Etiket arşivi: okullar tatil mi

Bugün PTT’ler, Bankalar ve Hastaneler açık mı, yoksa yarım gün mü açık?

1 Mayıs tarihinin gelmesi ile birlikte en çok araştırılan konulardan biri bankaların, PTT’lerin ve hastanelerin açık olup olmadığı sorusu oldu. Peki 1 Mayıs günü Bankalar açık olur mu? PTT’ler 1 Mayıs günü açık olacak mı?

Türkiye Büyük Millet Meclisinde 2009 yılında alınan karar ile 1 Mayıs günü resmi tatil olarak ilan edilmişti. 1 Mayıs’ın resmi tatil olarak ilan edilmesi ile o günden bu yana bugün resmi tatil olarak kabul edilir.

1 Mayıs’ın Pazartesi gününe denk gelmesi ile birlikte resmi tatilde bankalar açık olacak mı sorusu araştırılıyor. 1 Mayıs Pazartesi gününün resmi tatil olması vesilesi ile okulların da açık olup olmayacağı sorusu soruluyor.

1 Mayıs’ta Okullar Açık mı?

1 Mayıs gününün resmi tatil olarak kabul edilmesi ile birlikte okullar ve üniversiteler açık olmayacak. Eğitime 1 günlük ara verilecek.

1 Mayıs’ta Hastaneler Açık mı?

1 Mayıs günü kamu hastaneleri kapalı olacak. Özel hastaneler ise 1 Mayıs günü açık olacak. 1 Mayıs günü ise sağlık sorunlarınız için hastanelerin acil servislerini ziyaret edebilirsiniz.

1 Mayıs’ta PTT Açık mı?

PTT’ler 1 Mayıs gününün resmi tatil olması ile birlikte kapalı olacak. PTT’de işlemi olan vatandaşlar, 2 Mayıs gününü bekleme zorundalar.

Bankalar Açık mı?

Kamu ve özel bankalar, 1 Mayıs İşçi Bayramı vesilesi ile kapalı olacak.

Son dakika haberlerinden, gündem haberlerinden, kamu haberlerinden, sıcak gelişmelerden, yerel haberlerden ve daha fazlasından anın haberdar olmak için 5haber.com adresini takipte kalın.

5haber.com  | Ankara

Son Dakika: Okullar 17 Nisan 2017 Pazartesi Günü Tatil Edildi

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’dan bir son dakika açıklaması geldi. Bakan Yılmaz, referandum sonrası 17 Nisan günü okulların tatil edileceğini açıkladı.

Sivas’ın Zara ilçesinde basın mensuplarına yaptığı açıklamada, referandum nedeniyle 17 Nisan’da okulların tatil edildiğini belirterek, “16 Nisan’da halk oylamasını yapıyoruz. 16 Nisan’da yapacağımız sandık kurullarında birçok öğretmenimiz görev almakta. Sayımların sağlıklı olabilmesi, yapılacak itirazların sağlıklı bir şekilde neticelenebilmesi, okullarımızın düzeninin sağlanabilmesi ve temizliğinin hakkıyla yerine getirilebilmesi için Başbakanımızın talimatı üzerine 17 Nisan’ı tatil etme kararı aldık” dedi.

Son dakika haberlerinden, gündem haberlerinden, sıcak gelişmelerden, eğitim haberlerinden, milli eğitim bakanlığı haberlerinden, kamu haberlerinden ve daha fazlasından anında haberdar olmak için 5haber.com adresini takipte kalın.

5haber.com  |  Ankara

İstanbul ve Çanakkale’de Okullar Kar Tatili Verildi-Son Dakika

İstanbul Valiliğinden son dakika açıklaması geldi.

Valilik tarafından yapılan açıklamada, “İlimizde beklenenin üzerinde kar yağışı sebebiyle ulaşım güvenliği bakımından eğitim-öğretime Çarşamba günü ara verilmiştir.” ifadelerine yer verildi.

Çanakkale’de Okullara Kar Tatili

Çanakkalede 5 gündür etkili olan kar yağışı ve soğuk hava nedeniyle, 7 ilçede okullar yarın için 1 günlüğüne tatil edildi.

Çanakkale İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, kent genelinde 5 gündür etkili olan kar yağışı ve buzlanmadan dolayı okulların yarın tatil edildiği belirtildi. Yapılan açıklamada Gelibolu, Lapseki, Biga, Ayvacık, Bayramiç, Ezine ve Yenice ilçelerinde olumsuz hava koşulları nedeniyle okullarda 1 gün süreyle eğitime ara verildiği ifade edildi.

Gündem haberlerinden, son dakika haberlerinden, eğitim haberlerinden, sıcak gelişmelerden, yerel haberlerden ve daha fazlasından haberdar olmak için 5haber.com adresini takipte kalın.

5haber.com  | İstanbul

10 Ocak Salı 13 İlde Okullar Kar Nedeniyle Tatil Edildi | SON DAKİKA

Türkiye genelinde etkili olan kar yapışı nedeniyle okullara da tatiller verilmeye devam ediliyor. İşte 10 Ocak günü okullara kar tatili verilen il ile ilçeler.

İstanbul

İstanbul’da okullar Valilik kararı ile yarın da tatil edildi.

Ordu

Ordu İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, kar yağışı nedeniyle 10 Ocak Salı günü; Akkuş, Çamaş, Çatalpınar, Gölköy, Gürgentepe, İkizce, Kabataş, Ulubey, Mesudiye, Kumru ve Korgan ilçelerinde eğitim öğretime 1 gün süreyle ara verildiği belirtildi.

Samsun

Samsun Valiliği’nden yapılan açıklamaya göre, yoğun kar yağışı nedeniyle, Terme, Vezirköprü, Havza, Kavak, Salıpazarı, Asarcık ve Ayvacık ilçelerinde eğitime yarın (10 Ocak) bir gün ara verildi. Çarşamba, Alaçam, Atakum, 19 Mayıs ve Bafra ilçelerinde taşımalı eğitim veren okullarda, Canik ilçesindeki bazı köy okullarında, İlkadım ilçesinde Çatkaya ilkokul ve ortaokulunda eğitime ara verildiği belirtildi.

Kastamonu

Kentte etkili olan kar yağışı nedeniyle kent merkezinde bulunan okullarda eğitime bir gün ara verildi. İl merkezinde bulunan okullar yarın tatil edilirken kamu kurumlarında çalışan engelli ve hamilelere de yarın için bir gün idari izin verildi.

Çorum

Çorum’da etkili olan kar yağışı okullardaki eğitimi de engelledi. İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, olumsuz hava şartları nedeniyle Çorum’da 10 Ocak Salı günü taşımalı eğitim veren okullarda eğitime bir gün ara verildiği belirtildi.

Kocaeli

Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu twitter’dan çıklama yaparak yarın okulların tatil olduğunu açıkladı. Vali Güzeloğlu, “Olumsuz hava koşullarının devam etmesi ve aşırı buzlanma nedeniyle ilimiz genelinde eğitim-öğretime 10 Ocak 2017 Salı günü ara verilmiştir. Engelli ve hamile kamu personeline de idari izin verilmiştir” paylaşımında bulundu.

Edirne

Edirne Valiliği’nden yapılan açıklamada, “İlimizde yaşanmakta olan elverişsiz hava şartları, bu duruma bağlı kötü yol koşulları ve meteorolojik bilgilere göre kar yağışı beklenmesi nedeniyle merkez ve ilçelerde resmi, özel ilköğretim ve orta öğretim okulları ve kurumlarında valilik kararı ile 10.01. 2017 Salı günü eğitim öğretime 1 gün ara verilmiştir. Kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan engelli ve hamile personelde 10.01.2017 Salı günü idari izinli sayılacaktır” denildi.

Kırklareli

Kırklareli Valiliği’nden yapılan açıklamada ise, “10 Ocak Salı günü Kırklareli merkez ve ilçelerinde Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı tüm özel ve resmi eğitim kurumlarında eğitim ve öğretime 1 gün ara verilmiştir. Ayrıca kamu çalışanı engelli ve hamile personellerde aynı idari izinlidir” denildi.

Tekirdağ

Tekirdağ Valiliği’nden yapılan açıklamada, “Olumsuz hava koşulları nedeniyle 10.01.2017 tarihinde Tekirdağ ili genelinde resmi ve özel tüm ilk ve orta dereceli okullar 1 gün süre ile tatil edilmiştir. Hamile ve engelli kamu görevlileri idari izinli sayılacaktır” denildi.

Çanakkale

Çanakkale İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, kent genelinde dört gündür etkili olan kar yağışı ve buzlanmadan dolayı okulların yarın (salı) günü de tatil edildiği belirtildi. Yapılan açıklamada, kent merkezi ile Ayvacık, Biga, Bayramiç, Çan, Gelibolu, Ezine, Eceabat, Yenice, Lapseki, Gökçeada ve Bozcaada ilçelerinde olumsuz hava koşulları nedeniyle okullarda 1 gün süreyle eğitime ara verildiği ifade edildi. Aynı gün kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ile hamile personelin de idari izinli sayılacağı bildirildi.

Tokat

Tokat’ta olumsuz hava koşullarından dolayı okullar yarın da tatil edildi. İl genelinde belirli aralıkla devam eden kar yağışı sonrası Tokat Valiliği tarafından il genelinde okulların yarın tatil edilmesine karar verildi. Kamuda çalışan hamile ve engelli personel de izinli sayılacak.

Balıkesir

Marmara bölgesinde etkili olan kar ve tipi Balıkesir’in Bandırma ve Gönen ilçelerinde, anaokulu, ilk, orta ve liselerde okulların bir gün tatil olmasına neden oldu. Bu iki ilçede, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile personel de idari izinli sayılacak.

Yalova

Valilik açıklamasında, “Olumsuz hava şartlarının devam etmesi ve yoğun buzlanma nedeniyle, ilimiz genelinde tüm anaokulları, ilk ve ortaokullar ile liselerde 10 Ocak 2017 Salı günü bir gün süre ile eğitim ve öğretime ara verilmesi uygun görülmüştür. Aynı gün kamu kurum ve kuruluşlarda çalışan engelli personel ile hamile personel idari izinli sayılacaklardır” denildi.

5haber.com  | Ankara
DHA

Türkiye Geneli 24 İl’de Okullara 9 Ocak Pazartesi Günü Kar Tatili Verildi (Kar Tatili Verilen İl ve İlçeler) | Son Dakika

Türkiye genelinde kar yağışının etkili olması ile birlikte okullara da kar tatilleri verilmeye başlandı. İşte 9 Ocak Pazartesi günü kar tatili verilen iller ile ilçeler.

İstanbul kar tatili duyurusu için TIKLAYIN

Sakarya , Kocaeli ve Yalova’da kar tatili duyurusu için TIKLAYIN

Bolu ve Samsun’da kar tatili duyurusu için TIKLAYIN

Konya ve Nevşehir’de kar tatili duyurusu için TIKLAYIN

Edirne, Tekirdağ ve Kırklareli’de kar tatili duyurusu için TIKLAYIN

Çanakkale’de kar tatili duyurusu için TIKLAYIN

Bursa ve Zonguldak’ta kar tatili duyurusu için TIKLAYIN

Ordu

Ordu’da özellikle yüksek kesimlerde etkili olan yoğun kar yağışı hayatı olumsuz yönde etkiledi. Ordu İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından, yoğun kar yağışı nedeniyle Akkuş, Aybastı, Çamaş, Çatalpınar, Çaybaşı, Gölköy, Gürgentepe, İkizce, Kabataş, Korgan, Kumru ve Ulubey’de okullar 9 Ocak Pazartesi günü 1 gün süreyle tatil edildi. Kar yağışı nedeniyle yüksek kesimlerde bazı mahalle yolları da ulaşıma kapandı.

Sinop

Sinop Valiliği’nden yapılan açıklamaya göre, “Aralıklı olarak devam eden kar yağışı neticesinde, kar birikintileri, don ve buzlanmanın araç trafiği ve yaya ulaşımında yol açacağı olumsuz etkiler göz önüne alınarak, herhangi bir sıkıntı veya mağduriyetle karşılaşılmaması için, Saraydüzü, Erfelek ve Türkeli ilçelerimizde tüm ilk ve orta dereceli okullar, Özel Eğitim Kurumları, Kreş ve Gündüz Bakım Evleri dahil olmak üzere, Boyabat ve Ayancık ilçelerimizde sadece taşımalı eğitim yapan okullarda, Durağan ilçemizde Tekiryaylası Yatılı İlköğretim Bölge Okulunda ve taşımalı eğitim yapan okullarda, Dikmen ilçemizde ise Büyükdağ, Dumanlı ve Çanakçı köylerinde taşımalı eğitim yapan okullarda eğitim ve öğretim faaliyetlerine 09 Ocak 2017 Pazartesi günü bir gün süreyle ara verilmesi uygun görülmüştür. Saraydüzü, Erfelek ve Türkeli ilçelerimizde kamuda görev yapan hamile bayanlarımız ve engelli vatandaşlarımız 09.01.2017 Pazartesi günü bir gün süreyle idari izinli sayılacaklardır” denildi.

Niğde

Niğde Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamada: “Kar yağışlı ve buzlanma nedeniyle il genelinde 09 OCAK 2017 Pazartesi günü okullar bir gün tatil edilmiştir.” Denildi

Yozgat

Yozgat Valiliği, merkez ve 11 ilçesinde ilk, orta, lise ve dengi okullarda eğitime bir gün süreyle ara verildiğini açıkladı. Valilik, kamuda çalışan hamile ve engelli personelin de bir gün süreyle idari izinli sayılacağı bildirildi.

Çorum

Çorum’da gün boyu etkili olan kar yağışı kenti beyaza bürüdü. İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan duyuruda yoğun kar yağışı nedeniyle kent merkezi ile İskilip, Ortaköy ve Mecitözü ilçelerindeki yarın okulların tatil edilerek eğitim- öğretime ara verildiği belirtildi.

Balıkesir

Balıkesir Valiliği’nden yapılan yazılı açıklamada, “Olumsuz hava şartları nedeniyle Susurluk, İvrindi, Sındırgı, Savaştepe, Gönen, Bandırma, Erdek, Manyas, Kepsut, Dursunbey, Marmara ve Balya ilçelerinde, ilkokul, ortaokul ve liselerde 09 Ocak Pazartesi günü eğitime bir gün süre ile ara verilmiştir. Edremit, Burhaniye, Gömeç, Havran, Altıeylül, Bigadiç ve Karesi ilçelerinde de 9 Ocak Pazartesi günü taşımalı eğitim gören öğrenciler için eğitim 1 gün tatil edilmiştir. Aynı gün kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan, engelli ve hamile personel idari izinli sayılacaktır” denildi.

Manisa

Manisa il genelinde haftasonu etkisini gösteren kar yağışı sebebiyle bazı ilçelerdeki okullar yarın için bir gün tatil edildi. Manisa Valiliği’nden konuyla ilgili yapılan yazılı açıklamada, Gördes İlçesi’ndeki tüm okullar, Yunusemre, Selendi, Akhisar, Şehzadeler, Turgutlu, Kırkağaç, Soma ve Salihli ilçelerinde ise taşımalı eğitim alan kırsal mahallelerdeki ilkokul ve ortaokul öğrencilerine bir günlük tatil verildi. Saruhanlı, Gölmarmara, Sarıgöl, Alaşehir, Köprübaşı, Kula, Ahmetli ve Demirci ilçelerindeki okullarda ise eğitime devam edeceği bildirildi.

Kastamonu ve Bartın

Kastamonu’da etkili olan kar yağışı nedeniyle il merkezindeki tüm okullarda eğitime bir gün ara verildi. Bartın’ın Kurucaşile İlçesi’nde de kar nedeniyle yarın okullar tatil edildi.

Balıkesir

Balıkesir’in Bandırma ve Manyas ilçelerinde, 9 Ocak pazartesi günü anaokulu, ilk ve ortaokullar ile liseler tatil edildi.

Aynı gün, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile personel de idari izinli sayılacak. Susurluk İlçesi’nde de taşımalı eğitim öğrencilerine tatil verildi.

5haber.coom  | Ankara
DHA

Konya ve Nevşehir’de Okullar Tatil Edildi (Kar Tatili Kaç Gün) | Son Dakika

Konya’da son günlerde etkili olan kar yağışı nedeniyle okullar ara verildiği belirtildi. 

Konya’da yoğun kar yağışı ve buzlanma nedeniyle merkez Meram, Selçuklu ve Karatay ile Akşehir ve Tuzlukçu ilçelerinde yarın için eğitime 1 gün ara verildi.

Konya Valiliği tarafından yapılan son dakika açıklamasında, yoğun kar yağışı ve buzlanma nedeniyle, merkez Meram, Selçuklu ve Karatay ile Akşehir ve Tuzlukçu ilçelerinde 09 Ocak Pazartesi günü ilk ve orta dereceli okullar, özel kreş ve gündüz bakım evlerinin tatil olduğunu açıkladı. İl genelindeki kamu kurumunda çalışan hamile ve engellilerin idari izinli olduğu belirtildi.

Nevşehir’de Okullara Kar Tatili

Nevşehir’de yoğun kar yağışı nedeniyle il genelinde eğitim ve öğretime 1 gün ara verildi.

Valilik’ten yapılan açıklamada, İl Hıfzıssıhha Kurulunun almış olduğu karar gereğince; bu gece saatleri itibariyle il genelinde etkili olan yoğun kar yağışı beklenildiğinden, havanın soğuması, buzlanma ve don tehlikesi sonucu ulaşımda oluşacak olumsuzluklar nedeni ile Nevşehir genelinde, eğitim ve öğretime Pazartesi günü 1 gün süreyle ara verildiği bildirildi. Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli personel ile hamile personel de aynı gün idari izinli sayılacak.

5haber.com  | Konya
DHA

Bilecik ve Yozgat’ta Okullar Tatil Edildi Mi? 29 Aralık Perşembe Okullar Tatil Mi?

Kar yağışının ülke genelinde etkili olması ile birlikte okullara da tatiller verilmeye başladı. Valiliklerden yapılan son dakika açıklamalarında Bilecik ve Yozgat’ta okulların kar tatiline girdiği ve 29 Aralık Perşembe günü okulların tatil edildiği belirtildi. İşte Valilikler tarafından yapılan açıklama.

Bilecik’te Eğitime Kar Engeli

Bilecik il genelinde olumsuz hava koşulları nedeniyle ilk ve orta dereceli okullar yarın tatil edildi.

Bilecik Valiliği tarafından yapılan açıklamada, kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle 29 Aralık Perşembe günü il genelindeki ilk ve orta dereceli okullarda eğitime ara verildiği belirtildi. Açıklamada kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamilerin de 29 Aralık Perşembe günü izinli sayılacakları bildirildi.

Yozgat’ta Okullar Kar Yağışı Nedeniyle Tatil

Yozgat il genelinde olumsuz hava muhalefeti nedeniyle ilk, orta ve lise dengi okullarda eğitime 1 gün süreyle tatil edildi.

Yozgat il merkezi ve merkeze bağlı köylerde ilk, orta ve lise dengi okullara kar yağışı nedeniyle yarın bir gün süreyle ara verildi. Bu arada kamuda çalışan hamile ve engelli personelin de bir gün süreyle izinli sayılacağı açıklandı.

5haber.com   | Ankara
DHA

26 Aralık Pazartesi Okullara Kar Tatili Verilen İller (Bugün Okullar Tatil Mi?)

Ülke genelinde kar yağışının etkili olması nedeniyle okullara da kar tatilleri verilmeye devam ediliyor. İşte 26 Aralık Pazartesi günü Türkiye’de kar tatili verilen iller.

Yüksekova’da Kar Tatili

Hakkari’nin Yüksekova İlçesi’nde kar yağışı nedeniyle tüm okullar Pazartesi günü için 1 gün süreyle tatil edildi.

Yüksekova’da öğleden sonra etkili olmaya başlayan kar yağışı hayatı olumsuz yönde etkilemeye devam ediyor. Yoğun kar yağışı nedeniyle ilçe genelinde ilkokul, ortaokul ve liseler, yarın için 1 gün süreyle tatil edildi.

Karaman’da Kar Tatili

Karaman’da yoğun kar yağışı nedeniyle yarın (pazartesi) için eğitime ara verildi.

Karaman Valiliği, okulların yarın için tatil edildiğini açıkladı. Valilik tarafından yapılan açıklamada, “Son meteorolojik tahminler ve alınan veriler çerçevesinde önümüzdeki günlerde kar yağışının devam edecek olması nedeniyle İl Hıfzıssıhha Kurul Kararıyla ilimiz genelindeki tüm okullarımız 26 Aralık 2016 Pazartesi günü tatil edilmiştir. Ayrıca kamu kurum ve kuruluşlarında görevli engelli ve hamile personeller de aynı tarihte idari izinli sayılmaları Valiliğimizce uygun görülmüştür” denildi.

Bitlis’te Okullar Tatil

Bitlis’te kar yağışı nedeniyle tüm okullar yarın için 1 gün süreyle tatil edildi.

Bitlis’te akşam saatlerinde etkili olmaya başlayan kar yağışı hayatı olumsuz yönde etkiliyor. Yoğun kar yağışı nedeniyle Bitlis merkez ve bağlı köylerde ilkokul, ortaokul ve liseler pazartesi 1 gün süreyle tatil edildi.

Ağrı’da Taşımalı Eğitime Ara

Ağrı merkez ile birlikte Patnos ve Eleşkirt ilçelerine yapılan taşımalı eğitime kar yağışı nedeniyle bir gün ara verildi.

Ağrı Valiliği’nden yapılan yazılı açıklamada, yoğun kar yağışı nedeniyle Ağrı kent merkezi ile Patnos ve Eleşkirt ilçelerine yapılan taşımalı eğitime Pazartesi günü ara verildi. Valilik taşımalı sistemin dışında eğitimin-öğretimin devam ettiğini bildirdi.

Gündem haberlerinden, gelişmelerden ve daha fazlasından haberdar olmak için 5haber.com adresini takipte kalın.

5haber.com  | Ankara
DHA

Kar Tatilleri Uzatıldı (23 Aralık Cuma Okullara Kar Tatili Verilen İller)

İl Milli Eğitim Müdürlükleri ve Valilikleri tarafından yapılan son dakika açıklamasına göre 23 Aralık Cuma günü Türkiye genelinde meydana gelen kar yağışı nedeniyle bazı il ve ilçelerde okullar tatil edildi. İşte yapılan açıklamalar ve kar tatili verilen bölgeler.

Konya’da Kar Tatili

Konya’da yoğun kar yağışı nedeniyle 2 Aralık günü tatil edilen okullar, kent merkezinde olduğu gibi 14 ilçede de ilk ve orta dereceli okulların yarın olmak üzere 1 gün daha uzatıldı.

Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü; Sarayönü, Seydişehir, Derebucak, Ilgın, Yalıhüyük, Ahırlı, Emirgazi, Karapınar, Akören, Çumra, Bozkır, Cihanbeyli, Hadim ve Taşkent’te eğiteme yarında ara verildiğini açıkladı.

Gaziantep’te Kar Tatili

Gaziantep’te, taşımalı sistem ve özel eğitim verilen okullar Cuma günü  için tatil edildi.

Vali Ali Yerlikaya başkanlığında yapılan eğitim-öğretim hizmetleri değerlendirme toplantısında kent genelindeki taşımalı sistem ve engellilere eğitim verilen okulların 23 Aralık Perşembe günü tatil edilmesi kararı alındı. Toplantıda ayrıca hava muhalefeti olmadığından bugün tatil edilen ilk ve orta dereceli tüm okullarda eğitim ve öğretime Cuma günü devam edileceği kararı da alındı.

Mersin’in Mut İlçesinde Kar Tatiili

Mersin’in Mut İlçesi’nde yoğun olarak devam eden kar yağışı nedeniyle 1 gün tatil edilen okulların tatil süresi uzatıldı. İlçede kar yağışının etkisini sürdürmesi nedeniyle cuma günü de okullar tatil edildi. Araya haftasonu tatilinin de girmesiyle birlikte ilçede eğitim pazartesi günü başlayacak.

Niğde Ulukışla’da Kar Tatili

NİĞDE’nin Ulukışla İlçesi’nde yoğun kar yağışı nedeniyle okullar yarın da tatil edildi.

Ulukışla Kaymakamlığından yapılan açıklamada şöyle denildi:

“Meteorolojik verilerden, Ulukışla merkez ve köylerinde beklenen yoğun kar yağışı ve buzlanma nedeniyle İlçe Hıfzısıhha Kurul Kararıyla cuma günü eğitime ara verilmiştir. Engelli ve hamile kamu personeli idari izinlidir.”

İskenderun’da Okullara Kar Tatili

Aşırı fırtına ve olumsuz hava koşulları nedeniyle yarın İskenderun’daki tüm okullar tatil edildi. Meteoroloji yetkilileri fırtınanın cumartesi günü sabaha kadar devam edeceğini vurgulayarak gerekli önlemlerin alınmasını istedi.

Aksaray’da Okullara Kar Tatili

Aksaray’da sabah saatlerinde başlayan ve gün boyunca aralıklarla devam eden yoğun kar yağışı hayatı olumsuz etkiledi. Aksaray Valiliği tarafından, kar yağışı nedeniyle Aksaray merkez ve Eskil ilçesinde eğitime yarın (Cuma) ara verilecek. Ayrıca hamile ve engelli kamu çalışanlarının da yarın idari izinli olacağı açıklandı.

5haber.com  | Ankara
DHA