Etiket arşivi: okullar yarın tatil mi

Bolu ve Samsun’da Okullar 9 Ocak Pazartesi Günü Tatil Edildi

Son dakika açıklaması Valiliklerden gelmeye devam ediyor. Yapılan açıklamalar ile okullara kar tatili verildiği bildiriliyor.

Samsun’un Tamamında Okullar Tatil

Samsun Valisi İbrahim Şahin, sosyal paylaşım sitesindeki hesabından yarın Samsun’da il genelindeki bütün okulların kar nedeniyle tatil ilan edildiğini duyurdu. Vali Şahin, yarın hamile ve özürlü kamu çalışanlarının da idari izinli olacağını açıkladı. Vali Şahin, ayrıca öğrencilerden kar tatilinde yarım saat olsun kitap okumalarını istedi. Bir öğrenci ise Vali Şahin’in kitap okuma isteği üzerine ‘Ya sen yeter ki güzel haberler ver ben kitap okurum vali amcam İlkadımı unutma ellerinden öptüm’ yazan mesajı paylaştı. Vali Şahin ise öğrencinin bu mesajını kendisi de paylaştı.

Bolu’da Okullar Tatil

Bolu’da gün içinde aralıklarla etkili olan kar yağışı nedeniyle il genelinde okullar yarın için bir gün süreyle tatil edilirken, kamuda çalışan engelli ve hamilelere de idari izin verildi.

İl genelinde aralıklarla etkili olan kar yağışı nedeniyle yarın eğitime bir gün ara verildi. Bolu Valiliği’nden yapılan açıklamada, “İlimizde devam eden kar yağışı ve yollardaki buzlanma nedeniyle il merkez ve ilçelerde 9 Ocak Pazartesi günü eğitime 1 gün ara verilmiştir. Ayrıca 9 Ocak Pazartesi günü engelli ve hamile kamu görevlileri 1 gün idari izinli sayılacaktır. Özel Eğitim Rehabilitasyon Merkezleri İle Halk Eğitim Merkezleri’de 9 Ocak 2017 günü bir gün tatil edilmiştir” denildi.

5haber.com  | Ankara
DHA

Bursa’nın 4 İlçesinde ve Sakarya’da Eğitime Kar Engeli (30 Aralık 2016)

Bursa ve Sakarya’da gün içerisinde devam eden kar yağışı akşam saatlerinde de etkisini devam ettirince, İl Valiliklerinden açıklama geldi ve okullara kar tatili verildi. İşte yapılan açıklamalar.

Bursa’nın Bazı İlçelerinde Okullar Tatil

Bursa Valiliği kötü hava koşulları nedeniyle Büyükorhan, Harmancık, Keles ve Orhaneli ilçelerinde bulunan ilk, orta öğretim okullarda eğitime yarın ara verdi.

Yurdu etkisi altına alan kötü hava koşulları Bursa’da yaşamı olumsuz etkiliyor. Valilik, kar ve tipinin etkili olduğu dağ ilçesi olarak bilinen Büyükorhan, Harmancık, Keles ve Orhaneli’de ilk ve orta dereceli okullarda eğitime yarın ara verdi. Yetkililer, kötü hava koşullarının devam etmesi halinde diğer ilçeler hakkında da karar vereceklerini söylediler.

Sakarya’da Taşımalı Eğitime Ara

Sakarya Valiliği bugün öğleden sonra etkili olan kar yağışı nedeniyle yarın il genelinde taşımalı sistemle eğitimin görüldüğü okullar için kar tatili kararı aldı.

Yarın ayrıca Geyve ve Taraklı ilçelerinde tüm okullar için tatil kararı alındı. Akşam ilerleyen saatlerde kar yağışının durumuna göre il genelini ilgilendiren kar tatili kararının alınabileceği belirtildi.

5haber.com  | Ankara
DHA

Çanakkale’nin 3 İlçesi ve Uşak’ta Okullar Tatil Edildi (30 Aralık 2016)

Ülke genelinde kar yağışının etkili olmaya başlaması ile birlikte okullara da kar tatilleri verilmeye başlandı. Yapılan son dakika açıklamasına göre Çanakkale’nin bazı İlçelerinde ve Uşak’ta okulların tatil edildiği belirtildi. İşte yapılan açıklamalar.

Çanakkale’de 3 İlçede Okullar Tatil

Çanakkale’de kar yağışı nedeniyle 3 ilçede okullar yarın da tatil edildi.

Çanakkale’nin ilçelerinde kar yağışı nedeniyle oluşan olumsuz hava koşulları, etkisini sürdürdü. Karayolu ve belediye ekipleri, yolların kapanmaması için kür küreme ve tuzlama çalışmalarını ara vermeden sürdürüyor. Çan, Yenice ve Ayvacık ilçelerinde bugün eğitime ara verilen ilk ve orta dereceli okullar yarın da tatil edildi.

Bu arada kent merkezide kar yağışı olmadığı için 10 kilometre mesafedeki Çanakkale- Çan yoluna araçlarıyla gelenler, çevresindeki arazilerde kardan adam yaptı kartopu oynadı.

Uşak’ta Okullar Tatil

Uşak’ta kar yağışı nedeniyle 255 köy yolu kapanırken, taşımalı sistemle eğitim veren okullar, yarın bir gün süreyle tatil edildi.

Uşak ve ilçelerinde dün öğleden sonra başlayan kar yağışı, hayatı olumsuz etkiledi. Kar kalınlığı şehir merkezinde 20 santimetre, yüksek kesimlerde ise 40 santimetreyi buldu. 255 köy yolu kar nedeniyle kapandı. İl Özel İdaresi’ne bağlı 7 bıçaklı kamyon, iki tuz serici kamyon, 12 greyder, 3 dozer, 4 yükleyici ve 60 personelle köylerde yol açma çalışmalarının tüm hızıyla sürdüğü bildirildi. Şehir merkezine ise, ana arterler ve sokaklarda 447 belediye personeli, 2 tuz serici kar kürüme aracı, 52 kamyon, 24 kepçe, 3 greyder, 5 traktörle 250 ton tuz kullanarak yolları ulaşıma açtı. Karayolları ekipleri de zaman zaman kapanan Uşak-İzmir, Uşak-Ankara ve Uşak-Denizli karayollarını açıp, tuzlama çalışması yapıyor.

Taşımalı Eğitime Ara

Uşak Valiliği, öğrencilerin sağlığı ve ulaşım güvenliği için, il genelinde ve ilçelerde özel eğitim ve ortaöğretim kapsamında taşımalı olarak erişim sağlanan öğrencilere ve birleştirilmiş sınıflı köy okullarının yarın, bir gün gün süreyle tatil edildiğini duyurdu. Bunların dışında kalan yerleşim yerlerindeki okullarda ise eğitim ve öğretime devam edileceği belirtildi.

5haber.com  | Ankara
DHA

Isparta ve Afyonkarahisar’da 29 Aralık Günü Okullar Tatil Mi? (Son Dakika Açıklaması)

Son dakika haberleri, İl Valiliklerinden ve İlçe Mlli Eğitim Müdürlüklerinden geldi. Afyon ve Isparta’da son günlerde yoğun şekilde görülen kar yağışı nedeniyle merkezde ve bazı ilçelerde okullar tatil edildi.

Afyon’da Okullar Tatil

Afyonkarahisar’ın Bolvadin İlçesi’nde kar yağışı nedeniyle eğitime bir gün ara verildi.

Bolvadin’de etkili olan kar yağışı hayatı olumsuz etkiledi. Yaşanabilecek olumsuzluklara karşın ilçe genelinde ilk ve orta dereceli okullarda yarın 1 gün süreyle eğitime ara verildi.

Afyonkarahisar- Antalya ve Afyonkarahisar- Ankara karayollarında kar ve tipi nedeniyle çok sayıda maddi hasarlı trafik kazası meydana geldi, ulaşımda aksamalar yaşandı.

Isparta Merkez ve 2 İlçede Okullar Tatil

Eğirdir’de bu öğleden sonra kar yağışı başladı. Yoğun şekilde etkisini sürdüren kar yağışı nedeniyle yaşanabilecek olumsuzluklara karşı, İlçe Hıfzıssıhha Kurulu tarafından ilk ve orta dereceli okullarda yarın (perşembe) için eğitime 1 gün süreyle ara verilmesi kararı alındı.

Isparta’da etkili olan kar yağışı nedeniyle, kent merkezi ve bağlı köylerle, Yalvaç ve Sütçüler ilçelerinde taşımalı eğitim yapılan ilk ve orta dereceli okullarda eğitime yarın ara verildi.

5haber.com  | Ankara
DHA