Etiket arşivi: iade KHK

Yeni İhraç KHK’sı yolda: 691 nolu KHK ile ihraç ve iadeler olacak mı?

15 Temmuz darbe girişimi sonrasında başlatılan 21 Temmuz gecesi 90 gün süreli olarak ülke genelinde Olağanüstü Hal ilan edildi. İlan edilen OHAL kapsamında terör örgütü FETÖ’ye başta olmak üzere tüm terör örgütlerine yönelik soruşturmalar hız kesmeden devam ediyor.

OHAL kapsamında devam eden soruşturmalar kapsamında Kanun Hükmünde Kararnameler yayımlanmakta ve terör örgütlerine yönelik soruşturmalar derinlik kazandırılarak kamuda yürütme organı hızlandırıldı. Hızlandırılan yürütme organı ile binlerce kişi, terör örgütü üyeliği nedeniyle kamudan ihraç edildi, ya da açığa alındı.

15 Temmuz’dan bu yana terör örgütüne yönelik Resmi Gazete üzerinden çok sayıda Kanun Hükmünde Kararnameler yayımlandı ve 100 binden fazla kamu personeli ihraç edildi. Terör bağlantısı olduğu gerekçesiyle kamudaki görevleirnden ihraç edilen personellere ise yenilerinin eklenmesi bekleniyor.

Yeni KHK ile İhraçlar Olacak mı?

Beklenen yeni Kanun Hükmünde Kararname ile çok sayıda kamu personelinin ihraç edileceği bekleniyor. Yapılan son açıklamalar, FETÖ’nün gizli dosyaları ile ByLock yazışmalarına ulaşıldı ve yeni KHK ile terör bağlantısı tespit edilenler, ilgili kurumlar iletildi. İletilen bilgi sonrasında bilgiler tamamlandı ve yeni KHK için geri sayım başladı.

Polislere İhraçlar Geliyor

Yayımlanan son 2 ihraç kararnamelerinde emniyet genel müdürlüğü bünyesinde çalışan polislerin yayımlanması beklenen yeni KHK ile ihraç edilmesi bekleniyor.

Son dakika haberlerinden, gündem haberlerinden, yerel haberlerden ve daha fazlasından anında haberdar olmak için 5haber.com adresini takipte kalın.

Yeni KHK yayımlandığı anda haberdar olmak için 5haber’i sosyal ağlardan takipte kalın.

Facebook Sayfası için TIKLAYIN
Facebook Grubu için TIKLAYIN

5haber.com  |  Ankara

5haber.coom  | Ankara

688 Nolu KHK ile Göreve İade Edilen 416 Memurun İsim Listesi (İade Edilenlerin Tam Listesi)

688 nolu Kanun Hükmünde Kararname Resmi Gazete’denin 29 Mart 2017 Çarşamba günü Mükerrer sayısında yayımlandı.

Yayımlanan 688 nolu Kanun Hükmünde Kararname ile 416 kamu personeli görevine iade edildi. KHK’nın yayımlanmasının ardından binlerce kişi, internet üzerinde, yayımlanan KHK ile görevine iade edilen kamu personellerinin isim listesini araştırmaya başladı. İşte yayımlanan 688 Nolu Kanun Hükmünde Kararname ile kamuya iade edilen memurların isim listeleri.

688 Nolu KHK ile Göreve İade Edilen Sağlık Bakanlığı ve SGK Personellerinin İsim Listesi İçin TIKLAYIN

688 Nolu KHK ile Göreve İade EdilenAdalet Bakanlığı, Danıştay, Sayıştay ve Yargıtay Başkanlığı Personellerinin İsim Listesi İçin TIKLAYIN

688 Nolu KHK ile Göreve İade Edilen Diyanet İşleri Başkanlığı Personellerinin İsim Listesi İçin TIKLAYIN

688 Nolu KHK ile Göreve İade Edilen Akademisyenlerin İsim Listesi İçin TIKLAYIN

688 Nolu KHK ile Göreve İade Edilen İçişleri Bakanlığı ve Bakanlığa Bağlı Mahalli İdareler Personellerinin İsim Listesi İçin TIKLAYIN

688 Nolu KHK ile Göreve İade Edilen Diyanet İşleri Başkanlığı Personellerinin İsim Listesi İçin TIKLAYIN

Diğer Bakanlık ve Kurumlarda Göreve İade Edilen Personellerin Listesi ise Şu Şekilde

5haber.com  |  Ankara

Yeni Bir İade KHK’sı Gündemde!! 4 Bine Yakın Öğretmenin Göreve İadesi Gündemde

CHP İzmir Milletvekili ve Milli Eğitim Komisyonu Üyesi Mustafa Balbay, katıldığı bir programda önemli açıklamalarda bulundu.

Darbe girişimi sonrasında başlatılan OHAL kapsamında haklarında açığa almaları kararı verilen öğretmenler arasından 7 bin öğretmenin incelendiğini belirten Balbay, incelenen öğretmenlerin yaklaşık olarak yarısından fazlasının göreve iade edilmesinin gündeme geldiğini vurguladı.

Sözcü’nün haberine göre, Milli Eğitim Bakanlığı yetkilileri ile bir görüşme yapan Balbay’ın konu ile ilgili aktardığı bilgilere göre öğretmenlerle ilgili, “Bank Asya’da hesabı olanlar incelendi; sadece 8 Ocak 2014 günü Gülen’in ‘Bank Asya’ya para yatırın’ talimatına uyanlar FETÖ bağlantılı olarak değerlendirildi. İlk 10 bin açığa alma listesindeki 6 bin öğretmen görevine iade edildi. Hazırlanan ikinci liste 10 gün içinde sonuçlanacak. 7 bin öğretmenin incelenmekte olduğu bu çalışmada 3 bin 500-4 bin kişinin iadesi bekleniyor.” açıklamaları yapıldı.

Eleştirilerimiz, Türkiye’nin Daha İyiye Gitmesi Yönünde

CHP İzmir Milletvekili Mustafa Ali Balbay, ülkede barışın olması için her şeyi yapmaya hazır olduklarını belirterek, “Ama gelinen noktayı eleştirmezsek daha iyiye gidemeyiz. Eleştirmek, sahip çıkmaktır. O şekilde bakıyoruz. Biz Türkiye’nin daha iyiye gitmesi için eleştiriyoruz” dedi.

Sivas Ziraat Odası’na ziyarette bulunan Balbay’a, Ziraat Odası Başkanı Hacı Çetindağ, milletvekillerini çiftçilerin sorunlarını anlatarak ülkede birlik ve beraberlik istediklerini söyledi. İzmir Milletvekili Balbay bunun üzerine şunları söyledi:

“Bu ülkede barışın, huzurun olması için, kardeşçe bir arada yaşamak için her şeyi yapmaya hazırız. Bütün temel sorunların çözümü için, genel başkanımızda söyledi, ‘Hangi yasayı istiyorsanız çıkaralım’ dedi. Ama tabi kardeşçe konuşmak gerekirse, gelinen noktayı eleştirmezsek daha iyiye gidemeyiz. Eleştirmek, sahip çıkmaktıktır. O şekilde bakıyoruz. İktidara geldiklerinde Türkiye’yi Avrupa Birliği’ne sokacağız dediler, şimdi birbirine soktular. Suriye’ye gireceğiz dediler, Suriyeliler bütün illerimize girdi. Şimdi bu noktadan bir çıkış bulmak lazım. Hep beraber bulalım. Mesala et ve süt kurumu oluşturuldu. Şimdi o kurum ithalata izin veren kurum haline geldi. Biz Türkiye’nin daha iyiye gitmesi için eleştiriyoruz. Yoksa ayrıntılara girersek, 5 yıl önce İmralı’yla kim görüştü, Oslo’da kim ne yaptı? Biz bu ülkeye yararı olmadığı için sürekli öne sürmüyoruz bunları. Ama bizim ne terör örgütüyle, ne FETÖ’yle ne geçmiyte ne bugün hiç bir bağlantımız yok. Ama geçmişteki bağlantılar ortada. O nedenle hakikaten bu ülkenini bütünlüğü için hepimize sorumluluk düşüyor. Ama en büyüğüde doğal olarak ülkeyi yönetenlerin.”

5Haber.com  | Sivas