Etiket arşivi: istifa

Son Dakika: Hükümetten İstifası İstenen Belediye Başkanları ile İlgili Flaş Açıklama

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Hayati Yazıcı’dan bir son dakika açıklaması geldi. Yazıcı açıklamasında istifası istenen belediye başkanlarına değindi.

Ankara, Bursa ve Balıkesir büyükşehir belediye başkanlarının istifalarının istenmesi ile birlikte geçtiğimiz aydan bu yana başlayan tartışma süreci halen devam ediyor. Alınan son bilgilere göre başkanların istifa etmekte direttiği ancak AK Partinin başkanların istifası konusunda ısrarcı olduğu öğrenildi. Konu ile ilgili AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı’dan dikkat çeken açıklamalar geldi. Kanal 7 yayınına konuk olan Yazıcı, “Parti ve genel başkan ile zıtlaşmayacakları kanısındayım” dedi.

Bülent Arınç’tan Skandal Gökçek Tweet’e

Bülent Arınç Melih Gökçek hakkında flaş bir paylaşımda bulundu. Daha önce attığı bir tweeti ‘sabitlenmiş tweet’ haline getirerek en üste koyan Bülent Arınç, o tweette Gökçek’in daha önce istifa edeceğini söylediği halde vazgeçtiğini gösteren görüntüler şu ifadelerle yer alıyordu:

“Bir Hint Atasözünde denir ki: ‘EĞER BİRİLERİ OTURDUĞU KOLTUKTAN KALKMAKTA SIKINTI YAŞIYORSA KESİNLİKLE ALTINI KİRLETMİŞTİR’”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan İstifa Açıklaması

Geçtiğimiz gün basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, istifası istenen belediye başkanları ile ilgili şu ifadeleri kullandı:

“Çok tehlikeli sorular soruyorsunuz, bedeli ağır olur demedim, gereği neyse o yapılır dedim.

Şu an itibariyle 3 belediye başkanımız istifalarını verdiler , şu an 3 başkan daha var, onların da en kısa zamanda istifaları vereceklerine inanıyorum, ilgili arkadaşlarımız görüşmeyi yaptılar, onlarda şu an istifa hazırlığındadırlar, aksi taktirde gereği neyse yapılacaktır, çünkü ilgili kurullar gerekli kararları vermişlerdir.

Arkadaşlarımızla ilgili olumsuz süreç tayini değil, tam aksina, teşkilatlarımızın bir karar sürecidir.”

5haber.com  | Ankara

Osmanlıspor’un Teknik Direktörü Mustafa Reşit Akçay İstifa Etti

Son dakika haberi Ankara’dan geldi.

Osmanlıspor Teknik Direktörü Mustafa Reşit Akçay, “Gelecek sezonla ilgili kulübün planlama yapması için şu andan itibaren görevi bırakıyorum” dedi.

Spor Toto Süper Lig’in 25’inci haftasında Kasımpaşa, Osmanlıspor’u 3-2 mağlup etti. Kasımpaşa Teknik Direktörü Kemal Özdeş maçın ardından düzenlenen basın toplantısında yaptığı açıklamada, “Mutluyum bugün kazandığım için. İç sahadaki iyi oyunumuz ve iyi skorlar devam ediyor. Ligin ikinci yarısında 9 haftada önemli puanlar topladık. İlk yarıda 1-0 önde başladık daha sonra daha rahat oynayıp skoru artıracakken birbirine benzer gollerle geriye düştük. Ardından oyunu oturttuk ve ikinci yarıda daha doğru oynadık. İstediğimiz golü de bulduk. Skoru da artırabilirdik. Bugün oyunun bütününe baktığımızda istediğimiz oyunu oynamak önemliydi. Beşinci sıradaki takımla 3 puan fark var. Bizim için 5’nci sıraya oynamak daha ulaşılabilir hedef gibi duruyor. Oyuncularım çok sıkı maç periyotundan geçti. Milli maçın ardından kupada Rize ve ardından Konya ile oynayacağız. Umarım bu çıkışımızı sürdürürüz. Taraftarımıza armağan ediyorum bu galibiyeti” dedi.

İstifa Açıklaması

Osmanlıspor Teknik Direktörü Mustafa Reşit Akçay ise düzenlenen basın toplantısında, “Ölü topla ilgi konsantrasyon problemleri devam ediyor. Bu da saha içerisindeki komple ruhsal ve fizik duruşumuza yaralar veriyor. Bu bizim için sıkıntı oluşturuyor. Oyuncularımı kutluyorum. Ellerinden gelenin en iyisini yaptılar. Her iki takımı kutluyorum. Gelecek sezonla ilgili kulübün planlamayı iyi yapabilmesi için görevimi bırakmış durumdayım” diye konuştu.

Son dakika haberlerinden, gündem haberlerinden, kamu haberlerinden, spor haberlerinden, gelişmelerden ve daha fazlasından haberdar olmak için 5haber.com adresini takipte kalın.

5haber.com  |  Ankara
DHA

MHP’de Bir İstifa Şoku Daha Yaşandı: Safranbolu Yönetiminde 8 Kişi İstifa Etti

Milliyetçi Hareket Partisinde art arda istifalar devam ediyor. Son olarak alınan bilgilere göre Karabük’ün Safranbolu ilçesinde MHP yönetiminden 8 kişi istifa etti.

MHP Safranbolu ilçe yönetiminde bulunan Hüseyin Akıntürk, Emin Yıldız, Haydar Kara, Selma Çetin, Recep Nuri Şentürk, Osman Zeren, Ali Galip Ünüvar ve Alaattin Aksoy, görevlerinden istifa etti. İstifa eden yönetim kurulu üyelerinin bazılarının  İlçe Başkanı Muharrem Asker ile ters düştükleri için bazılarının da referandumda ‘Hayır’ oyu vereceği için istifa ettikleri belirtildi.

Sivas Gölova İlçe Yönetimi de İstifa Etmişti

MHP Gölova İlçe Başkanı Recep Kılıçin tarafından genel merkeze gönderilen dilekçede referandum süreci nedeni ile istifa kararı aldıkları geçtiğimiz ay belirtmişti. İstifa nedenleri arasında 4 aya yakın süredir MHP’nin Sivas il yönetimi bulunmamasını da gösteren Kılıçin, “Daha Sivas’a il başkanı belirleyemeyenlerin Türkiye’ye başkan belirlemeye kalkmasını trajikomik bulduğumuzu beyan etmek istiyoruz” dedi.

Son dakika haberlerinden, gündem haberlerinden, kamu haberlerinden, politika haberlerinden, gelişmelerden ve daha fazlasından haberdar olmak için 5haber.com adresini takipte kalın.

5haber.com  | Ankara

MHP’de Flaş İstifa!! Bir İlçe Yönetimi Daha İstifa Ettiği Duyurdu

Milliyetçi Hareket Partisinde bir İlçe yönetimi daha istifa ettiğini açıkladı.

Sivas’ın Gölova MHP İlçe Başkanı Recep Kılıçin, referandum sürecinde partisinin tutumunu desteklemediklerini belirterek istifa etti.

MHP Gölova İlçe Başkanı Recep Kılıçin tarafından genel merkeze gönderilen dilekçede referandum süreci nedeni ile istifa kararı aldıkları belirtildi. İstifa nedenleri arasında 4 aya yakın süredir MHP’nin Sivas il yönetimi bulunmamasını da gösteren Kılıçin, “Daha Sivas’a il başkanı belirleyemeyenlerin Türkiye’ye başkan belirlemeye kalkmasını trajikomik bulduğumuzu beyan etmek istiyoruz” dedi.

Recep Kılıçin istifa mektubunda, 47 yıldır siyasi geleneği olan ülkücü hareket davasına ömrünün sonuna kadar hizmet edeceklerini belirterek, “Fakat inandığımız değerler ile temsil ettiğimiz makam çeliştiği takdirde vazgeçeceğimiz şey değerlerimiz, ülkümüz değil oturduğumuz makam ve koltuk olacaktır. Bu tavrın ülküdaşlarımıza örnek olması temennisi ile yönetim olarak istifa ediyoruz. Yaşadığımız referandum sürecinde ‘evet’ diyen bir MHP Genel Merkezini temsil etme imkan ve ihtimalimiz yoktur” ifadelerine yer verdi.

Son dakika haberlerinden, gelişmelerden ve daha fazlasından haberdar olmak için 5haber.com adresini takipte kalın.

5haber.com  | Sivas
DHA