Etiket arşivi: IŞİD

Londra Saldırısını Kimin Gerçekleştirdiği Ortaya Çıktı

Önceki gün gerçekleşen ve dünya komuoyunca geniş yer bulan Londra saldırısını kimin yaptığı ortaya çıktı.

IŞİD, Londra’da meydana gelen saldırıyı, terör örgütüyle bağlantılı olduğu bilinen Amaq ajansı üzerinden üstlendi.

Birleşik Krallık Parlamentosunun yakınlarında dün meydana gelen saldırıda, saldırgan dahil 5 kişi öldü, 40’dan fazla kişi de yaralandı.

Papa’dan Taziye Mesajı

Vatikan Şehir Devleti Başkanı ve Katoliklerin ruhani lideri Papa Francesco, Çarşamba günü Londra’da meydana gelen ve 4 kişinin öldüğü, çok sayıda kişinin de yaralandığı terör saldırısıyla ilgili bir taziye mesajı yayımladı.

Vatikan Devlet Sekreteri Kardinal Pietro Parolin’in imzasıyla yayımlanan mesajında Papa’nın, saldırıda yaşamını yitirenlerin ve yaralananların olduğunu öğrenmekten derin üzüntü duyduğu aktarıldı.

Bu saldırıdan etkilenenlere ve İngiliz halkına duayla dayanışmasını ifade eden Papa’nın, acı çeken ailelere huzur ve güç temennisinde bulunduğu, saldırıda yaşamını yitirenlere Tanrı’dan rahmet dilediği de bildirildi.

Son dakika haberlerinden, dünya haberlerinden, sıcak gelişmelerden, gündem haberlerinden ve daha fazlasından anında haberdar olmak için 5haber.com adresini takipte kalın

5haber.çcom  |  Ankara
DHA

Son Dakika ! Irak Türkiye’nin Musul Başkonsolosluğu Binasını IŞİD’ten Aldı

Son dakika haberi Irak’tan geldi.

Alınan son dakika bilgilerine göre Irak Bölgesel Kürt Yönetimi Başkanı Barzani’ye yakınlığıyla bilinen Rudaw televizyonunda verilen habere göre; “Irak güvenlik güçleri Türkiye’nin Musul Başkonsolosluğu binasını IŞİD’ ten aldı”

Ayrıntılar Gelecek..!!

Son dakika haberlerinden, gündem haberlerinden, dünya haberlerinden, kamu haberlerinden, politika haberlerinden ve daha fazlasından anında haberdar olmak için 5haber.com adresini takipte kalın.

5haber.com   | Ankara
DHA

IŞİD Irak’ta Şii Hacılara Saldırdı: En Az 100 Ölü

Son yıllarda yaptığı vahşice saldırıları ile ön plana çıkan terör örgütü IŞİD, bu sefer Irak’ta Şii hacıları hedef aldı. Birçok kişinin yaralandığı saldırıda 100′ ün üzerinde de öldü olduğu bildirildi.

Bağdat’ın 100 kilometre güneyindeki Hilla kentinde bir benzin istasyonuna bomba yüklü kamyonla yapılan saldırıyı internet üzerinden yaptıkları açıklamayla IŞİD üstlendi.

Saldırıya uğrayan Şii hacılar, Kerbela kentinde, İmam Hüseyin için tutulan yasın kırkıncı gününü andıktan sonra İran’a dönüyordu.

Irak güvenlik güçlerinin açıklamalarına göre, bomba yüklü kamyon ile saldırı Şii hacıların mola için konakladıkları benzin istasyonunda yapıldı ve hacı otobüsleri, içlerinde yolcular ile birlikte alev aldı.