Etiket arşivi: istanbul saldırı

ABD İstanbul Konsolosluğu olası terör saldırısı için sokak ismi verdi

ABD İstanbul Başkonsolosluğu tarafından bir son dakika uyarısı yapıldı. Yapılan uyarıda Şişli ve Mecidiyeköy’de terör saldırısı ihtimalinin olduğu belirtildi.

Başkonsolosluk tarafından sosyal medya platformu Twitter üzerinden yapılan açıklamada ABD Dışişleri Bakanlığı Konsolosluk İşleri Bürosu, İstanbul Başkonsolosluğu’nun İstanbul’daki bazı bölgelerdeki ABD vatandaşlarını olası terör saldırılarına karşı uyarıda bulunduğunu yazdı.

Sokaklardan Uzak Durun Çağrısı

ABD İstanbul Başkonsolosluğu tarafından ise konu ile ilgili yapılan açıklamada ilk kez, semt isimlerinin yanı sıra sokak isimlerine de yer verildi. Açıklamaya göre, ABD vatandaşlarının Şişli’deki Ağaoğlu Sokak’tan ‘uzak durması’ isteniyor.

 

Trump Tower’a Yakın

ABD İstganbul Başkonsolosluğu tarafından yapılan açıklamada verilen sokak isminin Mecidiyeköy’de bulunan Trump Towers iş merkezine yakınlığı, söz konusu güvenlik uyarısının Trump Towers ile ilişkili olup olmadığı konusunda soru işaretlerine neden oldu.

Öte yandan açıklamada olası terör saldırısı hakkında henüz detay verilemeyeceği söyleniyor.

Son dakika haberlerinden, gündem haberlerinden, yerel haberlerden, dünya haberlerinden, gelişmelerden ve daha fazlasından anında haberdar olmak için 5haber.com adresini takipte kalın.

5haber.com  | İstanbul

Son Dakika !! Kırmızı Kedi Yayınevine Saldırı: Maskeli İki Kişi Çekiçle Saldırdı

Son dakika haberi İstanbul’dan geldi. Kırmızı Kedi Yayınevine gelen Maskeli iki kişi, elindeki çekiçle yayınevinin camlarını kırdı.

Gümüşsuyu Betül Malcı Sok 19/A Kırmızı Kedi Yayınevi’ne gelen maskeli iki kişi, çalışanın ifadesine göre içeridekilere Sabahattin Ökibar’ı sordu. Burada olmadığı cevabını alınca elindeki çekiçle camları kırdıktan sonra uzaklaştı.

Ayrıntılar Gelecek..!!

Son dakika haberlerinden, gündem haberlerinden, kamu haberlerinden, gelişmelerden ve daha fazlasından haberdar olmak için 5haber’i takipte kalın.

5haber.com  | İstanbul
DHA

Son Dakika !! İstanbul İkinci Saldırı: AK Parti İl Binasına Lav Silahı ile Saldırı (Polis Bölgede)

Sütlüce’deki AK Parti İl Binası’na lav silahı ile saldırı girişiminde bulunuldu,

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü (TEM) yetkililerinden edinilen ilk bilgiye göre; AK Parti İstanbul İl Başkanlığı’na yönelik lav silahıyla saldırı girişimi oldu. Olay yerine çok sayıda polis ekibi sevk edilirken, olayda yaralanan olup olmadığı ve herhangi bir yerin isabet alınıp alınmadığı henüz tespit edilemedi. Polis ekiplerinin olay yerindeki çalışmaları devam ediyor.

Diğer Saldırı ile Aynı Tip Silah Kullanıldı

Emniyet kaynakları, AK Parti İstanbul İl Başkanlığı ve İstanbul Emniyet Müdürlüğü binalarına 1,5 saat arayla meydana gelen her iki saldırıda da tek atımlık lav silahı kullanıldığını tespit etti.

Son dakika haberlerinden, gündem haberlerinden, terör operasyonlarından, Türkiye haberlerinden, gelişmelerden ve daha fazlasından haberdar olmak için 5haber.com adresini takipte kalın.

5haber.com  | İstanbul
DHA

İstanbul Emniyet Müdürlüğüne Lav Silahı ile Saldırı (İlk Görüntüler)

Son dakika haberi İstanbul’dan geldi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nün Vatan Caddesi’ndeki binasının yakınlarına roketatarlı saldırı girişimi olduğu, roketatarın müdürlük binasına isabet etmediği öğrenildi. Bölgeden ilk görüntüler geldi. İşte alınan bölgeden görüntüler.

Vasip Şahin’den Son Dakika Açıklaması

Vali Vasip Şahin: Saldırıyı yapan kişi ya da kişilerin tespit ve yakalanmalarına yönelik geniş çaplı operasyonlara devam edilmektedir.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü binasına lav silahıyla saldırı düzenlendi. Lav mermisi bahçe duvarını isabet alırken, saldırıda ölen ya da yaralanan olmadı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nün arka kısmında bulunan Yamak Sokak’tan müdürlük binasına yönelik kimliği henüz belirlenemeyen kişi ya da kişiler tarafından saat 20.00 sıralarında lav silahıyla saldırı oldu. Lav mermisi bahçe duvarına isabet etti. Polis bölgede özel harekat destekli operasyon başlattı. Emniyete çıkan bazı sokak cadde ve sokaklar kapatıldı.

Operasyonlar Devam Ediyor

Vali Vasip Şahin olayla ilgili twitter adresinden şu açıklamayı yaptı:

“İl Emniyet Müdürlüğü bahçe duvarına isabet eden bir lav silahı saldırısı meydana gelmiş olup, personelimizden ölü,yaralı bulunmamaktadır. Saldırıyı yapan kişi ya da kişilerin tespit ve yakalanmalarına yönelik geniş çaplı operasyonlara devam edilmektedir.”

Son dakika haberlerinden, gündem haberlerinden, terör operasyonlarından, gelişmelerden ve daha fazlasından haberdar olmak için 5haber.com adresini takipte kalın.

5haber.com  | Ankara
DHA