Etiket arşivi: istanbul roketli saldırı

Son Dakika !! İstanbul İkinci Saldırı: AK Parti İl Binasına Lav Silahı ile Saldırı (Polis Bölgede)

Sütlüce’deki AK Parti İl Binası’na lav silahı ile saldırı girişiminde bulunuldu,

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü (TEM) yetkililerinden edinilen ilk bilgiye göre; AK Parti İstanbul İl Başkanlığı’na yönelik lav silahıyla saldırı girişimi oldu. Olay yerine çok sayıda polis ekibi sevk edilirken, olayda yaralanan olup olmadığı ve herhangi bir yerin isabet alınıp alınmadığı henüz tespit edilemedi. Polis ekiplerinin olay yerindeki çalışmaları devam ediyor.

Diğer Saldırı ile Aynı Tip Silah Kullanıldı

Emniyet kaynakları, AK Parti İstanbul İl Başkanlığı ve İstanbul Emniyet Müdürlüğü binalarına 1,5 saat arayla meydana gelen her iki saldırıda da tek atımlık lav silahı kullanıldığını tespit etti.

Son dakika haberlerinden, gündem haberlerinden, terör operasyonlarından, Türkiye haberlerinden, gelişmelerden ve daha fazlasından haberdar olmak için 5haber.com adresini takipte kalın.

5haber.com  | İstanbul
DHA

İstanbul Emniyet Müdürlüğüne Lav Silahı ile Saldırı (İlk Görüntüler)

Son dakika haberi İstanbul’dan geldi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nün Vatan Caddesi’ndeki binasının yakınlarına roketatarlı saldırı girişimi olduğu, roketatarın müdürlük binasına isabet etmediği öğrenildi. Bölgeden ilk görüntüler geldi. İşte alınan bölgeden görüntüler.

Vasip Şahin’den Son Dakika Açıklaması

Vali Vasip Şahin: Saldırıyı yapan kişi ya da kişilerin tespit ve yakalanmalarına yönelik geniş çaplı operasyonlara devam edilmektedir.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü binasına lav silahıyla saldırı düzenlendi. Lav mermisi bahçe duvarını isabet alırken, saldırıda ölen ya da yaralanan olmadı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nün arka kısmında bulunan Yamak Sokak’tan müdürlük binasına yönelik kimliği henüz belirlenemeyen kişi ya da kişiler tarafından saat 20.00 sıralarında lav silahıyla saldırı oldu. Lav mermisi bahçe duvarına isabet etti. Polis bölgede özel harekat destekli operasyon başlattı. Emniyete çıkan bazı sokak cadde ve sokaklar kapatıldı.

Operasyonlar Devam Ediyor

Vali Vasip Şahin olayla ilgili twitter adresinden şu açıklamayı yaptı:

“İl Emniyet Müdürlüğü bahçe duvarına isabet eden bir lav silahı saldırısı meydana gelmiş olup, personelimizden ölü,yaralı bulunmamaktadır. Saldırıyı yapan kişi ya da kişilerin tespit ve yakalanmalarına yönelik geniş çaplı operasyonlara devam edilmektedir.”

Son dakika haberlerinden, gündem haberlerinden, terör operasyonlarından, gelişmelerden ve daha fazlasından haberdar olmak için 5haber.com adresini takipte kalın.

5haber.com  | Ankara
DHA