Etiket arşivi: ösym sonuç

LYS Tercih Sonucu Sorgulama Ekranı (ÖSYM Sonuç Açıklama Sistemi Giriş)

1 milyondan fazla öğrencinin büyük bir merak ve heyecanla beklediği üniversite tercih sonuçları bugün açıklanıyor.

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından 18-26 Temmuz tarihleri arasında alınan üniversite tercih işlemlerinin sonuçları bugün açıklanıyor.

Geçtiğimiz yıllarda üniversite tercih sonuçlarını tercih işlemlerinin bitiminden bir hafta sonra açıklayan ÖSYM, bu yıl sonuçları biraz daha geç açıklıyor. Geçtiğimiz günlerde sosyal medya üzerinde çok sayıda adayın mesaj yağmuruna tuttuğu ÖSYM Başkanlığı, çağrılara sessiz kalmadı ve bir bilgilendirme açıklaması yapıldı. Yapılan bilgilendirme açıklamasında tercih sonuçlarının 8 Ağustos günü açıklanacağı adaylara duyuruldu. Bu duyurunun ardından adaylar 8 Ağustos gününü beklemeye başladı.

8 Ağustos gününün gelmesi ile birlikte ise adaylar, internet üzerinden LYS tercih sonuçlarını aramaya başladı.

Adayların bu sabırsız bekleyişini gören ÖSYM, yeni bir duyuru yayımladı ve tercih sonuçlarının açıklanacağı saati açıkladı. Buna göre LYS tercih sonuçları ÖSYM tarafından saatler 17.00’da adaylara duyurulacak.

LYS TERCİH SONUCU SORGULAMA EKRANI İÇİN TIKLAYIN

LYS Tercih Sonuçları ile İlgili ÖSYM’nin Açıklaması

LYS tercih kılavuzunda tercih sonuçları ile ilgili şu ifadelere yer verildi:

“Yerleştirme Sonuçları internet (https://sonuc.osym.gov.tr) aracılığıyla adaylara duyurulacaktır. Sonuç belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecektir. İnternet sayfasındaki duyurular, sonuç bilgileri adaylara tebliğ hükmündedir. Yurt dışındaki üniversitelere yerleştirilen adaylar için, gerekli olduğunda ve adayın müracaatı üzerine yerleştiği programı gösteren bir yazı verilecektir.”

LYS ek tercih ve üniversite kayıtları ile ilgili detaylı bilgi için eğitim kategorisine göz atabilirsiniz.

5haber.com  | Ankara

KPSS 2017/1’de 3 Kadro Boşta Kaldı (Hangi Kadrolar Hangi İl’de Boşta Kaldı?)

KPSS 2017/1 merkezi atama sonuçları açıklandı. Sonuçların açıklanması ile birlikte memur olmak için tercih veren binlerce aday, ÖSYM’nin sonuç açıklama sistemi üzerinden tercih sonuçlarını sorguladı.

Sonuçların açıklanması ile birlikte adaylar KPSS tercih sonuçlarını sorguladı. ÖSYM tarafından ise tercih sonuçları ile birlikte sayısal veriler de açıklandı. Açıklanan sayısal verilere göre ortaöğretim ve ön lisans düzeyinden personel alınan kadrolarda boş pozisyon kalmazken, lisans düzeyinden 3 kadronun boş kaldığı görüldü.

Boş kalan kadrolar ise Bilgisayar İşletmenliği ile Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni pozisyonlar oldu.

Çorum’da İki Kadro Boş Kaldı

Çorum’da istihdam edilmek üzere açılan 2 kadroluk Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmenliği pozisyonlarına başvuur yapılmayınca kadrolar boşta kaldı.

İzmir ‘de 1 Kadro Boş Kaldı

İzmir Demokrasi Üniversitesinde ise Bilgisayar İşletmenliği kadrosu boşta kaldı. Boşta kalan kadro sayısı ise 1 olarak açıklandı.

Sayısal Veriler

ÖSYM tarafından yapılan açıklamaya göre 2017/1 tercih sonucu kapsamında oluşan sayısal veriler şu şekilde.

Son dakika haberlerinden, gündem haberlerinden, kpss haberlerinden, kamu personeli alım ilanlarından, memur alım haberlerinden, eğitim haberlerinden, sınav haberlerinden haberdar olmak için 5haber.com adresini takipte kalın.

5haber.com  | Ankara

KPSS 2017/5 tercih sonuçları ÖSYM tarafından 11.55’te açıklandı

ÖSYM’den açıklama geldi. Gelen açıklamaya göre 2017/5 tercih sonuçları açıklandı.

ÖSYM’en yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“KPSS 2017/5 Tercih Kılavuzunda yer alan Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşlarının sözleşmeli pozisyonlarına yerleştirme işlemleri tamamlanmıştır. Yerleştirme sonuçları, 23 Haziran 2017 tarihinde saat 11:55’den itibaren ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden açıklanacaktır.Adaylar yerleştirme sonuçlarını belirtilen internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile öğrenebileceklerdir.”

Tercih Sonucuna gitmek için TIKLAYIN

5haber.com  | Ankara

ÖSYM 2017/5 tercih sonuçlarını açıklamak için neyi bekliyor?

7 ile 13 Haziran tarihleri arasında alınan Sağlık Bakanlığı 12500 personel alımı tercihlerinin sonuçları için sabırsız bekleyiş devam ediyor.

Yüz binlerce atama bekleyen sağlıkçının büyük bir heyecanla ve merakla beklediği Sağlık Bakanlığı 12500 personel alımı, geçtiğimiz ayın sonunda yayımlanmıştı. Yayımlanan personel alım ilanına başvurular ise 7 ile 13 Haziran tarihleri arasında alındı. Başvuruların alınmasının ardından tercih sonuçlarının açıklanması beklenmeye başladı.

Daha Önce 3-5 Günce Sonuç Açıklayan 12500 Personel Alımı Sonuçları İçin ÖSYM Neyi Bekliyor?

Daha önceki birçok merkezi atamada tercih sonuçlarını kısa süre içinde açıklayan Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi, Sağlık Bakanlığı 12500 personel alımı tercih sonuçlarını bir haftadır açıklamadı. Bayram öncesi sonuçların açıklanmasını isteyen adaylar, bayram tatiline mutlu girmek istiyor.

Sağlık Bakanlığı 12500 kamu personel alımı tercih sonuçları açıklandığı anda haberdar olmak için 5haber.com adresini sosyal ağlar üzerinden takipte kalın.

Facebook Sayfası için TIKLAYIN
Facebook Grubu için TIKLAYIN

5haber.com  | Ankara

Son Dakika: 2017 YDS İlkbahar Dönemi Sınav Sonuçları Açıklandı

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından her yıl iki defa gerçekleştirilen Yabancı Dil Sınavına ait sonuçlar bugün açıklanıyor. ÖSYM Başkanlığı tarafından 2 Nisan günü saat 10.00’da yapılan ve yüz binlerce kişinin katılımı ile gerçekleşen YDS’ye ait sonuçlar, ÖSYM’nin daha önce yayımladığı sınav takvimine göre bugün açıklanıyor.

ÖSYM tarafından her yıl iki defa gerçekleştirilen Yabancı Dil Sınavı’nın 2017 İlkbahar dönemi sınav sonucu, bugün yapılacak açıklama ile belli oldu. Sınav sonucu ÖSYM’nin resmi internet sitesi üzerinden yayımlanacak olup, sonuçlar ile ilgili adaylara ayrıca herhangi bir tebliğ yapılmayacaktır.

2017/İlkbahar döneminde gerçekleşen YDS’de adaylar, İngilizce, Fransızca, Bulgarca, Almanca, Frasça, İspanyolca, İtalyanca, Yunanca, Arapça ve Rusça Dillerinden sınava tabi tutuldular.

YDS’ye giren adaylara yabancı dillerden 80 soru yöneltilir ve adayların sınav süresi içinde verilen soruların cevaplarını optiklere doldurmaları istenir. Her bir doğru cevabın puan olarak karşılığı 1.25’tir. Doğru cevap sayısı 1.25 ile çarpılınca elde edilen sonuç adayın YDS puanı olacaktır.

A seviyesi: 90 – 100 arası puan alanlar adaylar
B seviyesi: 80 – 89 arası puan alanlar adaylar
C seviyesi: 70 – 79 arası puan alanlar adaylar
D seviyesi: 60 – 69 arası puan alanlar adaylar
E seviyesi: 50 – 59 arası puan alanlar adaylar

YDS’ye giren adaylar, bu sınavdan aldıkları puanı 5 yıl boyunca yapacakları başvurularda kullanabilecekler. 5 yılın sonunda aday sınava bir daha girmemişse puan bi alt seviyeye iner.

YDS Sonuçları Saat Kaçta Açıklanacak?

YDS sonuçlarının açıklanacağı saat ile ilgili henüz bir bilgi yok. Ancak ÖSYM’nin gün içinde sınav sonucunu açıklaması bekleniyor. Sınav sonuçları açıklandığında anında haberdar olmak için 5haber’i takipte kalın.

YDS SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIN

5haber.com  |  Ankara

2017 YGS Sonuçları Açıklandı- ÖSYM Sonuç Açıklama Sistemi

Milyonlarca üniversite öğrencisi adayının sabırsızlıkla beklediği YGS sonuçlarının açıklanmasına kısa bir süre kaldı.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından 12 Mart Pazar günü Türkiye genelinde tek oturum üzerinden gerçekleştirilen ve milyonlarca lise mezunu öğrencinin üniversitelere yerleşme adına katıldığı Yüksek Öğretime Geçiş Sınavının sonuçlarının açıklanması için kısa bir kaldı.

YGS’nin üzerinden yaklaşık olarak 2 hafta geçmesine rağmen henüz sonuçlar açıklanmadı. Sınav sonucunun henüz açıklanmaması, öğrencileri araştırmaya sürükledi. YGS’ye giren milyonlarca öğrenci, internet üzerinden ÖSYM’nin YGS sonuçlarının ne zaman açıklanacağını araştırıyor. YGS’nin açıklanmasını dört gözle bekleyen üniversite öğrencisi adayları, internet üzerinden YGS sonuçları kelimesini araştırıyor.

Ölçe Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından 2017 ylı başında açıklanan sınav takvimine göre 12 Mart Pazar günü Türkiye genelinde gerçekleştirilen YGS’nin sonucunun 28 Mart 2017 Salı günü açıklanacağı belirtildi.

Sınav takviminde sınav sonucunun açıklanacağı saat, yer almazken, sınav sonucunun gün içinde açıklanması bekleniyor. Sınav sonucu açıklanır açıklanmaz haberdar olmak için 5haber.com’u takip edebilirsiniz.

YGS SONUCUNUZU AÇIKLANDIĞI ANDA ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYIN

LYS’ye Kimler Başvurabilir?

YGS’ye giren adaylardan 180 ham puan ve üstü alanlar, Lisans Yerleştirme Sınavına girmeye hak kazanır. Baraj niteliği görevi de taşıyan YGS’nin ise LYS puanına etkisi de var.

LYS Başvuruları Ne Zaman Başlayacak?

YGS’de 180 puan ve üstü alan adayların gireceği Lisans Yerleştirme Sınavı için başvurular 4-17 Nisan tarihleri arasında alınacaktır.

YGS sonuçlarından ÖSYM duyurularından ve daha fazlasından anında haberdar olmak için 5haber.com adresini takipte kalın.

5haber.com  |  Ankara

En Az Lise Mezunu 3 bin 890 Sağlık Personeli Alımı Tercih Sonuçları Açıklandı

ÖSYM tarafından geçtiğimiz haftalarda yapılan Sağlık Bakanlığı personel alımı sonuçları açıklandı.

ÖSYM tarafından yayımlanan tercih kılavuzunda  Sağlık Bakanlığı ve Türkiye Kamu Hastaneleri taşra teşkilatı hizmet birimlerinde istihdam etmek üzere 3 bin 890 personel alımı yapılacağı belirtilmişti. Kılavuzun yayımlanmasının ardından tercih işlemleri başlamıştı.

ÖSYM’den yapılan son dakika açıklamasında 2017/3 tercih sonuçlarının açıklandığı duyuruldu.

ÖSYM tarafından yapılna duyuruda şu ifadelere yer verildi:

“KPSS-2017/3 Tercih Kılavuzunda yer alan Sağlık Bakanlığı ve Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumunun Sözleşmeli Pozisyonlarına yerleştirme işlemleri tamamlanmıştır.

Yerleştirme sonuçları, 17 Mart 2017 tarihinde saat 16:40’dan itibaren ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden açıklanacaktır. Adaylar yerleştirme sonuçlarını belirtilen internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile öğrenebileceklerdir.”

Tercih sonucunuzu öğrenmek için TIKLAYIN

Eğitim haberlerinden, ÖSYM duyurularından ve daha fazlasından anında haberdar olmak için 5haber’i takipte kalın.

5haber.com  |  Ankara

YGS Ne Zaman Açıklanacak? (YGS Sınav Sonuçları Tarihi ÖSYM Duyurusu)

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından Türkiye genelinde tek oturum üzerinden gerçekleştirilecek olan YGS için saatler kaldı. Sınavın yaklaşmasına saatler kala sınava girecek adayların da heyecanları artmaya başladı. Peki YGS sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? YGS sınav sonuç duyurusuna nereden ulaşabilirim? ÖSYM sınav sonuçlarını ne zaman duyuracağını açıkladı mı? İşte YGS sonuçları hakkında alınan son bilgiler.

ÖSYM tarafından gerçekleştirilecek olan ve Türkiye genelinde 1 milyondan fazla üniversite öğrencisi adayının gireceği Yükseköğretime Geçiş sınavı 12 Mart Pazar günü saat 10.00′ da tek oturum üzerinden gerçekleşecektir. Sınavda adaylara Türkçe testinden 40, matematik testinden 40, sosyal bilgiler testinden 40 ve Fen Bilimleri testinden 40 olmak üzere toplamda 160 soru yönlendirilecek. Toplamda 160 soru için ise adaylara 160 dakika süre tanınacak. Verilen 160 dakika içinde adaylar sınavı tamamlayacaklardır.

Sınava Alınmayacak Araç ve Gereçler

SYM tarafından konu ile ilgili yapılan açıklamada, adayların sınava girerken yanlarında aşağıda bulunan eşyaları bulundurmamaları istendi.

# Çanta, cüzdan, cep telefonu, saat, kablosuz iletişim sağlayan bluetooth vb. cihazlarla; kulaklık, kolye, küpe, yüzük
(alyans hariç), bilezik, broş, anahtar, metal para gibi metal içerikli eşyalarla (basit başörtü iğnesi ve ince metal
tokalı kemer hariç); her türlü elektronik/mekanik cihazla ve çağrı cihazı, telsiz, fotoğraf makinesi vb. araçlarla, her
türlü plastik ve güneş gözlüğü dâhil cam eşyayla (şeffaf/numaralı gözlük hariç), banka/kredi kartı, ulaşım kartı vb.
kartlarla,
#  Cep bilgisayarı, saat, sözlük işlevi olan elektronik aygıt, hesap makinesi vb. her türlü bilgisayar özelliği bulunan
cihazlarla,
# Her türlü kesici ve delici alet, ateşli silah ve benzeri teçhizatla,
# Kalem, silgi, kalemtıraş, müsvedde kâğıdı, defter, kitap, ders notu, sözlük, dergi, gazete, vb. yayınlar, pergel,
açıölçer, cetvel, hesap makinesi vb. araçlarla,
# Su hariç içecek, yiyecek vb. gıda maddeleriyle,
# İlaç, alçı, sargı bezi, koltuk değneği vb. sağlık malzemeleri ve araçlarla.

Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

ÖSYM tarafından yayımlanan 2017 sınav takviminde sınav sonuçlarının 28 Mart 2017 Salı günü sonuc.osym.gov.tr adresi üzerinden yayımlayacak.

Sınav sonucu açıklanır açıklanmaz haberdar olmak için 5haber’i takipte kalın.

5haber.com  | Ankara

ÖSYM’den Son Dakika Duyurusu !! KPSS 2016/2 Tercih Sonuçları Açıklandı

Son dakika açıklaması ÖSYM’den geldi. ÖSYM tarafından yapılan son dakika açıklamasında KPSS 2016/2 tercih sonuçlarını açıkladığını duyurdu.

ÖSYM tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“KPSS-2016/2 Tercih Kılavuzunda yer alan Bazı Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Kadro ve Pozisyonlarına 2. yerleştirme işlemleri tamamlanmıştır.  Yerleştirme sonuçları, 9 Ocak 2017 tarihinde saat 18:05’den itibaren ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden açıklanacaktır. Adaylar yerleştirme sonuçlarını belirtilen internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile öğrenebileceklerdir.”

Sonuçlara ulaşmak için ÖSYM aday işlemleri sistemi üzerinde bulunan panelde kimlik numaranız ve aday şifreniz ile sonucunuza bakabilirsiniz.

Sayısal Veriler

Son dakika haberlerinden, gündem haberlerinden, ösym haberlerinden, eğitim haberlerinden, sınav haberlerinden, kamu haberlerinden, kamu personeli alım ilanlarından, gelişmelerden ve daha fazlasından haberdar olmak için 5haber.com adresini takipte kalın.

eğitim ve memur alımı haberlerinden anında haberdar olmak için Facebook sayfamızı beğenebilir ve grubumuza üye olabilirsiniz.

Facebook Sayfası için TIKLAYIN

Facebook Grubu için TIKLAYIN

5haber.com  | Ankara