Etiket arşivi: KPSS tercih

ÖSYM KPSS 2017/6 tercih kılavuzu yayımladı (Tıkla-İndir)

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğünün beklenen kamu personeli alım ilanı yayımlandı.

ÖSYM tarafından yapılan son dakika açıklamasında 2017/6 tercih kılavuzu adaylara duyuruldu. ÖSYM tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“KPSS-2017/6: Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğünün Sözleşmeli Pozisyonlarına Yerleştirme Yapmak İçin Adaylardan Tercih Alınması

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü’nün sözleşmeli personel pozisyonlarına 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4 üncü maddesinin (B) fıkrasına göre istihdam edilmek üzere yerleştirme yapmak amacıyla adaylardan tercih alınacaktır. Adaylar tercihlerini, 20-29 Haziran 2017 tarihleri arasında internet yoluyla ÖSYM’ye gönderebileceklerdir. İnternetten tercih gönderme işlemleri, 29 Haziran 2017 tarihinde saat 23.59’da sona erecektir.

Adaylar, tercihlerini Ek’te yer alan KPSS-2017/6 Tercih Kılavuzunda yer alan kurallara göre, 20 Haziran 2017 tarihinde saat 15:00’den itibaren internet üzerinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifrelerini kullanarak kendileri yapacaklardır. Adayların kılavuzu dikkatle incelemeleri önem arz etmektedir.

Adaylara saygıyla duyurulur.”

Kamu Personel Seçme Sınav KPSS-2017/6 Tercih Kılavuzu İçin Tıklayın

Son dakika haberlerinden, gündem haberlerinden haberdar olmak için 5haber.com adresini takipte kalın.

5haber.com  | Ankara

2016/2 KPSS Tercihleri İçin Son Gün (Tercih İşlemleri Saat Kaçta Sona Eriyor?)

2016/2 KPSS tercih işlemleri için son güne girildi. KPSS tercih işlemleri kapsamında tercih yapacak olan memur adayları için verilen sürenin son gününe gelindi.

ÖSYM tarafından yayımlanan 2016/2 Tercih Kılavuzunda tercih işlemlerinin 21 Aralık tarihinde başlayacağı ve 30 Aralık Cuma tarihinde sona ereceği belirtilmişti. Bu süre zarfında, tercih yapacak olan memur adaylarının, 2016 yılında yapılan son Kamu Personeli Seçme Sınavı (Lisans, Ön Lisans ve ortaöğretim) puan türlerinden eğitim seviyesine göre geçerli olan puan üzerinden tercihler alınacaktır.

Tercih İşlemleri Saat Kaçta Bitecek?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından yayımlanan 2016/2 KPSS tercih kılavuzuna göre tercih işlemleri, son başvuru tarihi olan 30 Aralık Cuma günü saat 23.59′ a kadar alınacaktır.

Yerleştirmeler Nasıl Yapılacak?

ÖSYM tarafından yayımlanan kılavuzda yer alan kadro ve pozisyonlara yerleştirme, ÖSYM tarafından merkezi olarak gerçekleştirilecektir. Yerleştirme işlemlerinde aynı puanı alan adaylar arasından mezuniyet tarihi itibarıyla önce mezun olmuş olan adaya, bunun aynı olması halinde yaşı büyük olana yerleştirme kapsamında öncelik tanınacaktır. Ortaöğretim, ön lisans ve lisans düzeyindeki kadrolara yerleştirme yapılırken ÖSYM tarafından sınava girilen öğrenim düzeyi, cinsiyet, mezun olunan program/alan ile kadro ve pozisyonlar için aranan nitelikler arasındaki tutarlılık kontrol edilecek bunlardan birinde bile bir tutarsızlık tespit edildiği takdirde söz konusu tercih iptal edilecektir. Öte yandan yerleştirmelerde ÖSYM sistemi üzerinde bulunan bilgiler esas alınacaktır.

2016/2 Tercih Kılavuzu ve tercih işlemlerinizi yapmak için “www.osym.gov.tr” adresini ziyaret edebilirsiniz.

ÖSYM’nin 2016/2 Tercih Kılavuzunda bazı nitelik kodlarında yaptığı değişiklik hakkında bilgi almak için TIKLAYIN

5haber.com  | Ankara

ÖSYM’den Son Dakika Açıklaması: 2016/2 Tercih Kılavuzunda Bazı Nitelik Kodlarında Değişiklik Yapıldı

ÖSYM tarafından bir son dakika açıklaması yapıldı. Yapılan son dakika açıklamasında KPSS 2016/2 merkezi atamalarında tercih yapacak adaylara bir duyuru yapıldı. ÖSYM tarafından yayımlanan duyuruda bazı nitelik kodlarında değişiklik yapıldığı belirtildi. İşte o açıklama ve nitelik kodlarında yapılan değişiklik.

“21 Aralık 2016 tarihinde ÖSYM resmi İnternet adresi üzerinden yayımlanan 2016/2 Tercih Kılavuzunda yer alan Nitelik Kod Kılavuzu’nun ” Lisans Mezunları İçin Aranan Nitelikler” Bölümünde güncelleme yapılmıştır.

Lisans mezun olunan programlar arasında ismi yer alan”9988″ Bankacılık ve Finans” lisans programı, “4465” kodu içerisine dahil edilmiş olup “4465” nitelik kodunun içeriği, “3117 Bankacılık”, “3118 Bankacılık Finans”, “6119 Bankacılık ve Finans/Bankacılık ve Finansman”, “9371 Finans ve Bankacılık”, “9988 Bankacılık ve Finans” lisans programlarını ihtiva edecek şekilde yeniden düzenlenmiştir.

Kılavuz yeni haliyle ÖSYM’nin http://www.osym.gov.tr İnternet adresinden yayımlanmıştır. Bu düzeltme nedeniyle tercihlerinde değişiklik yapmak isteyen adaylar, tercih süresi içinde tercihlerini değiştirebileceklerdir. Adayların tercihlerini yaparken Ek’te yer alan 28 Aralık 2016 tarihli Kılavuzu esas almaları gerekmektedir.”

Son dakika haberlerinden, gündem haberlerinden, eğitim haberlerinden, gelişmelerden ve daha fazlasından haberdar olmak için 5haber.com adresini takipte kalın.

5haber.com  | Ankara