Etiket arşivi: jöh alımı ne zaman

Askerlik Şartsız En Az İlkokul Mezunu Uzman Erbaş Alımı Ne Zaman? JÖH Alımı Olacak mı?

Jandarma Genel Komutanlığı tarafından Jandarma Özel Harekat alımı bekleniyor.

25 Ağustos günü yayımlanan Kanun Hükmünde Kararname ile Jandarma Uzman Erbaş alımlarında istenene başvuru şartlarında bazı esnetilmeler yapıldı. KHK ile yapılan değişikliklerde jandarma uzman erbaş alımında istenen askerlik şartı kaldırıldı ve 25 olarak istenen yaş şartı da 27’ye yükseltildi.

Başvuru Şartları Ne Olacak?

# Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve erkek olmak,

# En az lise ve dengi okul mezunu olmak,

# Alım yapılacak yılın ilk günü itibarıyla 27 yaşını bitirmemiş olmak,

# En az 164 cm boyunda olmak,

# Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sonucu olumlu olmak

İlan Ne Zaman Yayımlanacak?

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, geçtiğimiz ay katıldığı Jandarma Genel Komutanlığı devir teslim töreninde uzman erbaş alımı müjdesini vermişti. Bakan Soylu açıklamasında yeni dönemde 3 bin 200 uzman erbaş alımı yapılacağını söyledi. Bakan Soylu’nun bu açıklamasının ardından yeni alımlar bekleniyor. Ancak net bir tarih halen yok. Alımların Kasım-Aralık aylarında veya 2018 yılının ilk aylarında yapılması bekleniyor.

İlkokul Mezunu Uzman Erbaş Alımı Olacak mı?

Jandarma lojistik bünyesine alınacak uzman erbaşlarda en az ilkokul mezunu olmak şartı aranır. İlkokul mezunu adaylar aşağıdaki branşlara başvuru yapabileceklerdir.

Aşçı, beyaz eşya tamircisi, elektrikçi, oto elektrikçi, oto tamircisi, sıhhi tesisatçı, kaportacı, terzi, sıvacı,boya ve alçı sıvacı, betonarme demircisi, duvarcı, fayansçı, çatı ustası, ahşap doğrama ve kaplamacı, ısı yalıtımcı, su yalıtımcı, çift kafa kesim makinesi operatörü, modüler beton baskı makinesi operatörü, kompresör operatörü, karbon/fiber üretimcisi, kasap, bayan kuaförü, garson, soğuk mezeci, ızgaracı/dönerci, pideci, pastacı, tatlıcı.

Yeni dönem jandarma özel harekat alımlarından haberdar olmak için 5haber.com adresini takipte kalın.

Facebook Grubu için TIKLAYIN
Facebook Sayfası için TIKLAYIN

5haber.com  | Ankara

PÖH sonuçları açıklandı-Peki Yeni 10 bin PÖH ve 7 bin 500 JÖH alımı ne zaman?

19. Dönem Polis Özel Harekat sözlü mülakat sonuçları uzun bir  gecikmenin ardından 11 Mayıs günü açıklandı. PÖH alımı sözlü sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından girdiği tüm sınavlarda başarılı olan 10 bin polis adayı, POMEM’lerde özel harekat polisi olarak yetiştirilecek.

PÖH sözlü sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından sözlü sınavı geçemeyen adaylar ve işsiz yüz binlerce vatandaş, yeni özel harekat polisi ve jandarma özel harekat alımlarını beklemeye başladı. Geçtiğimiz ay İçişleri Bakan Süleyman Soylu bir açıklama yapmış ve 10 bin polis özel harekat, 7 bin 500 jandarma özel harekat alımı yapılacağını söylemişti.

Toplamda 17 bin 500 PÖH ve JÖH alımının bu dönem alınacağını söyleyen Bakan Süleyman Soylu’nun bu müjdesi sonrasında sabırsız bekleyiş başladı. Alım ilanının ne zaman yayımlanacağını merak eden adaylar, biran önce duyurunun gelmesini istiyor.

Polis özel harekat ve jandarma özel harekat alımı ilanları beklenirken, adaylar da mülakatlar için şimdiden hazırlıklara başladı. Adaylar, parklarda ve spor salonlarında ilk aşama olan fiziki yeterlilik testini geçmek için antrenmanlara başladı.

İlan Biran Önce Yayımlanmalı

PÖH ve JÖH alımı ilanlarının biran önce yayımlanması, adayların hazırlık takvimlerini buna göre ayarlamasına yardımcı olacaktır. Bakan Soylu’nun açıklamalarına göre beklenen PÖH ve JÖH alım ilanlarının kısa süre içinde yayımlanması bekleniyor.

PÖH FYT Parkuru

Fiziki yeterlilik testinde adayların parkuru belirtilen saniyenin altında bitirmeleri istenmektedir. Parkuru belirtilen sürenin üzerine tamamlayanlar başarısız sayılacak ve elenmiş olacak. FYT Parkuru detaylarına gitmek için lütfen TIKLAYIN

Polis özel harekat ve jandarma özel harekat alımı ilanları yayımlanır yayımlanmaz haberdar olmak için 5haber’i sosyal ağlardan takipte kalın.

Facebook Sayfamız için TIKLAYIN
Facebook Grubumuz için TIKLAYIN

5haber.com  | Ankara