Etiket arşivi: konya okullar tatil mi

Konya , Kırıkkale ve Karabük’te Okullar Tatil Mi? (Son Dakika Açıklaması)

Kar yapışının Türkiye genelinde etkili olmaya başlaması ile birlikte okullara da kar tatili verildiği haberleri verilmeye başlandı. Yapılan açıklamalara göre Konya, Kırıkkale ve Karabük’te okulların tatil edildiği belirtildi. İşte yapılan son dakika açıklaması.

Konya’da Tatil Açıklaması

Konya’da yoğun kar yağışı nedeniyle 5 ilçede eğitime 1 gün süreyle ara verildi. Hadim İlçesi’nde ise taşımalı eğitim veren okullar tatil edildi.

Konya Valiliği tarafından yoğun kar yağışı ve buzlanma nedeniyle Kulu, Akşehir, Tuzlukçu, Doğanhisar ve Ilgın ilçelerinde ilk ve orta dereceli okulların yarın, 1 gün süreyle tatil edildiği açıklandı. Hadim ilçesinde ise taşımalı eğitime bir gün süreyle ara verildiği belirtildi.

Karabük’te Eğitime Ara

Kütahya il genelinde ilk ve orta dereceli okullar olumsuz hava koşulları nedeniyle yarın tatil edildi.

Kütahya Valiliği’nden yapılan yazılı açıklamada, “29 Aralık Perşembe günü, Kütahya genelindeki ilk ve orta dereceli okullarda 1 gün süre ile eğitime ara verilmiştir. Kar yağışı nedeniyle kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile personel de 29 Aralık Perşembe günü izinli sayılacaktır” denildi.

Kırıkkale’de Eğitime Kar Tatili

Kırıkkale’de etkili olan kar yağışı nedeniyle okullar bir gün süreyle tatil edildi.

Kırıkkale Valisi Mehmet İlker Haktankaçmaz, yarın kent genelinde okulların tatil edildiğini açıkladı. Haktankaçmaz, Twitter’dan yaptığı açıklamada “Yağış nedeniyle Kırıkkale il merkezi ve ilçelerindeki bütün okullar 1 gün süreyle tatil edilmiştir. 29 Aralık 2016 günü için Kırıkkale il merkezi ve ilçelerinde görev yapan hamile ve engelli memurlarımıza 1 gün idari izin verilmiştir” dedi.

5haber.com  | Konya
DHA

27 Aralık Salı Eğitime Kar Tatili Verilen İl ve İlçeler (Yarın Okullar Tatil Mi?)

Ülke genelinde kar yağışı ve soğuk havanın etkili olmaya başlaması ile birlikte okullara da kar tatilleri verilmeye başlandı. İşte Türkiye genelinde 27 Aralık Salı günü okullara kar tatili verilen iller ve Valilik ile İl Milli Eğitim Bakanlıklarının bu konu hakkında yaptığı açıklamalar.

Konya’da Okullar Tatil

Konya’da devam eden yoğun kar yağışı nedeniyle kent merkezi ile birlikte 4 ilçe genelinde, eğitime yarın 1 gün süreyle ara verildi.

Konya Valiliği tarafından yoğun kar yağışı ve buzlanma nedeniyle merkez Karatay, Meram ve Selçuklu ilçeleri ile Güneysınır, Taşkent, Hadim ve Çumra İlçeleri’nde ilk ve orta dereceli okullar, rehabilitasyon merkezileri yarın olmak üzere 1 gün süreyle tatil edildiği açıklandı. Hamile ve engelli kamu çalışanlarının da idari izinli sayılayacağı belirtildi.

Karaman’da Okullara Kar Tatili

Karaman’da deva eden yoğun kar yağışı nedeniyle eğitim- öğretime yarın (salı) için 1 gün ara verildi.

Karaman Valiliği tarafından yapılan açıklamada, “Son meteorolojik tahminler ve alınan veriler çerçevesinde önümüzdeki günlerde kar yağışının devam edecek olması nedeniyle İl Hıfzıssıhha Kurul Kararıyla ilimiz genelindeki tüm okullarımız 26 Aralık 2016 Pazartesi günü tatil edilmiştir. Ayrıca kamu kurum ve kuruluşlarında görevli engelli ve hamile personeller de aynı tarihte idari izinli sayılmaları Valiliğimizce uygun görülmüştür” denildi.

Akseki’de Okullar Tatil

Antalya’nın Akseki İlçesi’nde yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime 1 gün süreyle ara verildi.

Akseki’de sabaha karşı kar yağışı başladı. Birkaç saat etkili olan yoğun yağış ilçe merkezi ve mahallelerde yaşamı olumsuz yönde etkiledi. Kar nedeniyle yaşanabilecek olumsuzluklara karşı ilçe genelinde ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bugün ara verildi. Kaymakamlık tarafından verilen karar, belediye anons sisteminden bölge halkına duyuruldu.

Diğer İller İçin Resmi Açıklamalar Geldiğinde Haberin Devamına Eklenecektir.

5haber.com  | Ankara
DHA