Etiket arşivi: ösym tercih

ÖSYM KPSS 2017/6 tercih kılavuzu yayımladı (Tıkla-İndir)

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğünün beklenen kamu personeli alım ilanı yayımlandı.

ÖSYM tarafından yapılan son dakika açıklamasında 2017/6 tercih kılavuzu adaylara duyuruldu. ÖSYM tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“KPSS-2017/6: Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğünün Sözleşmeli Pozisyonlarına Yerleştirme Yapmak İçin Adaylardan Tercih Alınması

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü’nün sözleşmeli personel pozisyonlarına 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4 üncü maddesinin (B) fıkrasına göre istihdam edilmek üzere yerleştirme yapmak amacıyla adaylardan tercih alınacaktır. Adaylar tercihlerini, 20-29 Haziran 2017 tarihleri arasında internet yoluyla ÖSYM’ye gönderebileceklerdir. İnternetten tercih gönderme işlemleri, 29 Haziran 2017 tarihinde saat 23.59’da sona erecektir.

Adaylar, tercihlerini Ek’te yer alan KPSS-2017/6 Tercih Kılavuzunda yer alan kurallara göre, 20 Haziran 2017 tarihinde saat 15:00’den itibaren internet üzerinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifrelerini kullanarak kendileri yapacaklardır. Adayların kılavuzu dikkatle incelemeleri önem arz etmektedir.

Adaylara saygıyla duyurulur.”

Kamu Personel Seçme Sınav KPSS-2017/6 Tercih Kılavuzu İçin Tıklayın

Son dakika haberlerinden, gündem haberlerinden haberdar olmak için 5haber.com adresini takipte kalın.

5haber.com  | Ankara

2017/5 başvuruları saat kaçta sona eriyor? Tercihler ve tercih ücreti son tarihi ve saati

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından yayımlanan geçtiğimiz hafta yayımlanan 2017/5 tercih kılavuzuna göre 12500 sağlık personeli alımı yapılacağı belirtilmişti. İlgili personel alım ilanına başvurular için son güne girildi.

Sağlık Bakanlığı ve bağlı kuruluşlara personel alımı tercih başvuruları için son güne girildi. Personel alımına başvurular 13 Haziran akşamı sona eriyor. 7 Haziran günü başlayan başvurular 13 Haziran akşamı saatler 23.59’u gösterdiğinde sona erecek. Başvurular online olarak alınacak olup, tercih işlemlerinin yapılmasının ardından tercih ücreti ilgili bankalara yatırılacak.

Tercih Ücreti Son Tarihi Ne Zaman?

Tercih işlemlerin tamamlanmasının ardından 14 Haziran akşamı saat 23.59’a kadar 15 TL’lik tercih ücreti ilgili bankaya yatırılacak. ÖSYM anlaşmalı bankalara ulaşmak için lütfen TIKLAYIN

Öğrenim Seviyesine Göre Alımlar

Sağlık Bakanlığı bünyesinde istihdam edilecek olan 12500 personelin eğitim durumuna göre dağılımları şu şekilde: 7683 Lisans mezunu,3964 ön lisans mezunu ve 853 ortaöğretim mezunu.

Alınacak Personellerin Kadro Dağılımları

Alımı yapılacak olan 12500 personelin kadro dağılımları şu şekilde: 6 bin 368 hemşire, 954 ebe, 107 diyetisyen, 90 fizyoterapist, 73 psikolog, 32 çocuk gelişimci, 23 odyolog, 11 sağlık fizikçisi, 9 perfüzyonist, 8 dil ve konuşma terapisti, ile 8 iş ve uğraşı terapisti.

İşte yayımlanan 2017/5 tercih kılavuzuna göre 12500’ün kadro dağılımının tablolu şekli.

Son dakika haberlerinden, Sağlık Bakanlığı personel alım sürecinden, gündem haberlerinden, memur haberlerinden ve daha fazlasından anında haberdar olmak için 5haber.com adresini takipte kalın.

Facebook Sayfası için TIKLAYIN
Facebook Grubu için TIKLAYIN

5haber.com  |  Ankara

En Az Lise Mezunu 3 Bin 890 Personel Alımı Başvuruları Bugün Sona Eriyor (Tercihler Saat Kaçta Bitiyor?)

Sağlık Bakanlığı tarafından Devlet Personel Başkanlığı ve ÖSYM resmi internet sitesi üzerinden yayımlanan en az lise mezunu sözleşmeli personel alım ilanına başvurular bugün sona eriyor.

Sağlık Bakanlığı ve Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu bünyesinde istihdam edilmek üzere 2017/3 kapsamında yapılacak olan merkezi alım ile toplamda 3 bin 890 sözleşmeli sağlık personeli alımı yapılacağı belirtildi. ÖSYM üzerinden alınan tercihler için son gün 9 Mart Perşembe (bugün) sona erecektir. 2 Mart günü başlayan tercih süreci bu akşam saat 23.59’da sona erecektir.

Başvuru Genel Şartları

# Ekte bulunan bulunan kılavuzda sözleşmeli pozisyonları tercih eden adayların, 657 sayılı Kanunun 4 üncü maddesinin (B) fıkrası ile aynı Kanunun 48’inci maddesindeki şartları taşımaları gerekmektedir.
# Sosyal Güvenlik Kurumundan emekli aylığı alanlar ile 65 yaşını doldurmuş olanlar göreve başlatılmayacaktır.
# Durumu “Başvuru Genel ve Özel Şartlarına” uygun olmayan adaylar ile yerleştirildiği sözleşmeli pozisyonun niteliklerini taşımayan, aranan nitelik ve şartları taşıdığı halde istenen belgeleri süresi içerisinde teslim etmeyen adaylar, göreve başlatılmayacaktır.

2017/3 tercih kılavuzuna ulaşmak için TIKLAYIN

Tercih Ücreti

Tercih Ücreti Ne Kadar , Tercih Ücreti Yatırmak İçin Son Tarih Ne Zaman , ÖSYM Anlaşmalı Bankalar Hangileridir? Ayrıntılar için TIKLAYIN

Sonuçlar Ne Zaman Açıklanacak?

Sağlık Bakanlığı sözleşmeli personel alımı başvuru sonuçları bir tarih belirtilmedi ancak, tercih sonuçlarının önümüzdeki hafta içinde açıklanması bekleniyor. Tercih sonuçları açıklanır açıklanmaz haberdar olmak için sitemizi takipte kalın.

Personel alım haberlerinden, memur alım haberlerinden, kamu haberlerinden, son dakika haberlerinden ve daha fazlasından haberdar olmak için 5haber’i takipte kalın.

5haber.com  | Ankara

2016/2 KPSS Tercihleri İçin Son Gün (Tercih İşlemleri Saat Kaçta Sona Eriyor?)

2016/2 KPSS tercih işlemleri için son güne girildi. KPSS tercih işlemleri kapsamında tercih yapacak olan memur adayları için verilen sürenin son gününe gelindi.

ÖSYM tarafından yayımlanan 2016/2 Tercih Kılavuzunda tercih işlemlerinin 21 Aralık tarihinde başlayacağı ve 30 Aralık Cuma tarihinde sona ereceği belirtilmişti. Bu süre zarfında, tercih yapacak olan memur adaylarının, 2016 yılında yapılan son Kamu Personeli Seçme Sınavı (Lisans, Ön Lisans ve ortaöğretim) puan türlerinden eğitim seviyesine göre geçerli olan puan üzerinden tercihler alınacaktır.

Tercih İşlemleri Saat Kaçta Bitecek?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından yayımlanan 2016/2 KPSS tercih kılavuzuna göre tercih işlemleri, son başvuru tarihi olan 30 Aralık Cuma günü saat 23.59′ a kadar alınacaktır.

Yerleştirmeler Nasıl Yapılacak?

ÖSYM tarafından yayımlanan kılavuzda yer alan kadro ve pozisyonlara yerleştirme, ÖSYM tarafından merkezi olarak gerçekleştirilecektir. Yerleştirme işlemlerinde aynı puanı alan adaylar arasından mezuniyet tarihi itibarıyla önce mezun olmuş olan adaya, bunun aynı olması halinde yaşı büyük olana yerleştirme kapsamında öncelik tanınacaktır. Ortaöğretim, ön lisans ve lisans düzeyindeki kadrolara yerleştirme yapılırken ÖSYM tarafından sınava girilen öğrenim düzeyi, cinsiyet, mezun olunan program/alan ile kadro ve pozisyonlar için aranan nitelikler arasındaki tutarlılık kontrol edilecek bunlardan birinde bile bir tutarsızlık tespit edildiği takdirde söz konusu tercih iptal edilecektir. Öte yandan yerleştirmelerde ÖSYM sistemi üzerinde bulunan bilgiler esas alınacaktır.

2016/2 Tercih Kılavuzu ve tercih işlemlerinizi yapmak için “www.osym.gov.tr” adresini ziyaret edebilirsiniz.

ÖSYM’nin 2016/2 Tercih Kılavuzunda bazı nitelik kodlarında yaptığı değişiklik hakkında bilgi almak için TIKLAYIN

5haber.com  | Ankara