Etiket arşivi: personel alımı

2020 PTT personel alımı için kadrolar belirlendi

2020 yılı PTT Kamu personel alımı için merakla bekleyişler devam ediyor. Kapsamlı bir ilan olacağı ve 81 il için ilan açılacağı söyleniyor. PTT’nin hem 2019 hem de 2020 yılı personel ihtiyaçlarını karşılaması için ilan yayımlayacağı iddia edildi. Tarih olarak kesin bilgiler olmayıp 2019 yılında alım yapılmamıştır 2020 yılında alım olacağı belirlendi.

Yayımlanacak olan ilan kapsamında kadro dağılımı ise şu şekilde belirtildi:

Gişe ve Büro Görevlisi (Pazarlama ve  Lojistik)

Tekniker

Mühendis

Avukat

Postacı

Mimar

PTT Uzman Yardımcısı (Hukuk, Endüstri Mühendisi, Mütercim-Tercümanlık)

Gişe ve Büro Görevlisi (Sigortacılık, Bankacılık, Firma Elemanı)

TÜBİTAK personel alım ilanı yayınladı

TÜBİTAK Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu Başkanlığı Bilgi Güvenliği İleri Teknolojiler Araştırma Merkezi bünyesinde yayınlanan ilanla personel alımı yapılacaktır. Başvuru işlemleri İŞKUR resmi sayfası üzerinden 24 Ocak’ta son bulacaktır. Detaylara ilişkin bilgiye www.tubitak.gov.tr adresinden veya Türkiye İş Kurumunun  www.iskur.gov.tr internet sitelerinden ulaşabilecekler. İş başvurularını ise İŞKUR’un sayfasından https://esube.iskur.gov.tr internet sitesinden yapabilirler.

Adaylarda aranacak şartlar;

1 Kamu haklarından yasaklanmamış bulunmak

2 T.C. Vatandaşı olmak

3 Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek hastalığı ya da bulaşıcı hastalığı bulunmamak, Taksirli suçlar, kısa süreli hapis cezasına seçenek yaptırımlara çevrilmiş suçlar ile aşağıda sayılan suçlar dışında tecil edilmiş hükümler hariç olmak üzere; altı aydan fazla hapis veyahut affa uğramış olsalar bile Devletin güvenliğine, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı işlenen suçlarla, zimmet, rüşvet hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas gibi yüz kızartıcı veya şeref ve haysiyeti kırıcı suçtan veya kaçakçılık, resmi ihale ve alım satımlara fesat karıştırma, göreve ilişkin sırrı açıklama, Devlet sırlarına karşı suçlardan dolayı hükümlü bulunmamak.

TÜBİTAK Bilişim ve Bilgi Güvenliği İleri Teknolojiler Araştırma Merkezi bünyesinde görev yapmak üzere, 2’si şoför, 4’ü memur, 9’u teknisyen ve tekniker, 2’si koruma görevlisi olmak üzere 17 personel alınacak.

Başbakan Yıldırım Açıkladı: “36 Bin Sağlık Personeli Alımı Yapılacak”

Kilis’te düzenlenen AK Parti 6. Olağan İl Kongresi’ne katılan AK Parti Genel Başkanvekili ve Başbakan Binali Yıldırım, burada önemli açıklamalarda bulundu.

Kamuya personel alımına değinen Başbakan Binali Yıldırım, yeni yılda toplamda 110 bin personel alımı yapılacağını söyledi. Başbakan Binali Yıldırım, 36 bin sağlık personeli, 20 bin öğretmen, Adalet Bakanlığına 15 bin personel, 9 bin 500 diyanet ve diğer kamu personelleri dahil 110 bin personel alınacağını açıkladı.

Açıklamasında Başbakan Yıldırım açıklamasında özetle şu ifadeleri kullandı:

“2018’de devletin verdiği hizmetlerin daha kaliteli, daha eksiksiz bir şekilde yerine getirilebilmesi için Sağlık Bakanlığı’na 36 bin, Milli Eğitim Bakanlığı’na 20 bin, Adalet Bakanlığı’na 15 bin, Diyanet İşleri Başkanlığı’na 9 bin 500, Gençlik ve Spor Bakanlığı’na 10 bin 900, üniversitelerimize 4 bin, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na 2 bin ve üniversite hastanelerine 7 bin yeni personel alınacak. Böylece bütün kurumlarımızda 110 bin yeni memur alımı gerçekleştirilecek.

Türkiye, demokrasi ve refah yolunda asla geri adım atmayacak. Her kim ‘AK Parti’ye muhalefet edeyim’ diye Türkiye’ye muhalefet ederse mutlaka mahcup olur. Bunu geçmişte herkes gördü, gelecekte de herkes görecek. Meşru hükümete, seçilmiş Cumhurbaşkanına karşı söylenen her gayrimeşru söz, Türkiye’ye karşı söylenmiştir, bu böyle bilinmelidir.”

Sağlık Bakanlığına 36 Bin Personel Alınacak

Başbakan Yıldırım, yaptığı açıklamada Sağlık Bakanlığına 36 bin personel alımı yapılacağını söyledi. Daha önce de Sağlık Bakanı Ahmet Demircan yeni yılda sağlık personeli alımı ile ilgili şu ifadeleri kullandı:

”2018 yılı içerisinde, 9 bin doktor atayacağımızı tahmin ediyoruz en azından, onlar zaten otomatik, mecburi hizmetten dolayı alıyoruz. 27 bin ebe ve hemşire kadrosu oluşturmaya gayret ediyoruz ve bunu tamamlayacağız inşallah. Taşeronlarla ilgili yasal düzenlemenin bitmesini bekliyoruz. ”

İlanlar yayımlandığı anda haberdar olmak için;

5HABER.COM ANDROİD UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

Facebook Sayfası için TIKLAYIN
Facebook Grubu için TIKLAYIN

5haber.com | Ankara

Çukurova Üniversitesi En Az Lise Mezunu Kamu Personel Alımı Yapıyor (Başvuru Özel Şartları)

Çukurova Üniversitesi, Devlet Personel Başkanlığı resmi sayfası üzerinden yayımladığı ilan ile en az lise mezunu adaylar arasından personel alımı yapacağını duyurdu.

DPB üzerinden geçtiğimiz gün yayımlanan ilanda Çukurova Üniversitesi hemşire, sağlık teknikeri ve sağlık teknisyeni pozisyonlarında istihdam etmek üzere 38 personel alımı yapacağını duyurdu. Alınacak personellerin 26’sı hemşire, 2’si anestezi teknikeri, 1’i radyoloji, 2’si tıbbı görüntüleme teknikeri, 6’sı tıbbi laboratuvar teknikeri, 1’i sağlık fizikçisi pozisyonunda istihdam edilecek.

Başvuru Genel Şartları

İlana başvuru yapacak adayların, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması, kamu haklarından mahrum olmaması,  Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkum olmaması, askerlikle ilgisi bulunmaması, askerlik çağına gelmemiş, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirmiş olması, güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması yapılmış olması gerekmektedir.

KPSS Şartı

Başvuran adaylarda Lisans mezunları için 2016 KPSSP3 grubu puanı, Ön Lisans Mezunları İçin 2016 KPSSP93 Puanı, Ortaöğretim Mezunları İçin 2016 KPSSP94 Puanı esas alınacaktır

Başvuru Özel Şartları

*Aranan nitelikleri belgelemek zorunludur.
1-Cardio Pulmoner Resusitasyon Belgesi
2-Neonatal Resusitasyon Programı Belgesi
3-Çocuklarda İleri Yaşam Desteği Programı Belgesi
4-Hemodiyaliz Hemşireliği Sertifikası
5-Göz Banka Teknisyeni Yeterlilik Sertifikası
6-Speküler Mikroskopi Sertifikası

Başvuru

Başvuru yapacak adayların aşağıdaki evraklarla birlikte 25 Aralık tarihine kadar üniversitenin Personel Daire Başkanlığı İşçi Bürosuna şahsen teslim etmesi gerekmektedir.

# Başvuru formu (Üniversitenin web adresinden alınacak)
# Kimlik fotokopisi,
# Mezuniyet belgesinin fotokopisi,
# 1 fotoğraf,
# Taahhütname,
# KPSS sonuç belgesi (Üniversitenin web adresinden alınacak)

Başvuru sonuçları, başvuruların sona ermesinin ardından sonraki bir hafta içinde üniversitenin resmi internet sayfasından duyurulacak.

Memur alım haberleri için 5haber’i takipte kalın.

Facebook Sayfası için TIKLAYIN
Facebook Grubu için TIKLAYIN

5haber.com | Ankara

Adalet Bakanlığı En Az Lise Mezunu 2250 Katip ve 250 Mübaşir Alıyor (Başvurular Devam Ediyor)

Adalet Bakanlığı tarafından geçtiğimiz hafta bir personel alım ilanı yayımlandı. Yayımlanan ilanda en az lise mezunu zabıt katibi ve mübaşir alımı yapılacağı bildirildi.

Adalet Bakanlığı ve Devlet Personel Başkanlığı resmi internet sayfaları üzerinden yapılan duyuruda en az lise mezunu ve  KPSS 70 puan şartı ile 2250 zabıt katibi ve 250 mübaşir olmak üzere toplamda 2500 personel alımı yapılacağı bildirildi.

Başvuru Genel Şartları

İlana başvuru yapacak adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanunun 48. maddesindeki özel şartları taşıyor olması gerekmektedir. Öte yandan özel şartlar ise şu şekildedir;

Mübaşir Alımı

# En az lise ve dengi okul mezunu olmak,

# KPSS’den 70 ve üstü puan almış olmak,

Zabıt Katibi Alımı

Başvuru Şekli

İlana başvurular Adalet Bakanlığı komisyonlarına şahsen yapılmaktadır. Başvuru yapacak adayların aşağıdaki evraklarla birlikte 81 İlde bulunan Adliyelere 24 Ekim tarihine kadar müracaat etmesi gerekmektedir. Adaylar bulundukları ilden başka bir ile başvuru yapabileceklerdir. Ancak mülakatlar başvurduğunuz ilde olacaktır.

# Başvuru formu,
# Öğrenim belgesi,
# KPSS sonuç belgesi,
# Bilgisayar sertifikası (Sadece katipliğe başvuru yapacaklar)
# Eş durumu beyanı.

 Sözleşmeli zabıt kâtipliği pozisyonları için atama yapılacak komisyonlar, sınav izni verilen mahaller ve sınavı yapacak adalet komisyonları

Sözleşmeli mübaşirlik pozisyonları için atama yapılacak komisyonlar, sınav izni verilen mahaller ve sınavı yapacak adalet komisyonları

Memur alımı haberlerinden haberdar olmak için 5haber’i takipte kalın.

Facebook Grubu için TIKLAYIN
Facebook Sayfası için TIKLAYIN

5haber.com  | Ankara

PTT Genel Müdürü Bozgeyik müjdeyi verdi: “PTT çalışanları arttırılacak”

PTT A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Kenan Bozgeyik, yaptığı son dakika açıklamasında PTT’ye personel alımında önümüzdeki dönemlere değindi. Bozgeyik yaptığı konuşmasında Cumhuriyet’in 100. yılında 40 bin olan personel sayısının 100 bine çıkarılacağını söyledi.

Düzenlenen iftar programına katılan PTT Genel Müdürü Kenan Bozgeyik, iftar programı öncesi yaptığı konuşmasında PTT’nin 40 bin personeli olan büyük bir aile olduğunu söyledi.

PTT’nin, kendisine dünya markası olma hedefi koyduğunun altını çizen Kenan Bozgeyik, “Hızlı adımlarla o hedefe ilerlerken, hepimiz ama hepimiz bu topraklara hizmet etmek için bu bayrağı daha yukarıya çıkarmak için bu ülkenin onurunu ve şerefini daha da yüceltmek için daha fazla çalışmak zorundayız.” dedi.

İstihdam Açıklaması

Hiç durmadan çalışmaya devam ettiklerini dile getiren PTT Genel Müdürü KEnan Bozgeyik, şunları kaydetti:

“PTT gerçekten tarihi süreç içerisinde nasıl Kurtuluş Harbinde sorumluluğunu bilmişse, nasıl 15 Temmuz’da sorumluluğunu bilip o gece bütün ekibiyle 40 bin kişiyle sokağa dökülmüşse Cumhurbaşkanımızın, Başbakanımızın talimatıyla bu ülkenin onuru için gereğini yapmışsa, bundan sonra da Allah’ın izniyle yapacaktır. Hep birlikte önümüzdeki süreç içerisinde 40 bin kişi olan çalışanımızı Cumhuriyetimizin 100. yılında 100 bin kişiye çıkaracağız. Ülkemiz için istihdam üreteceğiz. Topraklarımız için iş, aş üreteceğiz. İnsanımıza dokunup hizmet üreteceğiz. Nasıl 40 bin kişilik çalışanımızı 100 bin kişiye çıkarıyorsak ekonomimizi de aynı şekilde büyüteceğiz.

Sayın Başbakanımızın, Bakanımızın açtığı ufukla, Cumhurbaşkanımızın talimatları çerçevesinde bir dünya markası olma yolunda attığımız adımları daha hızlandırarak, şu anda onun üzerinde şirket kurmayı planlamış ve başlangıcını da yapmış bir kuruluş olarak hızlı bir şekilde ülkemize hizmet edeceğiz.”

5haber.com  | Ankara

Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü 1500 personel alımı açıklaması geldi

Son dakika açıklaması geldi. Binlerce kişinin beklediği personel alım açıklaması Bayındır Memur-Sen Genel Başkanı Soner Can Tufanoğlu’ndan geldi. Gelen açıklamaya göre Tapu Kadastro Genel Müdürlüğünün 1500 personel alımı yapacağını söyledi.

Bayındır Memur-Sen Genel Başkanı Soner Can Tufanoğlu sosyal medya hesabı üzerinden konu ile ilgili yaptığı açıklamasında, Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü’ne 1500 personel alımını Maliye Bakanlığının onayladığını açıkladı.

Personel alım ilanının kısa süre içinde gelmesi bekleniyor. İlan yayınlanır yayınlanmaz haberdar olmak için 5haber.com adresini takipte kalın.

5haber.com  | Ankara

Maliye Bakanlığı 300 personel alımı başvuruları sona eriyor

Maliye Bakanlığı tarafından geçtiğimiz hafta yayınlanan personel alım ilanında 300 Vergi Müfettiş Yardımcısı alımı yapılacağı belirtildi. 24 Nisan günü başlayan başvurularda son güne gelindi. Maliye Bakanlığı 300 vergi müfettiş yardımcısı giriş sınavı için son başvuru tarihi 8 Mayıs olarak belirlendi.

Kimler Başvurabilir?

# Ocak ayı itibariyle 35 yaşını geçmemiş olmamak (01.01.1982 ve sonrası doğumlu olmak)

# Erkek adaylar için askerlik ile ilişiği olmamak,

# Hukuk, Siyasal Bilgiler, İktisat, İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ile buna denkliği kabul edilen bölümlerin 4 yıllık üniversite mezunu olmak,

# Daha önce bu sınava katılmamış ya da en fazla 2 defa katılmış olmak,

# 2015 ve 2016 Kamu Personeli Seçme Sınavı 80 ve üzeri puan almış olmak,

# Sağlık durumu Türkiye’nin her yerine seyahat edebilecek seviyede olmak.

Başvuru Nasıl Yapılır?

Maliye Bakanlığı 300 vergi müfettiş yardımcısı giriş sınavına başvuruda bulunmak isteyen adaylar, 8 Mayıs Pazartesi günü saat 17.30’a kadar başvurularını yapmaları gerekiyor. Başvurular Vergi Denetim Kurulu Başkanlığının resmi internet sitesi üzerinden bulunan başvuru formunu doldurarak alınacaktır. Adaylar doldurdukları sınav başvuru formunun bilgisayar çıktısını alıp sınav saatinden önce sınava girecekleri yere teslim etmeleri gerekiyor.

Sınav Ne Zaman?

Maliye Bakanlığı Vergi Müfettiş Yardımcısı sınavı 3-4 Haziran tarihlerinde Ankara’da sabah ve öğleden sonra olmak üzere 4 oturum şeklinde gerçekleştirilecektir.

Son dakika haberlerinden, gündem haberlerinden, yerel haberlerden, kamu haberlerinden, memur haberlerinden haberdar olmak için 5haber.com adresini takipte kalın.

5haber.com  | Ankara

Tarım Kredi Kooperatifleri 490 Kooperatif Görevlisi ve Ziraat Mühendisi alımı yapıyor

Tarım ve Kredi Kooperatifleri Genel Müdürlüğü tarafından bir personel alım ilanı yayınlandı. Yayınlanan personel alım ilanında 286 Kooperatif Görevlisi ve 204 Ziraat Mühendisi olmak üzere toplamda 490 personel alımı yapılacağı duyuruldu.

Başvuru Şartları

# Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

# Medeni hakları kullanma ehliyetine sahip olmak,

# Sınav tarihi itibariyle 30 yaşından büyük olmamak (Sınav tarihleri Tablo III’de belirtilmiştir),

# Erkeklerde askerlikle ilişkisi olmamak veya tecilli olmak (halen askerlik görevini yapanlar başvuruda bulunabilecek ve sınava katılabileceklerdir),

# Kamu haklarından mahrum bulunmamak,

# Adli sicil kaydı bulunmamak,

# Görevi yapmaya engel olacak akli ve bedensel sağlık sorununun bulunmaması,

# Ülkenin her yerinde çalışmayı kabul etmek.

# Alımlar bölgesel olduğundan dolayı başvuruda bulunacak adayların, kendisinin veya ailesinin (bekar adaylar için anne/baba, evli adaylar için eşin ikametgahı) son 6 aydır, tercih edecekleri Bölge Birliğine bağlı illerden  birinde ikamet ettiğini ibraz etmesi gerekmektedir.

# Lisans ve ön lisans mezunlarının KPSS’den en az 60 puan almış olması,

# Ziraat Mühendislerinden Bitki Koruma Ürünleri Bayilik ve Toptancı İzin Belgesi olanlarda KPSS şartı aranmamaktadır.

Başvuru Nasıl Yapılacak?

10 Mayıs günü başlayacak olan başvurular 25 Mayıs günü sona erecektir. Başvurular, şahsen yapılacak olup, İş talep formu ile başvuru merkezlerine yapılacaktır. Başvuru yerleri Tablo II’de belirtilmiştir. Tablo II için Tıklayınız.

İstihdam edilecek Kooperatif Görevlisi ve Ziraat Mühendislerinin istihdam yeri ve sayısı ile sınav tarihlerini gösterir Tablo III için Tıklayınız

Kooperatif Görevlisi İş Talep Formu için tıklayınız.

Ziraat Mühendisi İş Talep Formu için tıklayınız

Başvuru Esnasında İstenen Evraklar

# Nüfus Cüzdanının tasdikli suretini,
# Yüksek Öğrenim Diplomasının veya Mezuniyet Belgesinin aslı veya onaylı örneğini,
# Kendisinin veya ailesinin (bekâr adaylar için anne/baba, evli adaylar için eşin ikametgâhı kabul edilmektedir) son 6 aydır, başvuru yapacakları Bölge Birliğine bağlı illerden birinde ikamet ettiğini gösterir Nüfus Müdürlüğünden alınacak adres bilgileri raporunu,
# Son altı ay içerisinde çektirilmiş 2 adet 4,5×6 ebadında fotoğrafını,
# Başvuruda bulunacak adaylar için 2016 yılı KPSS sonuç belgesi çıktısını (sonuç belgesi üzerinde Sonuç Belgesi Kontrol Kodunun bulunması zorunludur)
# Varsa iş deneyimini gösterir belgeyi,
# Transkript,
# Bitki Koruma Ürünleri Bayii veya Toptancı İzin Belgesi bulunan Ziraat Mühendisi adaylar için ilgili belgeyi,
# Adli sicil kayıt belgesini,

Başvuru sonuçlarından, gelişmelerden ve daha fazlasından anında haberdar olmak için 5haber’i takipte kalın.

5haber.com  | Ankara