Etiket arşivi: kamu personel alımı

EGM 3 Kadroya En Az Lise Mezunu Kadrolu Kamu Personeli Alımı Yapıyor (Başvuru Şartları Açıklandı)

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından Devlet Personel Başkanlığı resmi internet sayfası üzerinden 2 adet personel alım ilanı yayımlandı.

Yayımlanan ilanda EGM bünyesinde istihdam etmek üzere en az lise mezunu adaylar arasından hizmetli, Spiker ve Ses Kayıtçısı alımı yapılacağı açıklandı.

Başvuru Şartları (Spiker ve Ses Kayıtçısı)

EGM Spiker ve Ses Kayıtçısı alım ilanına başvuru yapacak adaylarda, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’ inci maddesinde belirtilen şartları taşımak, atanmak istediği unvanla ilgili olarak EK-1 de belirtilen öğrenim şartı ve diğer nitelikleri taşımak, sağlık Yönetmeliğinde belirtilen sağlık şartlarını taşımak, güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sonuçları olumlu olmak, emniyet Genel Müdürlüğünce yapılacak sözlü ve/veya uygulamalı sınavda başarılı olmak şartları aranır.

KPSS ve Mezuniyet Şartı

Başvuru

Spiker ve Ses Kayıtçısı alımı için başvurular, kimlik, 2 adet fotoğraf, mezuniyet belgesi ve KPSS sonuç belgesi ile 15-19 Ocak 2018 tarihleri arasında bulunduğu İlin Emniyet Müdürlüğüne şahsen müracaat etmesi gerekmektedir.

Başvuru Şartları (Hizmetli)

Hizmetli alımına başvuru yapacak adaylarda, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’ inci maddesinde belirtilen şartları taşımak, atanmak istediği unvanla ilgili olarak EK-1 de belirtilen öğrenim şartı ve diğer nitelikleri taşımak, sağlık Yönetmeliğinde belirtilen sağlık şartlarını taşımak, güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sonuçları olumlu olmak, emniyet Genel Müdürlüğünce yapılacak sözlü ve/veya uygulamalı sınavda başarılı olmak şartları aranır.

KPSS ve Mezuniyet Şartı

Başvuru

İlana başvuru yapacak adayların kimlik, 2 adet fotoğraf, mezuniyet belgesi ve KPSS sonuç belgesi ile 8-12 Ocak 2018 tarihleri arasında bulundukları İlin Emniyet Müdürlüğü Personel Şube Müdürlüğüne şahsen gitmesi gerekmektedir.

Memur alım ilanlarından haberdar olun;

Facebook Sayfası için TIKLAYIN
Facebook Grubu için TIKLAYIN

5haber.com | Ankara

2 Kamu Kurumu KPSS 60 Puan ile En Az Lise Mezunu Memur Personel Alıyor

2 Kamu kurumu tarafından Devlet Personel Başkanlığı resmi sayfasında memur alım ilanı yayımlandı.

Danıştay Başkanlığı ve İstanbul Teknik Üniversitesi tarafından Devlet Personel Başkanlığı resmi sayfası aracılığıyla yayımlanan ilanda en az lise mezunu adaylar arasından memur ve personel alımı yapılacağı açıklandı. Yayımlanan ilanlarda İstanbul Teknik Üniversitesi önlisans ve lisans mezunu adaylar arasından 10 büro personeli alımı yaparken Danıştay Başkanlığı da en az lise mezunu adaylar arasından KPSS 60 puan şartı ile hizmetli alımı yapacağını duyurdu.

İTÜ Büro Personeli Alımı

İstanbul Teknik Üniversitesi, kendi bünyesinde istihdam etmek üzere Hukuk Büro Yönetimi ve Sekreterliği Bölümü mezunları arasından 1 Büro Personeli, Büro Yönetimi ve Sekreterlik Bölümü mezunlarından 3 Büro Personeli, Endüstri Mühendisliği, Endüstri Yönetimi ve Mühendislik veya Endüstri Yönetimi lisans programında mezun olan 2 Büro Personeli, İşletme –Ekonomi/İşletme-İktisat, Finans ve Muhasebe, İşletme Mühendisliği, Kamu Yönetimi lisans programından mezunları arasından 3 Büro Personeli, İngiliz Dili, İngiliz Dili ve Edebiyatı, Mütercim-Tercümanlık(Türkçe-Almancaİngilizce), Mütercim-Tercümanlık(İngilizce, Çeviri Bilim(İngilizce), Çeviri bilim, MütercimTercümanlık(İng-Fra-Türkçe) veya Mütercim-Tercümanlık(Türkçe-Almancaİngilizce) lisans programından mezun olan 1 Büro Personeli alımı yapılacağı bildirildi. başvuru yapacak adayların KPSS’den en az 70 puan almış olması gerekmektedir.

Adayların başvurularını

# Başvuru formu,
# Diploma fotokopisi,
# Kimlik fotokopisi,
# KPSS sonuç belgesi,
# Hizmet belgesi,

belgeleri ile “İstanbul Teknik Üniversitesi Rektörlüğü Personel Daire Başkanlığı Maslak – İSTANBUL”  adresine şahsen veya posta yolu ile yapması gerekmektedir.

Danıştay Personel Alımı

En az lise mezunu adaylar arasından 35 yaşını bitirmemiş, 2016-KPSS lisans ve 2016-KPSS ortaöğretim/ön lisans sonuçlarına göre (lisans mezunları için KPSSP3, ön lisans mezunları için KPSSP93, ortaöğretim mezunları için KPSSP94) puan türünden en az 60 puan almış adaylar arasından 7 hizmetli alımı yapacağını duyurdu.

Adayların başvuru formu, kimlik aslı ve fotokopisi, KPSS sonuç belgesi, mezuniyet belgesi ile müracaatlarını Danıştay Başkanlığına yapması gerekmektedir.

Son Başvuru: 22 Aralık 2017

5haber.com  | Ankara

Çukurova Üniversitesi En Az Lise Mezunu Kamu Personel Alımı Yapıyor (Başvuru Özel Şartları)

Çukurova Üniversitesi, Devlet Personel Başkanlığı resmi sayfası üzerinden yayımladığı ilan ile en az lise mezunu adaylar arasından personel alımı yapacağını duyurdu.

DPB üzerinden geçtiğimiz gün yayımlanan ilanda Çukurova Üniversitesi hemşire, sağlık teknikeri ve sağlık teknisyeni pozisyonlarında istihdam etmek üzere 38 personel alımı yapacağını duyurdu. Alınacak personellerin 26’sı hemşire, 2’si anestezi teknikeri, 1’i radyoloji, 2’si tıbbı görüntüleme teknikeri, 6’sı tıbbi laboratuvar teknikeri, 1’i sağlık fizikçisi pozisyonunda istihdam edilecek.

Başvuru Genel Şartları

İlana başvuru yapacak adayların, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması, kamu haklarından mahrum olmaması,  Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkum olmaması, askerlikle ilgisi bulunmaması, askerlik çağına gelmemiş, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirmiş olması, güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması yapılmış olması gerekmektedir.

KPSS Şartı

Başvuran adaylarda Lisans mezunları için 2016 KPSSP3 grubu puanı, Ön Lisans Mezunları İçin 2016 KPSSP93 Puanı, Ortaöğretim Mezunları İçin 2016 KPSSP94 Puanı esas alınacaktır

Başvuru Özel Şartları

*Aranan nitelikleri belgelemek zorunludur.
1-Cardio Pulmoner Resusitasyon Belgesi
2-Neonatal Resusitasyon Programı Belgesi
3-Çocuklarda İleri Yaşam Desteği Programı Belgesi
4-Hemodiyaliz Hemşireliği Sertifikası
5-Göz Banka Teknisyeni Yeterlilik Sertifikası
6-Speküler Mikroskopi Sertifikası

Başvuru

Başvuru yapacak adayların aşağıdaki evraklarla birlikte 25 Aralık tarihine kadar üniversitenin Personel Daire Başkanlığı İşçi Bürosuna şahsen teslim etmesi gerekmektedir.

# Başvuru formu (Üniversitenin web adresinden alınacak)
# Kimlik fotokopisi,
# Mezuniyet belgesinin fotokopisi,
# 1 fotoğraf,
# Taahhütname,
# KPSS sonuç belgesi (Üniversitenin web adresinden alınacak)

Başvuru sonuçları, başvuruların sona ermesinin ardından sonraki bir hafta içinde üniversitenin resmi internet sayfasından duyurulacak.

Memur alım haberleri için 5haber’i takipte kalın.

Facebook Sayfası için TIKLAYIN
Facebook Grubu için TIKLAYIN

5haber.com | Ankara

En Az Lise Mezunu KPSSli ve KPSSsiz 1096 Memur Alımı Yapılıyor (Son Başvuru: 31 Temmuz 2017)

Kamu kurum ve kuruluşları, Devlet Personel Başkanlığı resmi internet sitesi üzerinden yayımladıkları ilanlar ile en az lise mezunu çok sayıda personel alımı yapacaklarını duyurdu. İşte yayımlanan personel alım ilanlarından son başvuru tarihi 31 Temmuz olan ilanlar.

Sahil Güvenlik Komutanlığı En Az Lise Mezunu 600 Personel Alıyor

Sahil Güvenlik Komutanlığı bünyesinde istihdam etmek üzere en az lise mezunu 600 uzman erbaş alımı yapılacağı duyuruldu. Yayımlanan ilana başvurular internet üzerinden alınıyor olup, en az lise mezunu ve askerlik hizmetini yapmış adaylar başvuru yapacak. İlana başvurular başvurular www.sahilguvenlik.gov.tr  internet sayfası üzerinden alınacak.

Dışişleri Bakanlığı 1 Personel Alımı

Dışişleri Bakanlığı bünyesinde istihdam etmek etmek üzere 1 sözleşmeli personel alımı yapılacaktır. En az lise mezunu düzeyinden yapılan personel alım ilanına başvuru yapacak adayların iyi derecede Fransızca biliyor olması gerekmektedir. Başvurular, gerekli evraklarla birlikte Temsilciliğimiz “Représentation Permanente de Turquie auprès du Conseil de l’Europe, 23 Boulevard de l’Orangerie 67000 Strasbourg adresine yapılacak.

Mustafa Kemal Üniversitesi 66 Personel Alımı

Mustafa Kemal Üniversitesi tarafından yayımlanan ilanda en az lise mezunu sağlık personeli alımı yapılacağı belirtildi. İlana başvurular Üniversitenin Personel Daire Başkanlığına yapılacak.

SGK 400 Personel Alımı Yapıyor

Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından yayımlanan ilanda lisans mezunu 400 denetmen yardımcısı alımı yapılacağı belirtildi.

Afyon Kocatepe Üniversitesi 29 Personel Alımı Yapıyor

Afyon Kocatepe Üniversitesi en az lise mezunu sağlık personeli alımı yapıyor.

İlanların detayları ve başvuru ile ilgili detaylara ulaşmak için lütfen TIKLAYIN

Facebook Sayfası için TIKLAYIN
Facebook Grubu için TIKLAYIN

5haber.com  | Ankara

Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü 1500 personel alımı açıklaması geldi

Son dakika açıklaması geldi. Binlerce kişinin beklediği personel alım açıklaması Bayındır Memur-Sen Genel Başkanı Soner Can Tufanoğlu’ndan geldi. Gelen açıklamaya göre Tapu Kadastro Genel Müdürlüğünün 1500 personel alımı yapacağını söyledi.

Bayındır Memur-Sen Genel Başkanı Soner Can Tufanoğlu sosyal medya hesabı üzerinden konu ile ilgili yaptığı açıklamasında, Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü’ne 1500 personel alımını Maliye Bakanlığının onayladığını açıkladı.

Personel alım ilanının kısa süre içinde gelmesi bekleniyor. İlan yayınlanır yayınlanmaz haberdar olmak için 5haber.com adresini takipte kalın.

5haber.com  | Ankara

Milli Savunma Bakanlığı 30 Personel Alımına Kimler Başvurabilir?

Milli Savunma Bakanlığı, Devlet Personel Başkanlığı resmi internet sitesi üzerinden yayımladığı duyuru ile personel alımı yapacağını duyurdu.

Milli Savunma Bakanlığı tarafından yayımlanan personel alım ilanında, Bakanlığın Muhabere ve Bilgi Sistem Dairesi bünyesinde istihdam edilmek üzere 30 adet sözleşmeli bilişim personeli alımı yapılacağı belirtildi.

Genel Başvuru Şartları

Devlet Personel Başkanlığı sitesinde yayımlanan ilanda, ilgili personel alımına başvuruda bulunacak olan adayların, devlet memurları kanunun 48 ‘inci maddesinde yer alan şartları taşıyor olması, dört yıllık eğitim veren üniversitelerin bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik-elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği bölümlerinden ve bunların dışında dört yıllık fen-edebiyat, eğitim ve eğitim bilimleri fakültelerinin, bilgisayar ve teknoloji üzerine eğitim veren bölümleri ile istatistik ve matematik bölümlerinden mezun olması, Yazılım, yazılım tasarımı ve geliştirilmesi ile bu sürecin yönetimi konusunda veya büyük ölçekli ağ sistemlerinin kurulumu ve yönetimi konusunda ücretinin iki katını geçmeyecekler için en az 3, diğerleri için en az 5 yıllık mesleki tecrübeye sahip bulunması, bilgisayar çevre bilimleri donanımı, ağ yönetimi güvenliği hakkında bilgi sahibi olmak kaydıyla program dillerinden en az ikisini biliyor olması şartları aranmaktadır.

Kıdemli Proje Yönetimi Özel Başvuru Şartları

Bu pozisyona başvuruda bulunacak adayların, Project Management Professional (PMP) veya Projects in Controlled Environments (PRINCE2) sertifikasına sahip olduğunu belgelemesi, en az 5 (beş) yıl proje yöneticisi olarak iş tecrübesine sahip olmak, bu sürenin en az 1 (bir) yılını kurumsal projelerde ekip/takım liderli olarak çalışmış olduğunu belgelemesi şartları aranmaktadır.

Teknik Şartname Uzmanı

Bu pozisyona başvuracak adayların en az 3 yıl bilişim projelerinde teknik şartname hazırlama konusunda iş tecrübesine sahip olduğunu belgelemesi gerekmektedir.

Veri Tabanı Uzmanı

Bu pozisyona başvuracak adayların ise, orta ve büyük ölçekli bilgi işlem merkezlerinde veri tabanı yöneticisi olarak en az 3 (üç) yıl çalışmış olduğunu belgelemesi gerekmektedir.

Kıdemli Java Yazılım Uzmanı

Bu pozisyona başvuracakların, Java teknolojileri (JEE, EJB 3.x, JAAS, JPA-2, vb.) konusunda az 5 (beş) yıl deneyim sahibi olduğunu belgelemesi gerekmektedir.

Java Yazılım Uzmanı

Adayların, Java teknolojileri konusunda (JEE, EJB 3.x, JAAS, JPA-2, vb.) en az 3 (üç) yıl deneyim sahibi olduğunu belgelemesi gerekmektedir.

Web Yazılım Geliştirme Uzmanı

Bu kadroya başvuracakların ise Microsoft Certified Professional Developer (MCPD) sertifikasına sahip olduğunu belgelemesi, en az 3 yıl yazılım geliştirme projelerinde görev yapmış olması, ASP.NET üzerinde gerçekleştirilen kurumsal projelerde en az 3 (üç) yıl deneyimli olduğunu belgelemesi gerekmektedir.

Kıdemli Yazılım Proje Yöneticisi

Bu pozisyon için ise adayların,  PMP (Project Management Professional) veya Projects in Controlled Environments (PRINCE2) sertifikasına sahip olduğunu belgelemesi, Java teknolojileri ile ilgili Eğitim, Katılım veya Uzmanlık Sertifikalarından herhangi birine sahip olduğunu belgelemesi, en az 5 yıl yazılım proje yöneticisi olarak iş tecrübesine sahip olmuş olmak,bu sürenin en az 1 yılını kurumsal projelerde ekip/takım liderli olarak çalışmış olduğunu belgelemesi gerekmektedir.

Yazılım Proje Yöneticisi

Bu pozisyon için adayların, Project Management Professional (PMP) veya Projects in Controlled Environments (PRINCE2) sertifikasına sahip olduğunu veya Proje Yönetimi eğitimi almış olduğunu belgelemesi, en az 5 (beş) yıl yazılım proje yöneticisi olarak iş tecrübesine sahip olduğunu belgelemesi gerekmektedir.

Başvuru

İlgili personel alımına başvuruda bulunacak olan adayların 6-20 Aralık tarihleri arasında, Milli Savunma Bakanlığı resmi internet sitesi üzerinde bulunan başvuru formunu doldurup fotoğraf yapıştırılıp ve imzalanıp Millî Savunma Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğüne (Yahya Galip Cad. Bakanlıklar/ANKARA) adresine elden teslim edeceklerdir.

Başvuru Esnasında İstenen Evraklar

# Fotoğraflı başvuru formu ve 3 fotoğraf
# Lisans Diploması
# Erkek adaylar için askerlik durum belgesi
# Adli sicil belgesi
# Detaylı özgeçmiş (cv)

Diğer ayrıntılar ve personel alımı hakkında genel bilgi için  “http://euygulama.dpb.gov.tr/dpb_web/menu/yeni_PDF.aspx?7ce3e66d-3a52-4825-9ecb-6dd837f955d0” adresini ziyaret edebilirsiniz.

5Haber.com  | Ankara