Etiket arşivi: kpss sonuçları

2017 KPSS sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?-ÖSYM Duyurusu

21 Mayıs günü Türkiye genelinde milyonlarca kişinin memur olma için girdiği KPSS A grubu sınavları bugün sona erdi. Bugün gerçekleşen Kamu Personeli Seçme Sınavlarının sona ermesinin ardından adaylar, sınav sonucunun açıklanacağı tarihi araştırmaya başladı. Peki KPSS sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte detaylar.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından 21 Mayıs Pazar günü sabah saat 10.00’da ve öğleden sonra saat 14.30’da yapıldı. Bugün gerçekleştirilenler ile KPSS’nin ilk günkü iki oturumlarının sona ermesinin ardından KPSS, 27 Mayıs Cumartesi ve 28 Mayıs Pazar günü gerçekleştirilecek üç oturumla yapılacak alan sınavlarıyla devam edecek.

Kalan Sınavlar Saat Kaçta Başlayacak?

27 Mayıs Cumartesi günü sabah 10.00’u gösterdiğinde başlayacak olan sınavda adaylara kamu yönetimi, uluslararası ilişkiler, çalışma ekonomisi ve endüstri ilişkilerinden 40’ar soru soru yönlendirilecek ve her bir test için adaylara 50’şer dakika süre tanınacak.

Öğleden sonra 14.30’da başlayacak oturumda adaylara hukuk, iktisat, maliye derslerinden 40’ar soru sorularak, her bir dersin sınavının 50 dakikada cevaplandırılması istenecek.

Pazar günü sabah oturumunda ise adaylara işletme, muhasebe ve istatistikten 40’ar soru yöneltilecek.

Sonuçlar Ne Zaman Açıklanacak?

21-27-28 Mayıs tarihlerinde yapılacak olan Kamu Personeli Seçme Sınavlarına ait sonuçlar 16 Haziran 2017 Cuma günü adaylara duyurulacak. Sınav sonuçları ÖSYM’nin resmi internet sitesi üzerinden açıklanacak.

Son dakika haberlerinden, gündem haberlerinden, eğitim haberlerinden ve daha fazlasından anın haberdar olmak için 5haber.com adresini takipte kalın.

5haber.com  | Ankara

21 Mayıs KPSS sabah ve öğle oturumları saat kaçta başlayacak, kaçta bitecek? Sonuçlar ne zaman?

Milyonlarca memur adayının büyük bir merak ve heyecanla beklediği Kamu Personeli Seçme Sınavı için geri sayım sona eriyor. Milyonların beklediği ve memur olma yolundaki en ciddi parkurlardan olan biri olan Kamu Personeli Seçme Sınavı, 21 Mayüs Pazar günü Türkiye genelinde iki oturum şeklinde gerçekleşecek. Peki 21 Mayıs günü yapılacak olan KPSS saat kaçta başlayacak? Hangi oturum saat kaçta başlayacak kaçta sona erecek? İşte detaylar.

Kamu kurum ve kuruluşlarına memur olarak girebilmek için gelinen en önemli aşama için son saatlere girildi. Milyonlarca memur adayının beklediği KPSS, 21 Mayıs Pazar günü Türkiye genelinde yapılacak. Düzenlenecek olan KPSS’nin sabah oturumu (ÖABT-Genel Kültür Genel Yetenek) saatler 10.00’ı gösterdiğinde başlayacak. Ancak bu yıl ilk kez YGS’de uygulanan 9.45 kuralı, bu sınavda da uygulanacak ve 9.45’ten sonra gelen adaylar, sınav salonlarına alınmayacak.

Sabah oturumunun sona ermesinin ardından adaylar, öğleden sonra düzenlenecek olan ikinci oturuma katılacak. KPSS Eğitim Bilimleri sınavına katılacak olan adaylar, saatler 14.15’i gösterdikten sonra salonlara alınmayacak. KPSS Eğitim Bilimleri sınavı, 21 Mayıs Pazar günü saatler 14.30’u gösterdiğinde başlayacak. KPSS’ye girecek tüm adaylara 5haber.com ekibi olarak başarılar dileriz.

Sonuçlar Ne Zaman Açıklanacak?

Milyonlarca adayın Türkiye geneli katılacağı KPSS alan bilgisi sınavlarına ait sonuçlar, 16 Haziran günü adaylara duyurulacak.

Son dakika haberlerinden, ÖSYM haberlerinden, yerel haberlerden, eğitim haberlerinden ve daha fazlasından anında haberdar olmak için 5haber.com adresini takipte kalın.

5haber.com  | Ankara

Son Dakika ÖSYM Duyurusu!! KPSS Sonuçları Açıklandı-ÖSYM Sonuç

Son dakika haberi. ÖSYM KPSS sonuçlarını açıkladı.

ÖSYM’den yapılan son dakika açıklamasında KPSS ortaöğretim sınavı sonuçlarının açıklandığı belirtildi. 3.5 milyon aday tarafından sabırsızlıkla beklenen KPSS sonuçları ÖSYM’nin resmi internet sitesinden açıklandı.

Açıklama sonrasında ÖSYM’nin sitesinde yoğunluk yaşanırkeni sınav

KPSS Sonucunuzu Öğrenmek İçin TIKLAYIN

Son dakika haberlerinden, gündem haberlerinden, sıcak gelişmelerden, yerel haberlerden, gelişmelerden ve daha fazlasından haberdar olmak için 5haber’i takipte kalın.

 5haber.com  | Ankara

ÖSYM, 2016 KPSS Ortaöğretim/Lise Sınav Sonuçlarını Bugün Açıklayacak Mı?

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından 20 Kasım Pazar günü gerçekleştirilen Kamu Personeli Seçme Sınavı Ortaöğretim düzeyi oturumu sınav sonucunu henüz açıklamadı.

ÖSYM tarafından tek oturumda en fazla katılım ile gerçekleştirilen sınavı sonucu için 3.5 milyon vatandaş ve aileleri, sabırsız bir bekleyiş içindeler. Sınav sonucunun açıklanmasını bekleyen milyonlarca aday, sınav sonucunun açıklanmasının ardından bir yol haritası çizecek.

Daha önceden yayımlanan KPSS sınav tarihi, 15 Temmuz Cuma gecesi gerçekleşen darbe girişimi nedeniyle Ekim ayına ertelenmişti. Ancak Darbe girişimi sonrasında ilan edilen Olağanüstü Hal kapsamında düzenlenen operasyonlarla ÖSYM’nin soru hazırlama ekibinde FETÖ’cülerin çıkması nedeniyle sınav, 20 Kasım tarihine ertelenmişti. Bu ertelemenin ardından 20 Kasım’da gerçekleşen sınava ülke genelinde sınav merkezlerinde yaklaşık olarak 3.5 milyon kişi girdi.

KPSS Sınav Sonucu İçin TIKLAYIN

KPSS Puanı ile Nereye Atanabilirim Sorusu için TIKLAYIN

Sınava rekor katılımın olması nedeniyle sınav sonucunun da geç açıklanması bekleniyordu. Sınavın tamamlanmasının ardından 19 gün geçmiş olmasına rağmen ÖSYM, henüz  sınav sonuçlarını açıklamadı. Milyonlarca aday, haftanın son iş günü olan 9 Aralık Cuma günü gözleri ÖSYM’ye çevirdi. Sınavın açıklanması konusunda henüz net bir açıklama olmamış olmasına rağmen sınav sonucunun kısa bir süre içinde açıklanması bekleniyor.

Puan Hesaplama Nasıl Yapılır?

KPSS puan hesaplaması kaba taslak hesapla, sınavda yapılan net/2 + 40 şeklinde yapılır. Ancak puanlarda standart sapmaların çok büyük bir etkisi mevcut. Daha önceki sınavlarda ortalama olarak yukarıdaki hesapta standart sapma puanı 5 olarak karşımıza çıksa da, 2016 KPSS ortaöğretim sınavına büyük bir katılımın olması nedeniyle, bu yılki standart sapmanın daha yüksek olması bekleniyor.

5haber.com  | Ankara