Etiket arşivi: korona

Acun Ilıcalı koronavirüs açıklaması yaptı : “Türk olmaktan yine gurur duydum”

TV 8 ekranlarına gelen survivor 2020 nin Dominik’te çekimlerine devam edilmesi ile ilgili açıklama yaptı. Açıklama yapan Acun Ilıcalı Korona virüs salgınından dolayı önlem aldıklarını söyledi.

Dominikte Survivor çekimlerinin dışarıya giriş çıkışlara kapalı güvenli bir alanda yapıldığını açıkladı. Yurt dışından gelenlerin 14 gün karantinada olduklarını korona virüse karşı tüm yapım olarak önlemlerini aldıklarını bildirdi. Sözlerine  şöyle devam eden Acun Ilıcalı “Survivor çekimleri için Dominik’te  belli bir alanda yaşıyoruz bizim bulunduğumuz alanda salgın şu anda yok biz özel bir alandayız milli park bizim bulunduğumuz yere giriş çıkış yok bulunduğumuz yere iki güvenlik alanından geçerek ancak içeriye giriş çıkış yapılıyor. Bildiğimiz kadarıyla virüs taşımıyoruz son derece dikkatliyiz ve bütün önlemleri aldık.” dedi

Korona virüsün tüm dünyayı etkisi altına alması ile Ilıcalı sözlerinde “Türk olmaktan dolayı yine gurur duydum. Çok mutlu olduğum bir dönemi yaşıyorum, bunu herkesin de bilmesini istiyorum. Çok önemli bir ayrıntı insanlar gözünden kaçabiliyor ama ben bizzat takip edip gördüğüm için bunu sizlere anlatmam lazım. Bu mutluluğu, bu gururu, bu farkı sizin de yaşamanızı istiyorum. Dünyanın birçok yerinde karantinalar oldu. Bu karantina sürecinde de insanlar evlerine girdiler, evlerinden dışarı çıkamıyorlar. Bütün dünya için bizim yaşadığımız şartlar söz konusu! Fakat arada şöyle bir fark var, dünyanın birçok yerinde sokağa çıkma yasağı uygulanıyor. Belli bir saatten sonra sokağa çıkarmıyorlar insanlar. Buradaki çok önemli sebep de şu; dükkanların ve işyerlerinin yağmalanmasından korkuyorlar, bu konuda bir güvence yok.”  dedi.

Haftasonu Piknik Yapmak , Balık Tutmak, Spor Yapmak Yasaklandı

İçişleri Bakanlığı’nın yaptığı açıklamada Koronovirüsten korunma kapsamında yeni önlemi alındı.

Genelgeye göre 28 29 mart tarihleri de dahil olmak üzere virüsle mücadele sağlanıncaya kadar hafta sonlarında il ve ilçelerde vatandaşların spor yapması, balık tutması, piknik yapması gibi faaliyette  bulunulması yasaklandı.

Görevliler tarafından sokaklarda zorunlu olmadıkça dışarıda olan vatandaşların evde kalmaları için duyuru yapılacaktır. Bu Karar il ve ilçeler için haftaiçi de uygulamaya geçebilir.

Yeni tip koronavirüs önlemi kapsamında salgının yayılarak insan hayatının tehlikeye atılmasını engellemek amacı ile vatandaşların evlerinde kalması konusunda sürekli uyarıda bulunan İç İşleri Bakanlığı 81 İl valiliğine genelge gönderilerek vatandaşların piknik yapması, Balık tutması , spor yapması yasaklandığı açıklanmıştır.

Türkiye’de koronavirüsten hayatını kaybeden sayısı 21’e ulaştı. Hasta sayısı 947 oldu

Dünyayı sarsan koronavirüs ülkemizde de etkisini göstermeye devam ediyor. Son dakika olarak Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sosyal medyada Twitter hesabından  yaptığı açıklamada hasta sayısı 947  hayatını kaybeden sayısı ise 21 olduğunu açıkladı.

“Son 24 saatte 2.953 ŞÜPHELİYE TEST yapıldı. 277’si POZİTİF ÇIKTI. Hasta sayımız 947’ye ulaştı. Yaşlı hastalarımızdan 12’sini KAYBETTİK. Bugüne dek toplam 21 can kaybımız var. Yaşlılarımızı uyaralım. Sokağa çıkma sınırlandırmasına uysunlar. Ölüm riski, yaş yükseldikçe çok artıyor.”

Diğer korona virüs haberleri ve alınan önlemler için tıklayınız.