Etiket arşivi: kızının tecavüzcüsünü öldüren adam

Kızının Tecavüzcüsünü Öldüren Adanalı Baba İçin İmza Kampanyası Başlatıldı

Geçtiğimiz gün Adana’da meydana gelen olayda bir baba, 13 yaşındaki kızına tecavüz eden, ancak serbest bırakılan 17 yaşındaki kişiyi öldürdü.

14 Ağustos günü Adana’nın Yüreğir İlçesinde bulunan Yavuzlar Mahallesinde meydana gelen olayda, bir elektronik firmasında çalışmakta olan 17 yaşındaki Mehmet Reşit Yıldırım, işyerine ait kamyonete bindiği esnada Emrah B. isimli kişinin saldırısına uğradı. Kamyonet ile hastaneye kaldırılan Mehmet Reşit Yıldırım, doktorların tüm müdahalesine rağmen kurtarılamadı ve hayatını kaybetti.

Reşit Yıldırım’ı vuran ve suç aleti ile birlikte kaçmaya çalışırken polis ekipleri tarafından yakalanan Emrah B. ise sağlık kontrolüne götürüldüğü sırada basın mensuplarına söylediği sözlerle gündeme geldi. Emrah B., yaptığı açıklamada, “Öldürdüğüm kişi 13 yaşındaki kızıma tecavüz etti. Ben bu cinayeti, başka kızların başına gelmesin diye işledim. Sayın Cumhurbaşkanım size yalvarıyorum, bir kanun çıkarın bu tecavüzcülerin gereken cezasını verin” ifadelerine yer verdi.

İmza Kampanyası Başlatıldı

Emrah B.’nin o açıklaması sosyal medya üzerinde kısa süre içinde yayıldı ve binlerce kişi tarafından Emrah B.’nin serbest bırakılması istendi. İnternet imza platformu Change. com adresi üzerinden bir kampanya başlatan vatandaşlar, ’Anayasanın 81’inci ve 103’üncü maddelerine göre af işleminin içeriği Türk milletinin milli dayanışma ve adalet anlayışı içinde yaşamasını göz önünde bulundurulacaksa, kızına tecavüz eden zanlıyı öldüren Emrah B. serbest bırakılsın’ başlığı altında imza toplamaya başladı. Alınan son bilgilere göre 13 bin 715 kişinin bu kampanya kapsamında imza verdiği öğrenildi.

Siz de bu konu hakkındaki düşüncelerinizi aşağıdaki yorum kısmından paylaşabilirsiniz.

5haber.com  | Ankara