Etiket arşivi: milli eğitim bakanlığı

Okullar 1 Haziranda Açılacak mı ?

Koronavirüs önlemleri kapsamında okulların uzaktan eğitimi şeklinde yapılması devam etmektedir Bakan Ziya Selçuk Merak edilen Konu hakkında açıklama getirdi.

Bakan Selçuk Bilim Kurulunun tavsiyeleri ve kabine toplantısında ortaya çıkan görüşler çerçevesinde uzaktan eğitimin 31 mayıs’a kadar devam etmesinin kararlaştırıldığını bildirdi. Normalleşme süreci beklendiği  şekilde devam ederse okullar 1 Haziranda açılır . dedi.

Okulların 1 Haziran’da kademeli olarak başlayacağını, Ana okulu ve İlkokul ğrencileri tedbir amaçlı eğitime başlamayacaklar. ilk Önce 11. ve 12. sınıf öğrencileri okula başlayacak. Kademeli olarakaçılmanınardından  9.10.11. sınıflarında dahil edileceği fakat kesin kararın ilerleyen zaman da belirleneceği bildirildi.

Son dakika: Okullar Tatil Edilecek Mi ?

Dün gece saat 00:30 Sıralarında Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Tarafından yapılan açıklamaya göre Corona Virüs Türkiye’de görüldüğü resmen açıklanmıştı.

Bunun üzerine gözler Milli Eğitim Bakanlığına’da çevrildi ve Bu virüsün özellikle çocukları etkilememesi için okulların tatil edilmesi olası bir ihtimal olarak ortaya çıktı.

Ancak Sosyal Medya’da Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk kişisel Twitter Hesabından yapmış oldu açıklama da ;

“Koronavirüs tedbirleri kapsamında okullarımızdaki eğitim sürecinin planlanması hususunda Sağlık Bakanlığı ile değerlendirmelerimiz devam etmektedir.

Okulların tatil takvimiyle ilgili resmî kaynaklar dışında yapılan hiçbir açıklamaya itibar edilmemesini önemle rica ediyorum.” dedi

Türkiye’de İlk Corona Virüs Vakası Görüldü. İşte Dikkat Etmemiz Gerekenler

 

BİLSEM Sınav Sonuçları Bugün Açıklanır mı?-MEB BİLSEM Sonuçlarını Neden Açıklamıyor?

Milli Eğitim Bakanlığı bugün BİLSEM sınav sonuçlarını açıklayacak.

Özel yetenekli öğrencilerin belirlenmesi için yapılan Bilim ve Sanat Merkezleri Öğrenci Seçme Sınavı geçtiğimiz günlerde yapıldı. Binlerce öğrencinin girdiği BİLSEM sınavının sonuçları için meraklı bekleyiş başladı. Milli Eğitim Bakanlığı resmi internet sitesinden yayımlanacak olan sınav sonuçları için MEB bir saat vermedi. Sonuçların 14 Nisan günü açıklanması bekleniyordu ancak, MEB’den sınav sonuçları hakkında bir açıklama gelmedi.

Yapılan BİLSEM sınavlarında genel zihinsel yetenek alanında bireysel incelemeye hak kazanan öğrenciler için taban puanlar, Türkiye ortalaması üzerinden belirlenir. Her soru 10 puan üzerine hesaplanmak üzere, uygulama 450 puan üzerinden değerlendirilecektir. 1. Sınıflarda genel zihinsel yetenek alanı için taban puan 330 , 2. Sınıflar için genel zihinsel yetenek alanı için ise taban puan 380 olarak belirlenmiştir.

Resim ve müzik yetenek alanında da bireysel incelemeye hak kazananlar; Bilim ve Sanat Merkezlerine yerleştirilecek öğrenci sayılarının dört katı üzerinden belirlenmiştir. 1. Sınıflarda resim ve müzik yetenek alanı için 300 taban puan olarak belirlendi. 2. Sınıflarda resim ve müzik yetenek alanı için 340 taban puan olarak belirlendi. Bireysel incelemeye hak kazanan öğrencilere en kısa zamanda il tanılama sınav komisyonu tarafından randevuları verilerek, öğrencinin devam ettiği örgün eğitim kurumu tarafından velilere bilgilendirme yapılacaktır.

BİLSEM Sınav sonucu için TIKLAYIN 

Milli Eğitim Bakanlığından BİLSEM sonuçları ile ilgili henüz bir açıklama gelmedi.

Son dakika haberlerinden, Milli Eğitim Haberlerinden, kamu haberlerinden, eğitim haberlerinden, gelişmelerden ve daha fazlasından anında haberdar olmak için 5haber.com adresini takipte kalın.

5haber.com  |  Ankara

Milli Eğitim Bakanlığı 2017 Şubat Öğretmen Ataması Müjdesi İçin Neyi Bekliyor?

2017 yılının yaklaşması ile birlikte öğretmen adayları gözünü Milli Eğitim Bakanlığından gelecek olan atama müjdesine çevirdi. Ancak henüz Milli Eğitim Bakanlığından konu ile ilgili bir açıklama gelmedi.

Öğretmenlik bölümlerini bitirerek KPSS’ye giren ve geçerli puan alan öğretmen adayları, atama duyurusunun bir an önce yapılmasını bekliyor. Peki Milli Eğitim Bakanlığı öğretmen atama müjdesini ne zaman verecek? Şubat 2017 döneminde kaç öğretmen alınacak? Daha da önemlisi Şubat 2017 döneminde öğretmen ataması yapılacak mı? Yanıtlanmayı bekleyen birçok soru karşısında Milli Eğitim Bakanlığı sessizliğini koruyor.

Geçtiğimiz günlerde katıldığı bir programda basın mensuplarının konu ile ilgili sorularını yanıtlayan Bakan Yılmaz atama sayısı konusunda, “Tek başıma benim vereceğim bir karar değil. Başbakanımızın, Maliye Bakanımızın, Devlet Personel Başkanlığı’na gelecek ve Türkiye’nin öğretmene ihtiyacı var, polise, hakime, doktora ihtiyacı var.” sözlerini söyledi.

Bu açıklamalar sonrasında daha da içinden çıkılamaz bir hal alan Şubat 2017 atama konusunda öğretmen adayları tedirgin. Öğretmen adaylarının tedirginliği ise henüz Şubat ayında ataması yapılacak öğretmen sayısı hakkında net bir açıklamanın yapılmamış olmasıdır.

Milli Eğitim Bakanlığının bu duruma el atması ve atama bekleyen öğretmen adaylarına yönelik beklenen açıklamayı yapması gerekmektedir.

5haber.com  | Ankara