Etiket arşivi: kayıp kedi

Lula isimli kediyi bulana 1000 lira ödül

Geçtiğimiz 1 Mayıs günü Adana’da bulunan bir evin balkonunda bulunan bir halının üzerine çıkan ‘Lula’ isimli bir kedi, rüzgarda uçan halıyla birlikte düştükten sonra ortadan kayboldu. İran ve Çinçila kırması olan kedisini bulabilmek için el ilanları bastırıp kapı kapı dolaşarak arayan sahibi 26 yaşındaki Denizcan Uğurlar, “Getirene 1000 lira ödül vereceğim” dedi.

Adana’nın merkez İlçesi olan Çukurova’daki Yurt Mahallesi’nde yaşamakta olan Denizcan Uğurlar ile kız arkadaşı Senem Dura, 6 yıl önce üniversite eğitimi için gittikleri İstanbul’da henüz yavru iken aldıkları İran ve Çinçila kırması kediyi beslemeye başladı. Çift, üniversite eğitimleri boyunca yanlarından ayırmadıkları ‘Lula’ adını verdikleri kediyi, geçen yıl Adana’ya dönerken yanlarında getirdi. Senem Dura’nın evinde kalan lula, geçen 1 Mayıs günü balkona asılan halının üzerine çıktı. Bu sırada esen sert rüzgar, halı ile birlikte üzerindeki kediyi de 1’inci kattaki balkondan düşürdü. Halının düştüğünü fark eden Senem Dura, bahçeye indiğinde kedisini bulamadı.

Binanın güvenlik kamerası kayıtlarını inceleyen Denizcan Uğurlar ile kız arkadaşı Senem Dura, kedilerinin izine rastlayamadı. Lula’nın daha önce de benzer şekilde düşmesine rağmen eve döndüğünü belirten Denizcan Uğurlar şöyle dedi:

“Evimizin maskotuydu. 6 yıldan beri kız arkadaşımla birlikte besliyorduk. Apartmanın birinci katındaki evimin balkona çıkıp, asılı olan halıya tırmanmış, rüzgar esince de halı ile birlikte düşmüş. Birileri alıp götürmüş olabilir. Satmayı düşünenlere sesleniyorum, o kedi kısır ve çok yaşlı. Kimse satın alamaz. Çok da ürkektir, lütfen geri getirsinler. Lula’yı getirene 1000 lira ödül vereceğim.”

5haber.com  | Ankara
DHA