Etiket arşivi: pöh alımı

KPSS’siz Lise Mezunu PÖH Alımı Ne Zaman Yapılacak? Başvuru Şartları Nedir?

Polis Akademisi başkanlığı tarafından polis özel harekat alımı yapılması bekleniyor. 

Yeni dönem Polis Özel harekat alımı için geri sayım devam ederken ilanı bekleyen adaylar, internet üzerinde PÖH alımının ne zaman yapılacağını ve başvuru şartlarının ne olacağını araştırmaya başladı. Biz de 5haber.com olarak yeni dönem PÖH alımı için aldığımız son bilgileri takipçilerimiz ile paylaşıyoruz.

PÖH Alımı Mecliste

Polis ve memur adayların Mecliste her zaman sesi olan MHP Milletvekili Arzu Erdem, yeni dönem alımında KPSS şartının olmaması,  yaş şartının esnetilmesi ve kadınlara da PÖH olma şansı verilmesini istedi. Arzu Erdem yaptığı açıklamada şu ifadeler yer verdi:

“Vatan aşkının cinsiyeti var mı?” Elbette ki yok.Onun için kadınlarımızın, kızlarımızın da PÖH alımı noktasında değerlendirilmesi şart. *Alımla ilgili yaş düzenlemesi aşağı doğru çekildiği için tekrar yaşın esnetilmesi gerekiyor.”

PÖH Alımı Ne Zaman?

Yeni dönem polis özel harekat alım ilanının 2018 yılı Şubat ayı sonu ya da Mart ayının ilk haftalarında yayımlanması bekleniyor. 20. dönem POMEM alımında yapılan 10 bin polis alımı sonrası polisler POMEM’lerden mezun oldu. Mevcut POMEM alımının da önümüzdeki ay mülakatlarının yapılması bekleniyor. POMEM mülakatlarının sona ermesi ve eğitimlerinin başlaması ile yeni dönem polis alımının yapılması bekleniyor.

Başvuru Şartları Nasıl Olacak?

# Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
# 18 yaşını tamamlamış ve 28 yaşından gün almamış olmak
# En az lise ve dengi okul mezunu olmak,
# Erkeklerde boyun en az 167 cm, bayanlarda ise 162 cm olması,
# Boy ile kilo endeksinizin orantılı şekilde olması,
# Silah taşımaya engel bir sağlık sorununun olmaması,
# Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sonucu olumlu olmak.

KPSS Şartı Olacak mı?

Yayımlanan yeni KHK’larda PÖH alımı ile ilgili herhangi bir maddeye yer verilmedi. Gündemde dolaşan bazı iddialarda ise KPSS şartı isteneceği belirtildi. Ancak KHK ile başvuru şartları değiştirilmediğinden dolayı yeni alımların yukarıdaki şartlarla yapılması bekleniyor.

5haber.com | Ankara

Polis Özel Harekat alım ilanı yayımlandığı anda haberdar olmak için;

Taşerona kadroda son haberler için TIKLAYIN

Facebook Sayfası için TIKLAYIN
Facebook Grubu için
 TIKLAYIN

Twitter  Sayfası için TIKLAYIN
İnstagram Sayfası için TIKLAYIN

5HABER.COM ANDROİD UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

Yeni PÖH Alımında KPSS Şartı Olacak mı? Başvuru Şartları Ne Olacak?

Yakın zamanda yayımlanması beklenen Kanun Hükmünde Kararname ile kamuya binlerce memur alımı için kadro ihdas edilmesi bekleniyor. Yeni PÖH alım ilanı beklenirken sosyal medya üzerinde yeni PÖH alımı için KPSS şartı istenecek iddiaları dolanmaya başladı. Peki yeni dönem PÖH alımında başvuru şartları ne olacak? KPSS şartı yeni PÖH alımında aranacak mı? PÖH alım ilanı ne zaman yayımlanacak? İşte tüm cevaplar…

Geçtiğimiz yıl yayımlanan Kanun Hükmünde Kararnamede Emniyet Genel Müdürlüğüne yeni dönem polis özel harekat alımı için 10 bin kişilik kadro ihdas edilmişti. Kadro ihdası ile birlikte özel harekat polisi alımı başvuru şartlarında bazı düzenlemeler de yapıldı. Başvuru yapacak adaylarda istenen KPSS şartı KHK ile kaldırılırken eğitim seviyesi de lise düzeyine kadar düşürüldü. Bu KHK’nın ardından yayımlanan başka bir KHK ile de askerlik şartı kaldırıldı.

İlan Ne Zaman Yayımlanacak?

Yeni dönem polis özel harekat alımının 2018 yılında yayımlanması bekleniyor. Edindiğimiz son bilgilere göre PÖH alım ilanının Polis Akademisi Başkanlığı tarafından Şubat sonu veya Mart ayı başında yayımlanması bekleniyor.

KPSS Şartı Olacak mı?

Sosyal medyada dolaşan bazı iddialarda yeni PÖH alımında KPSS şartının aranacağı belirtiliyor. Ancak KHK ile değiştirilen başvuru şartları yine bir KHK ile değiştirilebilir. Ancak hükümet kanadından herhangi bir değişiklik sinyali gelmedi.

Bu nedenle yeni PÖH alımının aşağıdaki şartlara göre yapılması bekleniyor.

# Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

# 18 yaşını tamamlamış ol olmak ve 28 yaşından gün almamış olmak

# En az lise mezunu olmak,

# Erkeklerde boyun en az 167 cm, bayanlarda ise 162 cm olması,

# Herhangi bir siyasi parti üyeliğinin bulunmaması,

# Güvenlik soruşturması olumlu olmak,

# Kamu haklarından mahrum olmamak.

İlan yayımlandığı anda haberdar olun.

Facebook Sayfası için TIKLAYIN
Facebook Grubu için TIKLAYIN

5haber.com | Ankara

En Az Lise Mezunu Sınavsız Polis Özel Harekat (PÖH) Alımı Bekleyen Adayları Üzen Haber

Yeni dönem polis özel harekat alımlarını bekleyen adayları üzen bir açıklama geldi. Önceki gün katıldığı bir programda konuşan Polis Akademisi Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Çolak, yeni dönem polis alımında 2200 komiser yardımcısı alımı yapacaklarını duyurdu. Ancak yeni dönem POMEM ve PÖH alımı hakkında herhangi bir açıklama yapmadı.

Polis Akademisi Başkanı Çolak, açıklamasında yeni dönem polis alımının PAEM olarak yapılacağını ve kadın erkek lisans mezunları arasından 2200 komiser yardımcısı alımı yapacaklarını açıkladı. Prof. Dr. Yılmaz Çolak, “15 Temmuz’da tüm ülkeyi işgale kalkan FETÖ terör örgütünün öncelikle bizi işgale kalkıştığını, 17/25 Aralık’tan sonra farketmiştik. Biz göreve geldikten sonra bu çeteyi akademiden tamamen temizledik ve yoğun bir şekilde emniyet teşkilatımızın ihtiyacı olan genç polis memuru ve amirleri yetiştirmeye başladık. Bu sürede 7 bin 300’den fazla komiser yardımcısı, 38 binin üzerinde polis memuru yetiştirip teşkilata kattık. Şu anda da 38 okulumuz ve Ankara’da bulunan Polis Amirleri Eğitim Merkezimizle toplam 23 bin öğrencimiz eğitim almaktadır. Bunlardan 1000’i komiser yardımcısı adayı, 22 bini polis memuru adayı” dedi ve alımların yakında yapılacağını söyleyerek şu ifadeleri kullandı:

“Sınavda iki hafta içinde 2 bin 200 komiser yardımcısı adayını da eğitime başlatmış olacağız. Böylece öğrenci sayımız 25 bini aşacak. Bu rakamlar büyük ve malumunuz 15 Temmuz’dan sonra FETÖ çetesinden bir arınma sürecine girildi. Bu arınma sürecinde 22 binin üzerinde ihraç gerçekleşti. Şu an da 12 bin civarında da açıkta personel var. Dolayısıyla bizim yürüttüğümüz faaliyetler doğrultusunda emniyet teşkilatında bu arınma sürecinde herhangi bir zafiyet yaşanmamıştır, hatta daha da güçlenerek çıkmaktadır. Arınma sürecinde akademik kadromuzu da baştan aşağı yeniledik”

PÖH Alımı 2018’e mi Sarktı?

PÖH alımı hakkında bir hazırlık olmuş olsaydı Akademi Başkanı o konuda bir açıklamada bulunurdu. ancak herhangi bir açıklamanın gelmemesi alımların 2018’e sarkacağı anlamına geliyor.

Yeni dönem polis özel harekat alımlarından haberdar olmak için 5haber.com adresini takipte kalın.

Facebook Grubu için TIKLAYIN
Facebook Sayfası için TIKLAYIN

5haber.com  | Ankara

En Az Lise Mezunu KPSS’siz PÖH Alımı 2018’e mi Sarktı? 2017’de PÖH Alımı Olmayacak mı?

Yeni dönem polis özel harekat alımları için binlerce adayın bekleyişi devam ederken, adaylar yeni dönem PÖH alımlarının ne zaman yapılacağını araştırmaya devam ediyor. Peki yeni dönem polis özel hareket alımları ne zaman olacak? Polis özel harekat alımlarına kimler başvurabilir? Polis özel harekat alımları 2018’de mi olacak? İşte detaylar.

En az lise mezunu polis özel harekat alımları için adayların en büyük umudu 21. dönem POMEM alımları olmuştu. 21. dönem POMEM polis alım ilanını bekleyen adaylar, alımların yeni dönemde hem polis memuru, hem de özel harekat olarak yapılmasını bekliyordu. Ancak Polis Akademisi Başkanlığı tarafından geçtiğimiz gün yapılan açıklamada yeni dönem POMEM alımında 13 bin polis alınacağı belirtildi. Yapılan açıklamada 2 bini ön lisans 11 bini lisans mezunları arasından olmak üzere polis memuru alımı yapılacağı belirtildi.

PÖH Alımı Olmayacak mı?

2017 yılının son aylarına girilmesi ile birlikte yeni dönem PÖH alımının 2018’e aksayacağı düşünülüyor. Yeni dönem POMEM alımında özel harekat polisi kadrosu açılmadı. Alımlar sadece polis memuru olarak yapılacak. Yeni dönem POMEM alımlarında PÖH alımı beklenirken yeni dönem POMEM alımlarının da 2018’e sarkması bekleniyor.

22. dönem POMEM alımlarının da Şubat veya Mart 2018’de olması bekleniyor. Ancak polis özel harekat eksiğinin olması, POMEM’lerden ayrı şekilde PÖH alımı olacak mı sorusunu gündeme getiriyor. İçişleri Bakanlığı ile EGM’ye seslenen adaylar PÖH alımlarının yapılmasını istiyor.

Yeni dönem polis özel harekat alımlarından haberdar olmak için 5haber.com adresini takipte kalın.

Facebook Grubu için TIKLAYIN
Facebook Sayfası için TIKLAYIN

5haber.com  | Ankara

Yeni Polis Özel Harekat (PÖH) Alımı Lise Mezunları Arasından mı Yapılacak?

Yeni dönem Polis Özel Harekat alımını bekleyen on binlerce adayın büyük bir heyecan ve merakla sorduğu bir soru var. O da yeni dönem PÖH alımı yine lise düzeyinden mi yapılacak? sorusu oldu. Yeni dönem polis özel harekat alımlarının da lise düzeyinden yapılmasını isteyen adaylar, gerek sosyal medya gerek se forum sayfaları üzerinden paylaşımlar yaparak seslerini yetkililere duyurmaya çalışıyor.

Geçtiğimiz gün yayımlanan yeni Kanun Hükmünde Kararname ile EGM’ye 32 binden fazla personel alımı için kadro verildi. Bu kadro sayısının verilmesinin ardından adaylar yeni polis alımlarını beklemeye başladı. Yeni polis alımlarını bekleyen adaylar arasında büyük çoğunluk polis özel harekat alımlarını bekliyor.

PÖH alımlarının Ekim-Kasım döneminde yapılması bekleniyor.

PÖH Alımı Lise Düzeyinden mi Yapılacak?

Son PÖH alımında başvuru şartları oldukça esnetilmiş, eğitim seviyesi lise düzeyine indirilmiş, KPSS puan şartı ile askerlik şartı da kaldırılmıştı. Başvuruların bu şekilde olması nedeniyle 280 binden fazla aday, PÖH olmak için başvuru yapmıştı. Bu alımın ardından ise yapılan POMEM alımına yeteri kadar başvuru olmamıştı. Bu nedenle yeni KHK’da ön lisans mezunlarına POMEM yolu açıldı. POMEM’lere personel alımında başvuru şartlarının esnetilmesi, yeni dönem PÖH alımlarının da lise düzeyinden olacağını gösteriyor.

Yaş Şartı Esnetilecek mi?

PÖH alımlarında yaş şartının esnetilmesini isteyen binlerce aday, sosyal medya ve forum sayfaları üzerinden kampanya yürütüyor. Ancak bu konuda bir çalışmanın henüz yapılmadığı biliniyor.

Bayanların Kadro Talebi?

Bayan adaylar ise yeni dönem polis özel harekat alımında kendilerine kadro verilmesini istiyor.

Yeni dönem jandarma özel harekat alımlarından haberdar olmak için 5haber.com adresini takipte kalın.

Facebook Grubu için TIKLAYIN
Facebook Sayfası için TIKLAYIN

5haber.com  | Ankara

Arzu Erdem’den PÖH ve POMEM Alımı Açıklaması (Başvuru Şartları Esnetilecek mi?)

Yeni dönem Polis Özel Harekat alımı için geri sayım devam ederken alımlarla ilgili yeni bir açıklama geldi.

21. dönem polis özel harekat alım ilanını bekleyen on binlerce aday, yeni dönemde başvuru şartlarının esnetilip esnetilmeyeceğini merak ediyor. Özellikle yeni dönem alımında eğitim ve yaş şartının esnetilip esnetilmeyeceğini merak eden binerce aday, gerek sosyal medya, gerekse forum sayfaları üzerinden seslerini duyurmaya çalışıyor. Son olarak Milliyetçi Hareket Partisi Arzu Erdem sosyal medya hesabı üzerinden bir paylaşım yaptı.

Başta PÖH ve POMEM’ler olmak üzere birçok sorunu gündeme getirmesi ile tanıdığımız MHP İstanbul Milletvekili Arzu Erdem, daha önce yaptığı açıklamada yeni dönem PÖH ve POMEM alımında yaş şartının esnetilmesini ve kadın adaylara da şans verilmesini istemişti. Arzu Erdem daha önce yaptığı açıklamada “Yeni polis özel harekat alımlarında, önceki alımlara nazaran kadın adaylara daha fazla şans verilmeli. Çünkü kontenjan çok az. Vatan sevgisinin cinsiyeti olmaz. Ayrıca biz yaş şartı konusunda yeteri kadar girişimde bulunduk fakat bunu en azından 30’a kadar çekerse hükümet gençlerimizin yüzü gülecektir. ” ifadelerine yer vermişti.

Bunun ardından bir açıklama daha yapan Arzu Erdem, konunun takipçisi olduklarını dile getirdi. Yeni dönem alımlarında yaş şartının esnetilmesi için uğraştıklarını söyleyen Arzu Erdem, bayan adaylara da kadro ayrılmasını da istediklerini dile getirdi.

POMEM Açıklaması

Öte yandan Arzu Erdem, POMEM’lere polis alımında ön lisans mezunu adaylara şans tanınması konusunda da çalışmalarını sürdürdüklerini dile getirdi.

Polis özel harekat alımlarından haberdar olmak için 5haber.com adresini takipte kalın.

Facebook Grubu için TIKLAYIN
Facebook Sayfası için TIKLAYIN

5haber.com  | Ankara

Yeni PÖH Alımında Eğitim ve Yaş Şartı Ne Olacak? Özel Harekat Polisi Alımında Yaş Şartı Esnetilecek mi?

Yeni dönem polis özel harekat alımları yüz binlerce aday tarafından büyük bir heyecanla beklenirken yapılacak yeni dönem PÖH alımında başvuru şartlarının ne olacağı büyük merak konusu oldu. Peki yeni dönem polis özel harekat alımı ne zaman yapılacak? Yeni dönem PÖH alımında başvuru şartları ne olacak? Özel harekat polisi alımı lise düzeyinden mi yapılacak? PÖH alımında yaş şartı esnetilecek mi? İşte yeni dönem polis özel harekat alımı hakkında edinilen son dakika bilgileri.

Geçtiğimiz aylarda Yozgat POMEM Müdürü Şaban Kütükoğlu, yeni dönem polis alımlarında 12 bin kişi alınacağını açıklamıştı. Yozgat POMEM müdürünün bu açıklamasının ardından yeni dönem polis alımları beklenmeye başladı. Kütüoğlu yaptığı açıklamada yeni dönem polis alımlarının 20. dönem POMEM’lerin eğitimi tamamlanmadan alınacağı belirtildi.

Alımlar Ne Zaman?

5 ay sürecek olan POMEM eğitimleri Aralık ayında sona erecek. Aralık ayından hemen önce yeni dönem polis alımlarının yapılması bekleniyor.

Eğitim Şartı Ne Olacak?

Son özel harekat polisi alımında eğitim, sınav ve askerlik şartlarında değişiklik yapılmıştı. Eğitim şartı PÖH alımları için, OHAL kapsamında yayımlanan KHK ile lise düzeyine düştü. Yeni dönem PÖH alımlarının da lise düzeyinden yapılması bekleniyor.

Yaş Şartı

Son PÖH alımında yaş şartı 28 olarak belirlenmişti. Binlerce aday ise başlattığı kampanya ile yaş şartının 30 olarak değişmesini istemişti. Ancak yaş şartında esneme yapılmamıştı.Yeni dönem alımlarında da yaş şartını yine aynı olması bekleniyor.

PÖH alımından haberdar olmak için 5haber’i takipte kalın.

Facebook Sayfası için TIKLAYIN
Facebook Grubu için TIKLAYIN

5haber.com  | Ankara

Yeni Dönem PÖH Alımı 2016 Yılı ile Aynı Dönemde mi Yapılacak? Lise Mezunu Polis Alımı Ne Zaman Yapılacak?

Yeni dönem özel harekat polisi alımı ilanı için geri sayım devam ediyor. Yeni dönem PÖH alım ilanı beklenirken adayların en çok merak ettiği konular ise özel harekat alımının ne zaman yapılacağı, yeni dönem alımlarının sınavsız ve lise mezunu mu yapılacağı oldu. Peki yeni dönem PÖH alımlarında sınav şartı istenecek mi? Askerlik şartı istenecek mi? İşte detaylar.

Geçtiğimiz yıl yapılan özel harekat polisi alımlarında KPSS ve eğitim ile askerlik şartı, OHAL kapsamında yayımlanan KHK’larla kaldırıldı. Adaylar yeni dönem özel harekat polisi alımlarında 20. dönem PÖH alımlarındaki başvuru şartlarının uygulanmasını istiyor.

Yeni Dönem PÖH Alımları

Yeni dönem PÖH alımında da yine 20. dönem PÖH alımındaki gibi şartların uygulanması beklenirken bu konuda İçişleri Bakanlığından henüz bir açıklama gelmedi.

Süleyman Soylu’nun Açıklaması

Son POMEM alımında lisans mezunu adaylar arasından polis alımında başvuru sayısını tamamlayamayan İçişleri Bakanlığının yeni dönem PÖH alımlarında 20. dönem şartları uygulaması bekleniyor.

 

2016’da Alımlar Ne Zaman Olmuştu?

2016 yılının ikinci döneminde 10 bin PÖH alımı yapılmış ve 280 binden fazla aday PÖH olabilmek için ilana başvurmuştu. Geçtiğimiz yıl yapılan PÖH alımı başvuruları 16 Ekim günü başlamıştı. Ancak darbe girişimi sonrası dönem olmasından dolayı süreç oldukça gecikmeye uğramıştı.  Bu yıl da PÖH alımlarının yine aynı dönemde yapılması bekleniyor.

PÖH alım ilanı yayımlandığında haberdar olmak için 5haber’i takipte kalın.

Facebook Sayfası için TIKLAYIN
Facebook Grubu için TIKLAYIN

5haber.com  | Ankara

Özel harekat polisleri (PÖH) ne kadar maaş alır? 10 bin yeni PÖH alımı ne zaman?

Binlerce aday, Polis Akademisinden gelecek polis özel harekat alımı ilanını beklerken PÖH maaşlarını da araştırmaya başladı. Peki bir özel harekat polisi ne kadar maaş alır? PÖH’lerin tazminatları var mı?

Hazırlıklar Son Sürat Devam

Özel harekat alımı ilanın yayımlanmasını bekleyen adaylar, hazırlıklarına devam ediyor. PÖH alımındaki ilk engel olan spor mülakatına hazırlanan adaylar, ilanın veya başvuru takviminin açıklanmasını bekliyor. Bakan Süleyman Soylu’nun aylar önce verdiği 10 bin yeni PÖH alımı yapılacak müjdesi ile umutlanan adaylar, özel harekat polisi olmak istiyor.

PÖH’ler Ne Kadar Maaş Alır?

Özel harekat polisi olmak isteyen veya mülakatları geçerek özel harekat polisi olmaya hak kazanan adaylar, PÖH’lerin ne kadar maaş aldıklarını araştırmaya başladı. Özel Harekat Polisi ya da bilinen adı ile PÖH’lerin maaşları hayli iyi durumda. Yaptıkları görev yerlerine göre maaşları değişkenlik gösteren PÖH’ler, batı illerinde 4 bin 4-500 civarı maaş alırken bu ücret terör olaylarının yaşandığı doğu illerinde 5 bin liraya kadar çıkmaktadır.

Yılda İki Kere Zam Alıyorlar

Özel harekat polisleri, yılda sabit olarak iki kere zam alırken öte yandan enflasyon fazlası oran da bu zam miktarına yansımaktadır.

İşte Polislerin Maaş Tablosu

PÖH Alımı Ne Zaman?

Beklenen PÖH alımının kısa süre içinde yayımlanması bekleniyor. İlan yayınlanır yayınlanmaz haberdar olmak için 5haber’i sosyal ağlar üzerinden takipte kalın.

Facebook Sayfası için TIKLAYIN
Facebook Grubu için TIKLAYIN

5haber.com  | Ankara