Etiket arşivi: İdlib

Son Dakika Haberi: İdlib’de Şehitlerimiz Var

Son dakika haberleri İdlib’ten gelmeye başladı. İdlib’de askerlerimize karşı yapılan hava saldırısında çok sayıda askerimiz şehit düştü ve bir çok askerimizde yaralandı.

Hatay Valiliğinden yapılan ilk açıklamada yapılan saldırı sonucunda 33 askerimiz şehit, 32’e yaralı askerimiz bulunuyor.

Hatay Valisi Rahmi Doğan’ın yaptığı açıklamalar şöyle;

Cilvegözü Sınır Kapısı’ndan yaralı askerlerimizin Hatay’da tedavisine başlandığını söyleyen vali Rahmi Doğan yaralı askerler arasında durumu ağır olan yok dedi. Toplamda 33 şehit ve 32 yaralımızın bulunduğunu açıklayan Rahmi Doğan açıklamlarına şöyle devam etti.

“Kamuoyunu bir kez daha bilgilendirmek istiyorum. Özellikle Hataylı hemşehrilerimizi bilgilendirmek istiyorum, herhangi bir kan ihtiyacı yoktur. Sağlık personelimizin tamamı hastanede görevinin başındadır. Yaralılarımıza gerekli tedaviler yapılmaktadır. Hemşehrilerimden müsterih olmalarını, hastanelerin etrafında herhangi yığılma olmamasını buradan istirham ediyorum.”

5haber.com ekibi yaralılarımıza acil şifalar dilerken, Şehit ailelerimize ülkemize de başsağlığı diliyoruz.

İdlib’te şehit olan askerlerin isimleri belli oldu

İdlib’de hain saldırı sonucu 5 Askerimiz Şehit oldu 5 Askerimizde yaralanmıştı. Hain saldırıda şehit olan askerlerimizin kimlikleri belli oldu. Son Dakika Haberi: İdlib’te 5 şehit 5 yaralı

Şehit İbrahim Halil Açıkgöz

Saldırıda şehit düşen  22 yaşındaki piyade uzman  onbaşı İbrahim Halil Açıkgöz’ün Gaziantep’teki baba evine acı haber ulaştı.

Selahaddin Eyyübi mahallesindeki şehit evinin önüne taziye çadırı kuruldu acı haberi alan anne babası büyük üzüntü yaşadı. evinin önüne Türk  bayraklar asıldı.

Şehit Fatih Saylak 

Şehit Piyade Uzman Onbaşı Fatih Saylak hain saldırı sonucu şehit oldu. Acı haber Kahramanmaraş’taki baba evine verildi. Şehit asker 1 yıllık evli olduğu öğrenildi.

On iki Şubat ilçesindeki kale mahallesindeki baba ocağına ateş düştü. Türk Bayrakları şehit’in evine asıldı. Cenazesi yarın toprağa verileceği öğrenildi.

Şehit Enes Alper 

Şehit Uzman Onbaşı Enes Alper Şehit’in acı haberi Memleketi Niğde ‘ye Baba evini yasa boğdu. 23 yaşındaki şehit  Merkez Yıldıztepe Beldesinde oturan Baba ocağına Niğde Vali yardımcısı Cemil Kılıç ile beraberindeki heyet ile birlikte verildi.

Enes Alper Yıldıztepe’nin  1 ay önce istanbul’da nişanlandığı öğrenildi. Şehit’in Yıldıztepe mahallesinde toprağa verilecek.

Şehit Davut Özcan 

Saldırıda şehit olan Piyade Uzman Çavuş Davut Özcan 25 Yaşındaydı Memleketi Kırıkkale’de yaşayan ailesine acı haber verildi. Kırıkkale’nin Balışeyh ilçesine bağlı Aydınşeyh köyünde oturan ailesine sosyal ve Politikalar Müdürlüğü tarafından verildi.

bekar olan Piyade Uzman Çavuş 2018 yılında göreve başladığı ve geçici görevle idlib’de olduğu  öğrenildi.

Şehit İbrahim Albayrak 

Uzman Onbaşı  İbrahim Albayrak’ın Kayseri’deki ailesine acı haber verildi. Acı haberi Melikgazi ilçesindeki baba evine verildi.

5haber.com ekibi olarak şehitlerimize Allahtan rahmet, tüm ülkemize ve acılı ailesine başsağlığı diliyoruz.

 

Son Dakika Haberi: İdlib’te 5 şehit 5 yaralı

İdlib’te Türk askerlerine saldırı düzenlendi. Alınan ilk bilgilere göre 5 askerimiz şehit olurken 5 askerimiz de yaralandı.

Milli Savunma Bakanlığı Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği’nin yaptığı açıklamada;

“İdlib’de çatışmaları önlemek, hudut güvenliğimizi sağlamak, göçü ve insanlık dramını engellemek maksadıyla bölgeye takviye olarak gönderilen unsurlarımıza, Rejim tarafından 10 Şubat 2020 tarihinde yapılan yoğun topçu atışı neticesinde, 5 kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, 5 silah arkadaşımız yaralanmıştır.

Saldırı sonrası bölgede tespit edilen hedeflerin, derhal ateş destek vasıtalarıyla yoğun şekilde ateş altına alınarak gerekli karşılığın verildi.

Hedefler tahrip edilmiş ve şehitlerimizin kanı yerde bırakılmamıştır, bırakılmayacaktır. Gelişmeler yakından takip edilmekte ve gerekli tedbirler alınmaktadır. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralı personelimiz için acil şifalar dileriz.”

5haber.com ekibi olarak şehitlerimize Allahtan rahmet, yaralı askerlerimize acil şifalar diliyoruz. Ülkemizin başı sağolsun.

İdlib’te şehit olan askerlerin isimleri belli oldu

F-16’larımız İdlib’de Rejimi Bombalıyor!

erdoğan ukrayna basın açıklaması ile ilgili görsel sonucu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ukrayna ziyareti öncesinde açıklamalarda bulundu. İdlib’de 4 askerimizin şehit olduğu Rejim saldırısı sonrası ilk açıklamasını yapan Erdoğan, bölgede harekat başladığını 30-35 arası Rejim askerinin etkisiz hale geldiğini duyurdu.

F-16’larımız Bölgeyi Bombalıyor

Şu an F-16’lar bölgeyi vuruyor. Saldırının cevabını misliyle verdik vermeye devam edeceğiz. Saldırılarla kararlığımızı sınayanlar hata yapıyor. Ülkemizin, milletimizin ve İdlibli kardeşlerimizin güvenliğini temin için yürüttüğümüz operasyonlarımızı sürdürmekte kararlıyız.

Saat 06.15 itibarıyla 46 rejim hedefine 122 fırtına, 100 havan mühimmatıyla atış yapılmıştır.

Harekatın devam edileceğini Söyledi

40 yakın nokta hedefte. İlk belirlemelere göre 30-35 civarında karşı tarafta etkisiz hale getirilmiş vaziyette. Fakat durmak yok aynı şekilde operasyon devam etmektedir. Sessiz kalmamız mümkün değil, cevabını veriyoruz.

Rusya’ya ‘operasyonda muhatabımız rejim’

Rus yetkili makamlarına “muhatabımız siz değilsiniz, tamamıyla rejimdir. Bizim önümüzü kesme gibi bir durum olmasın” mesajının verildiğini aktaran Erdoğan, “Dışişleri Bakanım Çavuşoğlu kendileriyle görüşmüştü zaten” dedi.

Arazide generallerimiz var. Generallerimiz sık sık görüşmeyi yapıyor.

Sabah erken saatlerinde Esad rejimi Türk askerlerine saldırmış, 4 şehit vermiştik.

 

Katil Esad Rejimi Türk Askerine Saldırdı

Milli Savunma Bakanlığı’ndan (MSB) yapılan açıklamada, İdlib‘de çatışmaların önlenmesi maksadıyla bölgeye takviye olarak gönderilen unsurlara, bulunacakları yerler önceden koordine edilmesine rağmen Esad Rejimi unsurlarınca topçu atışının yapıldığı belirtildi.

Yapılan saldırıda 4 askerimiz şehit olurken 9 askerimiz yaralandı.

Yapılan Açıklamada Şunlar Kaydedildi:

“Yoğun topçu atışı neticesinde 4 kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, biri ağır 9 silah arkadaşımız yaralanmıştır. Bölgede tespit edilen hedefler derhal ateş destek vasıtalarımızla yoğun şekilde ateş altına alınarak gerekli karşılık verilmiş ve hedefler tahrip edilmiştir. Gelişmeler takip edilmekte ve gerekli tedbirler alınmaktadır. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralı personelimiz için acil şifalar dileriz.”

5haber.com ekibi olarak şehitlerimize Allah’tan rahmet, tüm ülkemize başsağlığı dilerken, yaralılara acil şifalar diliyoruz.

Cumhurbaşkanı Erdoğan operasyonların devam ettiğini ve sinsi saldırının karşılıksız kalmadığını açıkladı.

Ayrıntılar geldikçe 5haber.com’dan takip edeblirsiniz. Maalesef şehit sayımız akşam saatlerinde 8’e yükseldi.