Etiket arşivi: mühendis alımı

Tarım Bakanı Faruk Çelik’ten personel alımı hakkında son dakika açıklaması

Türkiye Büyük Millet Meclisinde bir konuşma yapan Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, gıda güvenliğinin arttırılması konusuna değinirken, personel alımına ilişkin de bazı açıklamalarda bulundu.

Tarım Bakanı Faruk Çelik, personel alımı ile ilgili yaptığı açıklamasında, “2017 yılı için biz 2 bin 500 kişi talepte bulunduk. Bağlı ve ilgili kuruluşların almayı planladığı personelleri var. ÇAY-KUR geçici olarak bin 500 işçi talep etmektedir, şu anda bunun duyurusunu yaptı. Ayrıca, 71 memur ve sözleşmeli personel alımı gerçekleştirecek. Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumumuz 2 bin 200 personel, Et ve Süt Kurumu 32 personel aldı, 32 personel daha alacak ve Tarım Kredi Kooperatifleri’ne ise yaklaşık 500 personel ilgili birimlerde istihdam edilmek üzere alınacaktır.” ifadelerine yer verdi.

TBMM Tutanaklarına Yansıyan Açıklaması

Açıklamasının devamında personel alımı ile ilgili detayları veren Bakan Çelik, “Biz 2.500 kişi talepte bulunduk. Bağlı ve ilgili kuruluşların almayı planladığı personelleri var. ÇAY-KUR geçici olarak 1.500 işçi talep etmektedir, şu anda bunun duyurusunu yaptı. Ayrıca, 71 memur ve sözleşmeli personel alımı gerçekleştirecek. Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumumuz 2.200 personel, Et ve Süt Kurumu 32 personel aldı, 32 personel daha alacak ve Tarım Kredi Kooperatiflerine ise yaklaşık 500 personel ilgili birimlerde istihdam edilmek üzere alınacaktır.” ifadelerini kullandı.

Tarım Kredi Kooperatifleri personel alım ilanına gitmek için TIKLAYIN

Son dakika haberlerinden, gündem haberlerinden, yerel haberlerden, kamu haberlerinden, memur alım haberlerinden haberdar olmak için 5haber.com adresini takipte kalın.

5haber.com  | Ankara

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Avukat, Mühendis ve Mimar alımı ilanı yayımladı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından bir son dakika açıklaması yapıldı. Devlet Personel Başkanlığı resmi internet sitesi üzerinden yapılan son dakika açıklamasında 28 personel alım yapılacağı belirtildi.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığından yapılan duyuruda şu ifadelere yer verildi: “6306 sayılı Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkında Kanun uyarınca, 2012/3945 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile çıkarılan “Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Uygulamalarında Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına Dair Esaslar”a göre Bakanlığımız taşra teşkilatında istihdam edilmek üzere sözlü sınav sonucuna göre aşağıda belirtilen şartlarda (7) Avukat, (17) Mühendis (4) Mimar olmak üzere toplam (28) adet sözleşmeli personel alınacaktır.”

Başvuru Şartları

# Türk vatandaşı olmak,

# 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinin (4), (5), (6), (7) ve (8) numaralı alt bentlerinde yer alan şartlara haiz olmak,

# Sağlık durumu iklim değişikliklerine ve her çeşit yolculuk şartlarına elverişli olmak,

# Başvuruların yapıldığı tarihin son günü itibariyle 4’lük sistemde en az 2,50 ve üzeri lisans diploma (mezuniyet) notuna sahip olmak. (100’ lük sistemden mezun olanların Yükseköğretim Kurulu tarafından yayınlanan 4’lük Sistemdeki Notların 100’lük Sistemdeki Karşılıkları tablosuna göre değerlendirilecektir.) Diploma derecesi 2,50 ve üzeri olan adayların belgeleri incelenerek başvuru niteliklerini taşıyan adaylar sözlü sınava çağrılacaktır.

# Son başvuru günü itibariyle 40 yaşını doldurmamış olmak.

Başvur Şekli ve İstenen Evraklar

Başvurular 11-22 Mayıs tarihleri arasında Bakanlık internet sayfasından (http://www.csb.gov.tr) elektronik ortamda yapılacaktır. Başvuru sayfasına, aşağıda yer alan belgeler eklenecektir. Adaylar sadece tek pozisyon için başvuru yapabilirler. Birden fazla başvuruda tüm başvurular geçersiz sayılır.

# Personel Alımı Başvuru Formunu,
# Beyan Belgesini,
# Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Formu,
# Özgeçmiş (CV),
# Avukat adaylar için Avukatlık Ruhsatname örneği,
# Diploma Örneği

Detaylar ve özel şartlar için TIKLAYIN

5haber.com  | Ankara

Tarım Kredi Kooperatifleri 490 Kooperatif Görevlisi ve Ziraat Mühendisi alımı yapıyor

Tarım ve Kredi Kooperatifleri Genel Müdürlüğü tarafından bir personel alım ilanı yayınlandı. Yayınlanan personel alım ilanında 286 Kooperatif Görevlisi ve 204 Ziraat Mühendisi olmak üzere toplamda 490 personel alımı yapılacağı duyuruldu.

Başvuru Şartları

# Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

# Medeni hakları kullanma ehliyetine sahip olmak,

# Sınav tarihi itibariyle 30 yaşından büyük olmamak (Sınav tarihleri Tablo III’de belirtilmiştir),

# Erkeklerde askerlikle ilişkisi olmamak veya tecilli olmak (halen askerlik görevini yapanlar başvuruda bulunabilecek ve sınava katılabileceklerdir),

# Kamu haklarından mahrum bulunmamak,

# Adli sicil kaydı bulunmamak,

# Görevi yapmaya engel olacak akli ve bedensel sağlık sorununun bulunmaması,

# Ülkenin her yerinde çalışmayı kabul etmek.

# Alımlar bölgesel olduğundan dolayı başvuruda bulunacak adayların, kendisinin veya ailesinin (bekar adaylar için anne/baba, evli adaylar için eşin ikametgahı) son 6 aydır, tercih edecekleri Bölge Birliğine bağlı illerden  birinde ikamet ettiğini ibraz etmesi gerekmektedir.

# Lisans ve ön lisans mezunlarının KPSS’den en az 60 puan almış olması,

# Ziraat Mühendislerinden Bitki Koruma Ürünleri Bayilik ve Toptancı İzin Belgesi olanlarda KPSS şartı aranmamaktadır.

Başvuru Nasıl Yapılacak?

10 Mayıs günü başlayacak olan başvurular 25 Mayıs günü sona erecektir. Başvurular, şahsen yapılacak olup, İş talep formu ile başvuru merkezlerine yapılacaktır. Başvuru yerleri Tablo II’de belirtilmiştir. Tablo II için Tıklayınız.

İstihdam edilecek Kooperatif Görevlisi ve Ziraat Mühendislerinin istihdam yeri ve sayısı ile sınav tarihlerini gösterir Tablo III için Tıklayınız

Kooperatif Görevlisi İş Talep Formu için tıklayınız.

Ziraat Mühendisi İş Talep Formu için tıklayınız

Başvuru Esnasında İstenen Evraklar

# Nüfus Cüzdanının tasdikli suretini,
# Yüksek Öğrenim Diplomasının veya Mezuniyet Belgesinin aslı veya onaylı örneğini,
# Kendisinin veya ailesinin (bekâr adaylar için anne/baba, evli adaylar için eşin ikametgâhı kabul edilmektedir) son 6 aydır, başvuru yapacakları Bölge Birliğine bağlı illerden birinde ikamet ettiğini gösterir Nüfus Müdürlüğünden alınacak adres bilgileri raporunu,
# Son altı ay içerisinde çektirilmiş 2 adet 4,5×6 ebadında fotoğrafını,
# Başvuruda bulunacak adaylar için 2016 yılı KPSS sonuç belgesi çıktısını (sonuç belgesi üzerinde Sonuç Belgesi Kontrol Kodunun bulunması zorunludur)
# Varsa iş deneyimini gösterir belgeyi,
# Transkript,
# Bitki Koruma Ürünleri Bayii veya Toptancı İzin Belgesi bulunan Ziraat Mühendisi adaylar için ilgili belgeyi,
# Adli sicil kayıt belgesini,

Başvuru sonuçlarından, gelişmelerden ve daha fazlasından anında haberdar olmak için 5haber’i takipte kalın.

5haber.com  | Ankara

Türkiye Şeker Fabrikaları 250 Mühendis Alımı Başvuruları Devam Ediyor

Türkiye Şeker Fabrikası, Devlet Personel Başkanlığı resmi internet sitesi üzerinden yayımladığı ilan ile 250 mühendis alımı yapacağını duyurdu.

Yayımlanan ilana göre Alınacak mühendisler için, Türkiye İş Kurumu İl Müdürlüklerinden talepte bulunulmak suretiyle 09.08.2009 tarih ve 27314 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik hükümlerine uygun olarak işlem yapılacaktır.

Başvuru Detayları

İlgili ilana başvurular İŞKUR üzerinden alınacaktır. İŞKUR üzerinden personel alınlarında son ilana başvurular, duyurunun İŞKUR resmi internet sitesi üzerinden yayımlanması itibariyle 10 gün içinde alınır. Bu nedenle ilgili ilana başvurular 27 Şubat tarihinde sona erecektir.

# Hangi fabrikamıza hangi meslek grubuna göre ve kaç kişi alınacağını gösterir liste ilişikte sunulmuştur.

# Her fabrika kendine ait listeyi bulunduğu İş Kurumu İl Müdürlüğüne gönderecek ve orada ilan edecektir.

# Alımlarla ilgili sözlü sınavlar Genel Müdürlüğümüzde yapılacaktır.

# Alımlara müracaat etmek isteyenlerin ikamet ettikleri ilin İş Kurumu Müdürlüğü Web sayfasında yayımlanan ilanları takip etmesi gerekmektedir.

Alım Yapılacak Olan Yerler

Kamu personeli alım ilanları 5haber’de.

5haber.com  | Ankara

İl Özel İdaresi Mühendis ve Tekniker Alımı İlanı Yayımlandı (Sözleşmeli Personel Alımı)

Aksaray İl Özel İdaresi Genel Müdürlüğü tarafından Devlet Personel Başkanlığı resmi internet sitesinde yayımlanan personel alım ilanına göre mühendis ve tekniker alımı yapılacağı belirtildi.

Aksaray İl Özel İdaresi İnsan Kaynaklar ve Eğitim Müdürlüğü tarafından yayımlanan sözleşmeli personel alımı ilanına göre 6 adet inşaat mühendisi, 2 adet harita mühendisi, 1 maden mühendisi, 2 tekniker ve 1 topograf alımı yapılacağı belirtildi. İşte ilgili ilanlara başvuru şartları ve diğer detaylar.

Başvuru Şartları

# 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. Maddesinde belirtilen şartları taşıyor olması,
# Atanacağı pozisyonların öğrenim şartlarına haiz olmak,
# Erkek adaylar için muvazzaf askerlik hizmetini yapmış veya muaf veya ertelenmiş olmak.
# Görevini yapmasına engel olabilecek vücut ve akıl hastalığı veya engeli bulunmamak.
# Herhangi bir sosyal güvenlik kuruluşundan emeklilik ve yaşlılık aylığı alıyor olmamak.
# İl Özel İdaresinde görev yapan personelin çalışma şartlarına ve mesaisine uymayı kabul etmek.
# İlimizde şantiye ve her türlü arazi şartlarında çalışmayı ve 5302 Sayılı İl Özel İdaresi Kanunun 5. Maddesinde “İl Özel İdaresinin görev alanı il sınırını kapsar” hükmüne istinaden İlimize bağlı ilçelerde, İl Özel İdaresince gerek görülmesi halinde çalışmayı kabul ve taahhüt etmek.
# Başka Kurumlara karşı mecburi hizmet yükümlülüğü bulunmamak.
# Aksaray İl sınırları içerisinde ikamet ediyor olmak.

Başvuru Şekli

İlgili ilana başvurular 20-26 Ocak tarihleri arasında  dilekçe, özgeçmiş, iş başvuru formu, yerleşim yeri belgesi, diploma fotokopisi, vukuatlı nüfus kayıt örneği, askerlik durum belgesi ile birlikte Aksaray İl Özel İdaresi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü’nde alınacaktır.

5haber.com  | Ankara

İl Özel İdaresi En Az Ön Lisans Mezunu Personel Alımı İlanı Yayınladı (Mühendis ve Tekniker)

Kastamonu İl Özel İdaresi tarafından Devlet Personel Başkanlığı resmi internet sitesi üzerinden yayımlanan ilan ile en az ön lisans mezunu 8 personel alımı yapılacağı belirtildi.

16 Ocak tarihli DPB duyurusunda yayımlanan ilan ile 7 teknik hizmetler ve 1 de sağlık hizmetleri kadrosunda istihdam edilmek üzere en az ön lisans mezunu 8 personel alımı yapılacağı belirtildi. Yayımlanan ilanda 3 inşaat mühendisi, 2 makine mühendisi, 1 harita mühendisi, 1 restorasyon teknikeri ve 1 biyolog alımı yapılacağı belirtildi. İşte ilgili ilana başvuru şartları ve ilana ait diğer detaylar.

Başvuru Şartları

İlgili ilana başvuruda bulunacak olan adayların,

#657 sayılı Kanunun 48. maddesinde belirtilen şartları taşımak.
# Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kuruluşundan Emeklilik ve Yaşlılık aylığı alıyor olmamak,
# Erkek adaylarda askerliğini yapmış veya askerlikten muaf olmak,
# Müracaat tarihi itibariyle 35 yaşını doldurmamış olmak,
# Görevini yapmasına engel olabilecek vücut ve akıl hastalığı veya özrü bulunmamak
# Savcılıktan alınacak ilişiği yoktur belgesiyle, adli sicil kaydının olmaması,
# Maliye Bakanlığı tarafından belirlenen, Mahalli İdare Sözleşmeli Personel Ücret Tavanları limitleri dahilinde, İl Özel İdaresinin belirleyeceği ücreti kabul etmek,
# Müracaat tarihi itibariyle Kastamonu İli ve İlçelerinde en az son 6 ay ikamet ediyor olmak ve Nüfus Müdürlüğünden yazılı adres kayıt bildirimi almak,

şartları aranmaktadır.

Başvuru Tarihi ve Şekli

İlgili ilana başvurular Kastamonu İl Özel İdaresi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğüne 6 Şubat 2017 tarihine kadar yapılabilecektir.

Başvuru Esnasında İstenen Evraklar

# Diploma Fotokopisi
# Yerleşim Yeri Beyanı,
# Nüfus Cüzdan Fotokopisi,
# İş Talep Formu Ek-1
# 2 Adet vesikalık fotoğraf

5haber.com  | Kastamonu

TSE 66 Uzman Yardımcısı Mühendis ve Memur Alımı Başvuruları Devam Ediyor

Türk Standartları Enstitüsü, Devlet Personel Başkanlığı resmi internet sitesinde yayımladığı ilanı ile personel alımı yapacağını geçtiğimiz hafta duyurmuştu. İlanın yayımlanmasının ardından ise 2 Ocak günü ilana başvurular başlamıştı. İşte alımı yapılacak olan personellerde aranan şartlar, son başvuru tarihi ve alınacak personel sayısı ile TSE personel alımı ile ilgili diğer detaylar.

TSE tarafından yayımlanan personel alımında, ilgili pozisyonlara istihdam edilecek olan personellerin sayısı 66 olarak açıklandı.

Başvuru Şartları

TSE tarafından yayımlanan ilanda, alınacak personellerde,

# 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde sayılan genel şartları taşımak.

# Tabloda belirtilen öğrenim programlarından mezun olmak,

# Tablonun 14. sırasında yer alan kadroya yapılacak başvurularda, son müracaat tarihi itibarıyla son 5(beş) yıl içerisinde yapılan Yabancı Dil Sınavı (YDS)’ndan İngilizce alanında en az (A) seviyesinde puana (90) veya Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından dil yeterliliği bakımından buna denkliği kabul edilen ve uluslararası geçerliliği bulunan başka bir puana sahip olunması zorunludur.

# Tablonun 15. sırasında yer alan kadroya yapılacak başvurularda, son müracaat tarihi itibarıyla son 5 (beş) yıl içerisinde yapılan Yabancı Dil Sınavı (YDS)’ndan Arapça alanında en az (B) seviyesinde puana (80) veya Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından dil yeterliliği bakımından buna denkliği kabul edilen ve uluslararası geçerliliği bulunan başka bir puana sahip olunması zorunludur.

# Tablonun 17. sırasında yer alan kadrolara yapılacak başvurularda, başvuru tarihinin son günü itibariyle avukatlık ruhsatnamesine sahip olmak.

# Sınavın yapıldığı yılın Ocak ayının ilk günü itibarıyla 35(otuzbeş) yaşını doldurmamış olmak,

# TSE Uzman Yardımcılığı ve Avukatlık kadroları için Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yapılan Kamu Personel Seçme Sınavlarında (KPSS), Tabloda belirtilen puan türlerinden en az 70 (yetmiş) puan almış olmak zorunludur.

# Tekniker ve Memur kadroları için 16 Ekim 2016 tarihinde yapılan Kamu Personel Seçme Sınavında (KPSS) P-93 puan türünden en az 70 (yetmiş) puan almış olmak zorunludur.

# Başvurular il bazında yapılacak olup adaylar, tabloda yer alan kadrolardan sadece biri için başvuruda bulunabilecektir. Aynı aday tarafından birden fazla kadro için başvuru yapılması halinde başvuru geçersiz sayılacaktır.

# Türkiye’nin her yerinde devamlı olarak görev yapmasına sağlık açısından engeli bulunmamak.

# Başvuruların geçerli olabilmesi için başvuru süresinin son günü itibarıyla sınava girilen öğrenim düzeyinden mezun olunması zorunludur. Başvuru süresinin son günü itibarıyla mezun durumda bulunmayan adaylar sınava alınmayacaktır.

şartları aranmaktadır.

Başvuru Tarihi ve Şekli

TSE Personel alımına başvurular 16 Ocak günü sona erecektir. İlana başvuracak olan adaylar,  (http://www.tse.org.tr) adresinde bulunan başvuru formunu ve özgeçmişlerini oluşturarak fotoğraf ve mezuniyet belgeleri ile internet üzerinden başvurularını yapacaklardır.

Alınacak Personellere İlişkin Bilgileri ve Mezuniyet Durumunu Gösterir Tablo

5haber.com  | Ankara