Etiket arşivi: melih gökçek

Ankara’da Önemli Gelişme

30.03.2019 Tarihinde yapılan Belediye seçimlerinde yirmi beş yıldır yönettiği Ankara Büyükşehir Belediyesi başkanı Mansur Yavaş Eski Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’e Belediye’yi 576.000.000 TL zarara uğratmaktan dolayı dava açtı.

Dava gerekçeleri içerisinde Fetö’ye Finansal destek olmak, Kamu kaynaklarını vatandaşın çıkarına göre değil kendi çıkarlarına doğrultusunda kullanmaktan dava açıldı.

Ankara Büyükşehir Belediyesine FETÖ operasyonu hakkında Gökçek’ten açıklama

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, sosyal medya hesabı üzerinden bir son dakika açıklaması yaptı. Yapılan son dakika açıklamasında Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne yönelik düzenlenen FETÖ operasyonuna yönelik bilgi verildi.

Başkan Gökçek, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Son dönem belediye başkanı seçildikten sonra görevde olan üst düzey personelin tamamını görevden aldım.

Darbe teşebbüsü sonrası büyükşehirden 218,ego’dan 24,askiden 71,şirketlerden 59, ek dersli 20 kişi toplam 392 kişi açığa alındı.

Açığa alınan personeller içişleri bakanlığına bildirildi ve bakanlar kurulu kararıyla işlemleri bitenlerin ilişiği kesildi.

En son bugün Ankara başsavcılığı tarafından büyükşehir ve bağlı kuruluşlarında ByLock kullanan 61 kişiyi savcılıkça göz altına aldı.

Gözaltına alınan 61 kişinin 23’ü açıkta veya ihraç edilmiş, 13 kişi ayrılmış, 3 emekli, 22 kişi ise alt düzey görevde…

Bu operasyon dolayısıyla savcılarımıza, emniyet güçlerimize ve FETÖ’yle mücadelede kararlı olan hükümetimize şükranlarımızı sunuyoruz.

Belediyemizde tek bir FETÖ’cü kalmayıncaya kadar mücadelemiz kararlılıkla sürecektir…”

Son dakika haberlerinden, gündem haberlerinden ve daha fazlasından anında haberdar olmak için 5haber.com adresini takipte kalın.

5haber.com  | Ankara

Gülerce’den Arınç’a Şok: Bülent Arınç’ı Başbakan Olacaktı, Kabine Listesi Bile Hazırdı

Geçtiğimiz günlerde Melih Gökçek’in başlattığı tartışmada Bülent Arınç hakkında önemli bir iddia ortaya atılmıştı.

Arınç hakkında gezi olaylarının sonrasında Başbakan olacaktır iddialarını ortaya atana Melih Gökçek’e Bülent Arınç cevap verdi ve iddiaları yalanladı. İddiaları yalanlayan Bülent Arınç, topu Gülerce’ye attı ve onun açıklamalarını beklediğini söyledi.

Hüseyin Gülerce ise bu konuda bir yazı kaleme aldı. İşte o yazı:

“17/25 Aralık’ta Başbakanın oğlunu, başbakanın evinde tutuklamaya kalkan bir siyasi darbeye teşebbüs ettiler. O gün bu tutuklama gerçekleşseydi, bizzat bana söylendiği gibi (isim de verdiler) bir ismin başkanlığında yeni kabine kurulacaktı. Kendilerine göre Bakanlar Kurulu listesi bile hazırdı…’

Konuyu Beyaz TV’deki Ortak Akıl programımda da birkaç defa dillendirdim. Hem yazımda, hem de konuşmalarımda, başbakan olarak söyledikleri ismi zikretmedim. Çünkü bu ismin hazırlanan kabineden, başbakanlığından haberi olmayabilirdi. Ama çok yakın arkadaşım (47 yıllık) Melih Bey’e bana yapılan konuşmayı aktardım.

Sayın Gökçek’e anlattığım şuydu:

Gezi olaylarından sonra, 2013’ün Eylül ya da Ekim ayında, yani henüz 17/25 Aralık siyasi darbesi olmadan Harun Tokak ve bir işadamı ile onların teklifi üzerine Altunizade’de buluştuk.

Ben yazılarımda Sayın Erdoğan’ı savunuyordum. Gezi olayları sırasında Zaman’da ‘Erdoğan gitsin AK Parti kalsın Planı’ başlığı ile yazdığım yazıda (19 Temmuz 2013) tavrımı koymuştum. Şimdi daha iyi anlıyorum, bu diklenmem F. Gülen’in kimyasını çok bozmuş. Beni ikna etmek ve Erdoğan’ı savunmaktan vazgeçirmek için Harun Tokak’ı göndermiş.

Tokak bana Erdoğan aleyhinde konuşmaya başladı. Yolsuzluk ve rüşvetin çok arttığını, buna AK Parti milletvekillerinin de tahammül edemez hale geldiğini ve Erdoğan’ın Başbakanlıktan uzaklaşmak zorunda kalacağını söyledi. (Demek ki, birkaç ay sonraki 17/25 Aralık darbesinden haberdardı)

Devam etti: ‘Yeni bir hükümet kurulacak, Başbakan da Bülent Arınç olacak. Kabine listesi de zaten hazır…’

Ben hayret içerisinde, ‘koskoca AK Parti Meclis Grubu buna izin vermez” dedim. Hayretimi daha da artıran şu sözleri söyledi: ‘En az 150 milletvekili bu değişikliğe şimdiden destek veriyor…'”

5haber.com  |  Ankara

Bülent Arınç’tan Gökçek’in ‘Geziden Sonra Başbakan Olacaktı’ Sözlerine Cevap Geldi

Önceki akşam katıldığı bir televizyon programında açıklamalarda bulunan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Bülent Arınç hakkında flaş bir iddia ortaya atmıştı.

Melih Gökçek, yaptığı açıklamada, “gezi olayları başarılı olsaydı Bülent Arınç’ı Başbakan yapacaklardı.” sözlerini söylemişti. Bu sözler üzerine Bülent Arınç, sosyal medya hesabı üzerinden bir açıklama yaptı.

Bülent Arınç, attığı tweet’lere, “Melih Gökçek, uzun bir aradan sonra ahlak dışı bir yalana ve iftiraya başvurdu. Belli ki bir sıkıntısı var ve hedef şaşırtmak istiyor. sözleri ile başladı ve şu şekilde devam etti:

“Bir Hint atasözünde denir ki: Eğer birileri oturduğu koltuktan kalkmakta sıkıntı yaşıyorsa kesinlikle altını kirletmiştir. Melih Gökçek’in hezeyanlarını bu açıdan değerlendirmek ve ciddiye almamak gerek. Artık siyasetin komedi unsuru olmuştur. Gülüp geçin.

İ.Melih Gökçek “Devam edebildiğin kadar et” mantığını her sahada uygulayıp; yalana,iftiraya, çirkefliğe de devam edebildiği kadar ediyor. Ülkemizin; üç harfli belediye başkanının komikliklerinden ve üstündeki okların hedefini şaşırtma çabalarından daha önemli meseleleri var.”

Son olarak Bülent Arınç, “Geziden sonra Başbakan olacaktı yalanına ise bu akşam Tgrt haber Tv de yanıt vereceğim” dedi.

Gökçek’in Açıklamaları

Melih Gökçek önceki gün yaptığı açıklamada, “Partinin içinde FETÖ’cü milletvekilleri hazırdı ve bir FETÖ’cünün lafıdır, Hüseyin Gülerce’nin bizzat kendisine söylenmiştir, ‘Bülent Arınç Başbakan olacaktı.’ O tarihte hazırlanmış ve bitmişti. Bülent Arınç, şimdi buna ‘evet’ der, ‘hayır’ der onu bilemem ama ben bundan yüzde yüz eminim. AK Parti iktidarına yeni bir şekil vereceklerdi. Bu uluslararası bir operasyon, Recep Tayyip Erdoğan’ı uzaklaştırma operasyonu.” sözlerini söylemişti.

Melih Gökçek’ten Asbest Kararına Sert Tepki: “Mahkemede Hesap Verecekler”

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Maltepe Havagazı Fabrikası’ndaki asbest söküm çalışmalarının; Ankara Tabip Odası, Kimya Mühendisleri Odası, Mimarlar Odası’nın Ankara Bölge İdare Mahkemesi’ne başvurusu üzerene verilen yürütmeyi durdurma kararına, Twitter adresinden tepki gösterdi. Gökçek, “Mimarlar Odası ve CHP Milletvekilleri yalan söyleyerek, etrafa asbest yayıldığını ifade ediyorlar. Amaç panik meydana getirmek. Suç uydurmanın cezası da kanunda çok açık. Yargıda hesap vereceksiniz odalar. Hazırlanın. Peşinizi bırakmayız” dedi.

Söküm çalışmalarının yapıldığı alanın Havagazı Fabrikası olmadığını, elektrik üreten santral bölümünün olduğunu belirten Başkan Gökçek, bu binada bulunan asbestin çevreye yayılmaması için biran önce yıkılması gerektiğini söyledi. Başkan Gökçek, açıklamasında meslek odalarının ve bazı milletvekillerinin halka yanlış beyanlarla panik ortamı oluşturduklarını vurgularken, “zeka küpü odalar ve Mv’leri insanlarda inanılmaz panik meydana getirdiler… Bir okul Md ve bazı öğretmenler velileri kışkırtılar. Veliler çocuklarını okula göndermediler… Peki soru? Madem burası bu kadar asbest ihtiva ediyor, bugüne kadar çocuklarınız ne soludu?. İşin aslı ne? Burada eskiden havagazı değil, elektrik üreten santral vardı. Buharlı su borularında da zamanla asbest birikmişti. Yapılan araştırmalarda bu binanın etrafa asbest lifleri yaymaması için bir an önce buradan kaldırılması gerekiyordu. Bakanlıkla ve Kültür Tabiat Varlıkları Kurulları ile gerekli yazışmalar yapıldı ve buranın kaldırılmasına karar verildi” tweetlerini paylaştı.

Amaç Panik Yaratmak

Mimarlar Odası ve CHP milletvekilleriNİN yalan söyleyip, etrafa asbest yayıldığını ifade ettiklerini, “Amaç, panik meydana getirmek’ diyen Başkan Gökçek, insanları yanlış beyanlarla panik yaratan eylemlere sürüklemenin cezasının olduğunu da kaydetti. Başkan Gökçek, “Asbest ile ilgili binada şu anda en ufak bir işlem yapılmadı… Yıkılan enkazlar içinde hiçbir boru olmayan yandaki binanın molozları… İnsanları yalan söyleyerek paniğe sevk eden Odalar mahkemede hesap vereceklerö şeklindeki tweetlerini takipçileriyle paylaşan Başkan Gökçek, korku ve panik yaratmak amacıyla yapılan eylemin cezasının 2 yıldan 4 yıla kadar hapis cezası olduğunu açıkladı.

Başkan Gökçek ayrıca, “Suç uydurmanın cezası da kanunda çok açık. Yargıda hesap vereceksiniz odalar… Hazırlanın. Peşinizi bırakmayız. Mimarlar Odası gerçek dışı beyanla panik yaptırıyor. Çok ağır cezası olacak” dedi.

Mahkemede Hesap Verecekler

‘Asbest tehlikesi varsa, yapılan işlem durdurularak asbest yayılmasına yardımcı olunmuyor mu?’ sorusu da yönelten Başkan Gökçek, tweetlerinde ‘mahkemeden yürütmeyi durdurma kararı aldılar… Şimdi soru; burada tehlikeli bir durum yoksa neden durdurma kararı veriliyor? Yok, asbest tehlikesi varsa, yapılan işlem durdurularak asbest yayılmasına yardımcı olunmuyor mu? Bu durumda Mimarlar Odası ve kararı veren yargının sorumluluğu ne olacak? İtiraz ediyoruz… Umarım en kısa zamanda düzelir” dedi.

Başkan Gökçek, “Son söz… Asbestle ilgili sorun yok… Odalar ve CHP halk arasında panik yapmak istiyor… İnanmayınız… Mahkeme de hesap verecekler’ tweetini paylaştı. Başkan Gökçek, Ankara Tabip Odası, Kimya Mühendisleri Odası, Mimarlar Odası’nın başvurusuyla Ankara Bölge İdare Mahkemesi’nin yürütmeyi durdurma kararı vermesiyle ilgili şu tweeteri attı:

# Dün Mimarlar Odası, Tabipler Odası, CHP Mv Murat Emir, MHP Mv Erkan Haberal ve HDP Mv Ertuğrul Kürkçü’nün show günüydü. -Neymiş? Havagazı Fabrikası sökülüyormuş, herkes asbest soluyup kanser olacakmış… Peki, burası kalkmazsa asbest solumazlar mı?

# Bu zeka küpü odalar ve Mv’leri insanlarda inanılmaz panik meydana getirdiler… Bir okul Md ve bazı öğretmenler, velileri kışkırtılar…

# Veliler çocuklarını okula göndermediler… Peki soru? Madem burası bu kadar asbest ihtiva ediyor, bugüne kadar çocuklarınız ne soludu?

# İşin aslı ne? Burada eskiden havagazı değil, elektrik üreten santral vardı. Buharlı su borularında da zamanla asbest birikmişti.

# Yapılan araştırmalarda bu binanın etrafa asbest lifleri yaymaması için bir an önce buradan kaldırılması gerekiyordu.

# Bakanlıkla ve Kültür Tabiat Varlıkları Kurulları ile gerekli yazışmalar yapıldı ve buranın kaldırılmasına karar verildi.

# Kaldırmak için asbest imha işinde uzman olan firmaların katılabileceği ihale yapıldı. 5 firma katıldı ve uzman bir firma ihaleyi aldı.

# İhaleyi alan firma işin başına Türkiye’nin asbest konusunda en önemli uzmanlarından biri olan Rahmi Baysal’ı getirdi. Baysal’ın portföyü.

# Yapılacak iş bilimsel çalışmayla neticelendirilecek… İşte işin yöntemi….

# Evet yöntem böyle olacak…

# Bu tedbirler alınıyor mu evet alınıyor… Önce işlem yapılacak bina naylonlarla sızdırmazlık yapılarak sıcak yapıştırma yöntemiyle bohça gibi sarılıyor… Ve işlem sırasında en ufak bir asbest lifinin dışarıya sızması engelleniyor.

# Borular özel kıyafetli uzman elamanlarca kesiliyor ve naylonlara sarılarak özel araçlarla İzmit’te imha tesislerine gönderiliyor…

# Mimarlar Odası ve CHP milletvekilleri yalan söyleyerek, etrafa asbest yayıldığını ifade ediyorlar… Amaç panik meydana getirmek…

# Asbest ile ilgili binada şu anda en ufak bir işlem yapılmadı… Yıkılan enkazlar içinde hiçbir boru olmayan yandaki binanın molozları…

# İnsanları yalan söyleyerek paniğe sevk eden Odalar mahkemede hesap verecekler. Korku ve panik yaratmak amacıyla yapılan eylemin cezası…

# Odalar ve Mv’leri bana ve Belediye’ye iftira attılar. Suç uydurup hakkımızda soruşturma açılmasını temin etmek istediler. İşte cezası….

# Suç uydurmanın cezası da kanunda çok açık… Yargıda hesap vereceksiniz odalar… Hazırlanın. Peşinizi bırakmayız.

# Mimarlar Odası gerçek dışı beyanla panik yaptırıyor. Çok ağır cezası olacak…

# Bu arada mahkemeden yürütmeyi durdurma kararı aldılar… Şimdi soru; burada tehlikeli bir durum yoksa neden durdurma kararı veriliyor?

# Yok, asbest tehlikesi varsa, yapılan işlem durdurularak asbest yayılmasına yardımcı olunmuyor mu?

# Bu durumda Mimarlar Odası ve kararı veren yargının sorumluluğu ne olacak? İtiraz ediyoruz… Umarım en kısa zamanda düzelir…

# Son söz… Asbestle ilgili sorun yok… Odalar ve CHP halk arasında panik yapmak istiyor… İnanmayınız… Mahkeme de hesap verecekler…”

Twitter’de bir takipçisinin sökülecek alandaki asbest miktarının 350 ton olduğuna ilişkin iddialarına da cevap veren Başkan Gökçek, “350 ton asbest dünyayı öldürür. Saçmalamayın. Bir an için doğru kabul edin, o takdirde asbestin kaldırılması gerekmez mi? Lütfen mantıklı ol” tweetini attı.

ANKARA BUYUKSEHIR BELEDIYE BASKANI MELIH GOKCEK, MALTEPE HAVAGAZI FABRIKASI'NDAKI ASBEST SOKUM CALISMALARININ ANKARA TAPIP ODASI, KIMYA MUHENDIKLERI ODASI MIMARLAR ODASI'NIN ANKARA BOLGE IDARE MAHKEMESI'NE BASVURUNU UZERINE VERILEN YURUTMEYI DURDURMA KARARINA TWITTER ADRESINDEN TEPKI GOSTERDI. (FOTO: ANKARA-DHA)

5haber.com  |  Ankara
DHA

Celal Kılıçdaroğlu AK Parti’ye Üye Oldu

Abisini sürekli olarak sert ve bazende şaka ile karışık olarak eleştiren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun kardeşi Celal Kılıçdaroğlu, AK Parti’ye üye oldu.

CHP tarafından sürekli olarak eleştiriye tutulan ve tepki ile karşılanan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun kardeşi Celal Kılıçdaroğlu, yaptığı son dakika açıklamasında AK Parti’ye üye olduğunu belirtti. Celal Kılıçdaroğlu’nun AK Partiye üye olması ile birlikte ise yer yerinden oynadı.

Geçtiğimiz ay hükümetin ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın FETÖ karşısında yaptığı mücadele adına düzenlenen yürüyüşe katılan Celal Kılıçdaroğlu, bu yürüyüş ve daha sonrasında, hem sosyal medya hesabı hemde basın organları üzerinden abisi Kemal Kılıçdaroğlu’nu hem sert, hem de şakacı bir dille eleştirmişti. Son olarak Celal Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabı üzerinden yayınladığı bir video ile AK Parti’ye üye olduğunu açıkladı.

Sosyal medyada yaptığı açıklamasının devamında ise abisini eleştirmeyi ihmal etmeyen Celal Kılıçdaroğlu, “Abim neden Başbakan olmak istiyor biliyor musunuz? Okulda hiç sınıf başkanı olamadığı için… 23 Nisan’da bir okulda sınıf başkanı yapalım onu.” dedi.

Kendisine yönelik gelen tehditlere de boyun eğmeyeceğini belirten Kılıçdaroğlu, “Benim Allah’tan başka kimseye borcum yok ki, tehditlerinizden korkayım. CHP’nin içine sızmış FETÖ’cular siz değil Persilvanya’daki vız gelir.” ifadelerini kullandı.

Celal Kılıçdaroğlu sosyal medya üzerinden Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’e teşekkürlerini iletirken, Melih Gökçek’te, ” Sağolun Celal bey.İnşallah tanışır yüz yüze de sohbet ederiz.İnanıyorum ki çok güzel sohbet olur” sözleri ile yanıt verdi.

5haber.cıom  | Ankara