Etiket arşivi: KPSS tercih kılavuzu

ÖSYM’den Son Dakika Açıklaması: 2016/2 Tercih Kılavuzunda Bazı Nitelik Kodlarında Değişiklik Yapıldı

ÖSYM tarafından bir son dakika açıklaması yapıldı. Yapılan son dakika açıklamasında KPSS 2016/2 merkezi atamalarında tercih yapacak adaylara bir duyuru yapıldı. ÖSYM tarafından yayımlanan duyuruda bazı nitelik kodlarında değişiklik yapıldığı belirtildi. İşte o açıklama ve nitelik kodlarında yapılan değişiklik.

“21 Aralık 2016 tarihinde ÖSYM resmi İnternet adresi üzerinden yayımlanan 2016/2 Tercih Kılavuzunda yer alan Nitelik Kod Kılavuzu’nun ” Lisans Mezunları İçin Aranan Nitelikler” Bölümünde güncelleme yapılmıştır.

Lisans mezun olunan programlar arasında ismi yer alan”9988″ Bankacılık ve Finans” lisans programı, “4465” kodu içerisine dahil edilmiş olup “4465” nitelik kodunun içeriği, “3117 Bankacılık”, “3118 Bankacılık Finans”, “6119 Bankacılık ve Finans/Bankacılık ve Finansman”, “9371 Finans ve Bankacılık”, “9988 Bankacılık ve Finans” lisans programlarını ihtiva edecek şekilde yeniden düzenlenmiştir.

Kılavuz yeni haliyle ÖSYM’nin http://www.osym.gov.tr İnternet adresinden yayımlanmıştır. Bu düzeltme nedeniyle tercihlerinde değişiklik yapmak isteyen adaylar, tercih süresi içinde tercihlerini değiştirebileceklerdir. Adayların tercihlerini yaparken Ek’te yer alan 28 Aralık 2016 tarihli Kılavuzu esas almaları gerekmektedir.”

Son dakika haberlerinden, gündem haberlerinden, eğitim haberlerinden, gelişmelerden ve daha fazlasından haberdar olmak için 5haber.com adresini takipte kalın.

5haber.com  | Ankara