Etiket arşivi: lys soruları

LYS-1, LYS-2, LYS-3, LYS-4 ve LYS-5 Soru ve cevap kitapçıkları erişime açıldı

Flaş açıklama Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezinden geldi. Yapılan son dakika açıklamasında 2017 yılı LYS sınavlarına ait soru ve cevap kitapçıklarının erişime açıldığı belirtildi.

ÖSYM’den konu ile ilgili yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“10-11 Haziran 2017 tarihlerinde uygulanan LYS-4 (Sosyal Bilimler), LYS-1 (Matematik), 17 Haziran 2017 tarihinde uygulanan LYS-2 (Fen Bilimleri), LYS-5 (Yabancı Dil) ile 18 Haziran 2017 tarihinde gerçekleşen LYS-3 (Edebiyat-Coğrafya) Temel Soru Kitapçığı ile Cevap Anahtarına, 18 Haziran 2017 tarihinde saat 13:30’dan itibaren aşağıdaki bağlantıdan erişilebilecektir.

2017-LYS’de kullanılan sorular, Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamında eser niteliğinde olup, telif hakları ÖSYM’ye aittir. ÖSYM’nin yazılı izni olmadan hiçbir şekilde çoğaltılamaz, dağıtılamaz ve yayınlanamaz.

Adaylara ve kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

LYS sınav soru ve cevap kitapçıklarına gitmek için lütfen TIKLAYIN

Son dakika haberlerinden haberdar olmak için 5haber.com adresini takipte kalın.

5haber.com  | Ankara

LYS Matematik sınavında “Uzayda Doğru ve Uzayda Düzlem” sorularının iptali isteniyor

Bugün Türkiye genelinde ÖSYM tarafından gerçekleştirilen LYS’nin Matematik oturumunda sorulan iki sorunun iptali istendi.

Milliyet’te yer alan habere göre, İrday Eğitim Matematik Bölüm Başkanı Mehmet İrday, ÖSYM tarasfından Türkiye genelinde düzenlenen LYS-1 Matematik Sınavı’nda 2 sorunun iptal edilmesi gerektiğini iddia etti. İrday, 2017 LYS-1’de matematik öğretim programından kaldırılan “Uzayda Doğru ve Uzayda Düzlem” denklemlerinden 2 sorunun geldiğini belirterek, bu 2 sorunun müfredat dahilinde olmadığını kaydetti. İrday, 2 sorunun iptali için ÖSYM’ye itiraz başvurusunda bulunulacağını açıkladı.

5haber.com  | Ankara