Etiket arşivi: jandarma personel alımı

Yeni Dönem JÖH Alımı Ne Zaman? Kaç JÖH Alınacak? (Askerlik Şartı Kaldırıldı-Yaş Şartı Esnetildi)

Geçtiğimiz gün yayımlanan Kanun Hükmünde Kararname ile Jandarma uzman erbaş alımlarında askerlik şartı kaldırıldı ve yaş şartı esnetildi. 

Jandarma Özel Harekat alımında yaş şartı ve askerlik şartında değişiklik yapılması, adaylar tarafından büyük bir sevinçle karşılandı. Yapılan bu değişiklik ile yeni dönem alımlarında Jandarma Özel Harekat alımlarına on binlerce adayın başvuru yapması bekleniyor.

Yeni dönem JÖH alımlarında 27 yaş şartının uygulanacak olması, askerlik şartının kaldırılacak olması ile on binlerce işsiz ve jandarma özel harekat olmak isteyen on binlerce aday internet üzerinden yeni dönem alımlarını araştırmaya başladı. Adayların beklediği müjdeli haber ise geçtiğimiz günlerde İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’dan geldi.

Bakan Soylu, geçtiğimiz gün katıldığı Jandarma Genel Komutanlığı devir teslim töreninde yeni dönem jandarma özel harekat alımları hakkında açıklama yaptı. Bakan Soylu yaptığı açıklamada Jandarma Uzman Erbaş kadrosunda istihdam etmek üzere 3 bin 200 personel alımı yapılacağını söyledi.

Yeni dönem Jandarma personel alımlarının Ekim-Kasım döneminde yapılması bekleniyor.

Başvuru Şartları Nelerdir?

# T.C. vatandaşı olmak,

# Kamu haklarından mahrum olmamak,

# 27 yaşını bitirmemiş olmak,

# En az 164 cm boyunda olmak koşuluyla, Boy ve kilo oranları tablosunda belirtilen değerler içerisinde bulunmak,

# Vücut yapısı düzgün, her bakımdan sağlam ve fiziki görünüşü kusursuz olmak,

# Adayın başarılı olması halinde güvenlik soruşturması olumlu olmak.

Yeni dönem jandarma özel harekat alımlarından haberdar olmak için 5haber.com adresini takipte kalın.

Facebook Grubu için TIKLAYIN
Facebook Sayfası için TIKLAYIN

5haber.com  | Ankara

Yeni Dönem Jandarma Özel Harekat (JÖH) ve Lojistik Personeli Alımı Müjdesi Geldi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, katıldığı Jandarma Genel Komutanlığı devir teslim töreninde yeni dönem jandarma özel harekat ve lojistik personeli alımı hakkında müjdeli haberi verdi.

Süleyman Soylu yeni dönem JÖH alımı hakkında yaptığı açıklamasında, Jandarma Genel Komutanlığı bünyesinde personel açığı olduğu, mevcut alım sürecinin tamamlanmasının ardından yeni dönem JÖH ve lojistik personeli alımı yapılacağını söyledi.  Yeni dönemde Jandarma Özel Harekat ve Lojistik personeli olarak toplamda 3 bin 200 personel alımı yapılacağını açıklayan Bakan Soylu, alımlar için net bir tarih vermedi.

Alımlar Ne Zaman Olur?

JÖH ve Lojistik personel alımı başvuru süreci geçtiğimiz hafta tamamlandı. Ancak başvuru yapan adayların mülakatları henüz yapılmadı. Yeni dönem JÖH ve lojistik personel alımlarının, mevcut alım sürecinin tamamlanmasının ardından gerçekleşmesi bekleniyor. Tahmini olarak yeni alımların Kasım-Aralık döneminde yapılması bekleniyor.

Eğitim Şartı

Jandarma özel harekat alımları lise ve dengi okul mezunları arasından yapılmakta olup, lojistik personel alımları ilkokul düzeyinden yapılmaktadır.

Yaş Şartı

Başvurunun yapıldığı yılın ilk günü itibariyle 25 yaşını aşmamış olmak gerekir. Öte yandan Sözleşmeli erbaş ve erlerden en az üç yıl görev yapmış olanların yirmi dokuz yaşını bitirmemiş olması ve müracaat tarihinin ilk günü itibarıyla terhisinin üzerinden üç yıldan fazla süre geçmemiş olması gerekir.

JÖH alımlarından ve memur alım haberlerinden haberdar olmak için 5haber’i takipte kalın.

Facebook Sayfası için TIKLAYIN
Facebook Grubu için TIKLAYIN

5haber.com  | Ankara

Jandarma 51 Pozisyona En Az İlkokul Mezunu Personel Alımı Yapıyor

Jandarma Genel Komutanlığı tarafından yayımlanan personel alım ilanında en az ilkokul mezunu lojistik personeli alımı yapılacağı belirtildi.

Temmuz ayı içerisinde yayımlanan lojistik ve havacılık sanatkar uzman erbaş alımı ilanında Jandarma Genel Komutanlığı, kendi bünyesinde istihdam etmek üzere en az ilkokul mezunu personel alımı yapılacağı belirtildi. İşte yayımlanan personel alım ilanının detayları.

Eğitim Şartı

Jandarma tarafından yayımlanan ilanda 29 branşa personel alımlarının ilkokul düzeyinden yapılacağı, kalan 22 branşa ise en az lise düzeyinden alımlar yapılacak.

Yaş Şartı

Jandarma personel alımına başvuruda bulunacak adayların 25 yaşını bitirmemiş olması şartı aranır. (1 Ocak 1992 ve sonrası doğumlu olması) En az 3 yıl görev yapan sözleşmeli er ve erbaşların ise en az 1 Ocak 1988 ve sonrası doğumlu olması şartı aranır.

İlkokul Mezunlarının Başvuru Yapabileceği Pozisyonlar

Alım yapılacak pozisyonlardan aşçı, beyaz eşya tamircisi, elektrikçi, oto elektrikçi, oto tamircisi, sıhhi tesisatçı, kaportacı, terzi, sıvacı,boya ve alçı sıvacı, betonarme demircisi, duvarcı, fayansçı, çatı ustası, ahşap doğrama ve kaplamacı, ısı yalıtımcı, su yalıtımcı, çift kafa kesim makinesi operatörü, modüler beton baskı makinesi operatörü, kompresör operatörü, karbon/fiber üretimcisi, kasap, bayan kuaförü, garson, soğuk mezeci, ızgaracı/dönerci, pideci, pastacı, tatlıcı branşlarına en az ilkokul mezunları başvuru yapabilecek.

Lise Mezunu Adayların Başvuru Yapabileceği Pozisyonlar

Jeneratörcü / jeneratör teknisyeni, kaynakçı, optikelektro optik sistem bakım teknikerliği, hafif silah teknisyeni, polisajcı, bağlamacı, orgcu, tonmaister, Türk Sanat Müziği solist, Türk Hafif Müziği solist, Türk Halk Müziği solist, kemancı, udi, kanuncu, klarnetçi, piyanist şantör, bas gitarcı, baterist, muhasebe elemanı, soğutma malzeme tamircisi, uçak/helikopter teknisyen yardımcısı, uçuş hattı uzmanı branşlarına en az lise mezunu adaylar alınacak.

Son Başvuru

Jandarma personel alımına başvurular 18 Ağustos günü sona eriyor.

Başvuru kılavuzu için TIKLAYIN

LOJİSTİK VE HAVACILIK PERSONELİ BAŞVUUR EKRANI İÇİN TIKLAYIN (SADECE İNTERNET EXPLORER KULLANINIZ) TIKLAYINIZ

5haber.com  | Ankara

Lise Mezunu Jandarma Özel Harekat (JÖH) ve İlkokul Mezunu Lojistik Uzman Erbaş Alımı Başvuru Şekli

Jandarma Genel Komutanlığı tarafından yayımlanan ilanda Jandarma Özel Harekat ve lojistik personel alımı yapılacağı bildirildi.

Jandarma resmi internet sayfası üzerinden yayımlanan ilanda en az lise mezunu özel harekat, en az ilkokul mezunu lojistik personel alımı yapılacağı bildirildi. Alıma başvurular 18 Ağustos tarihinde sona erecek.

Başvuru Şartları

# T.C. vatandaşı ve erkek olmak,

# Lojistik branşlı Uzman Erbaş temininde başvurabilmek için en az ilköğretim ve dengi okul mezunu olmak,

# Jandarma özel harekat alımına başvuru yapmak için en az lise ve dengi okul mezunu olmak veya yurt dışındaki dengi okul mezunu olmak; Havacılık branşlı Uzman Erbaş alımına başvurabilmek için en az lise ve dengi veya yurt dışındaki okul mezunu olmak,

# Düzeltilmemiş nüfus kaydına göre 1 Ocak 2017 tarihi itibariyle 25 yaşını bitirmemiş olmak,

# Sözleşmeli er ve erbaşlardan üç yıl görev yapmış, müteakip sözleşme süreleri içerisinde ve müracaat yapılan yılın ocak ayının ilk günü itibarıyla 29 yaşını bitirmemiş olmak,

# Başvuru tarihi itibariyle terhisinin üzerinden üç yıldan fazla süre geçmemiş olmak,

# En az 164 cm boyunda olmak koşuluyla, boy ve kilo oranları tablosunda belirtilen değerler içerisinde bulunmak.

# Vücut yapısı düzgün, her bakımdan sağlam ve fiziki görünüşü kusursuz olmak

# Güvenlik soruşturması olumlu olmak.

# Sicil kaydı bulunmaması,

# Askerlik hizmetini yapmış ve 17 Ocak 2018 tarihine kadar terhis olabilecek durumda olmak,

Başvuru Şekli

Jandarma personel alımına başvuru yapmak için lütfen TIKLAYIN (Sadece İnternet Ezplorer Kullanın)

Jandarma özel harekat alımına başvuracak adaylar, yukarıda açılan sayfadaki formu eksiksiz şekilde doldurarak 18 Ağustos tarihine kadar müracaatlarını tamamlayacaklardır.

Facebook Sayfası için TIKLAYIN
Facebook Grubu için TIKLAYIN

5haber.com  | Ankara

Jandarma Genel Komutanlığı En Az Lise Mezunu Uzman Erbaş Alımı Yapıyor

Jandarma Genel Komutanlığı tarafından Devlet Personel Başkanlığı resmi internet sitesi üzerinden bir ilan yayınlandı. DPB’de yayımlanan ilan ile Jandarma Genel Komutanlığı bünyesinde istihdam edilmek üzere sözleşmeli uzman erbaş alımı yapılacağı belirtildi.

Yayımlanan ilan ile 1 Ocak 2017 tarihinden itibaren 25 yaşını aşmamış olanlar arasından alım yapılacaktır.

Başvuru Şartları

# Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve erkek olmak,

# En az lise ve dengi okul mezunu olmak,

# Sözleşmeli erbaş ve erlerden en az üç yıl görev yapmış, müteakip sözleşme süreleri içerisinde ve müracaat yapılan yılın ocak ayının ilk günü itibarıyla yirmi dokuz yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1988 tarihi ve sonrasında doğanlar),

# Müracaat tarihinin ilk günü itibarıyla terhisinin üzerinden üç yıldan fazla süregeçmemiş olmak.

# Belirtilen boy ve kilo şartını taşıması.

# TSK’da daha önce subay (yedek subay dahil), astsubay, uzman jandarma, uzman erbaş veya sözleşmeli erbaş ve er (Sözleşmeli Erbaş ve Er Kanununda yer alan hükümler hariç; üçüncü hizmet yılını tamamlamış dördüncü hizmet yılında olduğuna dair belgeyle geleceklerdir.) olarak istihdam edilmemiş, askeri öğrencilikle ilişiği kesilmemiş olmak.

# Askerlik hizmeti sırasında üste hakaret, emre itaatsizlikte ısrar, mukavemet, amir ve üste fiilen taarruz, fesat ve isyan suçlarından hükümlü bulunmamak.

# Sicil kaydı bulunmamak,

# Askerlik hizmetini yapmakta iken müracaat edenler için Birlik Komutanlıklarınca düzenlenen Nitelik Belgesi almış olmak

# Askerlik hizmetini yapmış veya 24 Haziran 2017 tarihine kadar terhis olabilecek durumda olmak.

Başvuru Şekli ve Tarihi

Başvurular 24 Nisan 28 Mayıs tarihleri arasında www.jandarma.tsk.tr adresi üzerinde bulunan personel temini bölümünden alınacaktır. Başvurular son gün 23.59’da sona erecek.

5haber.com  |  Ankara

2 Bin 630 Erkek ve Bayan Jandarma Astsubay Alımı Başvuruları Devam Ediyor

Jandarma Genel Komutanlığı tarafından Devlet Personel Başkanlığı resmi internet sitesi üzerinden yayımlanan personel alım ilanında sözleşmeli astsubay alımı yapılacağı duyuruldu.

Geçtiğimiz gün yayımlanan sözleşmeli astsubay alımına başvurular başladı. Yayımlanan ilana göre Jandarma Genel Komutanlığı bünyesinde istihdam etmek üzere 2 bin 333 jandarma, 20 U/H teknisyeni, 20 istihkam, 40 muhabere, 20 ikmal, 35 personel, 11 maliye sınıflarında erkek, 150 jandarma ve 1 bando personeli de kadın olmak üzere toplamda 2 bin 479 erkek, 151 de bayan Jandarma sözleşmeli astsubay alımı yapılacaktır.

Başvuru Şartları

# T. C. vatandaşı olmak,
# Fakülte, yüksekokul veya meslek yüksekokulu veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen, yurtdışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmuş veya 05 Eylül 2017’ye kadar mezun olabilecek durumda olan sivil kaynaklı adaylardan, düzeltilmemiş nüfus kaydına göre müracaat yapılan yılın Ocak ayının biri itibariyle yirmi yedi yaşını (Bir üst yaştan gün almamış olan, 01 Ocak 1990 ve daha sonra doğanlar başvuru yapabilecektir.) lisansüstü öğrenimini tamamlamış olanlar için otuz iki yaşını bitirmemiş (Bir üst yaştan gün almamış olan 01 Ocak 1985 ve daha sonra doğanlar başvurabileceklerdir.)
# Silah taşımaya veya silahlı görev yapmaya hukuki bir engeli bulunmamak,
# T.S.K., J.Gn.K.lığı ve S.G.K.lığı Sağlık Yeteneği Yönetmeliğinde belirtilen şartları taşımak,
# 5237 sayılı Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen suçarı işlememiş olmak,
# Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik, ahlaki nedenlerle çıkarılmamış olmak,
# Alkol, uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanımı nedeniyle tedavi görmüş veya görüyor olmamak,
# Kamu haklarını kullanmaktan yoksun olmamak,
# Sağlık Yönetmeliği hükümleri hariç, herhangi bir nedenle askeri okullar ile Jandarma ve Sahil Güvenlik eğitim kurumlarından ayrılmamış veya çıkarılmamış olmak,
# Terör örgütleri ile bu örgütlerin yasal veya yasadışı uzantılarının eylemlerine, toplantılarına, yürüyüş ve mitinglerine karışmamış, desteklememiş, katılmamış olmak,
# Başvuru tarihinde herhangi bir siyasi partiye üye olmadığına dair yazılı beyan sunmak,

Başvuru

Başvurular www.jandarma.tsk.tr adresinde bulunan personel/öğrenci alımı üzerinden 28 Nisan saat 23.59’a kadar alınacaktır.

İlanın detayları için lütfen TIKLAYIN

5haber.com  |  Ankara

Jandarma Genel Komutanlığı En Az Lise Mezunu Uzman Erbaş Alımı Yapıyor

Jandarma Genel komutanlığı tarafından Devlet Personel Başkanlığı resmi internet sitesi üzerinden bir personel alım ilanı yayımlandı.

Jandarma Genel Komutanlığı tarafından yayımlanan ilanda uzman erbaş alımı yapılacağı belirtildi. Yayımlanan ilana başvurular bugün itibariyle başladı ve ilana başvurular 21 Nisan günü sona erecek. İşte Jandarma Genel Komutanlığı uzman erbaş alımı başvuru şartları ve başvuru şekli.

Başvuru Şartları

# Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve erkek olmak,
# En az lise ve dengi okul mezunu olmak veya yurt dışındaki dengi okul mezunu olmak,
# Düzeltilmemiş nüfus kaydına göre 01 Ocak 2017 tarihi itibarıyla yirmi beş (25) yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1992 tarihi ve sonrasında doğanlar),
# Sözleşmeli erbaş ve erlerden en az üç yıl görev yapmış, müteakip sözleşme süreleri içerisinde ve müracaat yapılan yılın ocak ayının ilk günü itibarıyla yirmi dokuz yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1988 tarihi ve sonrasında doğanlar),
# Müracaat tarihinin ilk günü itibarıyla terhisinin üzerinden üç yıldan fazla süre geçmemiş olmak (20 Mart 2014 tarihi ve sonrasında terhis olanlar),
# Tüm sınavları geçen adaylar için; sevk edildikleri hastanelerden “Komando Uzman Erbaş Olur veya Uzman Erbaş Olur ” kayıtlı sağlık raporu almış olmak
# Güvenlik Soruşturması olumlu olmak,
# Askerlik hizmetini yapmış veya 20 Eylül tarihine kadar terhis olacaklar.

Başvuru Şekli

Başvuru tarihlerinde esnasında askerlik hizmetini yapıp 20 Eylül 2017 tarihinden önce terhis olacak erbaş ve erlerden istekliler için ekte örneği bulunan Nitelik Belgesi, doldurulacak, müteakiben onaylanarak mühürlenecek ve zarflanarak 21 Nisan 2017 tarihine kadar topluca Alay ve eşidi komutanlıklar tarafından, Jandarma Genel Komutanlığı Personel Temin Merkezi Komutanlığına APS veya kargo ile gönderilecektir.

Adaylar, 20 Mart – 21 Nisan 2017 tarihleri arasında, www.jandarma.tsk.tr internet adresi üzerinden Personel/Öğrenci Alımı sayfasına girerek baĢvuru iĢlemleri sayfasına ulaşabileceklerdir. Beyana dayalı olarak yapılan ve sistem tarafından kabul edilen başvurular ön başvuru olarak kabul edilecektir.

Başvuru Kılavuzuna gitmek için TIKLAYIN

5haber.com  |  Ankara

Sözleşmeli Jandarma Uzman Erbaş Alımı Başvuruları Devam Ediyor

Jandarma Genel Komutanlığı tarafından Devlet Personel Başkanlığı resmi internet sitesi üzerinden yayımlanan duyuru ile Sözleşmeli Jandarma Uzman Erbaş alımı yapılacağı açıklandı.

Jandarma Genel Komutanlığı tarafından DPB üzerinden geçtiğimiz gün yayımlanan başvuru kılavuzunda ilgili alıma başvuruların 20 Şubat günü başladığı belirtildi. 20 Şubat günü itibariyle alınmaya başlanan başvurular 17 Mart günü sona erecektir.

Başvuru Şartları

# Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve erkek olmak,
# En az lise ve dengi okul mezunu olmak veya yurt dışındaki dengi okul mezunu olmak,
# Düzeltilmemiş nüfus kaydına göre 01 Ocak 2017 tarihi itibarıyla yirmi beş (25) yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1992 tarihi ve sonrasında doğanlar),
# Sözleşmeli erbaş ve erlerden en az üç yıl görev yapmış, müteakip sözleşme süreleri içerisinde ve müracaat yapılan yılın ocak ayının ilk günü itibarıyla yirmi dokuz yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1988 tarihi ve sonrasında doğanlar),
# Müracaat tarihinin ilk günü itibarıyla terhisinin üzerinden üç yıldan fazla süre geçmemiş olmak (20 Şubat 2014 tarihi ve sonrasında terhis olanlar),
# Tüm sınavları geçen adaylar için; sevk edildikleri hastanelerden “Komando Uzman Erbaş Olur veya Uzman Erbaş Olur ” kayıtlı sağlık raporu almış olmak,
# En az 164 cm boyunda olmak koşuluyla, Boy-Kilo Tablosunda oranları tablosunda (TABLO-1) belirtilen değerler içerisinde bulunmak. Boy uzunluğu çıplak ayakla, ağırlık ise spor şortu/eşofman ile ölçülür.
# TSK’da daha önce subay (yedek subay dahil), astsubay, uzman jandarma, uzman erbaş veya sözleşmeli erbaş ve er (Sözleşmeli Erbaş ve Er Kanununda yer alan hüküml r
hariç; üçüncü hizmet yılını tamamlamış dördüncü hizmet yılında olduğuna dair belgeyle geleceklerdir.) olarak istihdam edilmemiş, askeri öğrencilikle ilişiği kesilmemiş olmak.
# Vücut yapısı düzgün, her bakımdan sağlam ve fiziki görünüşü kusursuz olmak (göğüs kafesi ve omurgasında şekil bozukluğu bulunmamak, işitme ve görmede kusuru bulunmamak, gözlük, lens ve işitme cihazı kullanmamak, renk körü ve düz taban olmamak, vücudunun daimi açık yerlerinde veya kapalı yerlerinde belirlenen kriterlere uygun olmayan yara, dövme, yanık ve ameliyat izi bulunmamak. Türkçeyi kusursuz konuşmak, dilinde pelteklik, tutukluk ve kekemelik gibi konuşma özrü bulunmamak).
# Güvenlik soruşturması olumlu olmak.
# Askerlik hizmeti sırasında üste hakaret, emre itaatsizlikte ısrar, mukavemet, amir ve üste fiilen taarruz, fesat ve isyan suçları ile 22.05.1930 tarihli ve 1632 sayılı Askeri Ceza Kanunu’nun 148’inci maddesinde belirtilen suçlardan hükümlü bulunmamak.
# Taksirli suçlar hariç olmak üzere; affa veya zaman aşımına uğramış yahut para cezasına çevrilmiş yada ertelenmiş ve adli sicilden çıkarılmış olsa dahi, bir cürümden hükümlü bulunmamak.
# Tutum ve davranışları ile yasadışı görüşleri benimsememiş, bu gibi faaliyetlerde bulunmamış veya bu gibi faaliyetlere karışmamış olmak.
# Türk Silahlı Kuvvetlerinin manevi şahsiyetine gölge düşürmemiş, askerliğin şeref ve haysiyeti ile bağdaşmayacak eylemlerde bulunmamış, tutum ve davranışları ile yasadışı siyasi, yıkıcı ve bölücü ideolojik görüşleri benimsememiş olmak.
# Askerlik hizmetini yapmakta iken müracaat edenler için Birlik Komutanlıklarınca düzenlenen Nitelik Belgesi (TABLO-2) almış olmak.
# Askerlik hizmetini yapmış veya 20 Ağustos 2017 tarihine kadar terhis olabilecek durumda olmak

Başvuru Şekli

Ön başvurular, www.jandarma.tsk.tr internet adresinden 20 Şubat-17 Mart 2017 (saat 17.00’ye kadar) tarihleri arasında yapılacaktır. Daha önce başvuru yapan, seçme aşamalarını geçip rapor alan (Başarılı) adaylar başvuru yapmayacaktır. Başvurular normal bilgisayar üzerinden “internet Explorer” tarayıcı kullanılarak yapılacaktır.

başvuru Sonuçları ve Sınavlar Ne Zaman?

Başvurusu alınan adayların sonuçları 17 Mart tarihinden sonra www.jandarma.tsk.tr sitesinde yayımlanacaktır. Sınavlar ise 31 Mart tarihinden itibaren yapılmaya başlanacak.

5haber.com  |  Ankaraz