Etiket arşivi: khk ne zaman

Yeni İhraç KHK’sı yolda: 691 nolu KHK ile ihraç ve iadeler olacak mı?

15 Temmuz darbe girişimi sonrasında başlatılan 21 Temmuz gecesi 90 gün süreli olarak ülke genelinde Olağanüstü Hal ilan edildi. İlan edilen OHAL kapsamında terör örgütü FETÖ’ye başta olmak üzere tüm terör örgütlerine yönelik soruşturmalar hız kesmeden devam ediyor.

OHAL kapsamında devam eden soruşturmalar kapsamında Kanun Hükmünde Kararnameler yayımlanmakta ve terör örgütlerine yönelik soruşturmalar derinlik kazandırılarak kamuda yürütme organı hızlandırıldı. Hızlandırılan yürütme organı ile binlerce kişi, terör örgütü üyeliği nedeniyle kamudan ihraç edildi, ya da açığa alındı.

15 Temmuz’dan bu yana terör örgütüne yönelik Resmi Gazete üzerinden çok sayıda Kanun Hükmünde Kararnameler yayımlandı ve 100 binden fazla kamu personeli ihraç edildi. Terör bağlantısı olduğu gerekçesiyle kamudaki görevleirnden ihraç edilen personellere ise yenilerinin eklenmesi bekleniyor.

Yeni KHK ile İhraçlar Olacak mı?

Beklenen yeni Kanun Hükmünde Kararname ile çok sayıda kamu personelinin ihraç edileceği bekleniyor. Yapılan son açıklamalar, FETÖ’nün gizli dosyaları ile ByLock yazışmalarına ulaşıldı ve yeni KHK ile terör bağlantısı tespit edilenler, ilgili kurumlar iletildi. İletilen bilgi sonrasında bilgiler tamamlandı ve yeni KHK için geri sayım başladı.

Polislere İhraçlar Geliyor

Yayımlanan son 2 ihraç kararnamelerinde emniyet genel müdürlüğü bünyesinde çalışan polislerin yayımlanması beklenen yeni KHK ile ihraç edilmesi bekleniyor.

Son dakika haberlerinden, gündem haberlerinden, yerel haberlerden ve daha fazlasından anında haberdar olmak için 5haber.com adresini takipte kalın.

Yeni KHK yayımlandığı anda haberdar olmak için 5haber’i sosyal ağlardan takipte kalın.

Facebook Sayfası için TIKLAYIN
Facebook Grubu için TIKLAYIN

5haber.com  |  Ankara

5haber.coom  | Ankara

Yeni ihraç dalgası geliyor mu? (689 Nolu KHK ne zaman yayınlanacak, ihraçlar devam edecek mi?)

Yeni bir KHK gelecek mi? Olağanüstü Hal kapsamında yeni bir Kanun Hükmünde Kararname bekleniyor. Peki yeni Kanun Hükmünde Kararname ne zaman yayınlanacak? İşte yeni KHK ile ilgili son bilgiler.

15 Temmuz gecesi yaşanan darbe girişimi sonrasında 21 Temmuz gecesi 90 gün süreli olarak Olağanüstü Hal ilan edildi. İlan edilen Olağanüstü Hal kapsamında Kanun Hükmünde Kararnameler yayınlanmakta ve bu Kanun Hükmünde Kararnameler ile yürütme organı hızlandırılıp terör örgütlerine yönelik kararlar açıklanmakta.

Daha önce yayınlanan Kanun hükmünde Kararnameler ile on binlerce kamu personeli mesleklerinden ihraç edildi. Açığa alınan ve ihraç edilen kamu personelleri üzerinde yapılan incelemeler ile suçsuz olduğu ortaya çıkan memurlar mesleklerine iade edildi.

OHAL Yine Uzatıldı

Ekim ayında sona ermesi beklenen 90 günlük OHAL, terörle mücadelenin sona ermemesi nedeniyle uzatıldı. Bu karar Ocak ayında tekrar yenilendi ve Olağanüstü Hal Nisan ayında sona erecek dendi. Ancak terörle mücadelede sona gelinmemesi nedeniyle OHAL geçtiğimiz gün tekrar uzatıldı. 3. kez uzatılan OHAL’in Temmuz ayında sona ermesi bekleniyor.

Yeni Bir İhraç Dalgası Geliyor

ByLock listelerinin yenilenmesi ve terörle mücadelenin derinleşmesi nedeniyle yeni bir ihraç KHK’sının gelmesi bekleniyor. Beklenen yeni KHK ile terör bağlantısı tespit edilen çok sayıda kamu personelinin görevinden ihraç edilmesi bekleniyor.

9 bin 103 Polis Açığa Alındı

Emniyet Genel Müdürlüğünden yapılan son dakika açıklamasında 9 bin 103 polisin açığa alındığı belirtildi. Açığa alınan polislerin FETÖ bağlantısı nedeniyle açığa alındığı açıklandı.

5haber.com  |  Ankara