Etiket arşivi: MHP istifa

MHP’de Bir İstifa Şoku Daha Yaşandı: Safranbolu Yönetiminde 8 Kişi İstifa Etti

Milliyetçi Hareket Partisinde art arda istifalar devam ediyor. Son olarak alınan bilgilere göre Karabük’ün Safranbolu ilçesinde MHP yönetiminden 8 kişi istifa etti.

MHP Safranbolu ilçe yönetiminde bulunan Hüseyin Akıntürk, Emin Yıldız, Haydar Kara, Selma Çetin, Recep Nuri Şentürk, Osman Zeren, Ali Galip Ünüvar ve Alaattin Aksoy, görevlerinden istifa etti. İstifa eden yönetim kurulu üyelerinin bazılarının  İlçe Başkanı Muharrem Asker ile ters düştükleri için bazılarının da referandumda ‘Hayır’ oyu vereceği için istifa ettikleri belirtildi.

Sivas Gölova İlçe Yönetimi de İstifa Etmişti

MHP Gölova İlçe Başkanı Recep Kılıçin tarafından genel merkeze gönderilen dilekçede referandum süreci nedeni ile istifa kararı aldıkları geçtiğimiz ay belirtmişti. İstifa nedenleri arasında 4 aya yakın süredir MHP’nin Sivas il yönetimi bulunmamasını da gösteren Kılıçin, “Daha Sivas’a il başkanı belirleyemeyenlerin Türkiye’ye başkan belirlemeye kalkmasını trajikomik bulduğumuzu beyan etmek istiyoruz” dedi.

Son dakika haberlerinden, gündem haberlerinden, kamu haberlerinden, politika haberlerinden, gelişmelerden ve daha fazlasından haberdar olmak için 5haber.com adresini takipte kalın.

5haber.com  | Ankara

MHP’de Flaş İstifa!! Bir İlçe Yönetimi Daha İstifa Ettiği Duyurdu

Milliyetçi Hareket Partisinde bir İlçe yönetimi daha istifa ettiğini açıkladı.

Sivas’ın Gölova MHP İlçe Başkanı Recep Kılıçin, referandum sürecinde partisinin tutumunu desteklemediklerini belirterek istifa etti.

MHP Gölova İlçe Başkanı Recep Kılıçin tarafından genel merkeze gönderilen dilekçede referandum süreci nedeni ile istifa kararı aldıkları belirtildi. İstifa nedenleri arasında 4 aya yakın süredir MHP’nin Sivas il yönetimi bulunmamasını da gösteren Kılıçin, “Daha Sivas’a il başkanı belirleyemeyenlerin Türkiye’ye başkan belirlemeye kalkmasını trajikomik bulduğumuzu beyan etmek istiyoruz” dedi.

Recep Kılıçin istifa mektubunda, 47 yıldır siyasi geleneği olan ülkücü hareket davasına ömrünün sonuna kadar hizmet edeceklerini belirterek, “Fakat inandığımız değerler ile temsil ettiğimiz makam çeliştiği takdirde vazgeçeceğimiz şey değerlerimiz, ülkümüz değil oturduğumuz makam ve koltuk olacaktır. Bu tavrın ülküdaşlarımıza örnek olması temennisi ile yönetim olarak istifa ediyoruz. Yaşadığımız referandum sürecinde ‘evet’ diyen bir MHP Genel Merkezini temsil etme imkan ve ihtimalimiz yoktur” ifadelerine yer verdi.

Son dakika haberlerinden, gelişmelerden ve daha fazlasından haberdar olmak için 5haber.com adresini takipte kalın.

5haber.com  | Sivas
DHA

MHP’de Flaş İstifa Kararı!! MHP İlçe Yönetimi İstifa Etti

Milliyetçi Hareket Partisinde istifa depremi. MHP Akseki İlçe Başkanı Mustafa Başgör ve yönetim kurulu tarafından yapılan son dakika açıklamasında, ilçe teşkilatının görevden istifa ettiği duyuruldu.

MHP Akseki İlçe Başkanı Mustafa Başgör, sosyal medya hesabı üzerinden konu ile ilgili yaptığı yazılı açıklamada, istifa kararını kamuoyuna duyurdu. Mustafa Başgör açıklamasında, “Bugün itibariyle MHP İlçe Teşkilatı Başkanlığı görevini yönetim kurulu üyeleri ile birlikte bırakıyorum. Bu istifanın sebebine gelince son dönemde partimizin gerek parti içinde gerekse de parti dışında uyguladığı politikaların bizlerle mücadele eden ve oy veren, Türk devletinin ve milletinin milli hafızası ve refleksi olan Ülküdaşlarımızın büyük çoğunluğunda rahatsızlığa sebep olmasına ve incitmesine kanaat getirmemizdir. Bu şartlar altında daha fazla görevde kalamayacağımıza karar verdik” ifadelerine yer verdi.

Açıklamasının sonunda, “Saraylarda süremem dağlarda sürdüğümü, bin cihana değişemem şu öksüz Türklüğümü” mesajına yer veren Mustafa Başgör’ün yönetim kuruluyla birlikte resmi istifasını bugün il yönetimine sunduğu belirtildi.

Gündem haberlerinden ve daha fazlasından haberdar olmak için 5haber.com adresini takipte kalın.

5haber.com | Ankara