Etiket arşivi: mhp son dakika

‘MHP yeni kabinede olacak mı?’ sorusuna Bahçeli’den flaş cevap

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli bir son dakika açıklaması yaptı. Bahçeli yaptığı açıklamasında yeni kabinede MHP olacak mı sorusunu yanıtladı.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, MHP’nin kabinede olup olmayacağına ilişkin “‘Hükumette görev alacağız, bunun için kriterlerimiz şunlardır’, böyle şeylerin aslı yoktur. Biz başkalarının eksiğini, gediğini tamamlamaya hazır bir parti miyiz?” ifadelerini kullandı.

MHP Genel Başkanı Bahçeli, partisinin TBMM’deki grup toplantısında hitap etti. FETÖ ile mücadelenin sonuna kadar yapılması gerektiğini vurgulayan Bahçeli, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım’a çağrıda bulunarak, “FETÖ’nün son mensubu en son ferdi yakalanıp adalete teslim edilesiye kadar durmak, beklemek, gecikmek, hafife almak, ‘dün yanımızdaydı, yakınımızdaydı, arkadaşımızdı, vefaydı, şuydu, buydu’ demek haramdır. Bunlara karşı mücadele ise sonuna kadar helaldir” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Partisine Dönmesi

Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin kabul edilmesinin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın parti üyeliğinin gündeme geldiğini hatırlatan MHP lideri Bahçeli, şunları söyledi: “Yeni sistemle birlikte Cumhurbaşkanı’nın partisiyle bağı tekrar kurulabilecektir. Beklendiği üzere bu üyeliğin bugün gerçekleşeceği daha önceden açıklanmıştır. Böylelikle fiili durumun hukuk bünyeye kavuşması sağlanmış olacaktır. AKP’nin 21 Mayıs’ta yapacağı olağanüstü kongresi de yine kendi iç dinamiklerinin ve inşa edilen yeni sistemin sonucudur ki bizim de buna hayırlı olsun demekten başka yapacak ve söyleyecek bir şeyimiz olmayacaktır. Bundan böyle FETÖ ve PKK ile kıran kırana bir mücadele hedef olmalıdır. Artık hiçbir mazeret kalmamıştır. Neye ihtiyaç duyuluyorsa vardır ve ortadadır. MHP terörizmin belini kırmak için devleti ve hükümetiyle bir ve beraberdir”

Son dakika haberlerinden, politika haberlerinden, gelişmelerden ve daha fazlasından haberdar olmak için 5haber.com adresini takipte kalın.

5haber.com  | Ankara

Devlet Bahçeli’den Flaş Açıklama: MHP’de FETÖ’cüler var

Ntv canlı yayınına katılan MHP Lideri Devlet Bahçeli, yaptığı son dakika açıklamasında, ” Partide muhalefet yapan olacak ama seviyeli olmalı. Eyalet sisteminden söz eden danışmanlar var. Benim danışmanım eyalet sistemi dese görevden alırım ” sözlerini söyledi.

Devlet Bahçeli, 16 Nisan günü gidilecek olan referandum ile ilgili, “Öncelikle 16 Nisan’da yapılacak olan referandumun hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Bu referandum milletimiz için çok önemlidir. Bazı önemli kararlar da alınmaktadır bu referandumda. Bu ülkede yaşayan ve seçmen olarak sorumluluk taşıyan her insanın sandığa gitmesini görev olarak kabul etmesinde yarar vardır. Pazar gününü mutlaka ve mutlaka sandığa giderek milletimizin geleceği için sandığa gidip tercinizi ortaya koymalarını istiyoruz. Türkiye’de 9 Ocak’tan itibaren TBMM’ye getirilen ve Adalet ve Kalkınma Partisi’nin değerli milletvekillerinin tamamı tarafında sunulmuş olan bir anayasa değişikliği metni üzerinde hem meclis içinde hem de meclis dışında çok yoğun tartışmalar olmuştur. Hala devam etmektedir bu tartışmalar. Bütün siyasi partilerimiz, değerli liderleri, milletvekilleri, meclisteki grup başkanvekilleri ve kamuoyunda uzman olarak bilinen başta bizim insanlarımızla birlikte basınımızın değerli temsilcileri her akşam konu üzerinde tartışmalarını sürdürmüş ve halkımızın daha iyi anlaması için gayret sarf etmişlerdir. Bugüne kadar bu değerlendirmeler ışığında milletimiz sandığa giderek kendi tercihini ortaya koyacaktır ve sonuç milletimiz açısından geleceğimizin belirlenmesinde önemli bir rol oynayacaktır” sözlerini söyledi.

Eyalet Sistemi Tepkisi

Eyalet sistemi spekülasyonlarına değinen MHP Lideri Bahçeli, ” Bize pazarlık yaptı diyenler büyük hata işliyorlar. MHP herhangi bir partinin yedek lastiği değildir. Bize Başkan Yardımcılığı teklifi yapılamaz. Cumhurbaşkanı ihtiyaca göre yardımcı sayısını belirler. Seçilmiş kişinin tarafsız kalması mümkün değildir. Tarafsızlık konusunda değerlendirmeyi halk yapacak. Mevcut anayasaya göre tarafsızlık mecburidir. Partili Cumhurbaşkanı söz konusu partinin sorunu olur. Yargıyla ilgili geçmişte yaşananları biliyoruz. Atanacak yargıcın hiç mi şahsiyeti yok? Sadece olumsuzlukları konuşmak kafaları karıştırıyor. Bize karşı çıkan 4 vekil oldu, biz zayıf lider miydik? “Ülkücü işini yarım bırakmaz” sözü tehdit değildi. Bunları yapan ülkücü değildir. Yaşananların ne olduğunu iyi incelemek lazım. Partide muhalefet yapan olacak ama seviyeli olmalı. Eyalet sisteminden söz eden danışmanlar var. Benim danışmanım eyalet sistemi dese görevden alırım. Benim hiçbir erken öngörüm olmaz. Fiili durumu hukuka çekmek her zaman destek değildir.” ifadelerini kullandı.

MHP’de FETM’cü Var mı?

MHP içerisinde FETÖ’cülerin olduğunu söyleyen Bahçeli konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “Şuan için yeni bir kalkışma hareketi şu anki kararlılık devam ettiği takdirde herhangi bir risk görmüyorum. Ben kimsede şu vardır demiyorum, ama bizim içimizde bir kaç tane olduğunu biliyorum. Partiden ayrılanlar var, ayrılmayanlar var. Fetullah Gülen Hareketiyle ilişkili olanlar görülmektedir. Buda bilinmektedir. FETÖ terör örgütü 8 ayak üzerine kurulmuştur. Göz yumulduğu da söylenebilir belli bir ölçüde. Çünkü bu 8 ayak devleti sarmış kuşatmış. Bunun içerisinde siyasi ayağın olmaması mümkün değil”

Kontrollü Darbe İddiaları

CHP liderinin kontrollü darbe iddialarına da değinen Bahçeli konuşmasını şu şekilde sona erdirdi: ” Kontrollü darbe sözünü söyleyen kişi, kontrolün kimden olduğunu da bilmesi lazım. Darbe kontrolsüz olur mu ? Bu kadar geniş bir alanda 15 Temmuz yaşanmış ise bu kadar büyük planlama kontrolsüz olması mümkün müdür? 248 kişinin şehit olduğu bir ortamda böyle bir şeyi kendisi nasıl düşünebilir. Artık Türkiye’de bazı konuların açıklığa kavuşması lazım. Kimi kim kontrol etmiş ? Bunu kalkıp kontrollü bir darbe diyerek başka türlü amaçlara doğru çekmek yarın Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun cevaplandırmada güçlük çekeceği konular hanesindedir. Dikkat etmesi lazım”

5haber.com  |  Ankara
DHA

Son Dakika !! MHP’li Milletvekilinin Eşinin İntihar Ettiği İddiası Gündeme Bomba Gibi Düştü

Son dakika haberi.

MHP Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı’nın İstanbul’da bulunan eşi Hülya Sancaklı’nın intihar girişiminde bulunduğu iddia edildi.

Meclis Genel Kurulu’ndaki anayasa değişikliği teklifinin 12’nci madde oylamasına katılan Sancaklı, eşinin intihara teşebbüs ettiği haberini oy sayımı sırasında aldı. Hülya Sancaklı’nın İstanbul’da özel bir hastanede tedaviye alındığı belirtildi.

Başbakanlık Uçağı Tahsis Edildi

MHP kaynakları, İstanbul’a gitmek için uçak bulamayan Sancaklı’ya Başbakan Binali Yıldırım’ın Başbakanlık uçağını tahsis ettiğini belirtti.

Son dakika haberlerinden, gündem haberlerinden, sıcak gelişmelerden, kamu haberlerinden, politika haberlerinden, gelişmelerden ve daha fazlasından haberdar olmak için 5haber.com adresini takipte kalın.

5haber.com  | Ankara

MHP’den Son Dakika İhraç Kararı: Gaziantep Milletvekili Özdağ Partiden İhraç Edildi

Son dakika haberi MHP’den geldi. Milliyetçi Hareket Partisi Disiplin Kurulu Gaziantep Milletvekili Ümit Özdağ’ı partiden ihraç etti. 

MHP Gaziantep Milletvekili Ümit Özdağ, partiden ihraç edildi. Disiplin Kurulu’na sevk edilen Gaziantep Milletvekili Ümit Özdağ, dosyasının incelenmesinin ardından oybirliğiyle alınan karar sonrasında MHP’den ihraç edildi. MHP Merkez Disiplin Kurulu Başkanı Halil Öztürk tarafından yapılan yazılı açıklamada, Ümit Özdağ’ın MHP’den ihracıyla ilgili şöyle denildi:

“Genel Başkanlık Makamının 20.10.2016 tarih ve 2016/555 sayılı yazılarıyla Milliyetçi Hareket Partisi Tüzüğü’nün 11., 79. ve 81. maddeleri uyarınca tedbirli olarak kesin çıkarma cezası ile cezalandırılması istemiyle Merkez Disiplin Kurulumuza sevk edilmiş bulunan Ümit Özdağ hakkında düzenlenen disiplin soruşturması dosyası münderecatı müzakere edilmiş, yapılan müzakereler sonucunda gizli oylama-açık tasnif usulü ile oylama ve sayım yapılarak; MHP Ankara İli, Çankaya İlçe Teşkilatı üyesi, MHP Gaziantep Milletvekili Ümit Özdağ’ın Milliyetçi Hareket Partisi Tüzüğü’nün 78/4-(c) ve 78/4-(e) maddeleri uyarınca parti üyeliğinden ‘kesin çıkarma’ cezası ile cezalandırılmasına, Parti Tüzüğü’nün 80. maddesi uyarınca MHP Müşterek Disiplin Kuruluna itirazı kabil olmak üzere, oy birliği ile karar verilmiştir.”

5haber.com  | Ankara
DHA