Etiket arşivi: kar tatili

Bir çok ilde okullar tatil edildi

Türkiye genelinde yoğun kar yağışı nedeni le birçok ilde okullar tatil edildi. Bazı illerde 10 Şubat pazartesi günü okullar tatil edilirken birçok ilde ise 2 gün olarak tatil olduğu bildirildi. Okulların tatil edildiği bilgisi valilikler basın merkezi ve sosyal medya üzerinden duyuru yapıldı.

Hangi illerde okullar tatil edildi ?

Kayseri Bünyan ilçeisnde kar nedeni ile okullar tatil edildi. 10 Şubat pazartesi okullar tatil.

Bitlis Merkezi ve ilçeleri ve köylerdeki okullar yarın tatil edildi. Kamuda çalışan hamile ve engelli çalışanlar içinde tatil olduğu bildirildi.

Şırnak Merkez ile Uludere ve Beytüşşepap ilçelerinde kar yağışı nedeni ile yarın okullar tatil edildi. Kamuda çalışan hamile ve engelli çalışanlar içinde tatil olduğu bildirildi.

Rize valisi sosyal medyadan bildirdi 2 gün okullar tatil edildi.

Trabzon valiliğinden yapılan açıklama ile 10 şubat ve 11 şubat 2 gün tatil olmuştur. Kamuda çalışan hamile ve engelli çalışanlar içinde tatil olduğu bildirildi.

Giresun‘da iki gündür yağan kar nedeni ile bazı ilçelerde tatil oldu. Alucra ve Çamoluk dışındaki okullarda okul öncesi, ilk ve orta dereceli okullarda eğitim – öğretime 1 gün süre ile ara verildi. Görele ilçesinde 2 gün ara verildi.

Karabük ve ilçelerinde  3 gündür yağan kar nedeni ile 1 gün süre ile okullar tatil edildi.  Kamuda çalışan hamile ve engelli çalışanlar içinde tatil olduğu bildirildi.

Zonguldak yağan kar sebebi ile merkez ilçede taşımalı eğitime 10 şubat pazartesi günü okullar tatil edildi. Gökçebey ve Devrek ilçelerinde taşımalı ve normal eğitime ara verildi. Kozlu ilçesinde taşımalı eğitime 1 gün ara verildi.

Ordu‘da valiliğin açıklaması ile yoğun kar yağışı nedeni ile ilk ve orta dereceli okullar özel eğitim ve rehabilitasyon merkezi ile halk eğitim merkezlerinde 1 gün ara verildi. Kamuda çalışan hamile ve engelli çalışanlar içinde tatil olduğu bildirildi.

Artvin il genelinde ilçeler dahil okula 1 gün ara verildiği bildirildi. ilk ve orta dereceli okullar özel eğitim ve rehabilitasyon merkezi ile halk eğitim merkezlerinde 1 gün ara verildi. Kamuda çalışan hamile ve engelli çalışanlar içinde tatil olduğu bildirildi.

Van valiliğinden yapılan açıklama ile ilk ve orta dereceli okullarda eğitime 1 gün ara verildi. Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi kar nedeni ile eğitime 1 gün  ara verildi. Kamuda çalışan hamile ve engelli çalışanlar içinde tatil olduğu bildirildi.

Kastamonu kar nedeni ile 11 ilçede okullar tatil edildi. Ağlı, Küre, Şenpazar, Hanönü, Araç, Devrekani ve Seydiler ilçelerindeki tüm okullarda, Bozkurt, Taşköprü ve Cide ilçelerinde tatil edildi. İnebolu ilçesinde Lise ve dengi okullar hariç diğer okullarda yarın eğitime ara verildi.

Düzce valiliğinden  yapılan açıklamaya göre Düzce il genelinde 10 Şubat okullar tatil edildi. Kamuda çalışan hamile ve engelli çalışanlar içinde tatil olduğu bildirildi.

Batman Sason kaymakamının yaptığı açıklama ile ilçenin tamamı ve köylerinin tatil olduğunu bildirdi.

Samsun Valisi Osman Kaymak “Gençler yorumlarınızı okuyorum, okul sevginiz gözlerimi yaşartıyor. Kar yoğun bir şekilde yağmaya devam ediyor, sabah da buzlanma riski var. Siz en iyisi yarın güzelce bi kar topu oynayın

10.02.2020 günü ilimiz geneli bütün okullar bir gün süreyle tatil edilmiştir.” dedi. 

İstanbul Valiliğinden Kar Tatili Açıklaması Geldi (Okullar Kaç Gün Tatil?)

Beklenen kar tatili açıklaması geldi. İstanbul’da okullar 10 Ocak Salı günü de tatil edildi. Peki tatil kaç gün sürecek? Kar tatili süresi ne kadar? İşte yapılan açıklama.

İstanbul Valisi Vasip Şahin, okulların yarın da tatil edildiği yönünde beklenen açıklamayı yaptı. Twitter hesabından açıklama yapan Vali Vasip Şahin açıklamasında, “Artan kar yağışı, ara yollardaki tıkanma ve buzlanma nedeniyle İlimizde eğitim-öğretime yarın 1 gün daha ara verilmiştir” sözlerini söyledi.

Valiliğin tatil kararıyla ilgili yaptığı yazılı açıklama ise şöyle:

“Meteoroloji Genel Müdürlüğünce yapılan değerlendirmelere göre; ilimizde devam eden ve artması beklenen kar yağışının bugün gece saatlerine kadar etkisini sürdüreceği öngörülmektedir. Yoğun kar yağışı neticesinde meydana gelen kar birikintileri, don ve buzlanmanın özellikle ara cadde ve sokaklarda araç trafiği ve yaya ulaşımında yol açacağı olumsuz etkiler göz önüne alınarak, herhangi bir sıkıntı veya mağduriyetle karşılaşılmaması için tedbir amacıyla tüm resmî ve özel kreş, anaokulu, ilkokul, ortaokul ve liselerde; gündüz bakımevleri, çocuk kulüpleri, Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezleri, Rehberlik Araştırma Merkezleri ile Halk Eğitim Merkezlerinde eğitim ve öğretim faaliyetlerine 10 Ocak 2017 Salı günü bir gün süre ile ara verilmesi uygun görülmüştür. Aynı gün kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli personel ile hamile personel idari izinli sayılacaktır.”

Yapılan açıklamada okulların yarın tatil edildiği belirtildi. Kar tatilinin uzaması halinde gelecek açıklamaya 5haber.com üzerinden ulaşabilirsiniz.

5haber.com  | İstanbul

27 Aralık Salı Eğitime Kar Tatili Verilen İl ve İlçeler (Yarın Okullar Tatil Mi?)

Ülke genelinde kar yağışı ve soğuk havanın etkili olmaya başlaması ile birlikte okullara da kar tatilleri verilmeye başlandı. İşte Türkiye genelinde 27 Aralık Salı günü okullara kar tatili verilen iller ve Valilik ile İl Milli Eğitim Bakanlıklarının bu konu hakkında yaptığı açıklamalar.

Konya’da Okullar Tatil

Konya’da devam eden yoğun kar yağışı nedeniyle kent merkezi ile birlikte 4 ilçe genelinde, eğitime yarın 1 gün süreyle ara verildi.

Konya Valiliği tarafından yoğun kar yağışı ve buzlanma nedeniyle merkez Karatay, Meram ve Selçuklu ilçeleri ile Güneysınır, Taşkent, Hadim ve Çumra İlçeleri’nde ilk ve orta dereceli okullar, rehabilitasyon merkezileri yarın olmak üzere 1 gün süreyle tatil edildiği açıklandı. Hamile ve engelli kamu çalışanlarının da idari izinli sayılayacağı belirtildi.

Karaman’da Okullara Kar Tatili

Karaman’da deva eden yoğun kar yağışı nedeniyle eğitim- öğretime yarın (salı) için 1 gün ara verildi.

Karaman Valiliği tarafından yapılan açıklamada, “Son meteorolojik tahminler ve alınan veriler çerçevesinde önümüzdeki günlerde kar yağışının devam edecek olması nedeniyle İl Hıfzıssıhha Kurul Kararıyla ilimiz genelindeki tüm okullarımız 26 Aralık 2016 Pazartesi günü tatil edilmiştir. Ayrıca kamu kurum ve kuruluşlarında görevli engelli ve hamile personeller de aynı tarihte idari izinli sayılmaları Valiliğimizce uygun görülmüştür” denildi.

Akseki’de Okullar Tatil

Antalya’nın Akseki İlçesi’nde yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime 1 gün süreyle ara verildi.

Akseki’de sabaha karşı kar yağışı başladı. Birkaç saat etkili olan yoğun yağış ilçe merkezi ve mahallelerde yaşamı olumsuz yönde etkiledi. Kar nedeniyle yaşanabilecek olumsuzluklara karşı ilçe genelinde ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bugün ara verildi. Kaymakamlık tarafından verilen karar, belediye anons sisteminden bölge halkına duyuruldu.

Diğer İller İçin Resmi Açıklamalar Geldiğinde Haberin Devamına Eklenecektir.

5haber.com  | Ankara
DHA

26 Aralık Pazartesi Okullara Kar Tatili Verilen İller (Bugün Okullar Tatil Mi?)

Ülke genelinde kar yağışının etkili olması nedeniyle okullara da kar tatilleri verilmeye devam ediliyor. İşte 26 Aralık Pazartesi günü Türkiye’de kar tatili verilen iller.

Yüksekova’da Kar Tatili

Hakkari’nin Yüksekova İlçesi’nde kar yağışı nedeniyle tüm okullar Pazartesi günü için 1 gün süreyle tatil edildi.

Yüksekova’da öğleden sonra etkili olmaya başlayan kar yağışı hayatı olumsuz yönde etkilemeye devam ediyor. Yoğun kar yağışı nedeniyle ilçe genelinde ilkokul, ortaokul ve liseler, yarın için 1 gün süreyle tatil edildi.

Karaman’da Kar Tatili

Karaman’da yoğun kar yağışı nedeniyle yarın (pazartesi) için eğitime ara verildi.

Karaman Valiliği, okulların yarın için tatil edildiğini açıkladı. Valilik tarafından yapılan açıklamada, “Son meteorolojik tahminler ve alınan veriler çerçevesinde önümüzdeki günlerde kar yağışının devam edecek olması nedeniyle İl Hıfzıssıhha Kurul Kararıyla ilimiz genelindeki tüm okullarımız 26 Aralık 2016 Pazartesi günü tatil edilmiştir. Ayrıca kamu kurum ve kuruluşlarında görevli engelli ve hamile personeller de aynı tarihte idari izinli sayılmaları Valiliğimizce uygun görülmüştür” denildi.

Bitlis’te Okullar Tatil

Bitlis’te kar yağışı nedeniyle tüm okullar yarın için 1 gün süreyle tatil edildi.

Bitlis’te akşam saatlerinde etkili olmaya başlayan kar yağışı hayatı olumsuz yönde etkiliyor. Yoğun kar yağışı nedeniyle Bitlis merkez ve bağlı köylerde ilkokul, ortaokul ve liseler pazartesi 1 gün süreyle tatil edildi.

Ağrı’da Taşımalı Eğitime Ara

Ağrı merkez ile birlikte Patnos ve Eleşkirt ilçelerine yapılan taşımalı eğitime kar yağışı nedeniyle bir gün ara verildi.

Ağrı Valiliği’nden yapılan yazılı açıklamada, yoğun kar yağışı nedeniyle Ağrı kent merkezi ile Patnos ve Eleşkirt ilçelerine yapılan taşımalı eğitime Pazartesi günü ara verildi. Valilik taşımalı sistemin dışında eğitimin-öğretimin devam ettiğini bildirdi.

Gündem haberlerinden, gelişmelerden ve daha fazlasından haberdar olmak için 5haber.com adresini takipte kalın.

5haber.com  | Ankara
DHA

22 Aralık Perşembe Okullara Kar Tatili Verilen İller (Gaziantep, Konya, Kilis, Karaman,..)

Türkiye genelinde kar yağışının etkili olması ile birlikte okullara kar tatili verilmeye başlandı. İşte 22 Aralık günü tatil edilen okullar ve Valilik ile İl Milli Eğitim Müdürlüklerinden yapılan açıklamalar.

Gaziantep’te Okullar Tatil

Gaziantep’te, yoğun kar yağışı nedeniyle il genelindeki ilk ve orta dereceli okullar Perşembe günü de tatil edildi. Gaziantep Valiliği’nden yapılan açıklamada hamile ve kronik hastalıkları bulunan kamu çalışanlarının da izinli sayılacağı belirtilerek, şöyle denildi:

“Alınan meteorolojik uyarılar, bölgemizde görülen kar yağışı ve olumsuz hava koşulları sebebiyle, ulaşımda da yaşanabilecek aksaklıklar göz önünde bulundurularak ilimiz merkez Şahinbey, Şehitkamil ve Oğuzeli ilçelerinde 22 Aralık 2016 Perşembe günü resmi ve özel, ilk ve orta öğretim kurumlarında eğitim ve öğretime bir gün süre ile ara verilmiştir. Ayrıca taşımalı eğitim kapsamında olan il genelindeki bütün resmi ve özel öğretim kurumlarında da eğitim ve öğretime bir gün süre ile ara verilmiştir. Söz konusu karar ve 3.12.2002 tarih ve 58 sayılı Başbakanlık genelgeleri uyarınca, olumsuz hava şartları nedeniyle, kamu görevlisi malul ve engelliler, ayrıca bir talimat ve talebe gerek kalmadan, belirlenen tatil süresince izinli sayılacaktır. Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan kronik hastalığı bulunanlar ve hamile personel de bir gün süre ile idari izinli sayılacaklardır.”

Konya’da Okullar Tatil

Konya’da yoğun kar yağışı nedeniyle 9 ilçede daha okulların yarın tatil edilmesi kararı alındı.

Konya’da dün gece başlayan ve gün boyunca aralıklarla devam eden yoğun kar yağışı hayatı olumsuz etkiledi. Konya Valiliği tarafından, kar yağışı nedeniyle Seydişehir, Beyşehir, Akşehir, Karapınar, Hüyük, Yalıhüyük, Emirgazi, Ahırlı ve Derebucak ilçelerinde eğitime yarın ara verileceği açıklandı.

Kilis’te Okullar Tatil

Kilis’te kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullar perşembe günü için de tatil edildi.

Valilik tarafından alınan kararla kent genelindeki ilk ve orta dereceli okullarda eğitim ve öğretime, 22 Aralık Perşembe günü kar yağışı nedeniyle ara verildi.

Yenice’de Taşımalı Eğitime Tatil

Çanakkale’nin Yenice İlçesi’ndeki yoğun kar yağışı nedeniyle, taşımalı sistemle gelen öğrenciler için eğitime bugün ara verildi.

Yenice’de yoğun kar yağışı nedeniyle kar kalınlığı 10 santimetreye kadar ulaştı. Yağışın sürdüğü ilçede, taşımalı sistemle eğitim gören öğrenciler için okullar tatil edildi. Öğrenciler, öğleden sonra evlerine geri gönderildi. Kar yağışının devam ettiği ilçede, merkezde bulunan öğrenciler için ise eğitimlerini sürdürdü.

Karaman’da Okullar Tatil

Karaman’da yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime bugün öğle saatinden itibaren ve yarın ara verildi.

Karaman’da yoğun kar yağışı hayatı olumsuz etkiledi. Yüksek kesimlerde kar kalığı 50 santimetreye kadar ulaştı. Kar ve tipi nedeniyle Karaman- Mersin karayolu ulaşıma kapandı. Karaman Valiliği tarafından, yoğun kar yağışı nedeniyle bugün öğle saatinden itibaren ve yarın eğitime ara verildi. Meteoroloji verilerine kar yağışının pazar gününe kadar devam edeceği ve hava sıcaklığında gündüzleri eksi 4, geceleri de eksi 8 ‘lere ulaşacağı belirtildi.

Tut’ta Okullar Tatil

Adıyaman’ın Tut İlçesi’ndeki ilk ve orta dereceli okullar, kar yağışı nedeniyle Perşembe günü tatil edildi.

Tut Kaymakamı Mehmet Aysu, yoğun kar yağışı nedeniyle ilçede eğitim ve öğretime Perşembe günü ara verildiğini belirterek, engelli ve hamile kamu personellerinin de izinli sayılacağını açıkladı.

Tatil duyuruları geldikçe haberin devamında eklenecektir.

Son dakika haberlerinden, eğitim haberlerinden, kar tatili haberlerinden, gelişmelerden ve daha fazlasından haberdar olmak için 5haber.com adresini takipte kalın.

5haber.com  |  Ankara
DHA

21 Aralık Çarşamba Okullara Kar Tatili Verilen İller

Türkiye genelinde kar yağışının etkili olmaya başlaması ile birlikte okullar da tatil edilmeye başlandı. Bu kapsamda İl Valiliklerinden ve İl Milli Eğitim Müdürlüklerinden bölge öğrencilerini bilgilendiren haberler gelmeye başladı. İşte 21 Aralık Çarşamba günü okullara kar tatili verilen iller.

Bartın’da Okullara Kar Engeli

Bartın’da, yoğun kar yağışı ve buzlanma nedeniyle okullar yarın 1 gün süreyle tatil edildi.

Bartın Valisi Nusret Dirim imzasıyla yapılan yazılı açıklamada, “Çarşamba günü yoğun kar yağışı ve buzlanma nedeniyle il genelinde özel ve resmi tüm eğitim kurumlarımızda eğitim öğretime 1 gün süre ile ara verilmiştir” denildi.

Karabük’te Okullara Kar Engeli

Karabük’te kar yağışı nedeniyle okullar yarın 1 gün süreyle tatil edildi.

Karabuk Valiliği’nden yapılan açıklamada yoğun kar yağışı ve buzlanma nedeniyle il genelinde okulların çarşamba günü tatil edildiği belirtildi. Açıklamada hamile ve engelli kamu görevlilerinin de izinli sayılacağı bildirdi.

21-22-23 Aralık tarihlerine ait Türkiye geneli hava durumu bilgisi ve Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan son dakika uyarıları için TIKLAYIN

Çorum’da Okullara Kar Engeli

Çorum’un Osmancık İlçesi’nin tamamı, Kargı İlçesi’nin de taşımalı eğitim veren okullarında kar nedeniyle eğitime bir gün ara verildi.

Dün akşam itibariyle etkili olan soğuk hava ve kar yağışı Çorum’un bazı ilçelerinde eğitime ara verildi. Çorum İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “Osmancık İlçesi’nde kar yağışı nedeniyle okulların tamamı, Kargı İlçesi’nde de taşımalı eğitime bir gün ara verilmiştir” denildi.

Gaziantep’te Okullar Tatil

Gaziantep’te, yoğun kar yağışı nedeniyle il genelindeki ilk ve orta dereceli okullar bir gün süreyle tatil edildi.

Kentte dün geceden itibaren başlayan artarak devam eden kar yağışı hayatı olumsuz etkiledi. Valilik tarafından alınan kararla merkez Şahinbey ve Şahitkamil ilçelerindeki ilk ve orta dereceli  okullarda eğitim ve öğretime bir gün süreyle ara verildi. Gaziantep Valiliği’nden yapılan açıklamada şöyle denildi:

“Yoğun kar yağışı ve hava muhalefeti nedeniyle ulaşımda yaşanabilecek aksaklıklar dikkate alınarak, Şahinbey ve Şehitkamil ilçelerimizdeki ilk ve orta dereceli okullarda  21.12.2016 tarihinde eğitim ve öğretime bir gün süreyle ara verilmiştir.”

Kilis’te Okullar Tatil

Kilis’te yoğun kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullar bir gün süreyle tatil edildi.

Kent genelinde gece saatlerinde etkili olan kar yağışı etkisini arttırarak sürdürüyor. Valilik tarafından alınan kararla kent genelindeki ilk ve orta dereceli okullarda eğitim ve öğretime bir gün süreyle ara verildi.

Gündem haberlerinden, eğitim haberlerinden, sıcak gelişmelerden ve daha fazlasından haberdar olmak için 5haber.com adresini takipte kalın.

5haber.com  | Ankara
DHA

16 Aralık Cuma Okullar Tatil Mi? İşte 16 Aralık Cuma Günü Eğitime Kar Tatili Verilen İller

Kar yağışının Türkiye geneline etki etmesi üzerine okullarda da kar tatilleri veriliyor. İşte 16 Aralık Cuma günü kar tatili verilen iller ve valilik açıklamaları.

Çorum’da Okullara Kar Tatili

Çorum İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, kent merkezinde kar, soğuk ve buzlanmadan dolayı yarın eğitime bir gün ara verildiği belirtildi.

Bartın’da Taşımalı Eğitime Ara

Bartın Valiliği’nden yapılan açıklamada, “16 Aralık 2016 Cuma günü köylerimiz ile taşıma yapılan okullarımızda yoğun kar yağışı ve buzlanma nedeniyle bir gün süreyle eğitim-öğretime ara verilmiş olup, İl, İlçe ve Belde merkezlerimizde eğitim-öğretim devam edecektir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur” denildi.

Siirt ve Tunceli’de Kar Tatili

Siirt’in Eruh İlçesi’nde etkili olan kar yağışı nedeniyle okullar 1 gün tatil edildi. İlçeye bağlı Dikboğaz Köyü’ne ulaşımın kar nedeniyle sağlanamadığı belirtildi. Eruh Kaymakamı Mustafa Dayanç imzasıyla yapılan yazılı açıklamada, “Soğuk havadan kaynaklanan buzlanmadan ötürü taşımalı eğitime ve ilçe merkezinde eğitme bir gün süre ile ara verildi. Bu sebepten ötürü ilçe olmak üzere ilk ve ortaokullarda bir gün süre ile eğitime ara verildi. Kapanan köy yolları ile ilgili çalışmalarımız sürer iken; başta Dağdöşü hattında bulunan köy yolları, Dikboğaz hattı ve Bilgili köy yolu ile Okuçular köy yollarında ulaşımda zorluklar yaşandığı, ancak bu yollarda kar kürüme araçları ile çalışmalar devam etmektedir” denildi.

Bingöl’de Taşımalı Eğitime Ara

Bingöl’de aşırı kar yağışı ve soğuk hava nedeniyle taşımalı eğitim veren okullarda bir günlük tatil ilan edildi. Bingöl Valiliği tarafından yapılan yazılı açıklamada, “İlimiz merkez ilçeye bağlı belde ve köylerin yüksek kesimlerindeki kar yağışının ulaşımda meydana getirebileceği aksaklıklar nedeniyle 16 Aralık 2016 Cuma günü taşımalı olarak eğitim verilen okullarda (taşımalı eğitim-öğretim gören öğrenciler ve taşıma merkezlerinde eğitim-öğretim gören öğrenciler dâhildir) eğitime 1 (bir) gün süreyle ara verilmesi kararlaştırılmıştır. engelli, hamile ve süt izni kullanan kamu görevlileri de 16.12.2016 tarihinde bir gün idari izin sayılacaktır” ifadelerine yer verildi.

Bolu’da Eğitime Kar Engeli

Bolu’da akşam saatlerinde etkisini artıran kar yağışı nedeniyle il genelinde okulların yarın, bir gün arayla tatil edilmesine karar verildi. Bolu Valiliği’nden yapılan açıklamada yoğun kar yağışı ve buzlanma nedeniyle kamu kurumlarında çalışan hamile ve engelli vatandaşlara da idari izin verildi.

Düzce’de Okullar Tatil

Düzce Valiliği’nden yapılan açıklamada da kar yağışı ve buzlanma nedeniyle okulların il genelinde yarın 1 günlüğüne tatil edildiği belirtildi. Ayrıca kamuda çalışan hamile ve engelli vatandaşlara da bir günlük idari izin verildiği açıklandı.

Bitlis’te 350 Köy Yolu Ulaşıma Kapandı Okullar Tatil

Kar yağışının etkili olduğu Bitlis’te Hersan mahallesinde bulunan bir halı saha da yoğun kar nedeniyle çöktü. Beş Minare Lisesi bahçesinde bulunan halı sahanın karın ağırlığını kaldıramayarak, akşam saatlerinde çöktüğü belirtildi. Şans eseri içinde kimsenin olmaması olası bir faciayı önledi. Yaklaşık 4 ay önce inşa edilen ve mahalleli gençlerin sık kullandığı halı sahanın elektriklerin kesik olmasından dolayı boş olduğu belirtildi.

Islahiye’de Taşımalı Eğitime Ara

Kar yağışının yüksek kesimlerde 10- 15 santimetreyi bulması ve soğuk hava nedeniyle İslahiye Kaymakamlığı tarafından taşımalı sistemle eğitim verilen 21 okul ve engelli öğrencilerin eğitim gördüğü 1 okulda eğitim ve öğretimi bugün tatil etme kararı aldı.

Hakkari’de Eğitime Kar Engeli

Kar yağışı nedeniyle okulların bugün tatil tatil edildiği Hakkari genelinde 91 köy ve 242 mezranın yolu ulaşıma kapandı. Kar kalınlığının kent  merkezinde 20, yüksek kesimler de ise 50 santimetreye ulaştığı kentte, Belediye ekipleri ise, karla mücadele çalışması başlattı. Belediye işçileri ve esnaf da kaldırımlardaki karları küreklerle temizleyip iş makinelerine yardımcı oldu. Yetkililer, kapanan köy ve mezra yollarının yeniden ulaşıma açılması için karla mücade ekiplerinin yoğun bir çalışma yürüttüğünü söyledi.

Malatya’da Eğitime Ara

Malatya Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, kentte dün gece başlayan ve etkisini sürdüren kar yağışı sonrası oluşan buzlanma nedeniyle Büyükşehir Belediyesi ile ilçe belediyeleri tarafından karla mücadele ve tuzlama çalışmalarının sürdüğü belirtildi.

5haber.com  | Ankara
DHA

15 Aralık Perşembe Günü Okullara Kar Tatili Verilen İllerin Listesi

Ülke genelinde kar yağışı ve yoğun tipi yüzünden birçok il ve ilçede eğitime kar tatili verildi.

Siverek’te Tatil

Şanlıurfa’nın Siverek İlçesi’nde, sabah saatlerinden itibaren etkili olan kar yağışı nedeniyle taşımalı sistemle eğitim veren okullar, Perşembe günü de tatil edildi. Kar yağışının şiddetini artırdığı ilçe kırsalında 63 taşıma merkezinde okulların yarın da tatil edildiğini belirten İlçe Milli Eğitim Müdürü Nuri Kapanoğlu, “Kırsal bölgede yoğun kar yağışı devam ediyor. Kmakamlık kararı ile okullarımızı yarında tatil edildi” dedi.

Ordu’nun 10 İlçesinde Okullar Tatil

Ordu İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklamada, yoğun kar yağışı nedeniyle Akkuş, Aybastı, Çatalpınar, Gölköy, Gürgentepe, Kabadüz, Kabataş, Korgan, Kumru, Ulubey ilçelerinin tamamı, İkizce ve Fatsa ilçe merkezi dışındaki mahallelerde, Ünye’nin de bazı mahallelerinde 15 Aralık Perşembe günü eğitim öğretime 1 gün ara verildi.

Bingöl’de Okullar Tatil

Bingöl Valiliği’nden yapılan yazılı açıklamada, “Alınan meteorolojik tahminler ve veriler çerçevesinde, sabah saatlerinde başlayan kar yağışının etkisini gece boyunca da sürdüreceği beklendiğinden; 15 Aralık 2016 Perşembe günü Milli Eğitim Müdürlüğü’müze bağlı ilimiz merkez ve merkeze bağlı köy okulları (okul öncesi, ilk, orta ve lise) ile eğitim kurumlarında eğitim ve öğretime 1(bir) gün süre ile ara verilmesi kararlaştırılmıştır. Ayrıca, kamu kurum ve kuruluşlarında görevli personelden hamile ve engelli olanların da aynı tarihte idari izinli sayılmaları uygun görülmüştür” denildi.

Elazığ’da Okullar Tatil

Elazığ Valiliği’nce yapılan açıklamada da ise Elazığ genelindeki tüm okulların perşembe günü tatil edildiği belirtilerek, “Yoğun kar yağışı ve kuvvetli buzlanma riski nedeniyle İl Hıfzıssıhha Kurulu Kararıyla Elazığ genelinde tüm okullar 15 Aralık 2016 Perşembe günü tatil edilmiştir. Ayrıca engelli ve hamile kamu görevlileri de aynı gün idari izinli sayılmıştır” ifadeleri yeraldı.

Tunceli’de Okullar Tatil

Tunceli’de 2 gündür etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle il merkezinde ve Çemişgezek İlçesi’nde sadece taşımalı sistemle öğrenim gören öğrenciler için, Hozat, Pülümür, Ovacık, Mazgirt, Pertek ve Nazımiye ilçelerinde ise ilk, orta ve liselerde eğitim ve öğretime 1 gün süreyle ara verildi.

Bayburt’ta Okullar Tatil

Bayburt Valiliği’nden yapılan açıklamaya göre, yoğun kar yağışının etkisini sürdürmesi nedeniyle il merkezi ve Aydıntepe ilçesi genelinde okullar 15 Aralık Perşembe günü için tatil edildi. Açıklamada, engelli ve hamile kamu çalışanlarının da bir gün idari izinli sayılacağı bildirildi. Bayburt’ta okullar bugün de tatil edilmişti.

Bitlis’te Okullar Tatil

Bitlis’te etkili olan kar yağışı ve soğuk hava nedeniyle Bitlis merkez, Tatvan ve Mutki ilçelerinde, ilk ve ortaokullar ile liseler yarın tatil edildi.

Hakkari’de Okullar Tatil

Hakkari’nin Yüksekova İlçesi’nde sabah saatlerinden itibaren etkili olan kar yağışı nedeniyle hayat durma noktasına geldi. Olumsuz hava şartları nedeniyle bugün okulların tatil edildiği Yüksekova’da, ilk, ortaokul ve liseler yarın için bir daha tatil edildi.

Çelikan’da Okullar Tatil

Adıyaman’ın Çelikhan İlçesisi’nde kar ve tipi nedeniyle taşımalı ve köy okullarında Perşembe günü eğitime bir gün ara verildi. İlçe Milli Eğitim Müdürü Resul Acar, taşımalı sistem ve köy okullarında 15 Aralık Perşembe günü için bir günlük tatil kararı alındığını söyledi.

Konya’nın Dört İlçesinde Okullar Tatil

Konya’da dün başlayan ve aralıklarla devam eden kar yağışı, hayatı olumsuz etkiledi. İl Milli Eğitim Müdürlüğü, yoğun kar yağışı nedeniyle Ereğli, Halkapınar, Taşkent ve Hadim’de eğitime 1 gün ara verildiğini açıkladı. Emirgazi İlçesi’nde ise taşımalı sistemle eğitim yarın tatil edildi.

Sivas’ta Okullar Tatil

Sivas Valiliği tarafından yapılan açıklamada Divriği ve Doğanşar ilçeleri haricinde il merkezi ve 14 ilçede ilk ve orta dereceli okulların, olumsuz hava şartları nedeni ile 15 Aralık perşembe günü 1 gün süreyle tatil edildiği belirtildi. Kentte beklenen aşırı soğuk hava ve buzlanma nedeniyle bu kararın alındığı ifade edildi. Kamuda çalışan hamileler ve engelliler de idari izinli sayılacak.

Gaziantep’te Taşımalı Eğitime Ara

Gaziantep’te, il genelinde taşımalı sistemle eğitim verilen ve engelli öğrencilerin eğitim gördüğü okullar, Perşembe günü tatil edildi. İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, hava muhalefeti nedeni ile oluşabilecek risklere karşı kentte taşımalı eğitim yapan tüm okullar ile ve engelli öğrencilerin eğitim gördüğü özel eğitim okullarında 15 Aralık Perşembe günü eğitim öğretime bir gün ara verildiği bildirildi.

Malatya’da Okullar Tatil

Malatya Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, kentte dün gece başlayan ve etkisini sürdüren kar yağışı sonrası oluşan buzlanma nedeniyle Büyükşehir Belediyesi ile ilçe belediyeleri tarafından karla mücadele ve tuzlama çalışmalarının sürdüğü belirtildi.

Çalışmaların don ve buzlanma sebebi ile olumlu sonuç vermediği kaydedilen açıklamada, il merkezi ve tüm ilçelerde okulların tatil edilmesine karar verildiği bildirildi.

5haber.com  | Ankara
DHA

Sivas, Sakarya, Tokat ve Tunceli’de Kar Yağışı Nedeniyle Okullar Tatil Edildi

Ülke genelinde kar yağışı etkisini göstermeye başlaması ile birlikte kapanan yollar okulların tatil edilmesine neden oluyor. İşte okulların tatil edilmesi kararı verilen iller.

Sivas’ta Okullar 1 Gün Tatil Edildi

Sivas’ın 5 ilçesinde yoğun kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullar, bir gün süreyle tatil edildi.

Sivas’ın Suşehri, Koyulhisar, Akıncılar, Gölova ve Yıldızeli ilçelerinde sabah saatlerinde başlayan kar yağışı, akşam saatlerinde etkisini artırdı. Yağış nedeniyle kaymakamlıklar tarafından ilk ve orta dereceli okullarda yarın eğitime bir gün süreyle ara verildi.

Tunceli’de 239 Köy Yolu Kapandı

239 köy yolunun kapandığı Tunceli ve çevresinde etkili olan kar yağışı nedeniyle Pülümür ve Nazımiye’den sonra Mazgirt, Ovacık ve Hozat olmak üzere 3 ilçede daha okullar yarın (salı) için 1 gün daha tatil edildi.

Tokat’ta Okullara Kar Tatili

Tokat’ın Başçiftlik İlçesi’nde son günlerde etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle okullar yarın bir gün süreyle tatil edildi.

Kent merkezinde akşam saatlerinde başlayan kar yağışı, Başçiftlik İlçesi’nde de etkili oldu. Yoğun kar yağışı dolayısıyla ilçe merkezi beyaza büründü. Kar yağışı nedeniyle Tokat Valiliği tarafından ilçede yarın ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bir gün ara verildi.

Sakarya’da Taşımalı Eğitime Ara

Sakarya’da beklenen kar yağışı nedeniyle taşımalı sistemle eğitim yapılan okullar yarın tatil edildi.

Sakarya’da yarın kar yağışı nedeniyle il genelinde taşımalı sisteme bir gün ara verildi. Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş yaptığı açıklamada, meteorolojinin verilerine göre 14 Aralık Çarşamba günü Sakarya’da kar yağışı beklendiğine dikkat çekerek, “Kar yağışı etkili olacağı için tedbir olarak taşımalı sistemle eğitime il genelinde 14 Aralık Çarşamba günü tatil kararı verdik” dedi.

5haber.com  | Ankara
DHA