi.
# Diploma aslı veya okul ya da noter onaylı sureti veya e-devlet’ten alınan ve doğrulama kodu bulunan mezuniyet belgesi ve fotokopisi,
Şoför hizmetinde çalıştırılacak destek personeli başvurusunda bulunacaklar için sürücü belgesi fotokopisi.

5haber.com  | Ankara

Yargıtay En Az Lise Mezunu Kadrolu Hizmetli Alımına Kimler Başvurabilir? Başvuru Şekli ve Tarihi

Yargıtay Başkanlığı resmi internet sitesinde yayımlanan duyuruya göre en az lise mezunu 15 hizmetli alımı yapacağını duyurdu.

Yargıtay’dan yapılan duyuruya göre, Yargıtay Başkanlığı bünyesinde istihdam edilmek üzere açıkta bulunan 15 hizmetli kadrosu için, yapılacak mülakatlar sonucu, lisans düzeyinden 2, ön lisans düzeyinden 3, ortaöğretim düzeyinden 10 kişi alınacaktır.

Başvuru Şartları

Yargıtay tarafından yayımlanan duyuruda ilgili personel alımına başvuruda bulunacak olan adayların, en az lise veya dengi okul mezunu olması,  657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşıyor olması. Askerlikle ilgisi bulunmaması veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olması, İlk defa Devlet memurluğuna atanacaklar için, başvurunun son günü olan 25/11/2016 tarihi itibariyle 35 yaşını bitirmemiş olması, Lisans ve önlisans mezunları için 2016-KPSS’ye girmiş olmak, ortaöğretim mezunları için 2014- KPSS’ye girmiş olmak ve KPSS’den en az 70 puan almış olmak. Lisans mezunları için KPSSP3, önlisans mezunları için KPSSP93, ortaöğretim mezunları için KPSSP94 puan türünden 70 ve daha yukarı puan alanlar başvurabilecektir.

Başvuru Tarihi

Yargıtay Başkanlığı tarafından yayımlanan personel alım ilanına başvurular 21-25 Kasım tarihleri arasında alınacaktır.

Başvuru Şekli

Başvurular Yargıtay Başkanlığının resmi internet sitesi üzerinden alınacak olup, başvurular oınline olarak alınacaktır. Posta, kargo veya diğer yollarla başvurular alınmayacaktır.

Gündem haberlerinden ve daha fazlasından haberdar olmak için 5haber.com adresini takipte kalın.

5haber.com  | Ankara