Etiket arşivi: lise mezunu sağlık personeli alımı

CTE En Az Lise Mezunu Sağlık Memuru Alımına Kimler Başvurabilir? KPSS ve Mezuniyet Şartı

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan ilanda en az lise mezunu personel alımı yapılacağı belirtildi. 

CTE resmi internet sayfası üzerinden yayımlanan memur personel alım ilanında 58 sağlık memuru alımı yapılacağı belirtildi.

Başvuru Şartları

# Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak,

# Kamu haklarından mahrum bulunmamak,

# Adli sicil kaydı bulunmaması,

# Askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak,

# Güvenlik soruşturması olumlu sonuçlanmak,

# Atanacağı görevi yapmaya engel herhangi bir sağlık sorunu olmaması,

# Merkezi sınavdan (KPSS) en az 70 puan almak,

# Yapılacak sınavın son başvuru tarihi olan 25/10/2017 itibarıyla 18 yaşını doldurmuş olmak ve Merkezî sınavın (KPSS-2016) yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibarıyla; infaz ve koruma memurları için 30 yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1986 ve sonrası doğumlu olanlar sınava müracaat edebilecektir.); teknisyen, büro personeli (ceza infaz kurumu katibi), destek personeli (aşçı, kaloriferci, şoför) için ise 35 yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1981 ve sonrası doğumlu olanlar sınava müracaat edebilecektir.)

# Hizmet göreceği sınıfla ilgili özel kanun veya diğer mevzuatta aranan şartları taşımak.

# Meslek liselerinin hemşirelik, toplum sağlığı veya acil tıp teknisyenliği bölümlerinden ya da bu bölümlerin lisans veya önlisans programlarından mezun olmak,

Başvuru Şekli

İlana başvurular başlamış olup son başvuru tarihi 24 Ekim olarak açıklandı. Başvuru yapacak adayların aşağıdaki evraklarla birlikte Adalet Komisyonlarına müracaat etmesi gerekmektedir. (Başvurular Türkiye genelindeki tüm  Adliyelerde yapılmaktadır.)

# Başvuru formu,
# KPSS sonuç belgesi,
# Mezuniyet belgesi

Alım yapılacak İller ve sayı dağılımı ekte verilmiştir.

Sözleşmeli pozisyonlar için sınav izni verilen komisyonlar (Sınav Merkezleri)

Memur alımı haberlerinden haberdar olmak için 5haber’i takipte kalın.

Facebook Grubu için TIKLAYIN
Facebook Sayfası için TIKLAYIN

5haber.com  | Ankara

Harran Üniversitesi sağlık personeli alımı başvuruları için sona eriyor!

DPB resmi internet sitesinden yayınlanan duyuru ile Harran Üniversitesi, en az lise mezunu 34 sağlık personeli alımı yapacağını geçtiğimiz hafta açıklamıştı. İlana başvurular için son güne girildi.

Alım Yapılacak Pozisyonlar

Harran Üniversitesi, KPSS B grubu puanını esas alarak lisans mezunu 17 hemşire, lise mezunu 10 hemşire, 2 fizyoterapist, 1 röntgen teknisyeni, 1 laborant, 1 diğer sağlık personeli ile 2 eczacı alımı yapılacağı belirtildi.

Başvuru Genel Şartları

# 657’nin 48. maddesinde belirtilen şartları taşıyor olması,

# SGK’dan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olması,

# Erkek adaylar için zorunlu askerlik hizmetini tamamlamış veya muaf olmak veya tecilli olması,

# Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek vücut veya akıl hastalığı bulunmamak.

# Başvuracak adaylardan Lisans mezunları için 2016 KPSS(B) grubu KPSSP3 puanı, Önlisans mezunları için 2016 KPSS(B) grubu KPSSP93 puanı ve Meslek Lisesi mezunları için 2016 KPSS(B) grubu KPSSP94 puan türlerinden en az 60 ve üzeri puan almak.

Özel Şartlar

Başvuru Şekli ve Tarihi

İlana başvuruda bulunacak adayların 26 Mayıs Cuma günü mesai bitimine kadar aşağıdaki evraklarla Rektörlük Personel Daire Başkanlığına şahsen başvuru yapması gerekmektedir. Sadece 1 pozisyon için başvuru yapabilecek adayların posta yolu ile gelen başvuruları kabul edilmeyecektir.

Başvuru Esnasında İstenen Belgeler

# Başvuru Formu. (http://personel.harran.edu.tr/ adresinden temin edilecektir.)
# KPSS sonuç belgesi,
# Mezuniyet belgesinin fotokopisi.
# Erkek adaylar için askerlikle ilişiğinin bulunmadığına dair evrak.
# T.C. Kimlik Fotokopisi
# 2 vesikalık fotoğraf (1’i Başvuru Formuna yapıştırılacak)
# Özel şartlarda istenilen çalışma belgesi (isme/ilgili makama yazılmış ıslak imzalı ve onaylı yazının aslı) ile SGK hizmet dökümü

Başvuru Sonuçları Ne Zaman?

Başvuru sonuçları, başvuruların sona ermesinin ardından gelen 15 gün içinde Harran Üniversitesinin resmi sitesi üzerinden yayımlanacak.

5haber.com | Ankara

3 Üniversite en az lise mezunu 100 sağlık personeli alımı yapıyor

3 Üniversite, Devlet Personel Başkanlığı resmi internet sitesi üzerinden yayımladıkları personel alım ilanları ile 100 sağlık personeli alımı yaptıklarını duyurdu.

İnönü Üniversitesi, Bozok Üniversitesi ve Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektörlükleri tarafından DPB’de yayımlanan personel alım ilanları ile 96 hemşire, 2 fizyoterapist, 1 sağlık teknikeri ve 1 ebe pozisyonlarına alım yapacaklarını duyurdu.

İnönü Üniversitesi 93 Sağlık Personeli Alımı

Üniversite bünyesinde istihdam edilmek üzere; 90 hemşire, 2 fizyoterapist ve 1 sağlık teknikeri olmak üzere 93 sözleşmeli personel alımı yapılacak

Hemşire pozisyonuna başvuracak adayların, Yükseköğretim kurumlarının Hemşirelik, Hemşirelik ve Sağlık Hizmetleri veya Sağlık Memurluğu lisans programlarının birinden mezun olması, (KPSSP3)

Fizyoterapist pozisyonuna başvuruda bulunacak adayların, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon lisans programından mezun olması, (KPSSP3)

Sağlık Teknikeri pozisyonuna başvuracak adayların, Radyoterapi önlisans programından mezun olması gerekmektedir. (KPSSP93)

Bozok Üniversitesi Personel Alımı

Üniversite Başkanlığı tarafından yayınlanan ilan ile 5 hemşire ve 1 ebe alımı yapılacaktır.

Başvuru Şekli

Başvuruda bulunacak adayların, aşağıda yazan evraklar ile birlikte 2 Mayıs tarihine kadar Bozok Üniversitesi Personel Daire Başkanlığına şahsen yapılacaktır.

# Öğrenim Belgesi fotokopisi,
# 2016 KPSS (B) grubu lisans sınav sonuç belge fotokopisi,
# Başvuru Formuna yapıştırılmak üzere bir adet Fotoğraf (son altı ay içinde çekilmiş),
# Sözleşmeli Personel Başvuru Formu ( www.bozok.edu.tr ) ilan duyurusundan veya Personel Daire Başkanlığından temin edildikten sonra eksiksiz olarak doldurulup teslim edilecektir
# Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Formu ( www.bozok.edu.tr ) ilan duyurusundan veya (Dersonel.bozok.edu.tr) belge ve formlar sayfasından temin edildikten sonra doğru ve eksiksiz olarak 3 adet kesinlikle bilgisayar ortamında doldurulacaktır )
# Başvuru işlemleri belgelerin fotokopileri ile yapılacak, >erleştırme işlemlerinde ise asıl belgeler istenecektir Belgelerinin aslım getirmeyenlerin işlemleri yapılmayacaktır.

RTE Üniversitesi En Az Lise Mezunu 1 Hemşire Alımı

RTE Üniversitesi, Sağlık Meslek Liselerinin Hemşirelik bölümünden mezun olmak şartı ile 1 hemşire alımı yapacak. Başvuruda bulunacak adayların 2 Mayıs tarihine kadar aşağıdaki belgeler ile Personel Daire Başkanlığına şahsen başvuracaklar.

# Diploma veya mezuniyet belgesi örneği (diploma veya mezuniyet belgesinin aslı ya da onaylı sureti mutlaka idarece görülecek ve örneği alınacaktır),
# 2016 KPSS Sonuç Belgesi,
# Nüfus cüzdanı aslı, (İdarece örneği alınacaktır),
# 3 adet vesikalık fotoğraf (1 tanesi başvuru formuna eklenecektir),
# Adli sicil kaydı (e-devlet’ten alınabilir),
# Erkek adaylar için askerlik durum belgesi (e-devlet’ten alınabilir)

Devam eden kamu personeli alım ilanlarına ulaşmak için tıklayın

Memur haberlerinden, personel alım haberlerinden haberdar olmak için 5haber’i sosyal ağlardan takip edin.

Facebook Sayfası için TIKLAYIN
Facebook Grubu için TIKLAYIN

5haber.com  |  Ankara